Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1740 : 30 Kasım 2018, 08:53:14 »
http://www.kokpit.aero/israil-ucaginin-vuruldu-iddiasi

İddia doğru mu acaba? Haber tek kaynaktan yayılmış görünüyor. Başka bir kaynaktan açıklama yok!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1742 : 05 Aralık 2018, 08:35:24 »
Kremlin'den flaş açıklama! 'Anlaştık'

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Suriye konulu dörtlü zirvenin ikincisinin yapılması konusunda anlaştığını duyurdu.
Uşakov, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Erdoğan ve Merkel ile gerektiğinde Putin, Erdoğan, Merkel ve (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel) Macron'un katılımıyla yeni bir forum düzenlenebileceği konusunda anlaştık." ifadelerini kullandı.

Suriye konulu dörtlü zirve toplantısının ilki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde Putin, Macron ve Merkel'in katılımıyla 27 Ekim'de İstanbul'da Vahdettin Köşkü'nde yapılmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/kremlinden-aciklama-geldi-dortlu-zirvenin-ikincisi-yapilacak-41040849

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1743 : 17 Aralık 2018, 17:07:47 »
Türkiye, Rusya ve İran'dan Cenevre'de Suriye zirvesi

Astana sürecinin garantör ülkelerinin dışişleri bakanlarının, BM Suriye özel temsilcisi ile birlikte Suriye'nin yeni anayasasını yazacak komiteyi açıklaması bekleniyor.

Türkiye, Rusya ve İran dışişleri bakanlarının, yarın  İsviçre'nin Cenevre kentinde Suriye krizine siyasi çözüm bulma çabaları  çerçevesinde yeni anayasayı yazacak komiteyi ilan etmesi bekleniyor.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu, yarın Cenevre'deki Birleşmiş Milletler (BM) ofisinde, Rus ve İranlı  mevkidaşlarıyla bir araya gelecek.

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın başkanlık edeceği  toplantıda, dörtlünün Anayasa Komitesi'nin kurulduğunu ilan etmesi bekleniyor.

BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) 2254 sayılı kararı çerçevesinde siyasi  geçiş sürecinde Suriye anayasasının yeniden yazılması öngörülmüştü. Ocak 2018'de  Soçi'de yapılan Ulusal Diyalog Kongresi'nde BM, Türkiye, İran ve ev sahibi  Rusya'nın temsilcileri ile Suriyeli taraflar, bir Anayasa Komitesi oluşturulması  kararını almıştı.

150 kişiden oluşacak Anayasa Komitesi'nde rejim ve muhalifler 50'şer  kişi belirlerken, De Mistura da son 50 kişiyi Suriyeli aydın ve sivil toplum  temsilcileri arasından seçecekti.

İlk 50'şer kişilik grup üzerinde nispeten kısa sürece uzlaşan  taraflar, son grup konusunda rejimin uzlaşmaz tavrı nedeniyle anlaşmazlık  yaşamıştı.

De Mistura, sene boyunca Cenevre'de garantör ülkeler, rejim ve  muhalefet heyetleriyle toplantılar yaparken, Türk, Rus ve İranlı yetkililer,  komiteyi oluşturacak isimler üzerinde anlaşmak için birçok kez bir araya  gelmişti.

Türkiye, görüşmeler boyunca komitenin "dengeli ve muteber" nitelikte  olması gerektiğini vurgulamıştı.

