Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503619 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #730 : 08 Ekim 2015, 00:46:29 »

Rusya Lazkiye’yi uçuşa kapattı!
Rusya'nın Suriye'de savaş uçaklarını konuşlandığı Lazkiye bölgesinde sinyal kesici sistem Krasukha-4 konuşlandırdığı ortaya çıktı.

http://kokpit.aero/rusya-dan-fuze-kalkani
Adamlar iyice yerleşti.  Ukraynadan atamadılar bakalım Suriye de nasıl kuyrugu kıvırıp kacacap Abd ve yandaşları...

Suriye'de konuşlu füze sistemleri Türk F-16'larına tacizde bulundu!
Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de konuşlu SA füze sistemlerinin Türk F-16 uçaklarına tacizde bulunduğunu açıkladı.
http://kokpit.aero/turk-f-16-larina-suriye-den-taciz
Ruslar gelince iyice şımardılar...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #731 : 08 Ekim 2015, 08:34:57 »
Siteye üye olduğundan bu yana sendeki bu ABd propagansını anlamadım. ABD'nin yanında sırtlan olmaya bile razısın. Bir ABDnin altına yatalım demediğin kaldı! Hayırdır! CIA'den misin? Yoksa Mossaddan mısın?

Bu Vidyoyu sana tavsiye ediyorum, ve sözlerini sana iade ediyorum!

https://www.youtube.com/watch?v=dJmigPeo5EM

ABD´yi müttefik olarak sizin ATA´niz secmis. Gurur duyun! Hor görmeyin!

Benim ATAlarim ise Fatih Sultan Mehmet´tir, Kanuni Sultan Süleymandir, Ikinci Abdülhamid´tir. Bunlara Müteffikler gerekmiyordu. Serefleriyle yasayip, serefleriyle öldüler. Mekanlari Cennet olsun.

!!!

Sen halen burada mısın?
 Videonu izlemedim, izlemeye gerek dahi görmüyorum! NEdenini sen düşün.

Bizim Atamız derken adını kullanıp aksi yönde beyin yıkamaya çalıştığın Atatürk'ten mi bahsediyorsun? Ondan bahsediyorsan NATO o sağken kurulmadı! Bilmiyorsan öğren diye söylüyorum.

Atatürk'de, Kanuni de, Fatih de, Abdülhamid de, Atilla da, Mete de, Kül-Tigin ve diğer büyük Türk liderleri de hepsi bizim atamız. Bunların birini kabul etmeyip diğerlerini ata olarak sayanların zekasında sorun var demektir. Uzaydan gelmedi bazıları!

Senin forumda yarattığın çevre kirliliği had safhaya ulaştı. Madem şerefinle gidemiyorsun, layıkıyla gönderelim seni!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #732 : 08 Ekim 2015, 12:50:39 »
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'yi tehditlere karşı korumaya hazırız
hurriyet.com.tr
08 Ekim 2015
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'yi tehditlere karşı korumaya hazırız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye dahil tüm müttefiklerimizi her türlü tehdide karşı korumaya hazırız" dedi.

Brüksel'deki NATO üyesi ülkelerin Savunma Bakanları Toplantısı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Stoltenberg, "NATO'nun, güney sınırından gelebilecek tehditlere karşı müttefikini korumak için Türkiye'ye asker göndermeye hazır" olduğunu söyledi.

NATO Genel Sekreteri, endişe kaynağının Rusya'nın Suriye'deki hava operasyonları ve füze saldırıları olduğunu belirtti.

Reuters'ın haberine göre; Stoltenberg, Rusya'ya Suriye'de Esad rejimine destek olmayı bırakıp IŞİD'le savaşması konusunda çağrıda bulundu.

"ÇEVİK GÜÇ TÜRKİYE'YE KAYDIRILABİLİR"

Rusya'nın Ukrayna'daki Moskova yanlısı isyancılara destek için gerçekleştirdiği askeri müdahalenin ardından NATO'nun aldığı önlemler kapsamında 13 bin kişilik bir çevik güç oluşturulacağını hatırlatan Stoltenberg, bu askerlerin gerekli olduğu takdirde hem doğuya hem de güneye kaydırılabileceğini belirtti.

Stoltenberg, "Farklı yönlerden farklı tehditlerle karşılaşıyoruz. Çatışma, istikrarsızlık ve emniyetsizlik... Soğuk Savaş'ın sona ermesinden bu yana, kolektif savunmamıza yönelik en büyük takviyeyi gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Stoltenberg, Afganistan'daki NATO askeri sayısı konusunda ise bir karar alınmadığını sözlerine ekledi.

NATO savunma bakanları toplantısında Suriye'deki kriz ve Rusya'nın bu ülkede gerçekleştirdiği operasyonlar tartışılacak.

TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİNDEKİ GERGİNLİK

Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkiler, Rusya'ya ait savaş uçaklarının hafta sonunda Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle gerilmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı, ihlallerin, "olumsuz hava koşulları" nedeniyle gerçekleştiğini öne sürmüştü. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, daha önceki açıklamasında, Rusya'nın hava sahası ihlallerinin "kaza" olmadığını söylemişti.

http://www.hurriyet.com.tr/natodan-flas-aciklama-turkiye-30261318
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #733 : 08 Ekim 2015, 12:58:22 »
Hadi ordan demek lazım. Biz asıl kendimizi sizden korumalıyız. Hükümetin yerinde olsam. Büyütüp besledigin silaha bogdugun pkk,pyd ile savaş rus ayısıyla derim...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #734 : 08 Ekim 2015, 13:14:41 »
'Hazar Denizi'nden atılan Rus füzesi Irak'ta görüntülendi'

Rusya'nın dün Hazar Denizi'nden attığı füzelerden birinin Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi semalarında görüntülendiği öne sürüldü.

