Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505270 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2350 : 26 Şubat 2020, 11:19:45 »

Bence de teknik arıza nedeniyle düşmüş.

Sorum tüm arkadaşlara, acaba teknik arıza nedeniyle mi düşmesi daha kötü pr, yoksa vurulup düşmesi mi?

Kendi fikrim ;

Vurulup düşerse karizma açısından olumsuz. Ancak bu aracın belirli menzil ve irtifa verileri var. O irtifaya ulaşan menzil içi bir füze atıldıgında vurulur.

Teknik arıza nedeniyle düşünce karizma çizilmesede aracın güvenilirliği açısından sorunlu.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2351 : 26 Şubat 2020, 12:24:13 »

Sorum tüm arkadaşlara, acaba teknik arıza nedeniyle mi düşmesi daha kötü pr, yoksa vurulup düşmesi mi?

Neticede eldeki mevcuttan bir eksildi demek , o nedenle hic fark etmez kanimca . Suriyede oyle veya boyle savas halindeyiz bu nedenle UAV nin de dusurulmus olmasi yuzumuzu kara cikarmaz .

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2352 : 26 Şubat 2020, 12:36:49 »

Neticede eldeki mevcuttan bir eksildi demek , o nedenle hic fark etmez kanimca . Suriyede oyle veya boyle savas halindeyiz bu nedenle UAV nin de dusurulmus olmasi yuzumuzu kara cikarmaz .

Ben pr açısından yani reklam ve ihracat başarısı olarak demiştim hocam.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2353 : 26 Şubat 2020, 12:45:30 »
Başkan Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İdlib konusu ile ilgili en büyük sıkıntının hava sahasını kullanamayışımızın olduğunu dile getirerek buna yakında bir çare bulunulacağını söyledi.

Başkan Erdoğan, "(İdlib) Şuanda en büyük sıkıntımız hava sahasını kullanamıyor oluşumuzdur. Yakında buna bir çare bulacağız. Diplomasi kanallarını da sonunda kadar kullanıyoruz. İdlib'de en küçük bir geri adım atmayacak, rejimi mutlaka belirlediğimiz sınırların dışına çıkartacak, halkın evlerine dönüşünü sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2947081-son-dakika-haberi-baskan-erdogandan-esedi-titretecek-aciklama

Kemal Kılıçtaroğlu'na Suriye ile ilgili sert yüklendi;

"BANA YAPTIĞI TEKLİFE BAK!"

İnsanoğlunda bir vicdan var değil mi? İdlib'de adam kendi toprağını savunuyor diyerek, kendi ülkesi yerine Eead'in yanında yer alan bir kişi asla bu milletin evladı olamaz. İnsanda vicdan önemli bir sestir. Bu İdlib'deki sen o yavruları televizyonda izlemiyor musun? 3-5-7 yaşındaki o yavruları nasıl sığınacak yer aradıklarını görmüyor musun? O yavruların ahı sana yeter. Başlarını sokacak bir çadır dahi bulamıyorlar. Bunları, bu katil Esed'in insafına mı bırakacağız? Bana yaptığı teklife bak ya! 'Git Esed'le görüş diyor' sen yokken biz onunla görüşüyorduk zaten. Benim Kürt orijinli kardeşlerime pasaport dahi vermiyordu.Sen görüşüyorsun zaten, yeter.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2947010-son-dakika-haberi-erdogandan-cok-sert-sozler-bana-yaptigi-teklife-bak-ya?detay=1
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2020, 12:55:12 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2354 : 26 Şubat 2020, 13:02:48 »

Ben pr açısından yani reklam ve ihracat başarısı olarak demiştim hocam.

Haklisiniz Sn BATTLESTAR ,PR kismini atlamisim .

"PR olarak da kotu bir etki yapacagini sanmiyorum"
Neticede bahsi soz konusu olan UAV nin degerlendirmesini yapacak olanlar UAV nin savas tecrubesi mevcudiyetine, UAV nin getirileri ile basarilarina odaklanacak diye dusunuyorum.  Kirim sayisi yuksek olmayan , operasyona hazirlik yuzdesi yuksek olan bir UAV kanimca kabul gorur.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2355 : 26 Şubat 2020, 13:56:55 »
Sayın CB diyorki " "Biliyoruz ki bugün Suriye ile olan 911 km'lik sınırımızın ötesinde verdiğimiz her mücadeleyi, yarın kendi topraklarımızda, bugünkünden on kat yüz kat büyük kayıplarla yürütmek zorunda kalacağız."...

