Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1080 : 26 Mayıs 2016, 12:54:07 »
Rus savaş gemisi Boğaz'dan böyle geçti
DHA26 Mayıs 2016 - 10:54:00
Rus savaş gemisi Boğaz'dan böyle geçti

Rus savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan böyle geçtiRus savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan böyle geçtiRus savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan böyle geçtiRus savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan böyle geçti
Rusya Donanması'na ait 868 borda numaralı “Pytlivy” savaş gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi’ne açıldı. Geçişi esnasında yoğun güvenlik önlemi alınan geminin yoğun duman çıkartması dikkat çekerken, geminin güvertesindeki çok sayıda askerin ise sahili izlediği görüldü.

RUS Donanması’na ait 868 borda numaralı "Pytlivy" isimli savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçerek Marmara Denizi’ne açıldı. Karadeniz’den saat 09.00 sıralarında İstanbul Boğazı’na giriş yapan Rus savaş gemisi, 10.30 sıralarında geçişini tamamlayarak Marmara Denizi’ne açıldı.

RUS ASKERİ PERSONEL GÜVERTEDE

Rus savaş gemisinin boğazdan geçişi sırasında, Rus askeri personelin geminin güvertesinde sıra halinde dizildiği ve bir askerin de bu anları kamera ile kayda aldığı görüldü.

http://www.hurriyet.com.tr/rus-savas-gemisi-bogazdan-boyle-gecti-40109219
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2016, 12:56:47 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1081 : 26 Mayıs 2016, 13:01:19 »
Daha önce bir Rus askeri elinde füze ile güvertede poz verirken türlü senaryolar yazan hayalperest arkadaşların bu görüntü için yapacakları yorumları çok merak ediyorum.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1082 : 26 Mayıs 2016, 13:34:24 »
Daha önce bir Rus askeri elinde füze ile güvertede poz verirken türlü senaryolar yazan hayalperest arkadaşların bu görüntü için yapacakları yorumları çok merak ediyorum.

''Bizim gücümüzü anladılar, kısa donları ile saygı duruşunda bulunuyorlar! '' diyebilirler mesela:)

Artık anlaşılmalıdır; Türkiye olarak Rusya ile kanlı bıçaklı olmanın kimseye faydası yoktur. HA... Bölgede ki Amerikan politikalarına faydası pekalâ olabilir, orası ayrı!

Bugün bir TV programında Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin TANTAN ilginç bir laf etti, diyor ki; '' RUS UÇAĞINI DA ZATEN BİZ DÜŞÜRMEDİK Kİ, BİZİMKİLER SUÇU ÜZERLERİNE ALDILAR'' diyor.

Vay canına!...
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2016, 13:35:26 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1083 : 27 Mayıs 2016, 08:36:42 »
Suriye İç Savaşında 283 Bin Kişi Öldü
Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamada, Suriye'de son beş yıl içinde 283 bin kişinin hayatını kaybettiği ortaya kondu.

Birleşmiş Milletler'den yapılan açıklamada,  Suriye'deki iç savaşın acı bilançosu ortaya kondu.

YENİ RAPOR AÇIKLANDI

Cenevre  Birleşmiş Milletler'deki İnsan Hakları Komisyonu'ndan yapılan açıklamada,  Suriye İnsan Hakları Gözlemcileri'nin yeni raporu yazılı olarak açıklandı. Raporda,  Suriye'de son beş yıl içinde 283 bin kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

ÖLENLERİN ÇOĞU SİVİL

Ölenlerden 81 bin 436 kişinin sivil halk, 10 bin 40'ının çocuk, 9 bin 106'sının ise kadın olduğu, 48 bin 568'inin muhalifler ve terör örgütleri militanı, 47 bin 95 kişinin ise yabancı uyruklu militanlar olduğu aktarıldı.

ESAD ASKERLERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Raporda ayrıca, hayatını kaybedenlerin 101 bin 662'sinin Esad rejimi savaşçısı olduğu, bunlardan 56 bin 609'unun da asker olduğu bilgisi yer aldı.

MART 2016'A KADAR

Söz konusu veriler  Suriye İnsan Hakları Gözlemcileri tarafından hazırlanan raporda yer alırken, bilgilerin Mart 2016 sonuna kadar yaşanmış kayıpları kapsadığı belirtildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-suriye-ic-savasinda-283-bin-kisinin-oldugu-8474053/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1084 : 01 Haziran 2016, 08:40:19 »
"SUÇLU SANDALYESİNDE OTURAN BİR ÜLKE DEĞİLİZ"

