Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499461 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #60 : 27 Kasım 2011, 19:51:53 »

Nesin? Bu aşağılık psikolojisi neden?

hakaretamiz iddialarına son kez cevap veriyorum. bir dahakine yöneticilere şikayette bulunacağım.

ben kimsenin toprağına göz dikmem. başkaları kışkırttığı ve hedef gösterdiği için asırlık komşularıma hırlamam. kendimi de dev aynasında görmem.

en son saakaşvili senin gibi büyüklenmişti sonunda ayakları kıçına vurarak kaçarken görüldü. efendileri yüzüne bile bakmadı, ortada kaldı.

''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Şahin Ağa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #61 : 27 Kasım 2011, 20:20:31 »
Kış geldi pkk lılar inlerine döndü, Akp şakşakçıları ortalıga döküldü.Şehit cenazelerine gidemeyen milletvekilleride,  pkk çözülüyor, pkk bitiyor demeçleri vermeye yandaş medyada bunlara çarşaf çarşaf  haber yapmaya  başladı.
Yazıda imla ve dilbilgisine dikkat edildiği halde Gaziantep'in başındakı Gazi kelimesini yazmaman dahası,Gaziantep'i sözümona pkk ya az destek veren iller kategorisinden amerikanın siz uyurken kulagınıza üflediği  eyalete dahil etmen pkk haritalarını şekerle kaplanılıp yutturulmaya çalışılan halinden başka birşey değil.
 Bak efendi biz o senin yazmadıgın Gazi ünvanını almak için 6317 şehit verdik daha net anlaman için söylüyorum o günlerde şehirde kalan her 4 kişiden biri öldü.İnsanlar aylar boyunca ceviz kabukları agaç yaprakları yedi.Genede şehri teslim etmedi. TBMM Fransızlarla antlaşma imzaladı.O sayede emparyalist blokta bir delik açmış olduk.Sizin gibi şakirtlerin bu yazıyı okurken ya ben şehri vermekten bahsetmiyorum dediklerini duyar gibiyimde duyduklarınız gerçekler değil andersenden masallar. Sizler bu masalları dinlerken birileri ülkeyi bölüyor hala farkında değilsiniz.
Düşmanını ve kendini çok iyi tanırsan, her zaman kazanırsın. Eğer kendini çok iyi tanır düşmanını tanımazsan, bazen kazanır bazen kaybedersin. Ancak hem  düşmanını hem de kendini tanımazsan, sonuç daima yenilgi olacaktır...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #62 : 27 Kasım 2011, 20:26:34 »
Şahin Ağa,

Bu destan tadındaki yazın, benim yazımın altına geldiği için yanlış anlaşılabilir. zamane'ye cevaben yazdığını belirtseydin keşke.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #63 : 27 Kasım 2011, 21:13:42 »

Nesin? Bu aşağılık psikolojisi neden?

hakaretamiz iddialarına son kez cevap veriyorum. bir dahakine yöneticilere şikayette bulunacağım.

ben kimsenin toprağına göz dikmem. başkaları kışkırttığı ve hedef gösterdiği için asırlık komşularıma hırlamam. kendimi de dev aynasında görmem.

en son saakaşvili senin gibi büyüklenmişti sonunda ayakları kıçına vurarak kaçarken görüldü. efendileri yüzüne bile bakmadı, ortada kaldı.

Kesinlikle bir hakarette bulunmadım. Devlet politikası olmadığını söylemek aşağılık psikolojisidir. Bu hakaret mi? Açıkçası ben toprağa göz dikerim. O toprağın adil bir şekilde yönetilmesi benim hoşuma gider. Yönetimi Suriyelilerde olsun. Önemli değil. Ama bizimle dost bir Suriye olsun. Nihayet güvenebileceğimiz bir komşumuz olsun.

Saakaşvili örneği çok alakasız. Ben Saakaşvili değilim. Biz Gürcistan değiliz, bizim tek efendimiz var o da Allah.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #64 : 27 Kasım 2011, 21:23:32 »
Eskiden sesler, çıkmıyor muydu? Destek aynı mı? Eskiden bu kadar rahat pkk propagandası mı yapılıyordu yahu? Bu bahsettiğiniz teknolojiye ek olarak belirttiğim AB demokrasi dayatması sonucu pkk artık mecliste bile propaganda yapabilir hale geldi. Siz kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz?

