Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #3120 : 24 Mayıs 2022, 09:41:48 »
Bu 30km nasil neden belirlendi benim bastan beri anlamadigim bir konu..

Adam 30km icinde tehdit ise 300km icerisinde de tehdit..
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3121 : 24 Mayıs 2022, 11:00:11 »
Bu 30km nasil neden belirlendi benim bastan beri anlamadigim bir konu..

Adam 30km icinde tehdit ise 300km icerisinde de tehdit..

Ne yapalım? 300 km mi inelim aşağıya, sonuçta bir hedef, bir sınır koymak lazım, 300 km de insen yine sınırdaşsın ona bakılırsa.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #3122 : 24 Mayıs 2022, 12:56:04 »
Burada 30 km derinlik M4 yolunun kontrolü ile alakalı. Ayrıca örgütün elinde 10 km+ menzilli ÇNRA, havan ve topçu sistemleri var. Böylece sınırdaki yerleşim beldelerine uzaktan gelecek taciz atışlarının önüne geçilecek.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3123 : 25 Mayıs 2022, 08:28:55 »
Bence açıklama yapmadan girmemiz lazımdı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3124 : 25 Mayıs 2022, 10:16:43 »
Siyasi dusuncelerimizden arinmis sekilde  ile konuya bir baksak .

Nato Vetomuz ile ilgili projektorler uzerimize donuk iken harekatin zamanlamasi ne kadar dogru?

Havalarin isinmasi ile Teroristlerin guney sinirimizdaki artmis olan faaliyetlerine karsi onlem niteliginde mi harekat?

Yoksa Rusya ve ABD zaten Ukrayna ile mesguller oncesinde tamamlayamadigimiz planin tamlanabilmesi icin dogru zaman oldugunu mu dusunuyoruz?

Yeni alinmis sondaj gemimizin bakimi sonrasinda yani iki ay icerisinde Dogu Akdenizde sondaj yapacagini acikladik yani  Dogu Akdenizdeki bu yapmayi planladigimiz ve hali ile projektorlerin bu sahada da uzerimize donecegi dusunulmektemi ?

Sayet TelRifat ve benzeri noktalardan TSK ya karsi yapilmakta olan teror saldirilari onemli oldugunu dusunuyorsak niye bu kadar zaman oturup bekledik ve bolgeyi teroristlerden arindirmayi dunuyorsak niye medya araciligi ile adamlara 30Km disina kacin mesaji veriyoruz?

Guney sinirimizda yapacagimiz bir harekete karsin Libyada ne derecede hazirlikliyiz?

Bu harekatin bir amaci da ulkemizde bulunan Suriye kokenli multecileri kendi vatanlarina daha guvenli bir donus  ve yasam sunabilmek icin ise bunu  dunyaya medyasina .Suriyedeki ana unsurlara yani ABD,Rusya,Suriye devletine daha net sekilde anlatmaya calismiyoruz?

Kisisel olarak sinir guvenligimizin oncelikli bir konu oldugunu dusunuyorum ve onceden planlamis oldugumuz tum Suriye sinirimizi kapsayacak sekilde bir guvenlik seridinin olusturulmasinin su an icin dogru bir adim oldugunu dusunuyorum. Ancak boyle bir harekat yapilacaksa bunun siyasi malzeme yapilmamasi yaninda zamanlamasinin ve Suriye politikamiz harici politikalarimizi etkilemeyecek sekilde yapilmasi gerekliligine inaniyorum.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3125 : 25 Mayıs 2022, 12:50:09 »
Siyasi dusuncelerimizden arinmis sekilde  ile konuya bir baksak .

Nato Vetomuz ile ilgili projektorler uzerimize donuk iken harekatin zamanlamasi ne kadar dogru?

Havalarin isinmasi ile Teroristlerin guney sinirimizdaki artmis olan faaliyetlerine karsi onlem niteliginde mi harekat?

Yoksa Rusya ve ABD zaten Ukrayna ile mesguller oncesinde tamamlayamadigimiz planin tamlanabilmesi icin dogru zaman oldugunu mu dusunuyoruz?

Yeni alinmis sondaj gemimizin bakimi sonrasinda yani iki ay icerisinde Dogu Akdenizde sondaj yapacagini acikladik yani  Dogu Akdenizdeki bu yapmayi planladigimiz ve hali ile projektorlerin bu sahada da uzerimize donecegi dusunulmektemi ?

Sayet TelRifat ve benzeri noktalardan TSK ya karsi yapilmakta olan teror saldirilari onemli oldugunu dusunuyorsak niye bu kadar zaman oturup bekledik ve bolgeyi teroristlerden arindirmayi dunuyorsak niye medya araciligi ile adamlara 30Km disina kacin mesaji veriyoruz?

Guney sinirimizda yapacagimiz bir harekete karsin Libyada ne derecede hazirlikliyiz?

Bu harekatin bir amaci da ulkemizde bulunan Suriye kokenli multecileri kendi vatanlarina daha guvenli bir donus  ve yasam sunabilmek icin ise bunu  dunyaya medyasina .Suriyedeki ana unsurlara yani ABD,Rusya,Suriye devletine daha net sekilde anlatmaya calismiyoruz?