'Hazar Denizi'nden atılan Rus füzesi Irak'ta görüntülendi'
Rusya Suriye'deki hedefleri Hazar Denizi'ndeki savaş gemilerinden vurdu. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, dün Rusya’nın Hazar Denizi’nden Suriye’ye fırlattığı füzelerden birinin görüntülendiği iddia edildi. Rusya, dün Suriye’deki IŞİD hedeflerine 26 füze göndermişti. Russia Today’in haberine göre, Peşmerge’ye yakın hesaplar tarafından sosyal medyada paylaşılan videoda, füzenin Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi semalarında görüldüğü öne sürüldü. Videonun çekildiği konum ise tam olarak bilinmiyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜ

GÖZDAĞI MI VERİLDİ?
Askeri denge hesabına Cruise yani seyir füzelerini sokan Rusya'nın hamlesi ABD'ye gözdağı olarak yorumlanıyor. Füzelerin bu açılan yeni cephede kullandığı hava sahası ise Rusya- İran- Irak- Esad ittifakını harita üzerinde göstermesi açısından önemli.

http://www.milliyet.com.tr/-hazar-denizi-nden-atilan-rus/dunya/detay/2128866/default.htm

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #735 : 08 Ekim 2015, 16:16:47 »
Orko üstad çok güzel bir noktaya değinmiş.O füzeler Türk hava sahasından geçse ne olurdu?

Tespit edemeyeceğimizi söylemiş,tespit etsek dahi düşürmemizin imkansız olduğunu belirtmiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #736 : 08 Ekim 2015, 16:25:29 »
 Füzeler alçaktan uçuyorlar. Bizim HEİK uçakları bunları tespit edemez mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #737 : 08 Ekim 2015, 17:35:14 »
Rusya'dan 'Türkiye' açıklaması

Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA08 Ekim 2015
Rusya'dan 'Türkiye' açıklaması

Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesinin ardından Ankara ile Moskova arasında çıkan kriz sürerken, Rusya'dan ilginç bir açıklama geldi.

Reuters'ın haberine göre, "Rusya, Türkiye ile iyi ilişkilerini sürdürmeyi umuyor" diyen Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, ülkesinin Suriye'de gerçekleştirdiği hava saldırılarının "aynı zamanda Türkiye'nin sınırlarının korunmasını amaçladığını" öne sürdü.

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Suriye'nin korunmasına destek olmak için yaptığımız eylemler, Türkiye'nin sınırlarını da kapsayan bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunuyor. Bu eylemlerin içinde Suriye'deki hava operasyonlarımız da var" ifadesini kullandı.

Peskov ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya’dan doğalgaz alımından vazgeçilebileceğine dair açıklamasının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e iletildiğini belirtti ve “Biz geleneksel olarak Türkiye’ye büyük önem veriyoruz ve samimi olarak aramızdaki iyi ilişkinin devam etmesini istiyoruz. Beklentimiz ülkelerimiz arasında diyaloğun önceden planlandığı biçimde sürmesi. Ülkelerimizin liderleri Putin ile Erdoğan’ın belirlediği hedeflere ulaşmak istiyoruz. Çünkü aramızda iyi ilişki olması iki ülkenin de çıkarınadır” dedi.

Ankara ile Moskova arasındaki ilişkiler, Rusya'ya ait savaş uçaklarının hafta sonunda Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle gerilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/rusyadan-turkiye-aciklamasi-30263773?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=kutu2_gorsel

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #738 : 08 Ekim 2015, 22:05:52 »
CNN: Rusya'nın Suriye'ye gönderdiği füzeler İran'a düştü

CNN'e konuşan ABD'li yetkililer, Rusya'nın Suriye'deki hedefleri vurmak için Hazar Denizi'ndeki bir savaş gemisinden gönderdiği füzelerden dördünün İran'a düştüğünü söyledi.

Gelişmeyi ilk duyuran yayın organı olan CNN International, söz konusu haberi ABD'li iki yetkiliye dayandırdı. Yetkililerden biri olayda can kaybı yaşanmış olabileceğini aktarırken, bir diğeri konuya ilişkin bilgi vermedi.

Rusya'nın gönderdiği 26 seyir füzesinden dördünün İran'a düştüğüne dair haberler, ABD'li yetkililerden bilgi alan Reuters, Associated Press ve AFP tarafından doğrulandı.

Ancak İnterfaks haber ajansı, Rus Savunma Bakanlığı'nın, füzelerin İran'a düştüğüne dair haberleri yalanladığını bildirdi.

Füzelerin İran'da tam olarak nereye düştüğü bilinmiyor

Düzenlediği saldırılarla Esad rejimine IŞİD'le mücadelesinde destek olmayı amaçladığını savunan Rusya, İran ve Irak'tan geçen 26 füzenin, dün Suriye'nin kuzey ve kuzeydoğusundaki hedefleri vurduğunu açıklamıştı.

İran'ın resmi haber ajansı Fars, İran ve Rusya'nın ABD'li yetkililerin iddialarını henüz doğrulamadıklarını aktardı.

http://www.hurriyet.com.tr/rusyanin-suriyeye-gonderdigi-fuzeler-irana-dustu-30268099

demekki  bu seyir füzelerin kafasi  karisa bilir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #739 : 08 Ekim 2015, 22:16:33 »
CNN'in bu habei pek inandırıcı gelmedi bana. Bence yürütülen psikolojik savaşın bir parçası!