Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1180 : 16 Kasım 2016, 12:59:30 »
Rusya'nın Tek Uçak Gemisi Suriye'deki Operasyona Katıldı, Rusya Görüntüleri Paylaştı

Amiral Kuznetsov gemisinden kalkan uçaklar ve diğer gemilerden fırlatılan füzelerle Suriye'de ilk kez saldırı düzenleyen Moskova, aynı günün akşamında fotoğrafları yayınladı.

Tek uçak gemisini ve diğer savaş gemilerini Suriye'deki Şam rejimine yardım etmek için Akdeniz'e gönderen Rusya, Nusra Cephesi ve IŞİD hedeflerini vurdu.

Suriye'de düzenlediği hava saldırılarında ilk kez Akdeniz'e gönderdiği uçak gemisi Amiral Kuznetsov'u kullanan Moskova yönetimi, operasyonun görüntülerini paylaştı. Fotoğraflarda gemiden havalanan uçaklar ve diğer gemilerden fırlatılan füzeler yer alıyor.

"RUS DONANMA TARİHİNDE BİR İLK"

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, "Amiral Kuznetsov Rus donanma tarihinde ilk kez savaş eylemlerine katıldı" dedi.

Bakan Şoygu, Suriye'deki hedefleri füzelerle de vurduklarını duyurdu. Rusya lideri Vladimir Putin'le görüştüğünü belirten Şoygu, saldırıların devam edeceğini belirterek Putin'in Tartus kentindeki donanma tesisi ve Hmeymim Üssü'ndeki Rus güçlerini koruma emri verdiğini aktardı.

Savunma Bakanı, muhaliflerin elindeki İdlib ve ülkenin orta kesimlerindeki Humus'ta bulunan cephanelikler, eğitim kampları ve silah fabrikalarını hedef almaya devam edeceklerini söyledi. Şoygu, Amiral Kuznetsov'dan kalkan uçakların Halep'e yönelik bir saldırısından ise bahsetmedi.

MOSKOVA, SURİYE'YE TAMAMEN YERLEŞİYOR

Suriye'deki Şam rejiminin en önemli koruyucusu konumunda olan Rusya, son aylarda söz konusu ülkeye tamamen yerleşmeye karar verdi. Kalıcı üs kararını onaylayan Moskova yönetimi, Suriye'ye S-300 füze savunma sistemi yerleştirdi ve birçok savaş gemisini Karadeniz'den Akdeniz'e gönderdi.

Rusya'nın tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov ve beraberindeki nükleer füzeler taşıyan savaş gemileri, Ekim ayı ortasında Kuzey Denizi'nden yola çıkarak Suriye'ye ulaştı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-rusya-nin-tek-ucak-gemisi-suriye-deki-8965130/
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2016, 13:00:06 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1181 : 16 Kasım 2016, 21:44:13 »
Ruslar Suriye'yi bombalaya bombalaya silah stoklarını bitirecekler.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #1182 : 16 Kasım 2016, 23:59:28 »
Ruslar Suriye'yi bombalaya bombalaya silah stoklarını bitirecekler.
Belkide ellerinde kalan eski stokları bitirmek istiyorlardır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1183 : 17 Kasım 2016, 08:52:36 »
Halep'e Ölüm Yağıyor: 61 Ölü, 133 Yaralı

Suriye'nin Halep ilinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelere yoğun bombardıman sürüyor. Rusya ve Esad rejimine ait savaş uçaklarının katliamında 61 kişi hayatını kaybetti, 133 kişi yaralandı.

Suriye'nin kuzeyindeki Halep ilinin muhaliflerin kontrolündeki semtleri, dün öğleden bu yana yoğun hava saldırısına maruz kalıyor.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden Bibers Mişal "Esad rejimi ve Rusya'ya ait savaş uçakları dün sabahtan beri Halep semalarından hiç ayrılmadı" dedi.

61 KİŞİ ÖLDÜ

Suriye'nin kuzeyindeki Halep ilinin muhaliflerin kontrolündeki semtleri, dün öğleden bu yana yoğun hava saldırısına maruz kalıyor. Hava saldırılarında ölen sivil sayısı sayısı 61'e, yaralı sayısı 1333'e çıktı.

KARADAN HEDEF ALDI

Mişal, Halep'in doğusunda muhaliflerin kontrolündeki Şear, Salahaddin, Muyesir, Mesekin Hanano, Haydariye ve Sahur semtlerinin karadan da hedef alındığını söyledi.