"Sayın Putin'in Atina ziyareti sırasında bir ifadesi vardı, Türkiye'nin adımlar atması yönünde. Rusya'nın ve Putin'in tutumu hala değişmedi. Bu konuda Türkiye adım atacak mı? Önümüzdeki süreçte Türkiye-Rusya ilişkilerinde bir gelişme yaşanacak mı?" sorusunu da yanıtlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şimdi beni meraklandıran konu, acaba bizden nasıl bir ilk adım bekleniyor, onu ben anlamakta zorlanıyorum. Yoksa biz Türkiye olarak suçlu sandalyesinde oturan bir ülke değiliz ve biz kesinlikle Rusya ile münasebetleri bozmak isteyen de değiliz. Tam aksine Rusya ile münasebetlerimizi geliştirmeyi arzu eden bir ülkeyiz. Kaldı ki Sayın Putin ile bizim ilişkilerimiz gerçekten çok farklı noktadayken, iki iyi dost noktasındayken böyle bir konuma gelmiş olması veyahut bir pilotun yapmış olduğu hata veya yanlış sebebiyle koskoca Türkiye’yi feda etmesi gerçekten düşündürücüdür. Rusya ile münasebetlerimizi kesinlikle yeniden geliştirmenin, yeniden çok daha farklı bir konuma taşımanın gayreti içerisinde olmamız gerekir diye düşünüyorum. Temenni ederim ki bir an önce bu sıkıntı aşılır ve Türkiye ile Rusya şu son 10 yıl içerisinde attıkları adımları yeniden atarlar, atmaya devam ederler."

http://www.hurriyet.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-alisacaklar-40111550

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1085 : 01 Haziran 2016, 08:40:35 »
Herhalde Rus pilotu kastediyor!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1086 : 01 Haziran 2016, 10:22:53 »
Putin Erdoğan'ı Uyarmış: Amerikalılar Orayı Kürtlere Vermeyi Planlıyor!
Hükümete yakınlığıyla bilinen yazar Abdulkadir Selvi, Antalya'da düzenlenen G-20 Zirvesi'nde Putin ile Erdoğan arasında geçen kritik görüşmeyi köşesine taşıdı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen  Hürriyet gazetesi yazarı  Abdulkadir Selvi,  Antalya'da düzenlenen G-20 Zirvesi'nde  Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan'la görüşmesinde  Rusya Başkanı  Putin'in  Suriye'deki  Cerablus bölgesine ilişkin olarak, "Amerikalılar orayı Kürtlere vermeyi planlıyor" dediğini iddia etti.

Selvi, ABD'nin koalisyondan farklı bir ajandası olduğunu da iddia ederek "Biz başından beri  Suriye'nin parçalanmasına karşı çıktık, toprak bütünlüğünü savunduk.  Türkiye ile  Rusya tam olarak anlaşmasa da  Türkiye,  Rusya ve  İran'ın oluşturacağı güç birliği,  Suriye'nin bölünmesi planını engelleyebilir. Bu durumda Esad'la ilgili itirazlarımızı sürdüreceğiz ama görünen o ki,  Suriye'nin bölünmemesi daha önce geliyor" diye yazdı.

Abdulkadir Selvi'nin bugünkü 'Dış politikaya rötuş' başlıklı köşe yazısı şöyle:

"DOSTLARI ÇOĞALT DÜŞMANLARI AZALT"

"Binali Yıldırım hükümeti kurulduktan sonra, dış politikada bir değişim yaşanıyor. Binali Bey, 'Dostları çoğaltıp düşmanları azaltmak' olarak formül etmişti bunu. Numan Kurtulmuş da 'Mutlaka bir değişikliğe gidilmesi zaruri görünüyor' diye konuştu. Görülen o ki sadece Başbakan değişmedi. Yeni hükümetle birlikte dış politikada bir revizyona ve restorasyona gidiliyor. Numan Kurtulmuş'un, 'Ruslarla ilişkilerin düzelmesini istiyorum' sözleri yeni sürecin ipuçlarını veriyordu.

Ülke çıkarları söz konusu olunca, kurulmaz denilen ittifakların kurulduğu, "olmaz olmaz" diye bir şeyin olmadığı günleri yaşıyoruz.

Dış politikadaki değişiklikleri anlamak için kulak kabarttım. Yeni sürecin ruhunu yansıtan değerlendirmeleri paylaşmak istiyorum.

Türkiye ile  İsrail arasındaki ilişkiler düzeldikçe, Türkiye-Rusya ilişkileri bundan olumlu etkilenmeye başladı.

SURİYE ÜZERİNDEN BAŞKA İTTİFAKLAR

Suriye üzerinden bozulan ittifaklar yine  Suriye üzerinden başka ittifakları gerekli kılıyor.

ABD,  Irak'ın kuzeyinde Talabani ve Barzani ile gerçekleştirdiği Kürt oluşumunu,  Suriye'de PYD ile yapıyor. ABD'nin  Suriye'nin kuzeyinde Kürt bölgesi oluşturma çabası  Suriye'nin parçalanacağı anlamını taşıyor.

Rusya ile ilişkilerimizin iyi olduğu dönemde  Putin, G-20 Zirvesi için bulunduğu  Antalya'ya gelmişti. Erdoğan-Putin görüşmesinde masaya yayılan harita üzerinden, "Büyük  Cerablus Operasyonu"na ilşkin bilgi verilirken  Putin, "Amerikalılar orayı Kürtlere vermeyi planlıyor" demişti.

Ankara uzun bir süredir, ABD'nin,  Türkiye'nin de içinde yer aldığı koalisyon güçlerinden farklı olarak  Rusya ve PYD ile ayrı ajanda yürüttüğü kanaatinde.

