Gönderen Konu: Türk işçisini yerli otomobil heyecanı sardı  (Okunma sayısı 11218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
Türk işçisini yerli otomobil heyecanı sardı
« Yanıtla #10 : 16 Ocak 2012, 09:08:40 »
Yapılamaz,mümkün değil diyen Koç hadi şimdide yapmasında görüyüm.FİAT kafasını ibikler.Açoıkçası sevinemedim.keşke baskaları talip olsaydı.Bir ara Mercedes AG,teklif edilirse seve seve destek veririz demişti.

Çevrimdışı hopeful73

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • TÜRK KENDİNİDE MAZLUMUDA KORUR.
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2012, 12:54:51 »
YAZIKLAR OLSUN BE !!

Fiat ve Tofaş ile görüşülüyormuş.... yazıklar olsun valla başka denecek şey bulamıyorum YAZIKLAR OLSUN. Utanç verici bir durum ya. Şu koca ülkede bir adam çıkmadı mı ki?..  '' Biz o treni kaçırdık Türkiye de milli otomobil üretilemez'' diyen bu sömürücülere kaldı umutlarımız. Azıcık tecrübem varsa bir mühendis olarak, BU TAM BİR FİYASKO. Mevcut bir Fiat modeli platform kabul edilip, onun üzerinden.... diye de bir söylem.... Nasıl milli oluyor ozaman bu be? dalga mı geçiyorsunuz zındıklar?

Arkadaşlar bu konuda biraz olsun hassasiyetiniz varsa, lütfen önce cumhurbaşkanlığına sonra başbakanlığa mail geçip böyle bir saçmalığın olamayacağını, bunu onaylamadığınızı yazınız. Ben şimdi hemen yazıyorum.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2012, 13:03:40 »
arabamı değiştirmeyi düşünüyordum ve yerli arabayı duyunca erteledim ama eğer yerli arabayı yukarda dendiği gibi yapacaklarsa ş........ fransanın arabasını almaktansa yada abd ve ab nin yerli deseler dahi japonların yada g. Kore'nin hatta çin arabasını tercih ederim bu girişimleri zaten koçu sabancısı baltalamıyormu neden hala bunlara bel bağlıyoruz bence tüsiatı unutmalı ve bu araba anadolu senmayesi ve sanayisi ile yapılmalı herhalde ve yavaş yavaş tüsiatı ve birilerinin uşaklıgını yapanları yavaş yavaş devre dışı bırakılmalı

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
sayın admin
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2012, 13:09:08 »
 ana sayfada son mesajlar bölümüne mesaj gönderenlerin o anda çevrim içi olup olmadığını anasayfa üzerinde girebilirsek daha iyi olacak kanatindeyim iyi çalışmalar

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 16 Ocak 2012, 20:25:14 »
Yabancı ülkeler ELEKTİRİKLİ araca yöneldiler bizimkilerdaha yeni fosil yakıtlı araba yapmaya başlıyacaklar KUSURA BAKMAYIN "UYANINDA BALIĞA GİDELİM" derim ve bunu o kadar büyütüpte yabancılara karşı gülünç duruma düşmeyelim eller gider aya bizimkiler hala yaya.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 16 Ocak 2012, 20:37:00 »
Yabancı ülkeler ELEKTİRİKLİ araca yöneldiler bizimkilerdaha yeni fosil yakıtlı araba yapmaya başlıyacaklar KUSURA BAKMAYIN "UYANINDA BALIĞA GİDELİM" derim ve bunu o kadar büyütüpte yabancılara karşı gülünç duruma düşmeyelim eller gider aya bizimkiler hala yaya.
daha başındayız sizin söyledeğinize göre daha emeklemedn koşmalıyız ayrıca bırakın artık bu miletimizi kötülemeyi mantıkı ve doğru eleştiriler yapın ilk önce bunları yapalım daha sonra çok daha gelişmişlerini yapacağız inşalah

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #16 : 16 Ocak 2012, 20:55:08 »