TSK son yıllarda kamuoyu araştırmalarında en güvenilir kurumdu. Son iki yıla kadar durum böyleydi. Sonra gerçekleşen terör olayları ki dikkatinizi çekerim eskiye göre çok daha fazla teknolojik üstünlüğe sahipken halkın TSK'ya olan güvenini sarstı. Zaten bazı medya gruplarının sürekli halka pompaladığı TSK'nın bütün işi darbe planı yapmak, pkk ile işbirliği içerisinde bulunmak imalı haberler de buna tuz biber. Bütün bunların planlı bir hareket olduğunu anlayabilmek için fazla zeki olmaya gerek yok.

Mehmetçiklerin şehit edilmelerinin saatlerce izlenildiği de aynı medyanın saçmalıklarından biri. Aynı medya herhangi bir görüntü alındığında  bunun değerlendirilmesi için gereken prosedürün ne kadar uzun olduğunu da dile getirmişken kendisiyle çelişmekte olduğunu farkedemedi herhalde. Halen aynı medya çok gizli askeri bilgileri nasıl ele geçirdiğini açıklayamamaktayken!

Yine aynı medya nedense pkknın son yıllarda kendisini yeniden hortlatanlar tarafından nasıl farklı taktikler öğretildiğini hiç dile getirmezler. Amaçları zaten pkkyı mazlum gösterip başkalarını karalamaktan başka birşey değil. Pkknın halk hareketine dönüşmesine çanak tutanlar kimler!

Devlet teröristle pazarlık yapmaz. İsithbarat birimlerinin terör örgütüleriyle veya diğer suç örgütleriyle görüşmesi her yerde olan olağan bir durumdur. İstihbarat alma eyleminin vazgeçilmez uygulamasıdır bu. Ama bu devletin terör örgitiyle anlaştığı veya görüştüğü anlamına gelmez kesinlikle.

Kaldı ki başlarına kuş pislese devletten bilecek kadar büyük bir paranoya içerisinde bulunan ruh hastalarıyla hangi devlet anlaşabilir. Pkkyı yönetenler bu örgütle sağladıkları büyük ranttan hiçbir şekilde vazgeçmezler. Pkknın gerçek yüzünü herkes görebilse, kürt halkının onların aslında hiç de umurlarında olmadığını herkes anlayabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #65 : 27 Kasım 2011, 21:29:33 »
Kış geldi pkk lılar inlerine döndü, Akp şakşakçıları ortalıga döküldü.Şehit cenazelerine gidemeyen milletvekilleride,  pkk çözülüyor, pkk bitiyor demeçleri vermeye yandaş medyada bunlara çarşaf çarşaf  haber yapmaya  başladı.
Yazıda imla ve dilbilgisine dikkat edildiği halde Gaziantep'in başındakı Gazi kelimesini yazmaman dahası,Gaziantep'i sözümona pkk ya az destek veren iller kategorisinden amerikanın siz uyurken kulagınıza üflediği  eyalete dahil etmen pkk haritalarını şekerle kaplanılıp yutturulmaya çalışılan halinden başka birşey değil.
 Bak efendi biz o senin yazmadıgın Gazi ünvanını almak için 6317 şehit verdik daha net anlaman için söylüyorum o günlerde şehirde kalan her 4 kişiden biri öldü.İnsanlar aylar boyunca ceviz kabukları agaç yaprakları yedi.Genede şehri teslim etmedi. TBMM Fransızlarla antlaşma imzaladı.O sayede emparyalist blokta bir delik açmış olduk.Sizin gibi şakirtlerin bu yazıyı okurken ya ben şehri vermekten bahsetmiyorum dediklerini duyar gibiyimde duyduklarınız gerçekler değil andersenden masallar. Sizler bu masalları dinlerken birileri ülkeyi bölüyor hala farkında değilsiniz.

Akp şakşakçılarıymış! Size göre Ak Partililerin tümü yandaş, amerikan uşağı, şakşakçı. Bu söylemler yüzünden siyaset yapamaz olduk. Neymiş efendim, pkk çözülüyor diye haber yapılıyormuş. E yapılacak tabi! Sen her hangi bir ülkenin rakibimiz güçleniyor diye haber yaptığını gördün mü? Eğer bu haberler yapılmasa bu düpedüz pkk'ya hizmet ederdi. Terör örgütlerinin amacı savaşı kazanmak değildir. Halkı moral-motivasyon olarak yıpratmak, ülkeyi iç kaosa sürüklemek, dengesizleştirmektir. Bunun engellenmesi için basın yayın pkk'nın kötüye gitti yönünde haberler yapıyor.

