Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503585 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #3080 : 26 Ocak 2022, 10:52:45 »
.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, ülke içinde ve dışındaki tüm asker kaçakları için genel af ilan etti. Devlet ajansı Sana gelişmeyi "Cumhurbaşkanı Beşar Esad bugün, 25.1.2022 tarihinden önce dahili ve harici firar suçu işleyenler için cezanın tamamına ilişkin genel af içeren kanunu çıkardı" ifadeleriyle duyururken, af kapsamına Savaş Suçu Yasası'nın 100 ve 101. maddelerine tabi olan vatandaşların girdiği belirtildi.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3081 : 26 Ocak 2022, 12:56:34 »
Suriye af ilan etmiş;  ama bazı kaynaklarda sadece asker kaçakları için olduğu,  bazı kaynaklardaysa herkesi kapsadığına dair iddialar var.
eğer herkesi kapsıyorsa,  sığınmacılara geçici olarak verilen  çalışma ve ülke içinde serbestçe  dolaşma  haklarının  iptali,  bu sığınmacıların  büyük kısmının  ülkelerine geri dönmeleri  yönünde önemli bir  teşvik  olur  bence.
dönmek istemeyenleri  zorla iteklemeye gerek yok;  ama  burada kalacaklarsa  tekrar çadır kentlere yerleştirilmeleri  kararı,  bizim  kendi  içimizde almamız gereken  bir karardır.

tabi  sadece Suriye  konusunda değil,  genel olarak tüm  yabancılar  için,  ülke  içinde  tapu sahibi  olmaları kesin olarak engellenmeli  bence.
Osmanlı  zamanındaki azınlıklar sorunlarını  unutmamak gerek.
Osmanlı  Harp  okullarından mezun  tüm  komutanlar  yeni devleti kurarken  hepsi  birden  "azınlık"  kavramına   tüm  güçleriyle karşı  durdular.
halbuki  bu  Osmanlı generalleri,  bu  yapının  içinde doğmuş ve  büyümüş  insanlardı.
bir  insan,  zaten  içinde  doğup  yetiştiği  toplumsal  yapıya  karşı  duruş  geliştirmişse,  hele de  bu  insanlar bir  imparatorluk  Harp  okulundan  yetişmiş  insanlarsa,  bu  karşı  gelmenin,  bu   reddedişin  bir sebebi olmalı değil mi?
bu gün tapu verdiğin  adam,  yarın  kendi kültürünü  özler ve  kendi kültürünü  yaşamak  için  cemiyet  haline gelir,  bu  sürecin  sonunda da  mutlak azınlık olup  bir  sivri akıllının   kaşıyacak  yara arayacağı  günü  bekler.
tehlikeli  dengelerdir  bu  işler,  hiç  bulaşmamak gerek.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2022, 13:01:53 Gönderen: korsan »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3082 : 26 Ocak 2022, 15:26:52 »
Sabahtan beri twitter'dayım  ülke 2 cepheye bölünmüş binlerce insan ülkedeki her olayda 2 karşıt cephe gibi birbirine laf atıyor , laf sokuyor vs...

Ben 91 körfez savaşı sırasında Diyarbakırdaydım...O insan akışı-göç binlerce asker-polis-öğretmen kaybına neden oldu...
Ama bu durum Türk insanının ülkesine-hükümetine-milletine olan bakışını , sevgisini, inancını, ülküsünü , birliğini değiştirmedi...Hatta daha da bütünleştik...

Ama şu anda insanların  birbirine sevgisi , tahammülü kalmadı...Ülke insanı KARPUZ gibi bölünmüş vaziyette ...
Suriye göçü , Suriyeli'ye bakış ; göçü destekleyen insanlara bakış yepyeni bir bölünme yarası daha açtı ülkede...

Bizi BTÖ bile böyle bölemedi...

Ben Yunanlı , Ermeni olsam bu durumdan büyük keyif alırdım ...

Bizim aciilen bu nefret , cepheleşme ortamından kurtulmamız lazım...Bekaa'mızı bile etkiler bu cepheleşme...

Ben bu yaşıma kadar sağ-sol/alevi-sünni/Türk-Kürt / Fenerbahçeli-Galatasaraylı çatışması duydum , gördüm ama şu anda ülkede yaşanan cepheleşme sosyolojik bir tanıma girmiyor...

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3083 : 26 Ocak 2022, 15:55:06 »
hayırlısı.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2022, 16:27:24 Gönderen: korsan »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Suriye Krizi
« Yanıtla #3084 : 02 Şubat 2022, 19:25:43 »
Alıntı
Suriye #KuzeyIrak

⚫ 60 hava aracının görev aldığı Kış Kartalı Harekatı'nda 3 farklı bölgede 80'e yakın hedef tahrip edildi.

◾ Terör örgütünün sözde yöneticilerinin toplantı yaptığı bir bina vurularak imha edildi.

Derik'de iletişim binası olarak kullanılan Elektirik santrali yakınlarına düşen Patlamamış TSK ait Mk83 münmatı.

https://mobile.twitter.com/welcomeToTRT/status/1488590569882411009

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Suriye Krizi
« Yanıtla #3085 : 03 Şubat 2022, 16:10:44 »
Alıntı
ABD Özel Kuvvetleri'nin #Suriye, #Atme'de düzenlediği  operasyonda13 ölü, düşen bir Amerikan helikopteri.

https://mobile.twitter.com/Asbghostyeni4

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Suriye Krizi
« Yanıtla #3086 : 18 Şubat 2022, 00:00:20 »
Alıntı
Suriye Ordusu #SyAF, Lazkiye tepelerinde bulunan Ruwaymiyah'ta teknik bir arıza nedeniyle bir helikopterini kaybetti. 2 pilot öldü.

Ayrıca 15 Şubat'ta Suriye Hava Kuvvetleri Shayrat Hava Üssü'nde (G.D. Humus) 2 pilotunu bir savaş uçağını kaybetti. 

https://mobile.twitter.com/Kyruer/status/1494274955298672647?cxt=HHwWjsC4tfTJ3bwpAAAA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3087 : 27 Mart 2022, 14:31:38 »

Alıntı
Abdussamed Dagül
@AbdussamedDgl1
#SonDakika
#Rus destekli esed militanları #Halep’in batı kırsalında bulunan Etarib kasabası yakınlarında #TSK’ya ait zırhlı araçı ısı güdümlü füze ile hedef aldı.

İki askerimizin yaralandığı söyleniyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3088 : 27 Mart 2022, 14:55:44 »
Büyük usta Napolyon’un dediği gibi ‘ Aksiyon aksiyom’

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk