Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1550 : 29 Haziran 2018, 00:17:16 »
Yakin zamanda suriye'ye yardim gondermek astari yuzunden pahaliya gelecek. Ya cebelitariki dolanacaklar, ya da hazar-iran-irak yolunu kullanacaklar.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1551 : 29 Haziran 2018, 12:25:39 »
Boğazdan geçiyor işte niye cebelitarık ı dolaşsın. Samsundan Mersine gitmek gibi bir şey Rusya nın Suriye ye ulaşması. Boğazlar uluslar arası su biliyorsunuz bizim lütfumuza kalmış değil geçmeleri. Savaşsak bile geçmeye hakları var soğuk savaş yıllarında bile engel olamadık hakkımız yok çünkü. İyi niyet yada lütuf değil yani boğazdan geçmeye izin vermek. Kendi su yolu istediği gibi geçer engellersen savaş çıkar.
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1552 : 29 Haziran 2018, 12:55:08 »
Savaş ve yakın savaş hallerinde kapatabiliyorsun. Barış zamanında da bazı ''taktik''ler kullanabilirsin. Savaş çıkarsa da çıkar. 1917'de batan ben değildim!

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1553 : 30 Haziran 2018, 02:25:27 »
Savaş ve yakın savaş hallerinde kapatabiliyorsun. Barış zamanında da bazı ''taktik''ler kullanabilirsin. Savaş çıkarsa da çıkar. 1917'de batan ben değildim!

Kiminle savaş durumunda kapatacaksınız? Barış zamanı hangi taktikleri kullanacaksınız? Karşında Rus ayısı var.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1554 : 30 Haziran 2018, 07:46:44 »
Tc'yi tehdit eden herhangi bir savaş durumunda. Suriye iç savaşi, yakin savaş sayilip boğaz kapatilabilirdi. Doğalgaz sağolsun.

O rus ayisi da sen süs köpeği misin? Bu lafi bir ülkenin generali söylese rütbesini ere indirip tuvalet temizletirler!

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1555 : 06 Temmuz 2018, 19:51:32 »
İsrail ordusu resmen açıkladı: Tekrar vurduk

İsrail ordusu, Suriye'de Beşşar Esed güçlerine ait bir askeri noktayı vurduğunu duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Esed güçleri tarafından ateşlenen bir havan topunun İsrail ile Suriye sınırındaki tampon bölgeye düşmesi üzerine sınırda bulunan İsrail askerleri rejim güçlerine ait bir askeri noktayı vurdu.

İSRAİL, ASKERİ NOKTAYI NEDEN VURDUĞUNU AÇIKLADI

Esed güçleri tarafından atıldığı ileri sürülen ve İsrail ile Suriye sınırındaki tampon bölgeye düşen havan topunun, Suriye'nin İsrail sınırına yakın bölgede yaşanan iç savaş nedeniyle atılmış olduğu belirtildi.

Açıklamada Esed güçlerine ait askeri noktanın nasıl vurulduğu ve saldırıda kayıp olup olmadığına ilişkin herhangi bir bilgi verilmezken, İsrail ordusunun Suriye iç savaşına müdahil olmadığı belirtilerek "Ancak 1974'te imzalanan Kuvvetlerin Çekilme Anlaşması uygulanmaya devam edecektir" denildi.

ESED REJİMİ SALDIRI BAŞLATMIŞTI

Suriye'de rejim güçleri ve destekçileri, ülkenin güneybatısındaki Dera'da 10 Haziran'dan itibaren muhaliflerin elinde bazı noktaları ele geçirmiş, 20 Haziran'da da Rusya'nın hava saldırıları başlamıştı.

İsrail'in 1967'deki Altı Gün Savaşları sırasında Golan Tepeleri'ni işgal etmesinin ardından, 1973'te İsrail ve Suriye arasındaki savaş sonrasında Suriye, bölgenin yüzde 5'ini geri almıştı. İki ülke arasında 1974'te oluşturulan tampon bölgede UNDOF, İsrail ve Suriye arasındaki Kuvvetlerin Çekilme Anlaşması'nı izlemek üzere bölgede bulunuyor. UNDOF misyonunda Nisan 2018 itibarıyla Fiji, İrlanda, Hindistan, Nepal ve Gana'dan bin 112 barış gücü görevlisi yer alıyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2664041-israil-ordusu-resmen-acikladi-tekrar-vurduk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1556 : 15 Temmuz 2018, 14:17:11 »
Son dakika! ABD Esad rejimini vurdu

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Deyrizor ilinde Esed rejimine ait hedefleri vururken, saldırıda en az 40 rejim askeri öldü.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Deyrizor'a bağlı Ebu Kemal beldesi kırsalındaki rejim güçleri, sabah saatlerinde Fırat'ın
doğusunda yer alan ve DEAŞ'ın kontrolündeki Hecin beldesine ilerlemeye çalıştı.

Rejim askerleri, Fırat nehri üzerine karşıya geçmek için mobil köprü kurarak Hecin beldesi etrafına ulaştı. Rejim güçlerinin Hecin'in etrafına yerleştikten birkaç saat sonra koalisyon uçaklarının şiddetli saldırısına uğradığı bildirildi.

Saldırıda aralarında üst düzey rejim subaylarının da bulunduğu en az 40 rejim askeri hayatını kaybetti, diğerleri ise bölgeden çekilmek zorunda kaldı.

Ayrıca koalisyon uçakları, rejimin Fırat'ı geçmek için kurduğu seyyar köprüyü vurarak kullanılamaz hale getirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abd-esad-rejimini-vurdu-40896400
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1557 : 15 Temmuz 2018, 15:01:18 »
Acilen Esad gavatı ile işbirliği yapmamız gerekiyor bu ibne devrilirse sıra İran a sonra tahmin edin sıra kime gelecek

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1558 : 15 Temmuz 2018, 15:27:25 »
Maşallah müttefikleriniz hakkinda çok olumlu laflar ediyorsunuz. Peki ittifak kurup ne fayda sağlayacağiz? Adam kendi caninin derdinde. Bir de siralama konusunda emin miyiz?

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1559 : 17 Temmuz 2018, 01:53:22 »
https://www.memurlar.net/haber/762779/gaziantep-e-dustu-ne-oldugunu-bilmiyoruz.html

Kalibr olmalı. S200 de olabilir. Tam anlayamadım görüntüden.

Bundan bir süre öncede yine Rus füzesi enkazı  bulunmuştu. Önce yakıt tankı felan denmişti, hareketli parçası olan yakıt tankı nasıl oluyorsa.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2018, 01:56:04 Gönderen: BlackHawk89 »