İstanbul'da 27 Ekim'de düzenlenen Suriye Zirvesi'nde Türkiye, Rusya,  Almanya ve Fransa liderleri, komitenin 31 Aralık'a kadar kurulması konusunda  mutabık kalmıştı.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-turkiye-rusya-ve-dunya-2796727/

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1744 : 17 Aralık 2018, 17:29:37 »
Çok uçuk kalabilir fikrim lakin esadla masaya oturacak bizimkiler ve bu operasyonla suriye kendi haritasına dönecek.
üstten biz alttan daha sonra suriye ordusu gelecek, petrol bölgeleri geri alınacak.
Ayrıca biz ırak sınırına dayanıp erbile kadar olan PKK bölgelerini yurda girmeden etkisiz kılacağımız bir operasyon olmasını isterim.
Daha sonra da mevcut suriye vatandaşları ülkesini kalkındırmak için geri yollarız.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1745 : 17 Aralık 2018, 22:23:38 »
Amerika olmasa şimdi bütün harita kırmızıydı Suriye bize nanik yapıyordu oda var
beğen

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1746 : 17 Aralık 2018, 23:24:25 »
Suriye de iç savaş kıyıda köşede kalmış bir kaç işid grubu dışında bitme noktasına geldi. Geri kalan Türkmen gruplar ve sünni Arap grupları zaten ateşkes halinde. Ülkesine geri dönecek Suriyeliler Türkiyeden götürdükleri para ile bizde ekonomik kriz çıkartabilirler. Bu yüzden Avrupanın yaptığı gibi Suriyelilerin Türkiyedeki paralarına el koymak gerekir.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1747 : 18 Aralık 2018, 00:17:47 »
Suriye de iç savaş kıyıda köşede kalmış bir kaç işid grubu dışında bitme noktasına geldi. Geri kalan Türkmen gruplar ve sünni Arap grupları zaten ateşkes halinde. Ülkesine geri dönecek Suriyeliler Türkiyeden götürdükleri para ile bizde ekonomik kriz çıkartabilirler. Bu yüzden Avrupanın yaptığı gibi Suriyelilerin Türkiyedeki paralarına el koymak gerekir.

Kriz yıllardır var hocam. Sadece adı konmadı. Biz 2008 den beri krizdeyiz.

Mültecilerin hiç biri geri gitmez bence. Kimseninde niyeti yok zaten. Büyük İsrail planına hizmet olarak Suriye bize itelendi.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1748 : 18 Aralık 2018, 00:28:23 »
suriye krizide nereden nereye gelindi ders kitaplarina girer

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1749 : 18 Aralık 2018, 08:40:37 »
O bomba iddianın ardından dikkat çeken görüşme

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile ABD Başkanı Donald Trump'ın terör örgütü DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Suriye'nin son siyasi ve güvenlik durumunu görüştü. Öte yandan IKBY'de eğitim alan Suriyeli Peşmerge komutanları ile terör örgütü YPG/PKK'lıların dün ABD’nin himayesinde gizli bir toplantı yaptığı ileri sürülmüştü
Kürdistan Demokrat Partisi Başkanı Barzani'nin resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre, Barzani ile McGurk başkanlığındaki bir heyet, eski IKBY liderinin Erbil'in Salahaddin kasabasındaki konutunda basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, konuk heyet Suriye'nin son siyasi ve güvenlik durumu başta olmak üzere DEAŞ ile mücadele ve ABD'nin Suriye’deki stratejisi hakkında bilgi verdi.

Barzani de Kürtlerin Suriye'deki geleceğinden endişelerini dile getirdi, bu konudaki risklere karşı fikirlerini paylaştı.

ABD öncülüğündeki DEAŞ ile Mücadele Koalisyonu temsilcilerinden William Roebuck, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Doaglas Silliman ve ABD'nin Erbil Başkonsolosu Stave Fagin de kabulde hazır bulundu.

GİZLİ TOPLANTI İDDİASI

AA'nın haberine göre Suriye Kürdistan Demokrat Partisi Üyesi Müslim Muhammed, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) eğitim alan Suriyeli Peşmerge komutanları ile terör örgütü YPG/PKK'lıların dün ABD’nin himayesinde Suriye'nin kuzeyinde gizli bir toplantı yaptığını ileri sürdü.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/o-bomba-iddianin-ardindan-dikkat-ceken-gorusme-41055197