Gaziantep'e Antep dememin ne sakıncası var? Konuyu neden buraya çektin? Gaziantep'e Antep dememde bir art niyet mi arıyorsun? Halk arasında Gaziantepliler genelde Gazi'yi çok kullanmıyor diye biliyorum. Misal genelde Gaziantep baklavası veya Maraş dondurması veya Urfa kebabı kullanılır. Başlarına Gazi, Kahraman pek eklenmez. Eğer bu sakıncalı bir durum ise. Önemli değil. Gaziantep derim farketmez. Anladığım kadarıyla Gazianteplisin. Eğer bunu kullanmamı istiyorsanız bunu kullanırım. Bir önemi yok.

Sizin gibi şakirtler demişsin. Bu iltifatından dolayı teşekkür ediyorum. Lakin ben şakirt değilim. Olmayı çok isterim fakat şakirt olmak o kadar basit birşey değil. Eyalet sistemini eleştirmişsin sanırım. Sorum şu: eyalet sistemi gelirse ve G.Doğu eyaletinde Pkklıdan çok Pkk'yı desteklemeyen bulunsa bundan kime zarar gelir?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #66 : 27 Kasım 2011, 21:48:24 »

Kesinlikle bir hakarette bulunmadım. Devlet politikası olmadığını söylemek aşağılık psikolojisidir. Bu hakaret mi? Açıkçası ben toprağa göz dikerim. O toprağın adil bir şekilde yönetilmesi benim hoşuma gider. Yönetimi Suriyelilerde olsun. Önemli değil. Ama bizimle dost bir Suriye olsun. Nihayet güvenebileceğimiz bir komşumuz olsun.

Saakaşvili örneği çok alakasız. Ben Saakaşvili değilim. Biz Gürcistan değiliz, bizim tek efendimiz var o da Allah.

devlet yoksa politikası da yoktur. koca ülkeyi çiftliğe çevirdiniz. yakında patlayınca gemiyi ilk siz terkedeceksiniz. imamınızın yaptığı gibi...

kimsenin toprağına göz dikemezsin arkadaşım. o adamlar 2005'ten beri zaten bizimle dosttu. güvenilir komşu idiler. siz içine ettiniz herşeyin.

örneklere takılma. kukla ve maşa olmak heryerde aynı.

tek efendiniz olmadığı kesin. son gördüğümde philedelphia ahirete taşınmamıştı.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #67 : 27 Kasım 2011, 22:03:37 »
Eskiden sesler, çıkmıyor muydu? Destek aynı mı? Eskiden bu kadar rahat pkk propagandası mı yapılıyordu yahu? Bu bahsettiğiniz teknolojiye ek olarak belirttiğim AB demokrasi dayatması sonucu pkk artık mecliste bile propaganda yapabilir hale geldi. Siz kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz?

TSK son yıllarda kamuoyu araştırmalarında en güvenilir kurumdu. Son iki yıla kadar durum böyleydi. Sonra gerçekleşen terör olayları ki dikkatinizi çekerim eskiye göre çok daha fazla teknolojik üstünlüğe sahipken halkın TSK'ya olan güvenini sarstı. Zaten bazı medya gruplarının sürekli halka pompaladığı TSK'nın bütün işi darbe planı yapmak, pkk ile işbirliği içerisinde bulunmak imalı haberler de buna tuz biber. Bütün bunların planlı bir hareket olduğunu anlayabilmek için fazla zeki olmaya gerek yok.

Mehmetçiklerin şehit edilmelerinin saatlerce izlenildiği de aynı medyanın saçmalıklarından biri. Aynı medya herhangi bir görüntü alındığında  bunun değerlendirilmesi için gereken prosedürün ne kadar uzun olduğunu da dile getirmişken kendisiyle çelişmekte olduğunu farkedemedi herhalde. Halen aynı medya çok gizli askeri bilgileri nasıl ele geçirdiğini açıklayamamaktayken!

