Gönderen Konu: L-159 ALCA  (Okunma sayısı 11285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
L-159 ALCA
« : 09 Eylül 2011, 22:35:46 »
L-159 ALCA   

İŞTE IRAK'IN YENİ SAVAŞ UÇAĞI

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/15861/0/1/iste-irak-in-yeni-savas-ucagi.aspx

Irak hükümeti hava Kuvvetlerine L-159 Alca savaş uçakları alacak. Irak Hava Kuvvetlerinin 18 F-16 ısmarlamasından sonra Irak hükümetinin en son girişimi Çek hükümetinden L-159 Alca savaş uçakları istedi. Bu uçak hafif ucuz ama etkili bir çözüm. Hem havadan havaya, hem havadan yere, hem de keşif amacıyla kullanılabiliyor. Konuyla ilgili olarak Çek dışişleri Bakanı Karel Schwarzenberg, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyer Zebari ile görüştü. Çek hükümeti ayrıca Irak'ın elinde bulunan Rus yapımı helikopterleri de modernize edecek. Silahları: Otomatik silahı: ZVI Plamen PL-20 2×20 mm Havadan havaya: Sidewinder, IRISH-T Havadan yere: Maverick, Harm Bombalar: Laser güdümlü klasik.. Kaynak: gazeteci.tv

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/15861/18672940/1/iste-irak-in-yeni-savas-ucagi.aspx
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 02:51:23 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2011, 09:19:35 »
oooo amerikaya  büyük  bir  şok olmuştur  ,  sattıkları f-16 ları adet hesabında   150 milyon dolardan  pahalıya  kakalamışlardı , ırak iyi cesaret  edip başka  satıcıya  yönelmiş  , bu habere sevindim  komşu  akıllı davranmış.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2011, 12:22:17 »
ama irak dogal olarak güzel secim yapmis... yani adamlar yeniden amerikaya karsi savas yapacaklari yok.. onlara genel olarak yer hedeflerine karsi ucuz ve islerini gören bir ucak lazim... cek ucaklari ayni a 10 görevini görer... kara unsurlarina karsi iyidir... aslinda onlardan bizede güneydog ve kandil icin lazi... öyle katirlar terörist hedefler icin iyidir...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2011, 12:31:57 »
 3.  nesil uçak bize  uygun olmaz ,  5. nesile  geçiş  yapmaya  hazırlanıyoruz , 3. nesili  bırakalım  ırak gibi  yeni  yapılanan  ülkeler  kullansın.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2011, 15:17:10 »
o 3. nesil pkk karsi iyi olur.. yani bir helikopterin isini daha hizli yapar yani operasyon yerine daha tez varir...
abd nin de elinde daha a 10 lar var... islerini görmese nedne yapsinlar... 5. nesil ucaklar tabi olmali olacakta.. onlar genelde hava savunmamiza lazim...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2011, 15:21:36 »
Keşke o A-10'lardan bizde deolsaydı. Bene çok iş görürlerdi o uçan tanklar. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2011, 15:24:08 »
aynen... operasyon böggesne tez gelirler geldiklerinde orayi bir ates topuna cevirirler :) SKYWOLF Pasa :)

aynen senin donanimli maketin gibi :))

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2011, 15:25:49 »
aynen... operasyon böggesne tez gelirler geldiklerinde orayi bir ates topuna cevirirler :) SKYWOLF Pasa :)

aynen senin donanimli maketin gibi :))

A-10 maketim vardı benim değil mi?  Hatırladım şimdi. Bir bakayım ne halde. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2011, 15:30:35 »

Bu uçaktan Azerbaycan'da alacaktı galiba.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2011, 15:31:50 »

Kalıbına göre oldukça iyi bir silah donanımı var görünüyor bence. :D