Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #690 : 05 Ekim 2015, 19:08:32 »
Birsey yazmaya unuttum. Gecenlerde ABDli senatolu bir bayan, galiba cumhuriyetcilerden. Söyle demec verdi "Rusyaya karsi Irakta Güc bile kullanabiliriz"

Bu ABDli cumhuriyetciler kesinlikle bu dünyada hicbirseyden korkmuyor cekinmiyor. Onlara göre kiyamet gününde ABD jesus ile beraber gog ve magog ile savasacak.

Gog ve magog suriyeye ayak basan rusya ve cin olmustur.

Tom clancyye dönmek istemezdim ama maalesef bunlar ABD gercegi. Adamlar cildirmis cowboy. Önce vurup sonra soru soruyor. Bunlarla düsman olcama rus ve iran, cin gibi, suriye gibi böceklerle düsman olurum. Daha sagliklidir.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #691 : 05 Ekim 2015, 19:58:38 »
önemli olan burda Türkiyenin  yapa bilecegi isler dir  suriye isini coktan bitirmeliydi

acilimla kürtlere güvenmemeliydi Amerikanin agzina bakmamaliydi firsat gelmisti gitti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #692 : 05 Ekim 2015, 21:07:30 »
Çok ilginç! Mason olduğu iddia edilen Putin, Büyük İsrail için etnik temizlik yapan yahudi işidi bombalıyor!
Suriyeden sonra sırada biz varız. Suriye ne kadar gecikirse biz de o kadar uzun ömürlü oluruz. Pkk Suriye'de Esad ile çatışsın diye son senelerde terör azalmıştı. Terör saldırıları azalırken, pkk Suriye ve Irak'da örneklerini görüdüğümüz isyan hareketleri için bol bol propaganda ve silah yığınağı yaptı. Ne tesadüftür ki buna göz yumduğunu itraf eden de BOP eşbaşkanı olduğunu söyleyen ülkenin başındaki adam!

Suriye'de işler tersine döndü ve pkk yine eski günlerini yaşamaya başladı. Bu  ülkeden ayrılıp kendilerine ait bir devlet kuracağına inanlar boşuna heveslenmesinler. Biz olmasak dahi onlara devlet falan kurdurmayacaklar. Hepsi Iraklı ve Suriyelilere benzeyecekler. Ya ölecekler, ya da kaçacaklar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #693 : 05 Ekim 2015, 22:44:48 »
Putin yahudi lobbisi ile savasmiyor. Putin ona bicilen rolü oynuyor. Onun Emri Rusyanin Silahli kuvvetlerini kullanip Ortadugudaki Türkiye gibi Ülkeleri savasin batakligina sokmak.

Rusyanin ekonomisi yerle bir olmus. Ruslar Embargo yiyor, Putinin hic umrunda degil sanki. Devletini düsünen Lider böyle hareket edermi? Bize Dogalgaz terminali dösenecekti, onuda Putin askiya Aldi. Emirleri Mason locasi veriyor. Ayni zamanda Rusyanin halki acindan ölüyor. Buna nasil bir Mantik olabilir? Adama Döviz lazim ama o siyasi kararlar aliyor. Türkiye ile düsman olmaya calisiyor.

Bu Dünyada gercek Kahramanlar yoktur. Putin masondur. Bundan eminim.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2015, 23:07:48 Gönderen: ATA-Türk »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #694 : 06 Ekim 2015, 08:34:51 »
Bütün yazı Akdeniz sahillerimizde geçiren Rus halkı pek açlıktan ölüyora benzemiyor. Putin'den önce bir dilim ekmeğe muhtaçlardı ama o zamanın üzerinde çok geçti. Dolaylı ya da dolaysız Rus kontrolünde olan ülkeler batının kontrolüne geçtikçe Rusya'nın da buna karşı önlem anlaması kadar doğal bir şey olamaz. Öyle ki önlem almazsa Bırakın Akdeni'ze çıkmayı, Karadeniz'de sahili kalmayacak!

Türkiye'yi son yıllara Ortadoğu'daki bataklığın içerisine sokmaya can atanlar belli. Her gün ekranlarda Eseeeeed Eseeed diye bağırıp duranlar belli! İnanmıyorsanız açın video arşivlerine, gazete arşivlerine bakın! Devletini düşünen lider başkalarının projeleri için milletini ateşe atar mı? Devletini düşünen lider, ülkesini parçalama amaçlı projenin başkanlarından biri olur mu?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #695 : 06 Ekim 2015, 08:47:41 »
Uçan kuş bile olsa müdahalede bulunulur
05 Ekim 2015
Uçan kuş bile olsa müdahalede bulunulur

Bir Rus uçağının Suriye üzerinden Türk hava sahasını ihlal etmesine Başbakan Ahmet Davutoğlu sert tepki gösterdi.

