Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #130 : 04 Şubat 2012, 20:54:03 »
Çıkarlarımız için gerekli görülürse Suriyeye girilecek. Dertle alakası yok. ABD Vietnam'a girerken başka derdi yok muydu? Fransa Libyaya girerken? İngiltere binbir güçlükle yeni kıta Amerika'yı işgal ederken başka derdi yok muydu? Hepsinin vardı. Stratejik çıkarları gereği bunu yaptılar ve olumlu-olumsuz sonuçlarını aldılar...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #131 : 04 Şubat 2012, 20:56:15 »
Çıkarlarımız için gerekli görülürse Suriyeye girilecek. Dertle alakası yok. ABD Vietnam'a girerken başka derdi yok muydu? Fransa Libyaya girerken? İngiltere binbir güçlükle yeni kıta Amerika'yı işgal ederken başka derdi yok muydu? Hepsinin vardı. Stratejik çıkarları gereği bunu yaptılar ve olumlu-olumsuz sonuçlarını aldılar...

Bence çıkarlarımız gereği Kuzey Irak'a girip terörü bir daha hortlamayacak şekilde ortadan kaldırmalı, oradaki Türkmen kardeşlerimizin haklarını korumalıyız. Yoksa elin conisine uşaklık etmek için kimsenin kanını dökmek bizim çıkarlarımıza ve karakterimize uygun değildir.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 20:57:23 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #132 : 04 Şubat 2012, 21:09:51 »
Irağa zamanında girmemizi istemeyenler "amerikan uşağı hükümet" diye çığıranlar dğil miydi?

Ben islam alimlerinin ahir zamanı anlatan hadislerden yaptıkları çıkarımları göz önüne alarak yakında bir islam birliği kurulacağını, bu birliğin liderinin Türkiye olacağını düşünüyorum. O alimler arap baharını, müslüman kardeşler örgütünü, Suriyede olaylar çıkacağını bilmişlerdi. O alimler bunları bildiği için bundan sonrası için söylediklerinin doğru olduğunu düşünüyorum. O alimlerin hadislerden çıkarımlarına göre ilerde hristiyanlık islam'a teslim olacak, hristiyanlar kitleler halinde islama dahil olacak. Bu yüzden ben gerçek düşmanımızın Abd, Avrupa olduğunu düşünmüyorum. Bizim gerçek düşmanlarımız Rusya, Çin, İsrail gibi ülkelerdir. İlerde Abd-İsrail ilişkileri bozulacak...

Aslında daha çok şey var. Ama o kadar çok şeyi yazmak zor. Kafamın boş olduğu bir gün gelecek hakkında fikirlerim temalı bir konu açarım...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #133 : 04 Şubat 2012, 21:18:40 »
Kusura bakma, az önce çıkarlarımız diyordun, şimdi hadisler diyorsun. Hadislere göre yönetilmiyor bu ülke. Neyin ne zaman olacağını sadece Allah bilir. Birilerini bazı şeyleri kendilerine göre yorumlamaları, başka birilerinin de bu kendi çıkarları için kullanarak kitleleri birbirine düşürmeleri şeytanın işinden başka birşey değil. Bizim çıkarlarımız ABD veya başkası istiyor diye Irak' veya Suriye'ye ya da başka bir yere girmeyi gerektirmez. Güçlü olursak lider oluruz, birilerinin maşası olursak değil. Türkmen kardeşlerimizi zor durumda, ülkemizde bölüçü örgütün gücü artıyor, dünya bizi ermeni soykırımcısı olarak tanıyor vs vs bir sürü dert varken, daha düne kadar aramızın çok iyi olduğu Suriye ile savaşa girmek, ki bize karşı direk bir saldırıları dahi söz konusu değil, kusura bakmayın, abesle iştigalden başka birşey değil. Bu bahsetiğimiz gerçek hayat, çocuk oyunu falan değil. Savaşmak ekran başında sadece kendi inandıklarınız gerçek sayarak klavye ile kazanılmıyor malesef.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 21:20:24 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #134 : 05 Şubat 2012, 01:15:10 »
Size ne oluyor da, Allah yolunda ve “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?

Nisa / 75

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #135 : 05 Şubat 2012, 01:30:16 »
Size ne oluyor da, Allah yolunda ve “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?

Nisa / 75

Bence kendi takıntılarınıza kutsal kitabı alet etmeyin. Mazallah...

