Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1660 : 25 Ekim 2018, 12:48:57 »

« Son Düzenleme: 25 Ekim 2018, 12:52:33 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1661 : 25 Ekim 2018, 14:52:42 »
Kremlin, ABD'yi saldırıyla suçladı

Kremlin, ABD'yi, Rusya'nın Suriye'deki hava üssü Hımeymin'e saldırmakla suçladı.
Kremlin, geçtiğimiz ocak ayında bir ABD casus uçağının, Rusya'nın Suriye'deki hava üssü Hımeymim'e drone saldırısı koordine ettiğini gösteren Rusya Savunma Bakanlığı raporuyla alarma geçtiklerini duyurdu. Kremlin tarafından yapılan açıklamada, Putin'in Trump'la bu konu hakkında görüşeceği söylendi.

Çin’in Pekin şehrinde düzenlenen bir konferansta konuşan Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Aleksander Formin de, Rusya’nın Suriye’deki Hımeymim üssüne yapılan bir SİHA saldırısı nedeniyle ABD’yi suçladı.

Hımeymim’e 13 SİHA ile eşzamanlı saldırı yapıldığını belirten Fomin, "SİHA’ları kontrol etmeniz için modern ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Bu saldırı esnasında ABD keşif uçağı Poseidon-8 yaklaşık 8 saat boyunca Akdeniz üzerinde uçarak saldırıyı koordine etti." dedi.

SİHA’ların, Rus elektronik harp sistemleri tarafından durdurulduğunu anlatan Fomin, "SİHA’lar durdurulduktan sonra, güvenli bir mesafeye geçip, uzay seviyesinden aldıkları sinyallerle sistemdeki açıkları bulmaya çalıştılar. Sonrasında tüm SİHA’lar Rus hava savunma sistemi tarafından yok edildi." diye konuştu.

Fomin, saldırıların hangi tarihte gerçekleştiğini açıklamadı.

Rusya Savunma Bakanlığından bir süre önce yapılan açıklamada, sadece ağustos ayında Hımeymim’e saldıran 47 SİHA’nın etkisiz hale getirildiği iddia edilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/kremlinden-abd-aciklamasi-40998140
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1662 : 31 Ekim 2018, 13:33:14 »
Hareketlenme başladı.
Twitter da ki kaynaklara göre ATGM atılmış yaklaşık 2 saat önce fakat araca isabet etmemiş.

https://syria.liveuamap.com/en/2018/31-october-the-turkish-army-continues-its-attacks-on-Koreli

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1663 : 31 Ekim 2018, 14:25:00 »
Fırat'ın doğusuna operasyon! 4 terörist öldürüldü

Fırat'ın doğusuna operasyon! 4 terörist öldürüldü
Şanlıurfa sınır hattından Suriye'nin Ayn el Arap bölgesine yapılan obüs atışlarında PYD/PKK'lı 4 terörist etkisiz hale getirildi, 6 terörist yaralandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/firatin-dogusuna-operasyon-4-terorist-olduruldu-41004174

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1664 : 01 Kasım 2018, 15:45:29 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1665 : 01 Kasım 2018, 15:52:57 »
Sizce yakın tarihte Fırat'ın doğusuna bir harekat yapılacak mı?

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1666 : 01 Kasım 2018, 16:14:27 »
Kanaatimce en azından Nato tatbikatı bitmeden başlamayacak, en fazla da 1 ay sonra başlamış olur.
hepimizin gördüğü üzere,sahada hareketlilik mevcut .
Görünmüyor fakat yoğun iha faaliyeti de mevcut, hemde 1 aydır.
Topçuların vuruş sayıları ve yoğunluğuna göre ayrıca tahmin yürütülebilir.
Son olarak ABD personelinin sahadan çekilme durumu da var tabiki.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2018, 16:16:06 Gönderen: Afşar1 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1667 : 01 Kasım 2018, 16:20:21 »
http://www.defenceturk.com/index.php?topic=375.msg86572#new

Bu bağlantıdaki habere bakarsak ABD, Pkknın Suriye kolu ile halen yoğun işbirliği içerisinde. Bu durumdayken ABD bizim bir harekat yapmamıza göz yumabilir mi?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1668 : 01 Kasım 2018, 16:26:57 »
pkk/ypg'yı menbicle korkutmak yerine Kobani üzerinden korkutsak daha etkili olmaz mı ? Mardin sınırının dibinde kamışlı var sanırım isimde yanlışlık olabilir ordanda aktif olabiliriz. Menbic yerleşim alanı olarak büyük buna guveniyolar
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1669 : 01 Kasım 2018, 16:35:23 »
pkk/ypg'yı menbicle korkutmak yerine Kobani üzerinden korkutsak daha etkili olmaz mı ? Mardin sınırının dibinde kamışlı var sanırım isimde yanlışlık olabilir ordanda aktif olabiliriz. Menbic yerleşim alanı olarak büyük buna guveniyolar

Olabilir. Ben de zaten Menbiç'den değil, Fırat'ın doğusundan bahsediyorum. Bence bunları önce hazırlık yapmadıkları yerlerde vuralım. Şaşırtalım. Sürekli farklı yerlerden hava operasyonları yapalım. Topçu atışı yapalım. Ama attığımızı mutlaka vuralım. Vurduğumuzda da yoğun vuralım. Öyle bir iki atış değil! Neler yapabileceğimizi önceden kestiremesinler!
Şamaroğlanına çevirelim.  ;D