TÜRKİYE - RUSYA - İRAN GÜÇ BİRLİĞİ

Biz başından beri  Suriye'nin parçalanmasına karşı çıktık, toprak bütünlüğünü savunduk.

Rusya ve  İran,  Suriye'de rejimin güçlenmesini ama sonuç itibariyle  Suriye'nin bütünlüğünü savunuyor.

Türkiye ile  Rusya tam olarak anlaşmasa da  Türkiye,  Rusya ve  İran'ın oluşturacağı güç birliği,  Suriye'nin bölünmesi planını engelleyebilir.

Bu durumda Esad'la ilgili itirazlarımızı sürdüreceğiz ama görünen o ki,  Suriye'nin bölünmemesi daha önce geliyor."

http://www.sondakika.com/haber/haber-dis-politikaya-rutus-geliyor-8487914/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1087 : 01 Haziran 2016, 10:23:56 »
ABD'nin Suriye'Yi parçalama niyetinde olduğunu, Rusya'nın da buna engel olmak için orada olduğunu yeni anlamış numarası böyle yapılır!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1088 : 01 Haziran 2016, 16:06:18 »
Yıllar önce Türkiye için en doğru seçeneği açık açık dile getirenler; meşhur Ergenekon - Balyoz davaları ile içeri tıkılmıştı. Hatta o dönemin Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Tuncer KILINÇ Paşa; Türkiye' nin İran ve Rusya ile münasebetlerini geliştirmek durumunda olduğunu bir toplantıda dile getirmiştir. Başına sonradan gelenler malumunuz!..

Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yerin kürkçü dükkanı olması gibi; hükümet edenler de en sonunda olması gereken yere doğru gelmek mecburiyetinde kaldılar- kalıyorlar.

-Devletin, züccaciyeler çarşısında olduğu gibi usta- çırak ilişkisi ile yönetilemeyeceği;
-''Ben evvelden çırak idim, artık Usta oldum'' demek ile Usta olunmadığını;
-Devleti yöneten, idare eden, işleten, organize eden kurumların olduğunu;
-''Benden sonrası Tufan! Ben olmaz isem devlet yıkılır! şeklinde bir düşüncenin olamayacağını. Sen olmasan da devletin var olacağını- hatta daha mürehfeh olacağını;
-Aklın yaş da değil baş da olduğu;
- Herşeyden önce ise MİLLİ BİR DURUŞ, OMURGALI BİR SİYASET, SORUMLU BİR ANLAYIŞ, SAYGIN BİR TUTUM sergilemek gerektiğini;

birilerinin artık anlaması şart!..
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2016, 16:06:51 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1089 : 02 Haziran 2016, 08:29:07 »
PKK ve rejim karşıtı silahlı Kürt grup kuruldu
Hürriyet Haber 02 Haziran 2016 - 07:32Son Güncelleme : 02 Haziran 2016 - 07:36
PKK ve rejim karşıtı silahlı Kürt grup kuruldu

Suriye’de PKK'ya da Esad rejimine de karşı olduğunu söyleyen ve kendilerine ‘Kürt Devrimciler Tugayları’ adını veren bir grup, silahlı mücadeleye başladığını açıkladı.

El Cezire Türk'te yer alan habere göre, grup tarafından 30 Mayıs tarihinde sosyal medyada bir video paylaşıldı. Videoda, bir kişi aralarında yüzleri maskeli insanların da olduğu yaklaşık 30 silahlı kişiyi arkasına alarak Arapça ve Kürtçe bir deklarasyon okurken görülüyor.

Rejimin ve PKK’nın, Suriye halkına karşı suç işlediğini vurgulayan konuşmacı, "Kürt Devrimci Tugayları" adını verdikleri silahlı grubu Suriye toprağının bütünlüğünü korumak için kurduklarını söylüyor.

Konuşmacı, ‘Kürt Devrimciler Tugayları’nın Suriye’deki Kürtlerin temsilcisi hâline gelmesi için genç Kürtleri kendilerine katılmaya şu sözlerle davet etti:
"Özgür Kürtler olarak, Suriye halkını ve özellikle Kürtleri korumak için Kürt Devrimciler Tugayları grubunu kurmaya karar verdik. Bu örgütün Kürtleri temsil etmesi için Kürt halkı içindeki tüm diğer özgür insanları bize katılmaya davet ediyorum."

PKK'nın Esad için savaştığını söyleyen konuşmacı, "Onlar, Kürtleri öldüren Tahran'ın safında yer alıyor" dedi.

Videoda maskeli bir kişi de söz alarak, kamera önüne geçti ve bu gruba katılmak için Afrin’den geldiğini anlattı.

PKK’nın tüm gençleri zorunlu olarak silah altına aldığını söyleyen maskeli kişi, Kürtlerin Müslüman bir halk olduğunu, PKK’nın ise bu halkı Allah’tan uzaklaştırmak istediğini söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-ve-rejim-karsiti-silahli-kurt-grup-kuruldu-40112115