Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1870 : 13 Temmuz 2019, 12:16:09 »
Tamam buldum buldum.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1871 : 15 Temmuz 2019, 22:58:21 »
Bu aksam itibari ile Akcakale >Tel Abyad  hattinda bulunan Sinir duvarinin sokuldugune dair bazi forumlarda bilgi verilmekte. ;)

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1872 : 15 Temmuz 2019, 23:17:57 »
Bu aksam itibari ile Akcakale >Tel Abyad  hattinda bulunan Sinir duvarinin sokuldugune dair bazi forumlarda bilgi verilmekte. ;)
S400ler aktif olana kadar Amerikan bölgesine girileceğine pek ihtimal vermiyordum açıkcası.. Geçtiğimiz günlerde Amerikalı yetkililer Amerikan  basınına , CİA raporlarına dayanarak Türkiyenin Suriye'ye her an girebilme ihtimalinin oldugunu ve bunu ispatlayan bir askeri güç kaydırması yaptıgını aktarmışlardı..Bu hafta içerisinde de Amerikadan bir heyet "acil" kafasıyla Türkiyeye Suriye konusunu görüşmeye gelecek... Ben o heyetle görüşülmeden olası bir operasyonu öngörmüyorum açıkcası... Bunu Amerikadan korktuğumuzdan dolayı giremiyoruz kafasında söylemiyorum şahsen bende görüşülmesi taraftarıyım.. Belki Amerikalılar "Lan bunlar S400leride aldı bize eyvallahları yok artık bari şu sınır boyunca 30 kmlik güvenli alan konusunu halledelim bari" falan derler... Acil görüşme kafasıyla geldiklerine göre bizim ciddiyetimizi anlamış olmalılar diye düşünüyorum.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1873 : 15 Temmuz 2019, 23:51:28 »
Alıntı
Turkish Market
@kamerknc
Tel Abyad sınırındaki beton bloklar kaldırılmaya başlandı.

PKK'lılar şehirde alarm durumuna geçti.

ABD savaş uçakları Türkiye-Suriye sınırına sıfır noktada uçuş gerçekleştiriyorlar. Haseke semalarında ABD'ye ait Apache helikopterleri uçuş  gerçekleştiriyor. Koalisyon ve PKK/YPG üyeleri şu sıralarda Ayn İssa’da bir buluşma gerçekleştiriyor.

ABD durumu yatıştırmaya çalışıyor.

PKK/YPG’liler ile çok yoğun bir görüşme trafiğine girmiş durumdalar. PKK/YPG'li teröristler duvarların kaldırılmasının ardından Tel Abyad'a yoğun sevkiyata başladı.

PKK'nın üst düzey isimleri aileleriyle birlikte Tel Rıfat'tan çıkarak Halep merkeze kaçtı.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1874 : 20 Temmuz 2019, 15:21:17 »
Alıntı
TSK, Tel Abyad’in karsisinda, Akcakale sinirinda, bir yandan beton bloklari kaldirmaya basladi, diger yandan da sevk ettigi is makinalariyla istihkam faaliyetleri baslatti.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1875 : 22 Temmuz 2019, 15:26:28 »
Alıntı
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'nin temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldiği gün, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) General Kenneth McKenzie, Suriye'de YPG/PKK'nın elebaşlarıyla ile Ayn el-Arab’ta görüştü.

https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1153258215976636417

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1876 : 22 Temmuz 2019, 22:58:44 »
Alıntı
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine roket düştü, yaralılar var.

roketin bir eve düştüğünü ve 5 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Ceylanpınar Belediye Başkanı ve yetkililerin olay yerine gittiği öğrenildi: Yerel medya

Roketler Suriye'den ateşlendi.

Kaynak:
Urfanatik Gazetesi
Alıntı
Türk Silahlı Kuvvetleri, Resulayn'da bulunan terör örgütü PKK/PYD hedeflerini top atışlarıyla vuruyoruz.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2019, 00:04:33 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Bakan Çavuşoğlu: Tehdit artıyor, sabrımız tükendi
« Yanıtla #1877 : 24 Temmuz 2019, 14:41:06 »
Yıllardır sabrediyoruz zaten sabır sabır burnumuzun dibinden milyon tane silah geçirildi.
eğer bir operasyon olursa bu afrin gibi olmayacak belki şehit sayımız daha da artacak.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye'de güvenli bölge oluşturulması çalışmalarına ilişkin, "ABD'nin getirdiği yeni öneriler bizi tatmin eder düzeyde değil. Bir an önce güvenli bölgeyle ilgili mutabakata varmamız lazım. Bizim artık sabrımız kalmadı" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Suriye krizine çözüm çabalarına ilişkin, "Önümüzdeki günlerde Anayasa Komisyonunun kuruluşunu ilan edebiliriz." dedi.

https://www.cnnturk.com/turkiye/bakan-cavusoglu-abdnin-onerisi-bizi-tatmin-eder-duzeyde-degil

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1878 : 24 Temmuz 2019, 15:08:57 »
İ.Kalın abd heyetine bu şekilde konuşmuş.

Kalın-Jeffrey görüşmesinde, Türkiye'nin ulusal güvenlik öncelikleri açık şekilde vurgulandı. Görüşmede, güvenli bölgenin kurulmasının, ancak Türkiye'nin beklentilerini karşılayacak bir plan ile mümkün olduğu ifade edildi.

https://www.cnnturk.com/turkiye/ankaradaki-kritik-gorusmede-abdte-net-mesaj

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1879 : 26 Temmuz 2019, 23:52:56 »
Alıntı
Türk hava Kuvvetlerine ait TCT02 kodlu İHA/SİHA Türkiye/Hatay ve Suriye/İdlib üzerinde keşif uçuşu gerçekleştiriyor.

#Turkish #AirForces #UAV #TCT02 #Turkey #Syria #Hatay #Idlib #Türkiye #Suriye
https://mobile.twitter.com/TurkishAF_/status/1154841019709612032