Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 504937 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #3210 : 05 Ekim 2023, 21:44:35 »
Önerim yok ... 50 sene düzelmez oralar artık ... Tıpkı Kuzey Irak yıllardır düzelmediği gibi ...

29 Ekim 2014'de Türkiye tarihinin en karanlık olayı yaşandı , tarihe dikkat 29 Ekim ....

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY), Suriye'nin Kobani (Ayn el Arap) ilçesine gönderdiği ağır silahlı Peşmerge konvoyu Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yaptı.

Yazık gerçekten kendi elimizle kendimize ne yaptık...
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2023, 21:46:01 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3211 : 05 Ekim 2023, 21:56:17 »
Arkadaşlar bu F16 nerden gelip vurmuş bizim sihayı

Bilmem farkında mısınız?bu uçak İncirlik'den kalkıp bizim sihayı vurmuş olabilir.

Yani bizim toprağımızdan kalkıp bize ait aracı vurmuş olabilir.

Ortada daha vahim yada trajikomik bir durum söz konusu bilmem farkında mısınız?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3212 : 05 Ekim 2023, 22:03:51 »
Arkadaşlar bu F16 nerden gelip vurmuş bizim sihayı

Bilmem farkında mısınız?bu uçak İncirlik'den kalkıp bizim sihayı vurmuş olabilir.

Yani bizim toprağımızdan kalkıp bize ait aracı vurmuş olabilir.

Ortada daha vahim yada trajikomik bir durum söz konusu bilmem farkında mısınız?

İncirlik fiilen kullanılmıyor dediler ya. ABD'nin Irak'ta halen üsleri var. Oradan gelmiştir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3213 : 05 Ekim 2023, 22:15:14 »
Bir Nato üyesi başka bir Nato üyesi ülkenin hava aracını bilerek vuruyor , bu iş ciddi bir tepki ister ... Bakalım bizimkiler ne yapacak ....

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3214 : 05 Ekim 2023, 22:20:09 »
Reuters a konuşan bir Türk yetkili düşürülen  insansız hava aracı bize ait değil demiş.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2023, 22:21:16 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3215 : 05 Ekim 2023, 22:31:59 »

THS haber ajansı
@temmuzhaber
#SONDAKİKA

🔴Pentagon, düşürülen SİHA ile ilgili:

▪️Saldırılar, sığınaklara inen ABD askerlerinin bir kilometre uzağına yapıldı, ABD askerleri yaralanmadı.

▪️Türkiye’nin kasıtlı olarak ABD askerlerini hedef aldığına dair bir belirti yoktu.

▪️Türkiye, en güçlü ve en değerli NATO müttefiklerimizden, bu nedenle bu olay üzücü.

▪️Bazı saldırılar, ABD güçlerinin faaliyet gösterdiği alan içerisindeydi.

https://twitter.com/temmuzhaber/status/1710011794486378707

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3216 : 05 Ekim 2023, 23:04:14 »
Reuters a konuşan bir Türk yetkili düşürülen  insansız hava aracı bize ait değil demiş.

3 harfli bir kuruma ait Anka düşmüş...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #3217 : 05 Ekim 2023, 23:04:27 »

50000 defa söyledim ABD-Batı ve İsrail'in tuzağına düştük. Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesiyle başladı herşey...Arap ayaklanmasıyla bile uyanmadık yavaş yavaş sınırımıza kadar geldiler ben uyardım en son "Sakın Suriye iç savaşı işine girmeyin , muhalifleri desteklemeyin bu işin sonu karanlık" dedim ama maalesef bunu göremedi bizimkiler...

Zaten göremeyeceğini bildikleri için bu olaya kadar pohpohladı Batı bizim hükümeti....Bizimkiler uyandı ama artık Güney sınırımız emperyalist oyunların bataklığına dönüşmüştü bile...

Arkadaşlar diyor ki dalalım , çıkalım , uçalım ; nereye dalıyorsun , dalsan ne olacak yerleşen yerleşti çıkarayım desen topyekün savaş  Yazık değil mi bu ülkeye

Bu yorumu okurken gözlerim ne kadar bir tecavüze uğradığını farkına varıyorum.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3218 : 05 Ekim 2023, 23:04:58 »
Tekrarlıyorum, izlenecek yol belli. Aşama aşama bunu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Yani PKK yapılanmasının ABD vergi mükelleflerinin sırtına kallavi bir kambur olmasını sağlayacağız. Kendi yağında kavrulamayacak bu PKK çomarları.

ABD, hali hazırda zaten mali olarak iyice sıkışmış durumda. Bu çelişkili politikayı uzun süre devam ettiremezler. Cumhuriyetçiler boşuna mızıkdamıyorlar...

Dolar rezerv para olmasa, çoktaan iflas etmişlerdi ve o ucuz borçlanma kaynağı da kuruma yolunda. Sadece kurumasını hızlandıracağız biz, hepsi bu.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3219 : 05 Ekim 2023, 23:08:53 »

50000 defa söyledim ABD-Batı ve İsrail'in tuzağına düştük. Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesiyle başladı herşey...Arap ayaklanmasıyla bile uyanmadık yavaş yavaş sınırımıza kadar geldiler ben uyardım en son "Sakın Suriye iç savaşı işine girmeyin , muhalifleri desteklemeyin bu işin sonu karanlık" dedim ama maalesef bunu göremedi bizimkiler...

Zaten göremeyeceğini bildikleri için bu olaya kadar pohpohladı Batı bizim hükümeti....Bizimkiler uyandı ama artık Güney sınırımız emperyalist oyunların bataklığına dönüşmüştü bile...

Arkadaşlar diyor ki dalalım , çıkalım , uçalım ; nereye dalıyorsun , dalsan ne olacak yerleşen yerleşti çıkarayım desen topyekün savaş  Yazık değil mi bu ülkeye

Bu yorumu okurken gözlerim ne kadar bir tecavüze uğradığını farkına varıyorum.

Hani yorum yapmayacaktınız bana , dayanamadınız yine değil mi Tigerfish hocam? Buyrun hoş geldiniz ...  :D :D :D