Elektrikli araba konusunda bizimde çok ciddi projelerimiz var. Arada tvlere çıkıyor.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 17 Ocak 2012, 21:23:46 »
Lafa  her zaman icraata bakarım icraat yoksa boş laflardan başka bir şey dirArkadaşlar amaç yapılanı aşağılamak  amaç yapıcı eleştiride bulunmaktır gayem fosil yakıtlı araba yapmaya çalışmakla enerjimizi boşa harcamış oluruz fosil yakıtlı motorların yapısı hemen hemen hepsinde aynı farklı bir sistem varmı uçak motorları hariç hepsi aynı onun için lütfen yanlış anlamayım sözlerimi bu şekilde değerlendirdiğiniz takdirde amacımın aşağılamak  bu hatadan dönüp zamana uymaya ve elektrikli aracı üretmeye çalışmamız yönünde imada bulundum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #18 : 07 Mart 2012, 13:22:27 »
'Delikanlı' engel tanımıyor

Bakan Çağlayan, engelliyle şişmanlar için tasarlanan 'Türk Malı' modele Cenevre'de isim önerdi
07 Mart 2012 Çarşamba, 12:49:43

GAZETE HABERTÜRK / HAKAN ÖZENEN

Cenevre Otomobil Fuarı'nda ilk kez tamamen Türkiye'de tasarlanmış bir model olan Karsan'ın V1'i vitrine çıktı Engelli, yaşlı ve şişmanlar için tasarlanan ve dünyada 1.5 milyar kişiye hitap edecek V1 için Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan "İşte o babayiğit bu" deyip şakayla karışık isminin 'delikanlı' olmasını istedi.

Cenevre Otomobil 'Fuarı'nın ana teması bu yıl "Geleceğe Sürüş" olarak belirlenmişti. Cenevre'de, kendi otomobilini yapmayı otomobilin icadından 125 yıl sonra yeni yeni tartışmaya başlayan Türkiye gündemden pay almayı başarabildi. Türkiye bunu başardı çünkü, 82 yıllık fuarda ilk kez bir "Türk otomobili" dünyanın vitrinine çıkıyordu. Karsan'ın New York Taksi projesi için geliştirmeye başladığı V1 konsepti de Cenevre'de, otomotiv endüstrisinin "en az düşündüğü" kitlelere hitap eden bir araç olduğunu ilan etti. Tekerlekli iskemleye mahkûm olanlar, yaşlılar ve özellikle Kuzey Amerika'da kendilerine uygun araç bulmakta zorlanan 'şişman'lar için düşünülmüş Karsan Vl'in yanı sıra fuarda İzmit'te üretilen Hyundai yeni i20, Gölcüklü Transit Tourneo Custom, Bursalı Megane HB ve Doblo'nun 7 kişilik versiyonu da ilk kez sahne aldı.

Karsan Murahhas Azası Jan Nahum:
"DÜNYADA OLMAYAN ARACI ÜRETECEĞİZ"
Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, V1 için sıfırdan yola çıktıklarını ifade ederek, "Bu araçla özel bir pazara hitap edeceğiz. Bu segment dünyada yok. Dünyada engelliler başta olmak üzere 1.5 milyar insanın ihtiyacına cevap verecek. Çok geniş, unutulmuş bir kitleyi kucaklıyoruz. Zevk değil, sosyal içerikli bir ürün" dedi. Nahum, bu projede sermaye ortaklığına açık olduklarını, ancak haklarını devretmeye hazır olmadıklarını da belirtti.

"İŞTE ARANAN BABAYİĞİT BU ARABA"
Bakan Çağlayan, V1 ile Türk mühendislerinin tüm dünyaya mesaj verdiğini belirterek, "Sayın Başbakanımız cari açığı azaltacak, katma değer katacak bir babayiğit arıyordu. İşte o babayiğit" dedi

"İYİ Kİ TAKSİ İHALESİNİ KAZANAMAMIŞ"
Bakan Çağlayan elektrikli Renault Fluence'ın Türkiye'de üretileceğinin duyurulduğu Frankfurt fuarındaki toplantıda söylediği 'Buraya kız almaya geldik' cümlesine gönderme yaparak "Eskiden ben otomobil fuarlarına kız almaya gelirdim. Bu kez damadı görücüye çıkardık. İyi ki New York taksi ihalesi yapıldı, iyi ki Karsan kazanamadı. Yoksa böyle bir araç çıkmayacaktı. Şimdi rakipler, bu sınıfta yarışa girer" dedi. Çağlayan, İnan Kıraç ve Jan Nahum'a şakayla karışık Vl'in adının 'Delikanlı' olması gerektiğini söyledi.

http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/722491-delikanli-engel-tanimiyor
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 07 Mart 2012, 18:08:03 »
resmi yokmu?