Şimdi ben merak ediyorum.Suan 911 kmde savaştığımiz tek unsur rejim. Rejimden dolayıda Rusya ile aramız bozuk. Amerika zaten gitti sinir hattına rejim ve ruslari yerleştirdik. Yani direk olarak pkk ile catisamiyoruz. Ülkemizi işgal edecek olan kim sayın CB?

Rejim mi?  Rusya mi? Bu cümleden - ki ben bu saçma cümlenin aslında ülkedeki mevzuyu anlamayan hala uyuyan akplilere söylendiğini çok iyi biliyorum ama yinede merak ediyorum. Kim ya bizim ülkemizi işgal edecek.?

Rejimin bu gücü var mı?  Rejimi kastediyorsunuz aklıma bu gelir. Hayır rusyayi kastediyorsaniz s400 aldın, putinle kankaydin ne oldu. Hayır Amerika ise suriyede Amerika kalmadı. Şimdi bir kişi açıklasın yarın birgun bizi işgal edecek düşman kim? Yine milleti salak bulup kandırmaya yönelik bir laf değilse bize savaş açacak düşman kim ya ben merak ediyorum.

Ne kadar savaştan, kaostan yada onlara göre BEKAdan geçinen bir CBmiz var. Milleti ülke işgal edilecek korkusuyla hala kendisine oy atmasını isteyecek kadar nasıl düştük biz ya. Ülkeler refah düzeyine göre yönetilir biz millet olarak işgal edilmeyeceğiz ölmeyeceğiz kafasıyla mi seçimlere gircez. Milleti hayali dusmanlarla korkutarak mi o koltukta oturacaksiniz
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2020, 14:00:14 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Rusya'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması
« Yanıtla #2356 : 26 Şubat 2020, 14:12:35 »
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, bugün Ankara'da Rus ve Türk heyetleri arasında yapılacak İdlib konulu görüşmelerden olumlu sonuçlar çıkmasını beklediklerini söyledi.

Basın mensuplarının görüşmelere yönelik beklentiler hakkındaki bir sorusunu yanıtlayan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, "Beklentilerimiz her zamanki gibi. Güzel sonuçlar bekliyoruz" dedi.

"RUSYA, SURİYE'DE MUHALİF GÜÇLERLE SAVAŞMIYOR"

Bogdanov, Rusya'nın Suriye'de muhalif güçlerle savaşmadığını vurguladı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı, "Biz, Suriye'deki savaşın tarafı değiliz. Suriyelilerle, muhalefetle savaşmıyoruz. Aksine, Astana formatındaki diyalog da dahil muhalefetle çok yapıcı bir diyalog içindeyiz" diye konuştu.

Bogdanov, Suriye'ye BM gözlem misyonu gönderilmesi yönündeki önerileri de değerlendirdi. Rus yetkili, Suriye'ye BM gözlem misyonu gönderilmesi için Şam yönetiminin onayının alınması gerektiğini söyledi.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2947094-rusyadan-dikkat-ceken-turkiye-aciklamasi?detay=2

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2357 : 26 Şubat 2020, 14:26:20 »
Sayın CB diyorki " "Biliyoruz ki bugün Suriye ile olan 911 km'lik sınırımızın ötesinde verdiğimiz her mücadeleyi, yarın kendi topraklarımızda, bugünkünden on kat yüz kat büyük kayıplarla yürütmek zorunda kalacağız."...

Şimdi ben merak ediyorum.Suan 911 kmde savaştığımiz tek unsur rejim. Rejimden dolayıda Rusya ile aramız bozuk. Amerika zaten gitti sinir hattına rejim ve ruslari yerleştirdik. Yani direk olarak pkk ile catisamiyoruz. Ülkemizi işgal edecek olan kim sayın CB?

Rejim mi?  Rusya mi? Bu cümleden - ki ben bu saçma cümlenin aslında ülkedeki mevzuyu anlamayan hala uyuyan akplilere söylendiğini çok iyi biliyorum ama yinede merak ediyorum. Kim ya bizim ülkemizi işgal edecek.?

Rejimin bu gücü var mı?  Rejimi kastediyorsunuz aklıma bu gelir. Hayır rusyayi kastediyorsaniz s400 aldın, putinle kankaydin ne oldu. Hayır Amerika ise suriyede Amerika kalmadı. Şimdi bir kişi açıklasın yarın birgun bizi işgal edecek düşman kim? Yine milleti salak bulup kandırmaya yönelik bir laf değilse bize savaş açacak düşman kim ya ben merak ediyorum.

Ne kadar savaştan, kaostan yada onlara göre BEKAdan geçinen bir CBmiz var. Milleti ülke işgal edilecek korkusuyla hala kendisine oy atmasını isteyecek kadar nasıl düştük biz ya. Ülkeler refah düzeyine göre yönetilir biz millet olarak işgal edilmeyeceğiz ölmeyeceğiz kafasıyla mi seçimlere gircez. Milleti hayali dusmanlarla korkutarak mi o koltukta oturacaksiniz
Bugüne kadar herhalde baştan aşşa katılacağım nadir yorumlardan. Tebrik ediyorum yabgu. Sabah akşam ABD'ye giydirenler şimdi sıra Rus' a gelince bakalım ne yapacaklar. Ha buradan ABD haklı dedik diye birşey çıkarmasın. ABD' nin Fetö'yü, pkk'yı desteklediğini biliyoruz. Ama mesele demek ki Rusya yeri geldiğinde ABD ' yı aratacak bir katil devlet olduğunu, Suriye' de milyonlarca masum insanın katili olan bir devlet olduğunu değiştirmiyormuş. ABD ile çıkar çatışması yaşadığında gidip'te başka muttefikler araman gerekmiyormuş. Ağ savunmamıza entegre olamayacak, tam kapasite kullanamayacağın silahların, S400, Su-35 peşine düşmen gerekmiyormuş.  Çakma Steatejistler, analistçiler Putine güzellemeler diziyordu. Erdoğan, Putin liderliğinde dünyayı emperyalizim'den kurtaracaklardı. Bunlar yüzbinlerce takipçisi olan insanlar. En büyük TV kanallarına çıkıp konuşan insanlar. Sorduğun soruların cevabını bende merak ediyorum. Biz kimle savaşıyoruz ?
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2020, 15:01:35 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2358 : 26 Şubat 2020, 14:37:55 »

Bence ABD veya Rusya ya da rejimden bahsetmiyor. Terörden bahsediyor. Ki bahsettiği konuda da haklı. Biz bahsettiği sınır hattının ötesinde kontrolü sağlamadan önce her gün terör eylemleri nedeniyle şehitler veriyorduk. Eğer kontrol altında tuttuğumuz alanlardan geri çekilirsek, o bölgeler yeniden terör yuvası haline gelecek ve yine bize saldırılar düzenleyecekler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2359 : 26 Şubat 2020, 14:43:47 »

Bence ABD veya Rusya ya da rejimden bahsetmiyor. Terörden bahsediyor. Ki bahsettiği konuda da haklı. Biz bahsettiği sınır hattının ötesinde kontrolü sağlamadan önce her gün terör eylemleri nedeniyle şehitler veriyorduk. Eğer kontrol altında tuttuğumuz alanlardan geri çekilirsek, o bölgeler yeniden terör yuvası haline gelecek ve yine bize saldırılar düzenleyecekler.
terörden korkan bir lider fıratın doğusunu rejim ve rusyaya teslim etmezdi. Şuan pkk fıratin doğusunda, biz ise mücadeleyi fıratin batısında veriyoruz. Idlib rejimin eline geçince Türkiye cumhuriyetini terör mu teslim alacak? Dibimizdeki kobanide pkklilar halaya durmuş bizi izliyor biz idlib giderse ülke gider kafası mı yaşıyoruz.. CBye katılmadığım birçok konu var ama hiçbiri idlib kadar rahatsız etmedi beni. Esada şart koşuyoruz geri çekil diye ya adamın ülkesi arkadaş ta sanane. Amerika gelse ve hakkariye us bölgesi kursa bizede us bölgesinden askerlerinizi çekin dese okey mi dicez. Ürdün'e kaçan tüm Suriyeliler geri geldi suriyede yaşıyor ama biz hala savaşı sürdürme derdindeyiz. Turkıyeden Suriyeliler şimdi halepe gitse Esad gelmeyin demiyorki anlamadığım bir şekilde biz göndermiyoruz sanki orda savaşı uzatabilmek için koz gibi kullanıyoruz gibime geliyor. Bunlar benim fikrim. Ürdune kaçanlar geri gidebiliyoda turkıyedeki Suriyeliler neden geri gidemiyor anlamiyorum
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2020, 14:49:31 Gönderen: Tong Yabgu »