Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya’dan Doğu Akdeniz’e yığınak
« Yanıtla #3040 : 28 Mart 2021, 13:17:41 »
Rusya’dan Doğu Akdeniz’e yığınak

Son dönemde dünyanın hassas noktalarından biri haline gelen Doğu Akdeniz’de Rusya askeri gemi sayısını arttırmaya başladı.

*  Havalarin isinmasi ile Suriye rejim kuvvetlerinin kontrolleri disinda olan, Idlipin bir kismini daha kontrolleri altina almak icin harekete gecmeleri icin olanak kolladiklari saklanamaz. Boyle bir harekat ancak Rusyanin destegi ve koruyuculugu altinda gerceklesebilecegi kesin.

** Diger bir olasilik" Rusyanin Dogu Akdenizdeki gucunu artiris nedeni ABD ve bir takim Nato ulkelerinin Karadeniz ve Egedeki varliklarini artirmasina misilleme olabilir.ABD ve Nato Karadeniz ve EGE denizinde konuslanarak Rusyanin Turk bogazlarindan Akdenize inmasine karsin set cekerken ,Rusyanin da Dogu Akdeniz  ve Suveys onlerinde bak bende varim demesi de olabilir"
« Son Düzenleme: 28 Mart 2021, 13:20:53 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #3041 : 13 Mayıs 2021, 20:25:15 »

Beşar Esad, Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan Emevi Camisi'nde bayram namazı kıldı.

Bilin bakalım kimin kulakları çınladı???? :D :D :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3042 : 26 Mayıs 2021, 12:16:55 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın Halep'e bağlı Afrin ilçe merkezine art arda düzenlediği 2 füze saldırısında 13 sivil hayatını kaybetti, 27 sivil de yaralandı.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK, Halep iline bağlı Afrin ilçesine art arda 2 füze saldırısı gerçekleştirdi. Afrin ilçe merkezine yönelik ilk saldırıdan yaklaşık 15 dakika sonra yaralılar hastaneye kaldırılırken sivil savunma ekiplerini hedef alan ikinci bir saldırı düzenlendi.

HATAY VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği'nden yapılan açıklamada "Terör örgütü YPG/PKK'nın saldırısında Afrin'deki özel hastanede tedavi gören 13 sivil hayatını kaybetti, 27 sivil yaralandı." denildi.

Saldırılar nedeniyle Afrin'deki Şifa hastanesi ve civardaki evlerde büyük hasar meydana geldiği belirtildi.

Öte yandan sivil savunma ekiplerinin yaralıları hastaneye kaldırma çalışmaları sürüyor.

"EN NAMUSSUZUNDAN BİR SİLAH"

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar terör örgütü PKK'nın saldırıda Grad füzelerini kullandığı bilgisini paylaşarak "İşte bunlar demokrasi kahramanı, özgürlük savaşçısı! YPG/PKK Grad Füzeleri ve toplarla Afrin’deki bir hastanenin acil servisini vurmuş, 19 sivil hayatını kaybetmiş, 40’ın üzerinde de sivil yaralanmış. Allah belanızı versin.Sivillere Grad! En namussuzundan bir silah." ifadelerini kullandı.

İBRAHİM KALIN: SESSİZ KALMAK SUÇA ORTAK OLMAKTIR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Terör örgütünün Suriye'deki kolu, vahşi yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu saldırı karşısında sessiz kalmak suça ortak olmaktır." ifadelerini kullandı.

Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Terör örgütünün Afrin'de bir hastaneye yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terör örgütünün Suriye'deki kolu, vahşi yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu saldırı karşısında sessiz kalmak suça ortak olmaktır."

https://www.haber7.com/guncel/haber/3109775-zeytin-dali-harekati-bolgesine-pes-pese-fuze-saldirisi-cok-sayida-olu-ve-yarali-var

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Biden emir verdi, ABD jetleri vurdu!
« Yanıtla #3044 : 29 Haziran 2021, 07:49:02 »
Biden emir verdi, ABD jetleri vurdu!

Uluslararası haber ajanslarının 01.52'de dünyaya 'son dakika' koduyla duyurduğu saldırılarda, iki ülkedeki hedefler imha edildi. F-15 ve F-16 jetlerinin katıldığı bombardımanlar, dengeleri değiştirebilir.

Irak'taki ABD askerleri ve tesislerini hedef alan drone saldırılarının ardından savaş uçakları havalandı, Amerika son yılların en büyük bombardımanlarından birine imza attı.

