Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #710 : 06 Ekim 2015, 19:47:20 »
Birincisi ben Allah'tan başkasına tapmam. HADDİNİ BİL!

İkincisi Orta Asya bizim değildi ki satalım!

Üçüncüsü senin kahraman sandığın salaklar yüzünden milyonlarca masum insan hayatını kaybetti ve koca imparatorluk çöktü!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #711 : 06 Ekim 2015, 20:20:42 »

Üçüncüsü senin kahraman sandığın salaklar yüzünden milyonlarca masum insan hayatını kaybetti ve koca imparatorluk çöktü!

Tamam Özür diliyorum senden. Müslüman Insanlara saygim sonsuzdur.

Ama son birsey söylemek istiyorum. Diyorsunki milyonlarca Insan öldü, ahmaklarin sucuydu. Ve ayni anda Rusyanin Putin denen liderini Güclü buluyorsun ve Aslan gibi görüyorsun.

Bu nasil lahana tursusu? Putin Ukraynada savasi körüklemedimi? Yüzbinlerce Insan ölmedimi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #712 : 06 Ekim 2015, 21:12:16 »

Tamam Özür diliyorum senden. Müslüman Insanlara saygim sonsuzdur.

Ama son birsey söylemek istiyorum. Diyorsunki milyonlarca Insan öldü, ahmaklarin sucuydu. Ve ayni anda Rusyanin Putin denen liderini Güclü buluyorsun ve Aslan gibi görüyorsun.

Bu nasil lahana tursusu? Putin Ukraynada savasi körüklemedimi? Yüzbinlerce Insan ölmedimi?

Ukrayna  ve diğer eski Sovyet cumhuriyetlerinde, Kuzey Afrika ve Ortadoğuda ne kadar karışıklık varsa, hepsinin ardında batı ve esasen batıyı da kullanan başka birileri var. Aynı kişiler ülkemizi de parçalamayı isteyen, pkk ve diğer terör örgütlerini başımıza musallat edenler. Aynı şeyleri bizim de yaşamamız için gerekenleri yapıyorlar. Bütün kan dökülen ülkeler yüzlerce Lawrence dolu! Bilmem anlatabildim mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #713 : 06 Ekim 2015, 23:43:51 »
pkk picleri bize artik ne yapabilir? Son 90 Günde tam 1490 PKK pici gebertmisiz. Bizim kayip 140.

Artik teknolojik üstünlügümüz cok agir basiyor. Bize igne batiriyorlar, kendileri toptan gidiyor.

Pkk itleri bize ne yapabilir? Artik eski gücsüz Türkiye degiliz.

Ucak gemisi yolda, Milli Ucak yolda, Milli Tank, Milli Füzeler, Silahli IHAlarimiz yolda. Yarin bize kim ne yapabilir? Rusyanin ucagini bile vursak, bize kim ne yapabilir? NATO rusyaya "Pardon" der Telefonla. Ukraynadada siz MH370I VURMUSTUNUZ der.

Bize Katardan para akiyor. Bugün HIGH TECH PORT QATAR basladi, MÜSIAD öncülügünde. NUROL, BMC, ASELSAN, TAI, bütün büyükler orada. Biz stratejik ve kalite anlaminda cag atlamisiz.

pkk picleri bize bu saatten sonra ne yapabilir? TWITTER ve FACEBOOKtami zarar verecekler Türkiyeye? Biz Dünyada önde gelen Müttefik devletlere Silah satiyoruz ve askeri hizmet veriyoruz.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 23:57:31 Gönderen: ATA-Türk »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #714 : 07 Ekim 2015, 00:23:45 »
Arkadasım yine mangalda kül bırakmamışsın. Pkk dedigin 10 larca başı 100 lerce kuyrugu olan bir yaratık. Sahibi de cok. Bir başını tutup koparıyon baska üc tane cıkıyor. Senin toz kondurmadıgın övgüler yagdırdıgın abd en büyük destekcisi. Ypg i bugün bakıp besleyen silaha bogan kim. Gürcistan gibi Ukrayna gibi Suriye de ellerinde patladı. Tabi onların tuzu yine kuru cünkü ülkelerinden 100 binlerce km uzakta cıkarttıkları savaş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #715 : 07 Ekim 2015, 00:36:46 »
13 sene önce bu saydıklarının hiçbiri yoktu. Buna karşın şehit sayımız sıfırdı!

