Gönderen Konu: SAAB JAS-39 Gripen  (Okunma sayısı 35539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Gripen E Sözleşmesi İmzalandı
« Yanıtla #20 : 19 Ekim 2014, 15:51:57 »
Gripen E Sözleşmesi İmzalandı

İsveç Savunma Materyal İdaresi (FMV) ile SAAB, Gripen E için anlaşmayı imzaladı. Yaklaşık 812 milyon ABD doları değerindeki sözleşmeye göre teslimatlar 2016 yılında başlayacak. İsveç Hava Kuvvetleri için en az 60 Gripen E üretilmesi düşünülüyor. Teslimatların da 2026 yılına kadar tamamlanması öngörülüyor.

Bu anlaşma 15 Şubat 2013 tarihinde ilan edilen Saab ve FMV arasındaki Gripen E anlaşması kapsamındaki dördüncü aşamadır. Daha önce geliştirme ve üretimle ilgili üç anlaşma daha imzalanmıştı. Bu aşamadan sonra önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren tek koltuklu üç prototip uçmaya başlayacak.

Maliyet verimliliği ile yüksek teknoloji ve yeteneklerini birleştiren Gripen E; daha güçlü bir motor, daha uzun menzil, daha fazla silah, yeni bir AESA radar ve daha gelişmiş aviyonik sistemleri ile donatılacak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Brezilya Arjantin'e Gripen NG Satıyor
« Yanıtla #21 : 23 Ekim 2014, 04:50:12 »
Brezilya Arjantin'e Gripen NG Satıyor

Brezilya Savunma Bakanı Celso Amorim ve Arjantin Savunma Bakanı Agustin Rossi; 21 Ekim Salı günü havacılık sektöründe ortak projelerin genişletilmesi için yasal ve politik dayanak sağlayacak önemli bir ikili işbirliği anlaşması imzaladı. Uzay Sanayii Stratejik İttifakı adı verilen anlaşma her iki ulusun askeri havacılık endüstrilerini bütünleştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor.

Anlaşma Sao Paulo eyaletinde Gaviao Peixoto'daki Embraer tesisinde KC-390 askeri nakliye ve tanker uçağının açılış töreninden hemen sonra imzalandı. KC-390; Brezilya Hava Kuvvetleri (FAB) tarafından tasarlanan ve Arjantin, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti'nin katılımı ile Embraer tarafından üretilen Brezilya milli savunmasının en önemli stratejik projelerden biri. İmza töreni sırasında yapılan açıklamada, Arjantin Savunma Bakanı, Embraer'ın askeri nakliye uçağının ülkesinin imalat sanayi katılımının önemini vurguladı. Cordoba'daki Arjantin Uçak Fabrikası'nda (FAdeA) de KC-390 parça üretimi için yapılan yatırımların ülkesinin havacılık sektörünü yeniden canlandırmak için gerekli olduğunu söyledi.

Bakan Agustin Rossi, Brezilya'da üretilecek 24 İsveç tasarımı Gripen NG savaş uçağını satın almak için görüşmelere başlamak için Arjantin hükümetinin kararını açıkladı. Satın alma şartları arasında, bu uçakların nihai üretiminde  Arjantin katılımı, iki ülke temsilcileri arasında önümüzdeki aylarda müzakerelerin konusu olacaktır.

Brezilya savunma alanındaki diğer projelerde Arjantin ile yakın işbirliği yapmakta. İki ülke Güney Amerika Savunma (CDS/UNASUR) Konseyi içinde,  temel askeri eğitim uçağı  ve insansız hava aracının geliştirme konularında bölgenin diğer ülkeleri ile birlikte çalışıyorlar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Brezilya Gripen Sözleşmesini İmzaladı
« Yanıtla #22 : 27 Ekim 2014, 15:26:58 »
Brezilya Gripen Sözleşmesini İmzaladı

İsveçli Savunma ve güvenlik şirketi Saab, Brezilya Federal Hükümeti ile Brezilya Hava Kuvvetleri için 36 Gripen NG savaş uçağının üretimin kapsayan sözleşmeyi imzaladı. Yaklaşık 5,5 Milyar ABD Doları değerindeki anlaşma, Brezilya savunma sanayine önemli teknoloji transferi sağladığı için bir Sanayi İşbirliği sözleşmesi niteliğinde.

Brezilya F-X2 programı değerlendirmeleri sonucunda, 18 Aralık 2013 tarihinde yeni nesil savaş uçağı olarak Gripen Next Generation uçağını seçti. Taraflar o tarihten bu yana anlaşma için müzakarelere devam ediyorlardı.

Brezilya Milli Savunma Bakanlığı Havacılık Komutanlığı ( COMAER) ve Saab arasındaki anlaşma 28 tek koltuklu ve sekiz iki koltuklu Gripen NG uçağını, alt sistemleri ve ilgili ekipmanları içeriyor. Ayrıca gerekli ihracat kontrolü ile ilgili izinler de dahildir. Anlaşmanın tüm koşullarının 2015 yılının ilk yarısı içerisinde yerine geitirilmesi ve teslimatların 2019-2024 yılları arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Yeni nesil Gripendaha fazla itki, daha fazla menzil ve dayanıklılık, artırılmış silah kapasitesi, gelişmiş AESA radarı da içeren yeni sensörler, yüksek etkili savaş sistemi ve çok fonksiyonlu iletişim sistemi gibi özelliklere sahip.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Brezilya Yüzden Fazla Gripen Alacak
« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2014, 04:22:38 »
Brezilya Yüzden Fazla Gripen Alacak

Brezilya Hava Kuvvetleri'den Londra'da IQPC Fighter Konferansı'nda konuşan üst düzey bir askeri yetkili, Brezilya'nın teslimatlar tamamlandığında 108 civarında Gripen savaş uçağına sahip olacağını söyledi. Yetkiliye göre Ekim ayında 36 uçak için 5,5 milyar ABD doları değerindeki imzalanan anlaşma sadece başlangıç. 2024 yılına kadr teslim dilecek bu 36 uçaktan sonra 2032 yılına kadar iki parti halinde teslimatların devam edeceğini belirtti.

