Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #70 : 27 Kasım 2011, 22:19:15 »
hah tamam şimdi oldu

time'a kapak olunca herşey yolunda, eline bayrak tutuşturulan teröristler(aynı adamlar Kaddafi'yi sokak ortasında linç ettiler) seni karşılayınca herşey yolunda öyle mi?

ne oldu israil'e vereceğiniz sert cevaplar? herifler ikinci partı gemilere de el koydu gıkınız çıkmadı. hadi paşam, kapak da oldunuz, merasimle de karşılandınız. kimse tutuamaz sizi, gidin alın gemileri, tokatlayın İsrail'i

2005'te iktidarda Ahmet Necdet Sezer vardı. o adam conileri bile hiçe saydı, aramızı düzeltti Suriye ile. Sen şimdi bunu da kendinden bilirsin ben milleti aysınlatmak için yazıyorum.

ekleme: Esad'ın hiçbir yere gittiği gideceği yok. hesap hatası yaptınız, ya da hesap bile yapacak aklınız yok. iş size birşey olmasa bari. (ya da olsun anasını satayım, kimi savunuyorum ben)
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2011, 22:21:49 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #71 : 27 Kasım 2011, 22:23:59 »
Devlet adına pkk ile pazarlık yapan siyasetçi varsa vatan hainidir.

Pkknın silahla mücadele edemeyeceği anlaşıldığı için bdp kuruldu öyle mi? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. BDP kurulmadan  önce ne vardı? Sanki başkası yok muydu? Pkk şu AB nin demokrasi dayatmalarına kadar elebaşı yakalndıktan sonra, kürt açılımına kadar ne kadar silahlı eylem yaptı? Gerçekleri saklamak hayalinizde canlandırdığınızın doğru olduğu anlamına gelmiyor.

Evet özellikle o yandaş medya pkkyı mazlum gösteriyor.  Görmek için önce bakmayı bilmek gerek.
Pkk ile pazarlık yapmak yanlış bir tabir. Haklısın. Onun yerine pkk destekçilerine kulak verip. "Belki de haklı oldukları bir konu vardır" diyerek empati yapılmalı. Buna binaen anayasada ki "Türkiye bir Türk devletidir" ibaresi kaldırılmalı bence. Eğer Türkiye Türk devletiyse adam "Bende Kürt devleti kurayım o zaman" demekte haklı.

Bdp derken daha önce Pkk ile ortak çalışan kapatılan tüm partilerden bahsediyorum.

Pkk öcalan yakalandıktan sonra ne kadar eylem yaptı demişsin. Pkk 99'da fiili olarak bitmişti. Ama ya onun öncesi? Madem başarılı bir politika izleniyordu neden terör en çok 93-94 yılında vardı? Peki ya OHAL dönemi? Köylerin boşaltılıp masum erkeklerin kurşuna dizilmesi gibi olaylar? 17.000 faili meçhul? O politika ve benzeri politikalar yüzünden bugün pkk var. Pkk destekçilerini dinleyin hep öc alma iç güdüsüne sahipler. "Siz bize zamanında şunu yaptınız" gibi cümleler kuruyorlar. Böyle politika batsın.

Yandaş medya mı!? Allah aşkına samanyolu ana haberi izleyin. Sürekli "Hain pusu, kürt-türk kardeşliği bozulmak isteniyor, sözde sivil cumanın imamı sahte çıktı, pkk iç çatışma halinde, kahraman mehmetçik, pkk sivil öldürdü, pkk kürtleri öldürdü, şehit kürttü, kürtçe ağıtlar yükseldi" şeklinde haberler çıkıyor. Hatta Fethullah Gülen pkklı teröristlere "şâki" yani eşkıya dedi.

Çevrimdışı hopeful73

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • TÜRK KENDİNİDE MAZLUMUDA KORUR.
« Yanıtla #72 : 27 Kasım 2011, 22:28:33 »
Tartışmayı bölmek veya taraf olmak değil niyetim ama,

A.N. Sezer?, iktidar?

Sayın Sezer hiç ülke sınırları dışına çıkmışmıydı ki? hele hele de suriye gibi arap ortadoğu ülkesine hiç yüzünü çevirip baksın....

anlamadığımdan soruyorum.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #73 : 27 Kasım 2011, 22:32:09 »
hah tamam şimdi oldu

time'a kapak olunca herşey yolunda, eline bayrak tutuşturulan teröristler(aynı adamlar Kaddafi'yi sokak ortasında linç ettiler) seni karşılayınca herşey yolunda öyle mi?

ne oldu israil'e vereceğiniz sert cevaplar? herifler ikinci partı gemilere de el koydu gıkınız çıkmadı. hadi paşam, kapak da oldunuz, merasimle de karşılandınız. kimse tutuamaz sizi, gidin alın gemileri, tokatlayın İsrail'i

2005'te iktidarda Ahmet Necdet Sezer vardı. o adam conileri bile hiçe saydı, aramızı düzeltti Suriye ile. Sen şimdi bunu da kendinden bilirsin ben milleti aysınlatmak için yazıyorum.