Terörle mücadele etmek için uçak gemisine ihtiyacımız yok! Zaten uçak gemimiz de yolda falan değil!
Terörle müzakere ederek, terörün silahlanmasına göz yumarak, terörü siyasallaştırarak terörle mücadele edilmez. Bu sadece ihanet olarak adlandırılır.

Terör örgütü malesef son yıllardaki çok vahim siyasi hatalar nedeniyle tarihinin en güçlü haline dönüştü. Yüzlerce terörist ülkemiz sınırları içerisindeki bir kente saldırarak ele geçirmeye çalışabiliyor ve malesef istihbaratımız olay gerçekleşene kadar fark edemiyor!

Onbinlerce insan ellerinde apo posterleri ve pkk paçavralarıyla büyük şehirlerimizde bile pkk propagandası yaparken güvenlik güçlerimizin sadece seyretmesine müsade edenler varken silahlı İHAlarımızın olması terörle mücadele olmuyor!

Senelerdir pkkyı bombalıyoruz. Binlercesini öldürdük. Ama her fırsatta sladırıp onlarca şehit vermemize sebep oldular. Pkknın sakalını kesmek terörü bitirmiyor. Geçmişte olduğu gibi kafasını kesmek gerek.  Ama Pkkyı bitirmek isteyen bir siyasi irade yok ki!

Rusya'nın uçağını neden vuralım! Neden bir başkasının pis projesi için biz savaşalım. Milyonlarca Suriyeli bile kendi ülkeleri için savaşmayı istemezken biz neden büyük israil için savaşalım!Çok savaşmak isteyen varsa askerden kaçırdıkları çocuklarını alıp gidebilir mesela!

Hangi dünyada önde gelen müttefik devletlere hangi silahları satıyoruz merak ettim doğrusu! Hangi müttefik pardon der Rusya'ya telefonda? Haftaya Patriotlarını geri çekecek olan Almanya mı? Yoksa ay sonunda patriotlarını çekecek olan ABD mi? Zaten öldürülen pkklılar arasından çıkan ajanlar müttefik ülkelerin ajanları değil mi?

Bizim firmalarımız ilk defa bir fuara katımıyorlar. Çok eskiden beri uluslararası fuarlarda gövde gösteriyorlar. Eskiye oranla ürün sayımız artıyor. Bu güzel birşey. Ama bu durum sadece bizim için geçerliymiş gibi yüksekten uçmaya gerek yok! Bizim seviyemizdeki pek çok ülke zaten pek çok silahını kendisi üretiyor!
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2015, 00:37:59 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #716 : 07 Ekim 2015, 08:38:34 »
Türkiye'den Rusya'ya 'çalışma grubu' teklifi
Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA07 Ekim 2015
Türkiye'den Rusya'ya 'çalışma grubu' teklifi

Hava sahası ihlali krizi nedeniyle gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerinde önemli bir gelişme yaşandı. Rusya'dan yapılan açıklamaya göre, Ankara benzer krizlerin yaşanmaması için ortak çalışma grubu kurulmasını önerdi.

Ankara ile bu konuda temasa geçildiğini duyuran Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, “Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği'nde görevli askeri ataşemiz Türkiye Savunma Bakanlığı'nı ziyaret etti. Salı günü öğleden sonra gerçekleşen temasta Türk meslektaşlarıyla görüşen ataşemiz Rusya’nın Suriye’de atacağı adımların benzer krizlere yol açmaması için ortak çalışma grubu kurulması yönünde öneri aldı" dedi.

Söz konusu çalışma grubunun Türk ve Rus savunma bakanlıkları arasında kurulmasının planlandığını belirten Konaşenkov, "Şimdi biz konu üzerinde çalışmalar yapıyoruz” ifadesini kullandı.

MOSKOVA'YA DAVET ETMİŞTİ

Daha önce de Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoli Antonov, "yanlış anlaşılmaların önüne geçilmesi için görüşmeler gerçekleştirmek üzere" Moskova'ya gelecek bir Türk heyetini ağırlamaya hazır olduklarını belirtmişti.