Davutoğlu, HaberTürk televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

ANGAJMAN KURALLARI BELLİ:

“Rus uçağı, Türk hava sahasını ihlal etti. Tekerrür ederse ne olur” sorusu üzerine Davutoğlu, “Her şeyden önce şunu ifade edeyim, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları, hava sahası tam anlamıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin denetiminde, kontrolünde ve kudretinin elindedir. Kim olursa olsun, nereden olursa olsun, hangi cihetten olursa olsun, hava sahamızı ihlal ettiğinde angajman kurallarımız bellidir” ifadelerini kullandı. Davutoğlu, şunları söyledi: “Rusya’ya gerekli diplomatik girişimlerde bulunduk, Dışişleri Bakanımız Rus Dışişleri Bakanı’nı aradı ve bunun tekerrür etmemesini söyledi... Bize Rusya’dan intikal eden bilgiler, bunun sehven olan bir şey olduğunu, Türkiye’nin sınırlarına saygılı olduklarını ve tekerrür etmeyeceğini ifade ettiler. Türkiye’nin angajman kuralları ister Suriye ister Rusya ister başka ülke uçakları için olsun geçerlidir ve TSK net olarak talimatlandırılmıştır. Uçan kuş bile olsa, kim Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarını ihlal ederse gereken müdahalede bulunulur.”

http://www.hurriyet.com.tr/ucan-kus-bile-olsa-mudahalede-bulunulur-30242503

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #696 : 06 Ekim 2015, 08:51:25 »
İlginç!
Senelerdir Yunanlılarla Ege'de uçaklarımız dalaşır durur. Yunan uçakları da defalarca hava sahamızı ihlal ettiler hatta. Ama nedense bu arkadaşların bu konuda bırakın icraata geçmeyi, tek kelime ettiklerini duymadık!

Nedense birileri "Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına çekmeye" can atıyor!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #697 : 06 Ekim 2015, 12:14:50 »
Çin de Suriye'deki savaşa giriyor!

Suriye'de Rusya'dan sonra Çin'in de savaşa gireceği ileri sürüldü. Çin hava kuvvetlerinin Rusya'ya destek vermek için Suriye'de operasyona hazırlandığı iddia ediliyor.

Çin de Suriye'deki savaşa giriyor!
Suriye'de IŞİD’i vurma bahanesiyle başlattığı hava bombardımanlarında Türkmenlere, ÖSO’ya ve sivil halka yönelen Rusya'nın yanında şimdi de Çin boy gösterecek. Eli kanlı diktatör Beşar Esed'e destek için Suriye'de Çin de sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Şafak'ın haberine göre, Çin'in J-15 uçaklarıyla Rus hava bombardımanlarına katılacak.

Çin, Suriye'ye askeri danışman gönderiyor iddiasıSon dönemde Rusya'nın Suriye'deki askeri varlığını artırmasından sonra, bugüne kadar savaşa aktif bir şekilde dahil olmayan...
Çin savaş uçakları, Irak Takaddum Üssü ve Tartus açıklarındaki Liaoning Uçak Gemisi'nden havalanarak Rus saldırılarına destek verecek.

Önümüzdeki haftalarda Çin'in ilk etapta elektronik haberleşme ve ve hava savunma sistemlerini personeliyle birlikte Suriye'nin bombalanmasına destek vermek için göndereceği belirtildi.

http://www.milliyet.com.tr/cin-de-suriye-deki-savasa-giriyor-/dunya/detay/2127660/default.htm?utm_source=apsis-anp-3&utm_medium=email&utm_content=mailing&utm_campaign=gunluk_bulten
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 12:28:13 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #698 : 06 Ekim 2015, 12:17:53 »
Bir kısım medyanın klasik gaz verme haberlerine örnek.

Öne sürüldü, belirtildi, söylendi vs vs. Kim "öne sürdü"? Bakkal Osman mı? Kasap Hüseyin de "iddia etmiş" herhalde! Sosyoloji uzmanı kahvehane ahalisi de "belirtmiş" anlaşılan!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #699 : 06 Ekim 2015, 12:35:18 »
Almanya Patriotları bu ay çekiyor
BERLİN06 Ekim 2015
Almanya Patriotları bu ay çekiyor

Almanya, Kahramanmaraş'ta konuşlu hava savunma sistemi Patriotları 15 Ekim'de kapatıyor.

Almanya Savunma Bakanlığı Kahramanmaraş'ta konuşlu Patriotları 15 Ekim'de kapatacağını açıkladı.

Almanya Savunma Bakanlığı, tarihi Türkiye ve üç yıldır savunma sistemine ortak olan ABD ve Hollanda'ya bildirdiklerini belirtti. Patriotlar ve hava savunma birliğinde görevli 260 civarında Alman askerin yıl sonuna kadar Almanya'ya geleceği belirtildi.

Patriotlar, Suriye'den olası bir füze saldırısına karşılık Ankara’nın NATO’dan talebi doğrultusunda 2013’te Kahramanmaraş'a yerleştirilmişti.

Almanya, üç yıl sonra Suriye'den olası bir tehditin artık ortadan kalktığı gerekçesiyle geçtiğimiz ağustos ayında Patriotları geri çekmeye karar verdi.

Alman basını, Patriotları geri çekme kararında, Türkiye'nin PKK kamplarını bombalamasının Almanya'yı kızdırdığı yorumlarını yapmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/almanya-patriotlari-bu-ay-cekiyor-30244781