Yine aynı medya nedense pkknın son yıllarda kendisini yeniden hortlatanlar tarafından nasıl farklı taktikler öğretildiğini hiç dile getirmezler. Amaçları zaten pkkyı mazlum gösterip başkalarını karalamaktan başka birşey değil. Pkknın halk hareketine dönüşmesine çanak tutanlar kimler!

Devlet teröristle pazarlık yapmaz. İsithbarat birimlerinin terör örgütüleriyle veya diğer suç örgütleriyle görüşmesi her yerde olan olağan bir durumdur. İstihbarat alma eyleminin vazgeçilmez uygulamasıdır bu. Ama bu devletin terör örgitiyle anlaştığı veya görüştüğü anlamına gelmez kesinlikle.

Kaldı ki başlarına kuş pislese devletten bilecek kadar büyük bir paranoya içerisinde bulunan ruh hastalarıyla hangi devlet anlaşabilir. Pkkyı yönetenler bu örgütle sağladıkları büyük ranttan hiçbir şekilde vazgeçmezler. Pkknın gerçek yüzünü herkes görebilse, kürt halkının onların aslında hiç de umurlarında olmadığını herkes anlayabilir.

Pkk propagandası meselesi: Pkknın manevi anlamda silahla bitirilemeyeceği meselesi anlaşıldı ve kürtlerin haklarını pkk ile değil demokrasiyle araması gerektiği düşünüldü. Eğer Bdp olmasaydı Pkklı sayısı belki 2 kat fazla olacaktı. Artık kürt gençler pkkya katılmak yerine Bdp'ye katılıyor. Böylesi adam öldürmelerinden çok daha iyi. Bdp'nin niyetiyle Pkknın niyeti aynı, ikisi aslında aynı halt. Ama birisi insan öldürüyor. Birisi "insanlar ölmesin diye bunlar yapılmalı" diyor. Arada sırada haklı oldukları noktalarda oluyor. Mesela ana dilde eğitim, Türklük dayatmasından kurtulmak gibi şeyler. Her insan kendi dilinde eğitim alabilir, her insan kendi milletini, dinini, dilini, kültürünü yaşayabilir. Pkk'da Bdp'de bu 2 madde ve diğer bizim zararımıza olan maddeler için kuruldu. Kürditan kurulmasına karşıyım. Ama bir Kürt "Türküm" demese ben hiçbir şey kaybetmem.

TSK meselesi: TSK'ya halkın güveni sarsıldı. Suç darbeci, pkkya el altından destek veren komutanlarda. Bütün TSK'yı suçlı ve kötü görsem zaten bu forumda olmazdım. Askerin şehit edilişi ile ilgili olarak: o baskının saatlerce izlendiği daha dün veya evvelki gün medyada yer aldı. Burada ne kadar uzun bir prosedür  olduğu bu paşaların kendini aklama çalışmalarıdır. Koşanere ait olan ses kaydıda Koşaner tarafından basına sızdırıldı. "Ben suçsuzum prosedür böyle" veya "bizde emir kuluyuz be abi" demek gibi birşey bu.
Bu noktada basının da suçu var. Tsknın tümünü suçlu gösterecek tarzda haberler yapıldı.

"Yine aynı medya nedense pkknın son yıllarda kendisini yeniden hortlatanlar tarafından nasıl farklı taktikler öğretildiğini hiç dile getirmezler. Amaçları zaten pkkyı mazlum gösterip başkalarını karalamaktan başka birşey değil. Pkknın halk hareketine dönüşmesine çanak tutanlar kimler!"

Bunu pek anlamadım açıkçası. Medya pkkyı mazlum mu gösteriyor? Pkk halk değildir diyen basın yayın organlarına bakın. Kürt Türk kardeşliğine en çok deyinen medya kuruluşlarına bakın. Eğer her kanalı izleyen biriyseniz cevabınız muhtemelen STV olacaktır. Hani şu "yandaş" medya.