ekleme: Esad'ın hiçbir yere gittiği gideceği yok. hesap hatası yaptınız, ya da hesap bile yapacak aklınız yok. iş size birşey olmasa bari. (ya da olsun anasını satayım, kimi savunuyorum ben)

Eline bayrak tutuşturulan terörist olarak itham ettiğiniz kişiler Türkiyeyi karşılıyorsa bu bizim için işlerin iyi gittiğini gösterir. Bundan sonra yeni Libya, yeni Tunus, yeni Mısır ve gelecekteki Suriye bizim çok iyi müttefiklerimiz olacaklar. Belki ileride kurulacak -Ahmet Davutoğlu'nun bahsettiği- Osmanlı milletler topluluğu'na katılacaklar.

İsraile verilen sert cevaplarda bir eksik mi gördünüz? Ne yapılması gerekiliyordu Allah aşkına? Savaş mı açılmalıydı? Ne yapılmalıydı bana bir anlatın! Orada öldürülen veya şehit edilen 9 Türk var. Bu konuda ne yapılmalıydı!? Boş konuşuyorsun! Daha iyi bir önerin yoksa susmalısın.

İktidarı cumhurbaşkanı sanan bir siyaset bilginiz var. İktidar mecliste çoğunluğu bulunduran partidir. Cumhurbaşkanı değil. Ayrıca ben Ahmet Necdet Sezerin meclisten gelen yasaları veto etmekten başka pek birşey yaptığını görmedim. Hafızamda "Ahmet Necdet Sezer şu ülkeye gitti" şeklinde hiçbir kayıt yok. Belki Ahmet Necdet Sezer sayesinde ilişkilerde bir düzelme olmuştur. Haberim yok. Lütfen beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

Esad devrilecek. Göreceksiniz.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #74 : 27 Kasım 2011, 22:32:54 »

A.N. Sezer?, iktidar?

Sayın Sezer hiç ülke sınırları dışına çıkmışmıydı ki? hele hele de suriye gibi arap ortadoğu ülkesine hiç yüzünü çevirip baksın....

;D :D aynı şeyden bahsetmişiz :D

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #75 : 27 Kasım 2011, 22:33:07 »

A.N. Sezer?, iktidar?

hükümet ve iktidarı karıştırma. devletin başında o adam vardı ve Suriye'ye ziyarete gitti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #76 : 27 Kasım 2011, 22:34:35 »
Niyetin anlaşıldı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #77 : 27 Kasım 2011, 22:40:28 »

Esad devrilecek. Göreceksiniz.

son sözleri bu oldu ve Esad hala iktidarda. Bu ironi değil de nedir?

Çevrimdışı Şahin Ağa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #78 : 27 Kasım 2011, 23:12:14 »
Şahin Ağa,

Bu destan tadındaki yazın, benim yazımın altına geldiği için yanlış anlaşılabilir. zamane'ye cevaben yazdığını belirtseydin keşke.

Haklısınız UYVAR ama benim dedelerimin canlarına pahasına korudukları toprakları kalkıp birileri klavye başında başkalarına verdiğini görünce dayanamadım. Bende hemen hızlıca yazıp gönderiverdim.Yanlış anlaşıldıysa kusura bakma.Kimin malını kime veriyorlasa artık.
Dünyada en kolay kandırılan milletiyiz hiç tartışmasız.Bilinebilien tarıhimizden bu yana da bu böyle. Çinlilerin İranlıların ta o zamanlarda saraydaki özel yetiştirlmiş  cariyeleri  Prenses diye bize yutturdukları çok olmuştur.Bunların politikalarımıza etkilerinden ciltler dolusu kitaplar var o konuya hiç girmeyelim.
  Zamane kardeş,  Eyalet sistemi gelirse ne mi olur? Cevap çok basit ülke bölünür Sevr yolunda bir adım daha atılmış olur.Çok basit bir cevap gibi geldi değilmi? Aslında basit değil sadece geçmişimize baksak bunu anlarız Osmanlı Rumeliden nasıl çıkarıldı tıpkı sizin şu an söylediğiniz gibi  şu olsa ne olur bu olsa ne olur gibi masumane isteklerin O zamanki süper devletler Rusya, İngiltere ,Fransa hatta Almanya'nın bastırması ile birer Osmanlıya kabul ettirilmesi sonucu oldu o zamanda sizin gibi düşünen insanlarımız vardı hep vardı hep olacak.Bu masum istekleri kabul edince hep orda duracaklarını işin kapanacagını düşündüler .Tıpkı sizin şu an eyalet olsa ne olacak dediğiniz gibi(ki aslında bu ilk bakışta bile masumane durmuyorda biz öyle varsayalım).Durmayacaklar hatta isteseler bile duramayacaklar bu topraklar üzerinde hesabı olanların hesabı bitmedikçe isteselerde duramayacaklar bunu anlayın.Osmanlının  belki çok fazla şansı oktu diyenler olabilir orası tartışmaya
açıktır Ama bu Türkiye o hasta adam değil  artık.Geçmişte defalarda düştüğümüz hatalara bir kez daha düşmeyelim.
Şimdi sizin söylediğinizden çok daha masum isteklere bir örnek vermek isterim. AB derki insanları fişleme bu insan haklarına aykırıdır, suçu ispatlanana kadar her insan masumdur.Bunuda ancak mahkemeler yapabilir.

