Gönderen Konu: 2015 Yılı Türk Silahlı Kuvvetleri Gücü  (Okunma sayısı 9987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KARTAL_X

• DefenceTurk
  • *
  • 0
2015 Yılı Türk Silahlı Kuvvetleri Gücü
« : 07 Eylül 2011, 21:28:30 »
Arkadaşlar Türkiyenin savunma sanayideki birçok milli olarak veya ortak yürüttüğü birçok önemli projeleri var.
Sizce 2015 yılına gelindiğinde nasıl bir savunma gücümüz olur?
Hangi projeleri bitmiş olarak görmeyi bekliyorsunuz?
Teşekkürler...
05 Eylül 1795 - ABD ile Osmanlı İmparatorluğu arasında ABD'yi yıllık vergiye bağlayan ABD-Osmanlı sözleşmesi imzalandı.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2011, 23:07:11 »
milgem biter anka biter tank biticek deniliyor atak biter milli torpido sanirim biter belki milli svas ucagi icin bir cizim birsey gorebiliriz tf 2000 olabilir vs vs.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı KARTAL_X

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2011, 00:01:52 »
Gerçekten çok güzel projelerimiz bunlar bittiğini inş. görürüz.
Milli  göktürk keşif uydularımızda biter ozamana kadar terörle mücedelede çok faydasını görürüz.
Anka-B silahlı versiyonuda büyük ihtimal görebiliriz üzerinde ciritle güneydoğuda teröristlere nefes aldırmaz.
İnş. terör ozamana kadar sürmez veya ağır darbe alıp operasyon yapıcak cesaretleri kalmaz oda ayrı bir dileğim.
Aselsan uzun menzil hava savunma projesi için çalışmalara başlar diye tahmin ediyorum.Milli kısa ve orta menzilli hava savunma projesinden edineceği tecrübesiyle.

05 Eylül 1795 - ABD ile Osmanlı İmparatorluğu arasında ABD'yi yıllık vergiye bağlayan ABD-Osmanlı sözleşmesi imzalandı.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2011, 17:42:22 »
Ciritler seri uretimde ve kullanildi diye biliyorum Pkk´ya yapilan son saldirida yerli muhimmatlar kullanildigini belirtmislerdi.Gokturk super olacak hatta en onemli projelerden biri diyebiliriz 2013´de biticekti diye biliyorum.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2011, 17:44:33 Gönderen: seyyah »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2011, 19:12:19 »
Tank mı biter  :o :o :o  tf-2000 mi  :o inşallah ona da biter demediniz ...

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2011, 19:13:28 »
Ciritler seri uretimde ve kullanildi diye biliyorum Pkk´ya yapilan son saldirida yerli muhimmatlar kullanildigini belirtmislerdi.Gokturk super olacak hatta en onemli projelerden biri diyebiliriz 2013´de biticekti diye biliyorum.

Kaynak varmıdır ?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2011, 19:36:26 »

Kaynak varmıdır ?
Ciritin  atış testleri  bitti ,  mayısta  tamamlanan  çalışmaların  ardından  tsk ile  satış anlaşmaları  imzalandı  ,  mayıs  ayından  bugüne  4  ay  geçtiki  seri  üretime  geçmiş  olması  yüksek  ihtimaldir  ,  eğer  seri  üretime  geçtiyse  teslimatlar  başlamıştır  ve  tsk  tarafından  kullanılmış  olmasıda  düşükte  olsa  var  olan bir  ihtimal  ,  kaynak  bulmak  zor  hatta  imkansız  , biliyorsunuz  bazı  şeyleri  biraz  geç  açıklıyorlar ,

http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?tarih=14.09.2011&Newsid=161769&Categoryid=9

şipariş hakkında  bir  kaynak  , nekadar  doğru bilmiyorum  lakin  roketsan  yetkililerinin  yaptığı  açıklamalara  yer  vermişler.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2011, 19:41:37 »

Kaynak varmıdır ?
Ciritin  atış testleri  bitti ,  mayısta  tamamlanan  çalışmaların  ardından  tsk ile  satış anlaşmaları  imzalandı  ,  mayıs  ayından  bugüne  4  ay  geçtiki  seri  üretime  geçmiş  olması  yüksek  ihtimaldir  ,  eğer  seri  üretime  geçtiyse  teslimatlar  başlamıştır  ve  tsk  tarafından  kullanılmış  olmasıda  düşükte  olsa  var  olan bir  ihtimal  ,  kaynak  bulmak  zor  hatta  imkansız  , biliyorsunuz  bazı  şeyleri  biraz  geç  açıklıyorlar ,

http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?tarih=14.09.2011&Newsid=161769&Categoryid=9

şipariş hakkında  bir  kaynak  , nekadar  doğru bilmiyorum  lakin  roketsan  yetkililerinin  yaptığı  açıklamalara  yer  vermişler.

İhtimal dahili bile değil üstelik son operasyonda faal kullanılması ... cık cık cık yetişmez bence ...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2011, 19:56:26 »
olabilir  ,  roketsandan  yana  sıkıntı  yoktur  ama  güdüm  sistemini  üreten   aselsanda  son  zamanlarda  ciddi bir  yoğunluk  var  bu  yoğunlukta  güdüm  sisteminin  seri  üretime  başladığına  inanmak  zor  ,  roket  çok  zor  değildir  lakin  güdüm  sistemi  ciddi  bir  çalışma  ister.  bizimkisi  biraz  avuntu  ,  inşallah  en  kısa  zamanda  seri  üretim  bandına  alınır.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2011, 19:58:13 »
olabilir  ,  roketsandan  yana  sıkıntı  yoktur  ama  güdüm  sistemini  üreten   aselsanda  son  zamanlarda  ciddi bir  yoğunluk  var  bu  yoğunlukta  güdüm  sisteminin  seri  üretime  başladığına  inanmak  zor  ,  roket  çok  zor  değildir  lakin  güdüm  sistemi  ciddi  bir  çalışma  ister.  bizimkisi  biraz  avuntu  ,  inşallah  en  kısa  zamanda  seri  üretim  bandına  alınır.

Zaten en önemli sistem güdüm ...