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #136 : 05 Şubat 2012, 01:50:34 »
Kendi takıntılarımı Kutsal Kitaba göre belirlerim çünkü müslümanım. Alet etmeme gerek yok. Ben ancak Kutsal Kitaba alet olurum.  Eğer kutsal kitap bana "masumlar için savaşmaktan korkmayın" diyorsa korkmam. Her müslümanın böyle olması lazım.

"Sizden biri bir kötülük gördüğünde, gücü yetiyorsa eliyle düzeltsin. Yetmezse diliyle düzeltsin. Onu da yapamazsa, hiç olmazsa kalbiyle buğz etsin. Fakat bu, imanın en zayıf mertebesidir." (Tirmizi, Fiten, 11)

Bizim gücümüz elimizle düzeltmeye yeter.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #137 : 05 Şubat 2012, 02:05:42 »
Kendi takıntılarımı Kutsal Kitaba göre belirlerim çünkü müslümanım. Alet etmeme gerek yok. Ben ancak Kutsal Kitaba alet olurum.  Eğer kutsal kitap bana "masumlar için savaşmaktan korkmayın" diyorsa korkmam. Her müslümanın böyle olması lazım.

"Sizden biri bir kötülük gördüğünde, gücü yetiyorsa eliyle düzeltsin. Yetmezse diliyle düzeltsin. Onu da yapamazsa, hiç olmazsa kalbiyle buğz etsin. Fakat bu, imanın en zayıf mertebesidir." (Tirmizi, Fiten, 11)

Bana kalırsa kutsal  kitabı açık bir şekilde işine geldiği gibi kullanıyorsun. Bu yazdıkların sadece Suriye'deki durum için değil, Kuzey Irak, Karabağ vs yerler içinde geçerli. Ama nedense onlar için gıkınız çıkmaz. Araplar daha önemli sizin gibiler için malesef. İnsanları kandırmanın en kolay yolu onları inandıkları değerlerle kandırmaktır. Bırakın bu işleri ya. Allah'tan korkun, onun sözlerini alet etmeyin takıntılarınıza...

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #138 : 05 Şubat 2012, 02:22:03 »

Bana kalırsa kutsal  kitabı açık bir şekilde işine geldiği gibi kullanıyorsun. Bu yazdıkların sadece Suriye'deki durum için değil, Kuzey Irak, Karabağ vs yerler içinde geçerli. Ama nedense onlar için gıkınız çıkmaz. Araplar daha önemli sizin gibiler için malesef. İnsanları kandırmanın en kolay yolu onları inandıkları değerlerle kandırmaktır. Bırakın bu işleri ya. Allah'tan korkun, onun sözlerini alet etmeyin takıntılarınıza...

Siz benim Karabağ hakkında ne düşündüğümü nereden biliyorsunuz? Ben Karabağ ve Uygur hakkında ne düşünüyorsam aynısını Suriye için, Filistin için düşünüyorum. Hepsi Müslüman. Benim için hepsi aynı önemde.
Araplar benim için daha önemli değil. Ama görüyorum ki sizin için Araplar daha önemsiz. Buna düpedüz ırkçılık derler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #139 : 05 Şubat 2012, 06:36:46 »
Siz benim Karabağ hakkında ne düşündüğümü nereden biliyorsunuz? Ben Karabağ ve Uygur hakkında ne düşünüyorsam aynısını Suriye için, Filistin için düşünüyorum. Hepsi Müslüman. Benim için hepsi aynı önemde.
Araplar benim için daha önemli değil. Ama görüyorum ki sizin için Araplar daha önemsiz. Buna düpedüz ırkçılık derler.

Daha 20 Sene Önce Ermenilerin 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kentinde yaptığı soykırımdan 3-4 gün sonra rus gazeteci Viktoriya İvleva tarafından çekilen fotoğraf. Soykırım zamanı saklanan kadın ve çocuklara yaptıkları !!! Katliamdan sonra arabalarla evleri yağmalıyorlar.

Alıntı

Nisa / 75

Hadi canım bırak şimdi kıvırıp kendi yaptığını karşındakine yükleyerek çamur atmayı. Aynı şeyleri düşünüyormuş, bak sen! Hiç görmedik ama Ermenistan işini bizim yapmamız gerek dediğini, veya başkasını. Oradaki işgal halen sürüyorken nedense birden unutuverip Suriye'ye saldırıveriyoruz. Neden diye sorduğumda önce çıkarlrımız içindi, sonra hadislere bağlandı(!), üzerine ayetler de eklendi... Çocuk mu kandırdığını sanıyorsun sen?