Üst düzey yetkilinin 18 Kasım'da yaptığı bu açıklmaya göre önümüzdeki yıllarda Brezilya Hava Kuvvetleri'nin en az 72 Gripen daha sipariş etmesi bekleniyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Çek Cumhuriyeti Gripen Kira Sözleşmesini Uzattı
« Yanıtla #24 : 14 Aralık 2014, 07:49:33 »
Çek Cumhuriyeti Gripen Kira Sözleşmesini Uzattı

Çek Cumhuriyeti 2005 yılında İsveç'ten 14 Gripen savaş uçağı kiralamıştı. Çekler kiraladıkları bu uçakların kullanım süresini 12 yıl daha uzatıyorlar. İsveç Savunma Materyal İdaresi yaptığı açıklama ile Çek Cumhuriyeti'ne kiralanan uçakların 2027 yılına kadar Çekler tarafından kullanılması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu. Ayrıca yaklaşık 76,5 milyon ABD doları değerindeki anlaşmaya göre Çek uçaklarının destek ve modernizasyonuna 2027 yılına kadar devam edilecek.

Gripen yüksek irtifada saatte en fazla 1.370 mil hıza ulaşabilen tek motorlu ve çök rollü bir savaş uçağı.  497 millik bir savaş yarıçapına ve 50.000 feet bir hizmet tavanına sahip. İsveç, Güney Afrika, Macaristan, Tayland ve Çek Cumhuriyeti tarafından kullanılıyor. Ayrıca Brezilya Hava Kuvvetleri için gelecek nesil Gripens geliştirilmesi ve üretimi için, Ekim ayında Brezilya hükümeti ile bir anlaşma imzaladı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: JAS 39C/D Gripen (Hungarian Air Force)
« Yanıtla #25 : 20 Mayıs 2015, 18:49:58 »
Macaristan'da Saab imalatı Gripen tipi uçak düştü!

Macaristan Hava Kuvvetleri'ne ait İsveçli imalatçı Saab'ın Gripen tipi savaş uçağı iniş sırasında düştü. Pilotlar atlamayı başardı.

http://kokpit.aero/macar-gripen-i-dustu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: SAAB JAS-39 Gripen
« Yanıtla #26 : 11 Eylül 2015, 10:51:25 »
27 Ekim 2014 tarihinde SAAB ile Brezilya Federal Hükümeti arasında 36 Gripen NG uçağının üretimini kapsayan anlaşmanın bugün yürürlüğe girdiği duyuruldu.  Brezilya Hava Kuvvetleri için üretilecek olan uçaklar, 2019-2024 yılları arasında teslim edilecekler.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #27 : 12 Eylül 2015, 19:14:57 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Gripen’den ortak savunma şovu: otoyola indi!!!
« Yanıtla #28 : 03 Ekim 2015, 16:13:32 »
Gripen’den ortak savunma şovu: otoyola indi.

Soğuk Savaş yıllarında tarafsızlığı seçen İsveç’in geniş toprakları az nüfusla koruma stratejisi Finlandiya’ya sıçradı. Üslere bağımlı olmadan görev yapabilmesi amacıyla otoyola inebilecek şekilde tasarlanan İsveç JAS-39 Gripen uçağı bu defa tatbikat sırasında Finlandiya’da otobana indi. Finlandiya ve İsveç Hava Kuvvetleri tarihlerinde ilk defa düzenlediği ortak eğitim tatbikatına Finlandiya iki adet F-18 Hornet ile katılırken İsveç kısa mesafeden havalanıp otobana inebilen iki adet Jas39 Gripen’i görevlendirdi. 23 Eylül’de yapılan tatbikatta otoyol  trafiğe kapatıldı. Fin F-18’ler da otobandan havalandı.

Tatbikatta önce iki ülkenin savaş uçakları ,teknik ve taktik özellikleri kullanarak  muhtemel hava ve yer hedeflerine karşı  müşterek hareket etme çalışması yaptı. Tatbikatın son aşamasında iki İsveç Jas39 Gripen uçağı otoyola  başarılı şekilde indi. İsveç Savunma Bakanlığı da Jas 39 Gripen’lerin ilk kez sınır ötesinde bir karayoluna iniş gerçekleştirmelerinin önemli olduğunu kaydetti.

İsveç, Soğuk Savaş yıllarında bu stratejiyi özellikle Doğu Bloğundan beklenmedik bir  saldırıya karşı önlem olarak planlamıştı.  Son dönemlerde Baltık Denizi’nde artan askeri tatbikatlar ve Rusya’nın ilgisi iki İskandinavv ülkesi İsveç ve Finlandiya’yı tarihte hiç olmadığı kadar yakınlaştırdı.
http://www.c4defence.com/gripenden-ortak-savunma-sovu-otoyola-indi/
Adamlar satış stratejisini iyi uyguluyor vesselam...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #29 : 03 Ekim 2015, 18:22:48 »
Gripenîn selefi Viggen de aynı şekilde kısa mesafelerde iniş yapabiliyordu. Hatta uçak otoyla inip kamuflaj ile ağaçlar arasına saklanabilir!