Kisisel olarak sinir guvenligimizin oncelikli bir konu oldugunu dusunuyorum ve onceden planlamis oldugumuz tum Suriye sinirimizi kapsayacak sekilde bir guvenlik seridinin olusturulmasinin su an icin dogru bir adim oldugunu dusunuyorum. Ancak boyle bir harekat yapilacaksa bunun siyasi malzeme yapilmamasi yaninda zamanlamasinin ve Suriye politikamiz harici politikalarimizi etkilemeyecek sekilde yapilmasi gerekliligine inaniyorum.

Yapilir mi yapilmaz mi ne zaman yapilir bilmem ama genel olarak bence su an tam zamani..

Rusya zor durumda, bizimle Suriye konusunda muzakerelerde daha ilimli olma ihtimali artacaktir. Hem tum Bati ile UKrayna'da hemde bizle Suriyede tam gaz ugrasacak hali yok.

Bati, arkasinda durabilirsek, NATO genislemesi ve Rusya'ya biz daha da itmemek acisindan olmadigi taviz verme durumunda kalabilir..Ne taviz kopartiriz bizim becerimize kalmis

« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2022, 14:57:04 Gönderen: Gökbörü »

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3126 : 25 Mayıs 2022, 14:24:03 »
Neyse... askerimizin yanındayız...
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2022, 14:46:32 Gönderen: Hornet »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3127 : 25 Mayıs 2022, 14:56:04 »
Neyse... askerimizin yanındayız...

Suphesiz..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3128 : 25 Mayıs 2022, 17:03:01 »

Benim fikrime göre, NATO ve Rusya arasında oluşabilecek bir savaş durumunda biz, bizim için öncelikli olan terör  sorununu tamamen ortadan kaldırmak için harekete geçmeliyiz. Bize engel olan bu ülkeler birbirleriyle çarpışırken biz de yarım kalan işimizi bitirmeye başlamalıyız. Terör örgütünün yuvalandığı her yeri tamamen ele geçirip bu işi nihayete erdirmeliyiz. NATO ile Rusya arasında bir çatışmayı AB'yi yöneten Almanya ve Fransa'nın istemediği geçenlerde yaptıkları açıklamalarda net olarak belli oluyor. Bizim Suriye'de terör örgütleri için harekete geçmemizi de istemezler. Böyle bir şey yaptığımızda kesinlikle sert tepki gösterirler. Ancak Rusya ile çatışma halindeyken bu tepkileri sadece söylemde kalır. Kaldı ki kendileriyle bir anlaşma da yapabiliriz. Terörden arındırılan bölgelere ülkemzie sığınan ve buradan Avrupa'ya yayılmaya çalışan mültecileri yerleştirebiliriz. Onların yerleşimini sağlamak için gerekli alt yapıyı bizim müteahhitler kolaylıkla yapabilirler. Bunu kendi refahları için AB finanse edebilir! Mültecilerin orada kalcı olmaları için gerekli sosyal şartı da sağlayabilirler. Stratejik avantajımızı iyi değerlendirmeliyiz.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3129 : 25 Mayıs 2022, 17:04:00 »
17 Aralık 2010 yılında Tunus ile başlayan Arap Baharı  ( BOP ) ile Batı dedi ki;  Bize ve bizim uygarlık değerlerimize aykırı rejimleri devirmeye başlıyoruz...Onlarca müslüman ülkede ayaklanmalar başladı...Örneğin;

25 Ocak 2011 Mısır'da protestolar ;
26 Ocak 2011 Suriye'de protestolar... Tarihlerin yakınlığına dikkat.... Yahu bu işte bir iş var anlayın artık....

Şimdi hal böyleyken , olaylar yavaş yavaş Türkiye'ye doğru yayılmaya başlarken mayın temizliği işi çıkmıştı. Fatih ALTAYLI yazısından ;

" Bundan 17 yıl önce idi.

AK Parti iktidarının ilk yılları.

1999 yılında uluslararası bir anlaşma (Ottawa) ile oluşturulmuş bir projeye Türkiye de 2003 yılında imzasını attı ve 2004 yılında yürürlüğe koydu.

Sınırlardaki mayınların temizlenmesi.

Türkiye bu anlaşma kapsamında 2010 yılında sınırındaki mayınları temizleme kararı aldı.

Suriye sınırındaki mayınları.

900 kilometrelik bir alanda mayınlar temizlenecekti.

.....................................

1 yıl sonra Suriye karıştı, karıştırıldı.

5 milyona yakın Suriyeli mayınları temizlenmiş sınırdan geçerek Türkiye’ye geldi.  Şimdi onlarla iç içe yaşıyoruz.

Suriye,Suudi Arabistan,Mısır,Ürdün,Irak cephesini 6 ARAP-İsrail savaşıyla yenilgiye uğratamayan BATI; Ali Cengiz oyunuyla(BOP) 2-3 senede dağıtıverdi bunu da yine müslümanlara yaptırdı...

Nereden baksan süper bir strateji... Peki biz ne yaptık ? Biz de "Ortadoğu bataklığına bulaşmayın , sizi de yutar" diyen monşerlere hakaret ederek , Halifelik bize yakışır hülyaları ile "Hazırlanın cuma namazını Emevi camisinde kılacağız" rezillikleriyle emperyalistlerin ekmeklerine yağ sürdük...

Marcus Tullius Cicero'nun güzel bir sözü var...... "Justitia suum cuique distribuit." ("Adalet herkese payını verir")
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2022, 17:43:03 Gönderen: serkan1976 »