"HALK EVLERİNDEN ÇIKAMIYOR"

Şear semtinde bir okulun da vurulduğunu belirten Mişal, ''Sivil savunma ve sağlık ekipleri yoğun saldırılar nedeniyle olay yerlerine ulaşmakta güçlük çekiyor. Halk korkudan evlerinden çıkamıyor" diye konuştu.

''OLAY YERİNE GİDEN AMBULANS BOMBALANDI''

Olay yerine giden bir ambulans şoförünün de hava saldırısında öldüğünü söyleyen Mişal, 6 sivilin daha yaşamını yitirdiğini, onlarcasının da yaralandığını aktardı.

Mişal, "Hareket eden her şey bombalanıyor. Halk panik içinde ne yapacağını bilmiyor. Yaralılar hastanelerine dahi götürülemiyor" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elizabeth Trudeau dün yaptığı açıklamada, Rusya'nın ve Esad rejiminin Halep'te hava saldırılarını yenilemesini kınadıklarını belirterek, "Son raporlara göre Suriye'de beş hastaneye ve bir ambulansa saldırdılar. Bunun uluslararası hukukun ihlali olduğuna inanıyoruz." ifadesini kullanmıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov ise dün yaptığı açıklamada, Rus jetlerinin 28 gündür Halep üzerinde uçmadığını savunmuştu.
http://www.sondakika.com/haber/haber-halep-e-olum-yagiyor-42-olu-82-yarali-8967893/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1184 : 21 Kasım 2016, 11:35:53 »
Esad rejiminden BM'nin özerklik teklifine ret

hurriyet.com.tr21 Kasım 2016 - 11:01Son Güncelleme : 21 Kasım 2016 - 11:21
Esad rejiminden BMnin özerklik teklifine ret

Suriye'de Esad rejimi, Halep'in doğusunda muhaliflere özerklik sağlanmasını teklif eden Birleşmiş Milletler'in önerisini reddetti.

Suriye'de silahlı muhaliflerin Halep'in doğusundan ayrılmasını ve burada muhaliflerin yönetiminde özerk bir bölge kurulmasını öngören ateşkes planına Esad rejimi karşı çıktı.

Esad rejiminden BMnin özerklik teklifine ret

Şam'da BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura ile görüşen Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, bu önerinin ‘ulusal egemenliğin ihlali’ anlamına geldiğini belirtti.

"200 BİN KİŞİ TÜRKİYE'YE DOĞRU..."

Görüşmenin ardından gazetecilere konuşan Mistura ise, “Noel'e kadar, çatışmaların şiddetlenmesi nedeniyle doğu Halep’te geri kalanın da fiilen yıkıldığını göreceksiniz, belki 200 bin kişi Türkiye’ye doğru hareketlenecek. Bu da insani bir felaket söz konusu olur” dedi.

2012 yılının ortalarında muhaliflerin kontrolüne geçen doğu Halep, yaklaşık dört aydır rejim güçlerinin kuşatması altında. Bu tarihten beri yardım ulaştırılamayan ve hem gıda hem de yakıt sıkıntısı çekilen bölgede 250 binden fazla insan yaşıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/esad-rejiminden-bmnin-ozerklik-teklifine-ret-40283779

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1185 : 03 Şubat 2018, 00:04:20 »

Ruslar İdlib'de sivil bir konvoyu vurmuşlar.  :'(
Bu kaçıncı sivil katliamı!
Gerçekten savaşmayı bizim kadar iyi bilen bir millet yok gibi!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1186 : 03 Şubat 2018, 17:48:14 »
Sarakib'de muhalifler Rusya'ya ait bir Su-25 uçağını düşürdüler.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1187 : 03 Şubat 2018, 20:15:18 »
Bu nasıl bir vicdansizlik tır
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #1188 : 04 Şubat 2018, 02:18:16 »

ilginizi çekerse diye link paylaşıyorum
uçağın vurulma anı
https://m.youtube.com/watch?v=B4iYpP6fPNI
pilot paraşütle inerken
https://mobile.twitter.com/huseyinbozan/status/959799604031246337/video/1

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1189 : 04 Şubat 2018, 02:34:29 »

ilginizi çekerse diye link paylaşıyorum
uçağın vurulma anı
https://m.youtube.com/watch?v=B4iYpP6fPNI
pilot paraşütle inerken
https://mobile.twitter.com/huseyinbozan/status/959799604031246337/video/1
İyi olmuş şerefsize
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR