Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499081 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2250 : 14 Şubat 2020, 15:32:47 »
stinger ise yaramaya basladi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2251 : 14 Şubat 2020, 15:46:51 »

Sosyal medyada Hawk sistemi ile düşürüldüğü iddia ediliyor. Biz oraya bu sistemi gönderdik mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2252 : 14 Şubat 2020, 18:16:24 »

Sosyal medyada Hawk sistemi ile düşürüldüğü iddia ediliyor. Biz oraya bu sistemi gönderdik mi?

Sosyal medyada Ruslar ve Suriyeliler helikopteri vuran füzenin Türk gözlem noktasından ateşlendiğini iddia ediyorlar. Yeni bir provokasyonla karşı karşıyayız büyük ihmal. Türkiye'yi ateşkese uymamakla suçlayacaklar.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2253 : 14 Şubat 2020, 19:36:26 »
Birliklerimizi veya konvoylarımızı hava saldırısına karşı nasıl koruyoruz acaba? Atılgan-zıpkın da göremedim ben...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2254 : 14 Şubat 2020, 20:52:04 »
ÖSO vermis de ola bilir stingeri bundan sonra rusya -suriye-iran düsünsün

Türkiye bu sistemi cokdan beri vermiyordu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2255 : 14 Şubat 2020, 22:41:42 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2256 : 16 Şubat 2020, 22:41:14 »
Rusya destekli Suriye Ordusu Halep'in kontrolünü tamamen ele geçirdi. Muhalifler Halep'ten çekildi.

https://m.haberler.com/esed-rejiminin-saldirilari-sonucu-muhalif-gruplar-12925050-haberi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye ile Rusya'nın ortak devriyeleri yeniden başladı
« Yanıtla #2257 : 18 Şubat 2020, 08:33:05 »
Türkiye ile Rusya'nın ortak devriyeleri yeniden başladı

Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Rus askeri polisi ve TSK'nın Türkiye-Suriye sınırında devriye gerçekleştirdiğini bildirdi.

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkanı Oleg Juravlyov, basın toplantısında, "Kamışlı-Şeyrek-Dellik-Kasra-Arada-Kebira-Tavrat-Şevkat-Dellik-Şeyrek-Kamışlı güzergahında yeni ortak Rus-Türk devriyesi gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı.

Rus askeri polis birliklerinin Halep ve Rakka bölgelerinde de devriye görevine devam ettiğini söyleyen Juravlyov, ayrıca hava devriyesinin de gerçekleştiğini dile getirdi.

Tüm etkinliklerin onaylanan plana göre ve olaysız geçtiği kaydedildi.

https://www.ensonhaber.com/turkiye-ile-rusyanin-ortak-devriyeleri-yeniden-basladi.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Trump: İdlib konusunda Erdoğan ile beraber çalışıyoruz
« Yanıtla #2258 : 19 Şubat 2020, 08:38:59 »
Trump: İdlib konusunda Erdoğan ile beraber çalışıyoruz

Trump, İdlib konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraber çalıştıklarını ve neler yapabileceğini görüştüklerini bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Los Angeles'a hareketi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir soru üzerine hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesini değerlendiren Trump, "güçlü ve sert" bir lider olarak nitelendirdiği Erdoğan ile iyi ilişkisi olduğunu belirtti.

İdlib konusunda ABD ile Türkiye'nin yakın çalıştığını dile getiren Trump, "Erdoğan ile (İdlib konusunda) birlikte çalışıyoruz." dedi.

Trump, "Sert adamlarla daha iyi iş çıkarıyorum. Yüz binlerce insanın orada öldürülmesini istemiyor" diye konuştu.

"TRUMP, ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ"

Hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Trump, Erdoğan'a Türkiye'nin insani bir felaketi önlemek için gösterdiği çabalardan ötürü teşekkür etti." ifadesine yer verilmişti.

https://www.ensonhaber.com/trump-idlib-konusunda-erdogan-ile-beraber-calisiyoruz.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Erdoğan’ın sözlerinden hemen sonra Kremlin’den flaş açıklama: En kötü senaryo olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İdlib'le ilgili yaptığı açıklamalardan hemen sonra Kremlin'den kritik bir yanıt geldi. Reuters'ın son dakika geçtiği açıklamaya göre, "Türkiye'nin İdlib'de Suriye Ordusu'na yönelik yapacağı operasyon en kötü senaryo olur" denildi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov Ankara ile Moskova arasındaki anlaşma görüşmelerinde sonuç çıkmadığını açıkladı.

Ankara-Moskova hattında peş peşe gelen açıklamalar iki ülke arasında gerilimi artırdı. İç savaşın, şiddetin ve kaosun bitmek bilmediği Suriye ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Reuters haber ajansı arka arkaya son dakika ibareli haberler servis etti.

Haberde Rusya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İdlib harekatı bir an meselesidir” sözlerine jet yanıt geldiği belirtildi. Reuters’ın son dakika geçtiği haberine göre Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, olası operasyon ihtimaline karşı ‘uyarılarda’ bulundu. Türkiye’nin İdlib’de Suriye Ordusu’na yönelik yapacağı operasyonun en kötü senaryo olacağı savunan Peskov, bu durumu önlemek için Türkiye ve Rusya arasında diyaloğun süreceğini söyledi.

LAVROV DA DEVREYE GİRDİ
Bu açıklamadan sonra bir diğer haberde ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un konu ile ilgili ifadeleri gündeme bomba gibi düştü. Rusya Dışişleri Bakanı düzenlediği basın toplantısında Ankara ile Moskova arasındaki görüşmelerden anlaşma çıkmadığını söyledi. Lavrov, Şam yönetimine bağlı askeri güçlerin bölgede varlığını sürdürdüğünü söylerken, “Militanların, İdlib’teki Suriye ve Rus güçlerine saldırısı devam ediyor” dedi.

Krize ilişkin Türk ve Rus heyetlerinin Rusya'nın başkenti Moskova'daki görüşmelerinin sonuçsuz kalması üzerine operasyon sinyali veren Erdoğan, “Şu ana kadar maalesef arzu ettiğimiz neticeye ulaşamadık. Masada bizim istediğimiz yerin çok uzağında olunduğu bir gerçektir. Türkiye, İdlib konusunda kendi harekat planını uygulamak için her türlü hazırlığını yapmıştır. ‘Bir gece ansızın gelebiliriz' diyoruz. Daha açık ifadeyle İdlib harekatı bir an meselesidir” dedi.

AKAR: İNSANİ DRAM YAŞANIYOR

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlarken İdlib konusuna da değindi. Akar, “Oradaki mesele tam bir güvenlik meselesi, tam bir savunma meselesi; fakat bunun ötesinde de gerçekten bir insani dram yaşanıyor. Burada rejim havadan ve karadan saldırılarıyla gerçekten insanlık dışı faaliyet göstermiştir. Hastane ve okulları vurdular. Her ne kadar onlar inkar etseler de bunların fotoğrafları her tarafta mevcut. Dolayısıyla öncelikle bu akan kanın durdurulması ateşkesin sağlanması bizim birinci amacımız” diye konuştu.

‘ZOR DA KULLANABİLİRİZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce açıkladığı ilkeleri aynen koruduklarını ifade eden Akar, şöyle konuştu:

“Herhangi bir şekilde gözlem noktalarımızın çekilmesi söz konusu değil. Herhangi bir şekilde onlara bir şey yapıldığı takdirde misliyle karşılık vereceğimizi söyledik, söylemeye de devam ediyoruz. Dolayısıyla bu ateşkesin sağlanabilmesi için süratle tarafların Soçi mutabakatındaki taahhütlerine uymasını bekliyoruz. Biz orada ateşkesin sağlanması için ne gerekiyorsa bunu yapmaya çalışıyoruz. Gerekirse oradaki muhaliflere ya da ateşkesi bozanlara karşı zor da kullanabileceğimizi ifade ettik.”

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-erdoganin-sozlerinden-hemen-sonra-kremlinden-flas-aciklama-en-kotu-senaryo-olur-5634245/