Ankara ile Moskova arasındaki ilişkiler, geçtiğimiz hafta sonunda Rusya'ya ait savaş uçaklarının Suriye sınırı yakınlarında Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle gerilmişti.
http://www.hurriyet.com.tr/turkiyeden-rusyaya-calisma-grubu-teklifi-30252166

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #717 : 07 Ekim 2015, 11:45:39 »
Türkiye'den Rusya'ya 'çalışma grubu' yanıtı
hurriyet.com.tr
07 Ekim 2015
Türkiye'den Rusya'ya 'çalışma grubu' yanıtı

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Rusya'ya ortak çalışma grubu kurulmasını önerdiğine dair Moskova'dan gelen açıklamaları yalanladı.

Dışişleri'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Rusya Federasyonu'nun 3 ve 4 Ekim 2015 tarihlerinde Türk hava sahasına yönelik ihlalleri, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçiliği nezdinde kuvvetle protesto edilmiş, ihlallerin tekrar etmemesi istenmiş, bunların tekrarı durumunda doğacak sonuçlardan Rusya Federasyonu'nun sorumlu olacağı belirtilmiştir.

Bu hususlar dün (6 Ekim) Dışişleri Bakanlığı'na davet edilen Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi'ne, 5 Ekim’de Sayın Başbakanımız başkanlığında yapılan güvenlik toplantısının ardından yayımlanan bildirinin ışığında tekrarlanmış, ayrıca Türk askeri makamlarının ihlallerin nedenlerine dair izahatlarını ve benzer olayların tekrarını önlemek için ne gibi tedbirler aldıklarına ilişkin verecekleri bilgileri  dinlemek üzere Rusya Federasyonu askeri makamlarıyla Ankara'da görüşebilecekleri dile getirilmiştir. Aynı vesileyle, Rusya Federasyonu Büyükelçisi'ne, esas olanın Türk hava sahasına yönelik ihlallerin tekrar etmemesi olduğu önemle vurgulanmıştır.

Rusya Federasyonu makamlarıyla Ankara'da Bakanlığımızca yapılan görüşmeler ve askeri makamlarımız arasındaki görüşmeler bağlamında herhangi bir çalışma grubu tesisi gündeme gelmemiştir."

RUSYA'DAN "ÇALIŞMA GRUBU" İDDİASI
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, “Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği'nde görevli askeri ataşemiz Türkiye Savunma Bakanlığı'nı ziyaret etti. Salı günü öğleden sonra gerçekleşen temasta Türk meslektaşlarıyla görüşen ataşemiz Rusya’nın Suriye’de atacağı adımların benzer krizlere yol açmaması için ortak çalışma grubu kurulması yönünde öneri aldı" demişti.

Ankara ile Moskova arasındaki ilişkiler, geçtiğimiz hafta sonunda Rusya'ya ait savaş uçaklarının Suriye sınırı yakınlarında Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle gerilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiyeden-rusyaya-calisma-grubu-yaniti-30253743

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #718 : 07 Ekim 2015, 12:05:38 »
Ben karamsar bakmiyorum duruma. Herseyde bir hayir vardir insallah.

Allah büyüktür. Daha cok calismak, daha güclük olmak gerekiyor. Yolumuza devam edersek, sonunda basarili oluruz.

Biz her gün gelisen dinamik bir Devletiz. Gücümüze Güc katiyoruz. Ruslardan bu pek söylenemez. Adamlar Afrika capinda bir ülke. Bize saldirmak son careleri olmus.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2015, 12:34:09 Gönderen: ATA-Türk »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #719 : 07 Ekim 2015, 12:56:34 »
Ben karamsar bakmiyorum duruma. Herseyde bir hayir vardir insallah.

Allah büyüktür. Daha cok calismak, daha güclük olmak gerekiyor. Yolumuza devam edersek, sonunda basarili oluruz.

Biz her gün gelisen dinamik bir Devletiz. Gücümüze Güc katiyoruz. Ruslardan bu pek söylenemez. Adamlar Afrika capinda bir ülke. Bize saldirmak son careleri olmus.

Savunma sanayi konusunda genel olarak kimse karamsar bakmıyor zaten. Dünya genelindeki gelişmelere baktığımızda iyi seviyede seyrediyoruz. Ancak bu artış bile büyüme hızımızın düşmesine engel olamadı.

Merak ettim hangi Afrika çapında ülke nükleer güçlü denizaltı üretebiliyor, ya da hangisi kendi uçağını motor dahil üretebiliyor, ya da gemisini, füzesini vs! O kadar da abartmayın!
Not: Rusya bize saldırmıyor ki! Saldıracağını da sanmıyorum. Bunun için bir nedenleri de yok şimdilik.