Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 455
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2490 : 28 Şubat 2020, 19:04:23 »
Bu olay inşallah bize ders olur... Elin şeyiyle gerdeğe girmeye çalışmayız bir daha... Dilenci gibi sağdan soldan HSS dileniyoruz...

Yemen'de bedeviler hava-hava füzelerini değiştirip yerden havaya sallayıp F-15 , Tornado vuruyor...

S-400 nisan'da aktive olacakmış... İnşallah bu füzelerle Rus uçağı vurulamayacağı gibi bir dert  çıkmaz başımıza... Ben şimdiden şüphelendim S-400'den...

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2491 : 28 Şubat 2020, 19:57:47 »
Falkland Savaşında İngiliz savaş gemileri Fransız Exocet füzeleri ile vurulunca; Margaret Thatcher, François Mitterrand'ı "Ya füzelerin radar kodlarını verirsin, ya da ben nükleer ile temizlik yaparım!" diye tehdit etmişti.

Bunu unutmadıkları için, nükleer güçle çatışan ülkeye kimse silah satmaz. Hele o ülke saldırıya uğramamış ise.

Özetle; ya ateş gücümüzü kendi çabamızla her anlamda Rusya ile eş hale getiririz, ya da olay daha fazla çetrefilleşmeden diplomasi ile işin içinden çıkarız.
yada süper gücüz diye gezip arada kalınca iki ülkeden birinden yardım istemeye koşarız... Amerikayi görünce Rusya abimize, rusyayi görünce Amerika abimize... Al sana turkish bağımsızlık... 2033e kadar raaatiz

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2492 : 28 Şubat 2020, 20:17:32 »
Günlerdir, haftalardır söylüyoruz. Bölgeye eşi görülmemiş ölçekte güç intikal ettirildi. Neredeyse memleketin bütün kuvvetleri daracık bir alana sıkıştırıldı. İdlip' e intikal ettirilen kısmıysa, hava korumasından mahrum şekilde intikal ettirildi. Hem de gündüz gözüyle...

Öyle yağma yok! Gün gelir illaki bunun hesabı sorulur. Burada ihanet yoksa gaflet var... Bu kadar büyük gücü korumasız şekilde nasıl gönderirsin arkadaş ya! TV' de biri söylüyordu; askerler dar alana sıkıştıklarını, birlik halinde hareket edemediklerini veya hava saldırısına açık olduklarını bildikleri için saklanacak yer bulamadıklarından şikayetçilermiş... Yani asker başına ne geleceğinin farkında... bizde farkındaydık. Günlerdir bas bas bağırıyoruz, bu kadar askeri korumasız şekilde ne demeye gönderiyorsun dedik.  Memleketin en seçkin kuvvetlerini ne demeye daracık bir alana sıkıştırıyorsun dedik ve hatta diğer bölgelerde güvenlik zafiyeti yaşanabileceğinden bile bahsettik. Tekirdağ' dan tankı, obüsü aldın teee İdlib' e gönderdin arkadaş yahu... ve bu intikal günlerce sürdü. İstanbul-Ankara seyahatinde ben bile şahit oldum.

Anlayan, anlamayan herkes bu gerçekleri gördüğü halde bir tek devleti yönetemeyenler mi göremedi yani! En başta; ''ihanet yoksa bile gaflet var'' dedim ama bunun tam tersi de olabilir. Göz göre göre bu kadar asker şehit düştükten sonra; kendini sorumlu hisseden bir yurttaş olarak mecburum, artık kötü niyet aramak zorundayım.

İnşallah vakti zamanı geldiğinde sorumlulardan, önlem almayanlardan, gereğini yapmayanlardan, başka ajandası olanlardan, yanlış strateji kuranlardan, strateji kurduğunu zannedenlerden, kendini bir şey oldum sananlardan, bu yapılanların hesabı teker teker sorulur demek istiyorum.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 20:23:40 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2493 : 28 Şubat 2020, 20:47:46 »
İnşallah vakti zamanı geldiğinde sorumlulardan, önlem almayanlardan, gereğini yapmayanlardan, başka ajandası olanlardan, yanlış strateji kuranlardan, strateji kurduğunu zannedenlerden, kendini bir şey oldum sananlardan, bu yapılanların hesabı teker teker sorulur demek istiyorum.

Bak buna 100%  katilirim Sn Partikul. " Bu defaki  hatanin umarim bir bedeli olur ve oncekiler gibi  Insallah ile baslayan bir temenni olarak kalmaz"

+1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ve Merkel'le görüştü
« Yanıtla #2494 : 28 Şubat 2020, 21:24:25 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ve Merkel'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. İki lider, İdlib bölgesinde yaşanan büyük insanlık dramının önüne geçilmesi için ilave adımların vakit kaybetmeden atılması hususunda mutabık kaldı. Beyaz Saray, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde İdlib’de Türk askerine yönelik saldırıyı kınadığını bildirdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile telefonda görüştü.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede ikili meselelerin yanı sıra İdlib'de yaşanan son gelişmeler başta olmak üzere, bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kahraman Türk askerlerini hedef alan alçakça saldırının faillerine gereken karşılığın verildiğini hatırlatarak, Türkiye'nin İdlib'de Soçi Muhtırası ile belirlenen alanın rejim unsurlarından temizlenmesi hususunda kararlılığını yeniden teyit etti.