Görünüşte ne kadar masum ne kadar güzel hepimizinde onay verebileceği bir istek değilmi.Bizde hemen kabul ederiz aslında bizimde hoşumuza gittirilmiştir .Ama gitmese ne olacakki bak sizi Ab ye almayız derler hemen yaparız.
Ondan sonra ne olur bir örnek terör sempatizanlarının sınır karakollarında telsizin başında görürüz Kürtçe biliyor diye .Dosyasındada pkk sempatizanı yazmaz. Neden?fişleme insan haklarına aykırıdır çünkü. Ama orda asker ölür sayı çok olmazsa Ab nin dikkatini çekmez sayı çok olursa bir kınama mesajı gelme ihtimali vardır.Sonrasında soruşturma açılır ordaki askerlerin emniyetten bilgileri istenir.Cevap gelir ki adam pkk ya yardım yataklıktan gözaltına alınmış! Sorulur emniyete neden daha önce göndermediniz.El cevap Ab uyum yasaları gereği bu bilğileri başka kurumlarla paylaşamıyoruz fişleme olmasın diye.Bu ''masum'' arkadaşların sonraki hayatları etkilenmesin diye Ab bize dayattığı yasa gereği yani.
 Spesifik bir örnek vermek daha doğru olur sanıyorum.Geçen şu üstüne bomba baglayıp gemi kaçıran terörist .Askerden kaçmış pkk katılmış biri.Pkk Fırat haber ajansıda bunu haber olarak veriyor adamın açık adı hatta doğum yerine kadar.Adam gidip kandilde bomba egitimi alıyor geri dönüyor sonrasında kck soruşturmasında gözaltına alınıyor.Ama bırakınız fırat haber ajansındaki bu haberi nasıloluyorsa adamın asker kaçagı oldugu bile belirlenemiyor adam serbest kalıyor.

Biz hala şu olsa ne olur bu olsa ne olur diyoruz.Olur kardeşim çok şey olur oluyorda zaten
Bizim derdimiz ne Suriye'dir ne de başkasıdır bizim derdimiz ülkemizin kaynaklarını çeken bu terör belasıdır.Ülkemiz aklını, gücünü, bilgisini, silahını topunu ,tüfeğini, bu duruma kanalize etmeli.Masum insanlara zarar vermeden.Ayagımızdaki bu prangayı sökmelidir.Ab gireceğiz diye masum olan olmayan bu isteklerin arkasına sığınanlar bir an önce aklını başına almalıdır.Geçmişini bilmeyipte böyle konuşuyorsanız bunun adı cehalettir ama bilipte konuşuyorsanız bunu adı ihanettir.Her ikiside niyet farklı olsada aynı amaca hizmet eder.
Şimdi söyleyeceklerimi onları pkk ile bir tuttuğum için değil onların nasıl mücadele ettiğini
anlatmak adına yazıyorum.
Bu dünyanın hanği ülkesinde olur bana söylermisiniz Ruslar İstanbul'un göbeginde Çeçenleri vurur , İsrail Dubai'de otelde Hamas üyelerini öldürür.Bırakınız onu Facebookta Kurtlar vadisi senaristlerinde biri bile sizin arkadaş listenizde ekli olsa İsrail'e giremiyorsunuz isterseniz deneyin.Adamlar takip ediyor fişliyor .
Amerikalıların predatörleridünyanın her yerinde el kaide militanı ararve haklarında mahkeme kararı olmaksızın füzeyi fırlatır adam öldürür.Bize gelince pkk ya katıldıgı alenen belli yayın organlarından açıkça adı söylenen adamı bile fişleyemeyiz.Ab insan hakları diye. Ya ne insan hakkıymış kardeşim bir bizemi çalışmıyor bu insan hakları.
Düşmanını ve kendini çok iyi tanırsan, her zaman kazanırsın. Eğer kendini çok iyi tanır düşmanını tanımazsan, bazen kazanır bazen kaybedersin. Ancak hem  düşmanını hem de kendini tanımazsan, sonuç daima yenilgi olacaktır...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #79 : 27 Kasım 2011, 23:22:37 »
Sayın Şahinağa,

Bahsettiğiniz şeyleri anlatmaya çalıştığınız kişi zaten gayet iyi biliyor. Sizin de belirttiğiniz gibi bilip de bunu yapanlara ne denirse artık. Bu da son zamanların modası. Önce siteye üye olup birkaç teknik konuda soru içeren masum başlıklar açmak, ardından yavaş yavaş kendi fikirlerini empoze etmeye çalışmak. Hep aynı taktik, hep aynı cümleler...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com