"Devlet teröristle pazarlık yapmaz. İsithbarat birimlerinin terör örgütüleriyle veya diğer suç örgütleriyle görüşmesi her yerde olan olağan bir durumdur. İstihbarat alma eyleminin vazgeçilmez uygulamasıdır bu. Ama bu devletin terör örgitiyle anlaştığı veya görüştüğü anlamına gelmez kesinlikle. "

Devlet teröristle pazarlık yapar. Eminim yapılmıştır ve yapılıyordur. "Ben sana şunları vereceğim sende dağdan ineceksin. Eğer dağdan inmezsen şöyle şöyle yaparım". Ama pkknın yöneticileri israilden akıl aldıkları için, pkkdan kazandıklarını başka yerden kazanamayacakları için, dağdan inseler tutuklanacakları için bunu kabul etmiyorlar. Zaten pkklı yöneticiler Kürdistanın bir ütopya olduğundan haberdar. Kürt halkıda umurlarında değil. Pkkyı bitirmek yerine kürt halkında ki pkk sempatisi bitirilmeli, kürt halkı "artık mutluyuz, dil, kültür konusunda özgürüz. Pkkya gerek yok" diyebilmeli. Böyle dediklerinde zaten Pkkya destek  vermeyi bırakacakları için Pkk'da biter. Kürt açılımının amacı biraz buydu. Ama pkk bunu sabote etmeyi başardı. Kürtçe kanal açıldı, izlenmesine izin vermediler. Ve daha birçok şey yapıldı. Ama pkk bunları bir şekilde kürt halkının geneline tuzak olarak göstermeyi başardı. Şimdi tam tersi bir uygulama medya tarafından yapılıyor. "Pkk kürtleri öldürdü, şehit cenazesinden kürtçe ağıtlar yükseldi, pkk çözülüyor, pkknın içinde kaos var, pkk kardeşi kardeşe kırdırtmak istiyor, pkk uyuşturucu ticareti yapıyor" tarzı haberler hep kürt halkını pkkdan soğutmak için yapılıyor. Pkklı Fırat Haber Ajansının face sayfasına baktığımızda yapılan yorumlardan bu rahatlıkla anlaşılabiliyor. "Pkk yanlış yapıyor" diyen kürtlerin sayısı git gide artıyor. Bunu kendi gözlerimle görüyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #68 : 27 Kasım 2011, 22:10:29 »
Devlet adına pkk ile pazarlık yapan siyasetçi varsa vatan hainidir.

Pkknın silahla mücadele edemeyeceği anlaşıldığı için bdp kuruldu öyle mi? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. BDP kurulmadan  önce ne vardı? Sanki başkası yok muydu? Pkk şu AB nin demokrasi dayatmalarına kadar elebaşı yakalndıktan sonra, kürt açılımına kadar ne kadar silahlı eylem yaptı? Gerçekleri saklamak hayalinizde canlandırdığınızın doğru olduğu anlamına gelmiyor.

Evet özellikle o yandaş medya pkkyı mazlum gösteriyor.  Görmek için önce bakmayı bilmek gerek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #69 : 27 Kasım 2011, 22:11:47 »

devlet yoksa politikası da yoktur. koca ülkeyi çiftliğe çevirdiniz. yakında patlayınca gemiyi ilk siz terkedeceksiniz. imamınızın yaptığı gibi...

kimsenin toprağına göz dikemezsin arkadaşım. o adamlar 2005'ten beri zaten bizimle dosttu. güvenilir komşu idiler. siz içine ettiniz herşeyin.

örneklere takılma. kukla ve maşa olmak heryerde aynı.

tek efendiniz olmadığı kesin. son gördüğümde philedelphia ahirete taşınmamıştı.

Çiftliğe bak hele! Dünyanın en çok gelişen 2. ekonomisi, En güçlü 15. ekonomi, başbakanı TIME'a kapak oluyor, Mısırda, Libyada onbinler Türk bayrağı ile başbakanı selamlıyor, kredi kurumları notunu yükseltiyor, bölgesinde lider haline geldiği tüm dünyada konuşuluyor.

Toprağa göz dikerim, eğer o toprak bana zarar veriyorsa, devlet bazında bir çıkar sağlayacaksa ben o toprağı isterim. Diğer bütün ülkelerin istediği gibi. 2005'ten beri dosttu demişsin. 2005'te iktidarda kim vardı? İleride Suriyede Esad devrilince ortaya çıkacak hükümetin bize düşman olmasını mı istiyorsun?

Philedelphia mı? Bilgi yanlışın var. Diğer şu ana kadar tartıştığımız herşeyde yanlışın olduğu gibi...