ABD ordusu, Irak ve Suriye'deki İran destekli milislerin hava saldırılarıyla vurulduğunu bildiriyor. Yazılı açıklamaya göre, jetlerin imha ettiği yerlerden ikisi Suriye, biri Irak sınırları içerisinde.

Operasyonel ve silah depolama tesislerinin hedef alındığı saldırıların emrini, bizzat Başkan Joe Biden verdi. Uluslararası haber ajanslarının 01.52'de 'son dakika' koduyla duyurduğu operasyon, Biden'ın göreve gelişinden bu yana ikinci saldırı niteliğini taşıyor.

F-15 ve F-16 savaş uçakları tarafından gerçekleştirilen saldırının hedefindeki tesisleri, Ketaib Hizbullah ve Ketaib Sayyid El Şuheda gruplarının da bulunduğu İran destekli milisler kullanıyordu.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, "Bu saldırıların da göstermiş olduğu gibi, Başkan Biden ABD personelinin korunması için harekete geçeceği konusunda nettir" açıklamasını yaptı.

Pentagon basın sözcüsü John Kirby, savaş uçaklarının bombardımının 'defansif' olarak tanımladı, Reuters'a bilgi veren iki ABD'li yetkili ise İran destekli milislerin Nisan'dan bu yana beş drone saldırısı düzenlediğini aktardı.

ABD F-35 jetleri Doğu Akdeniz'de bulunan İngiliz uçak gemisi HMS Queen Elizabeth'ten geçen hafta havalanmış, CNN Amerikan uçaklarının II. Dünya Savaşı'ndan bu yana ilk kez başka bir ülkenin uçak gemisinden muharebe göreviyle kalkış yaptığını kaydetmişti.

Reuters haber ajansı, saldırıların Biden yönetiminin İran'la 2015'te imzalanana nükleer anlaşmayı yenileme arayışı içerisinde olduğu bir dönemde gerçekleştiğini hatırlatıyor.

https://www.milliyet.com.tr/galeri/son-dakika-biden-emir-verdi-abd-jetleri-vurdu-6540572/1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Suriye Krizi
« Yanıtla #3045 : 27 Ağustos 2021, 22:39:51 »
Alıntı
KARABASAN @kimlikci_954

TSK, Suriye'de Rus insansız hava araçlarını manpadsla vurdu.

https://mobile.twitter.com/kimlikci_954/status/1431348403246714881

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Suriye Krizi
« Yanıtla #3046 : 10 Eylül 2021, 15:29:31 »
Alıntı
Rusya Savunma Bakanlığı:

“Humus'ta zırhlı aracımıza yönelik bombalı saldırıda bir Rus askeri hayatını kaybetti.Bu saldırı Palmira bölgesinde oldu.”

https://mobile.twitter.com/MiddleastN

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3047 : 22 Eylül 2021, 12:13:14 »
İstifa eden generallerden benim haberim yoktu , şahsen buradaki birçok kisininde haberinin olduğunu düşünmüyorum. Suriyede askerimizi şehit vermekten başka hicbirsey kalmadı ama hala Suriye ısrarı nedendir anlamış değilim. Idlibte isid sempatizanları yaşayacak diye benim askerim toprak oluyor.

https://t24.com.tr/amp/yazarlar/metin-gurcan/suriye-idlib-tsk-dan-istifalar-ve-tarihe-bir-not,32546?__twitter_impression=true

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3048 : 22 Eylül 2021, 17:24:07 »
İstifa eden generallerden benim haberim yoktu , şahsen buradaki birçok kisininde haberinin olduğunu düşünmüyorum. Suriyede askerimizi şehit vermekten başka hicbirsey kalmadı ama hala Suriye ısrarı nedendir anlamış değilim. Idlibte isid sempatizanları yaşayacak diye benim askerim toprak oluyor.

https://t24.com.tr/amp/yazarlar/metin-gurcan/suriye-idlib-tsk-dan-istifalar-ve-tarihe-bir-not,32546?__twitter_impression=true

İdlib'te IŞİD sempatizanları yaşasın diye değil baldırı çıplak PKK sınırımızın tamamına sahip olmasın diye ordayız. Orada olmasak çoktan bir defacto ülke kurmuşlar, hatta pek çok Avrupa ve Türkiye düşmanı ülke o devleti tanımıştı. IŞİD falan kalmadı artık ama ABD tarafından desteklenen büyük silahlı terörist sayısına sahip bir PKK/PYD varlığının sürdürüyor. Sapla samanı karıştırmayalım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3049 : 22 Eylül 2021, 17:47:03 »
İdlib'de Suriye-Rusya devleti hakim olunca , pkk nasıl oraya hakim oluyor? Orasını anlayamadım....