İki lider, İdlib bölgesinde yaşanan büyük insanlık dramının önüne geçilmesi için ilave adımların vakit kaybetmeden atılması hususunda mutabık kaldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MERKEL İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile telefonda görüştü. Görüşmede, İdlib'deki son gelişmeler ve Suriye krizinin ele alındı, bölgesel meseleler üzerinde işbirliği ve ortak çalışma konuları masaya yatırıldı.

Almanya'dan yapılan açıklamada, Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Başbakan Angela Merkel'in Türk birliklerine düzenlenen acımasız saldırıları kınadığını ve Suriye rejimi ile destekçilerinin saldırılarına son vermesi çağrısında bulunduğunu belirtti.

Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Merkel ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün telefonda İdlib'deki güncel durumu ele aldıklarını belirtti.

Angela Merkel'in, İdlib ve çevresinde hayatını kaybeden askerlerden dolayı taziyede bulunduğunu ifade eden Steffen Seibert, "Şansölye Merkel, Türk birliklerine yönelik acımasız saldırıyı kınadı ve Suriye rejimi ile destekçilerinin saldırılara son vermesi çağrısında bulundu." ifadesini kullandı.

Seibert, iki liderin, ateşkes konusunda yeni bir anlaşmanın acil olarak sağlanmasının gerekli olduğu ve bunun için mümkün olan en kısa zamanda siyasi görüşmelerin başlatılması hususunda hemfikir olduğunu aktardı.

Steffen Seibert ayrıca, Merkel'in İdlib'de yerlerinden edilenlere insani destek konusunda Alman hükümetinin dayanışmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taahhüt ettiğini de kaydetti.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-trump-ve-merkelle-gorustu-41457847
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2495 : 28 Şubat 2020, 21:59:25 »
Şehit olan askerlerimizin yaşındaki Suriyeliler bugün avrupaya kaçtı.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2496 : 28 Şubat 2020, 22:02:41 »
Kacan yok. Yunanistan sınırı kapatti. Gaz bombasi ve plastik mermi kullaniyor.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2497 : 28 Şubat 2020, 22:06:38 »
Kacan yok. Yunanistan sınırı kapatti. Gaz bombasi ve plastik mermi kullaniyor.

Oldukça kaçan var. Yunan sadece kapıyı tuttu. Ama sınır kapıdan ibaret değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2498 : 28 Şubat 2020, 22:21:34 »
Şehit olan askerlerimizin yaşındaki Suriyeliler bugün avrupaya kaçtı.

Bana kalırsa, orada da bir bit yeniği var! Televizyoncunun biri söylüyordu: bu Suriyelilere ne oldu ki, hep birlikte memleketi terk etmeyi seçtiler?  Suriyelilere hava bedava, su bedava, her birine maaş bağlanmış, sağlık hizmetlerinde öncelikleri var, hiç kimse kötü davranmamış, eziyet etmemiş, devlet kendi vatandaşından çok Suriyelileri düşünür olmuş... hatta bedavadan vatandaşlık vermeyi bile düşünürken... Arkadaş ne oldu da memleketi terk etmek istiyorsunuz? Sizlere iyi mi bakamadık, cebimizde ki üç kuruşun ikisini mi vermedik.... Size ne yaptık da Türkiye' yi terk ediyorsunuz diye sormayalım mı şimdi? Sanki gittiğin yerde sana daha mı iyi bakacaklar?

Güya santaj yapmayı deniyorlar ama bular ucuz numaralar... Yunan askeri sınıra tabur tabur dizilmiş, oradan nasıl geçecekler? AB açıklama yaptı; Türkiye taahhütlerinin arkasında durmalıdır diyor. 6 Milyar Euro karşılığında geri kabul anlaşması yapmışsın... televizyonda seyrettim, birisi çıktı ve dedi ki; taahhütlerimizin arkasındayız! madem taahhütlerinizin arkasın daysanız; eeeee o zaman niye gönderiyorsun arkadaş bunları? Zaten geri kabul anlaşması kapsamında geri alacaksın... demek ki başka maksat var.

Bana kalırsa, şehit haberlerini başka bir haber dalgasıyla ezmeye çalışıyorlar. Çünkü suç çok büyük... Normal bir adalet düzeni olsaydı; bu işin sonu Divan-ı Harp' e kadar giderdi. 10 Bin - 20 Bin askeri, hem de hava savunması olmadan daracık bir alana nasıl sıkıştırırsın sen ya! Tek bir bombayla onlarca asker şehit oldu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2499 : 28 Şubat 2020, 22:29:04 »