Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 504979 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2970 : 12 Aralık 2020, 04:43:57 »
Esad şuan tüm dunya tarafından Suriye devlet başkanı olarak tanınan kişi... Suriye Devlet Başkanı halkına ülkenize dönün diyor. Bizimkiler ise "ülkenizde savaş bitti , artık gidin" demiyor. Tüm bunlar olurken benim askerim idlibte şehit olmaya devam ediyor... Ben bir Türk evladı olarak Idlibteki araplar yüzünden askerimin şehit olması benim zoruma gidiyor. Bana faşist yada ırkçı diyebilirsiniz - ki ben ırkçı bir adamımdır. Araplar için ölmeye meraklı varsa gönüllü gidip ölebilir...Vatani milleti için asker olmuş insanları idlibte araplar yüzünden şehit veriyoruz.. Suriyedeki beka sorunu lafları bitti , Suriyedeki pkk devleti lafları bitti , bunlar hakkında asla tek kelam laf yok ama devamlı şehit veriyoruz. Neden ? Araplar yüzünden...Nedir bizdeki bu arap sevdası yahu...  Filistinden çok Filistinci , Araptan çok Arapci oldular.  Islam dinine inanmak , Türk kültürünü Türk töresini,  Türk yaşam kültürünü unutup arap gibi yaşamak anlamına mı geliyor. Ben ne batıdaki Ingiliz gibi nede bedevi arap gibi yaşamak istemiyorum. Ben Türküm,.Bir zahmet bizi yönetenlerde biraz Türk olduğunu hatırlayıp, Türk milleti ve Devletinin menfaatlerini on planda tutsunlar. Ben araplar yüzünden Türk gençlerinin toprak olmasını hazmedemiyorum.   
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2020, 04:45:12 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #2971 : 12 Aralık 2020, 12:36:46 »
@Tong Yabgu
Aslında orada Araplar için şehit olmuyoruz. Ne oradaki askerlerin kafasında böyle bir şey var, ne de emir veren komutanların veya siyasetçilerin...Ancak bu argümanı dillendiren güruh da yok değil. Bu güruhun  farklı zamanlarda;
"Libya' da ne işimiz var!",
"Sihalar insan haklarını ihlal ediyor! ( Teröristleri avladıktan sonra. )",
" Türkiye Işid' e yardım ediyor."
" Türkiye Doğu Akdeniz'de gerginliği artırıyor."
"Türkiye Karabağ' da savaşı körüklüyor" 
gibi iddiaları ortaya atanlarla aynı eksende olduğuna emin olabilirsiniz.

Konuya dönecek olursak; Bölgeye ilgisi olan her Batı ülkesinin, Esad' ın, Putin' in, Arap liderlerinin ve Türk halkının da bildiği üzere orası Misak-ı Milli topraklarıdır. Herkesin farkında olduğu bu gerçek bir sır değildir ve Türkiye' nin orada bulunma amacı çok açıktır. Türk askeri bir daha o topraklardan  çıkmayacak. 

Ayrıca; Şehitlerimize, "Araplar için toprak oldular" şeklindeki sözünüz, onlara yapılabilecek en büyük hakaretlerden biridir. Konuyu iyi idrak edebilirseniz onların Vatan toprağı için şehit olduklarını anlarsınız.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2972 : 12 Aralık 2020, 13:37:36 »
Yani "biz Suriye topraklarını işgal ettik(sizin tabirinizle orası zaten misak-ı milli toprakları) artık çıkmayacağız , orası bizim " mi? diyorsunuz...

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
« Yanıtla #2973 : 12 Aralık 2020, 14:21:13 »
Yani "biz Suriye topraklarını işgal ettik(sizin tabirinizle orası zaten misak-ı milli toprakları) artık çıkmayacağız , orası bizim " mi? diyorsunuz...
Hayır işgal etmedik. Topraklarımızın bir kısmını kurtardık.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2974 : 12 Aralık 2020, 15:12:40 »
Hayır işgal etmedik. Topraklarımızın bir kısmını kurtardık.

Ya birader madem toprağını kurtarıyordun neden rusyaya bıraktın sınırlarını dalga mı geçiyorsun. Bu platformda kimse iha ve sihalara tek laf etmez edemez. Bu platformda kimse vatan toprakları için tek kelam etmez edemez. Bu platformda kimse Türk askerinin savaştığı düşmana sempati duymaz duyamaz. Ama bu platformda kimsede salak değil.  Anlatabiliyor muyum ?  Benim askerim idlibte ısid artıkları yüzünden şehit oluyor. Cunki şuanda idlibte olan kitle ısid suriyede cirit atarken beraber hareket eden kitleydi. Bak tekrar ediyorum bu platformda kimse gerizekalı değil cunki bazı kurduğunuz cümleler karşı tarafı salak yerine koyduğunuzu gösteriyor. Ben askerim idlibte şehit oluyor diyorum , libya diyorsun iha diyorsun falan filan... Idlibi bu ülke insanı için ikinci canakkale ilan edenler oldu. Suriyenin dogusu sınır boyunca almıştık. Madem vatan toprağıydı utanmadılar mı rusyaya bırakırken? Ben ateist bir Türk irkcisiyim. Benim arap berberi yada ne haltsa Türk olmadığı sürece diğer halklara bakış açım,  senin polinezya tanrısı lunuya bakış açına benzer yani "hiç "... Farklı yerlerden bakıyoruz. Bop esbaskaniyiz diye amerikanın lafiyla suriyeye girdik , kendi topragimizdan kendi mezarımızı kaçırdık. Tüm dünya hayran kaldı diyede halka pompaladık. Suriyeden kaçan isidlileri ülkeye doldurduk. Sonra biri çıkıyor idlib bizim toprağımız. Hayır Suriyeden yana sende olan tek şey heran kendini patlatma potansiyeline sahip binlerce hatta milyonlarca ısid sempatizanı...

Konuşma/yazma seklim biraz serttir ve bu sertlik şahsına değil yanlis anlama lutfen yapılan tüm yanlışlar ister istemez bizleride etkiliyor aksi halde bu platformdaki herkes kibar bir insan olduğumu bilir...
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2020, 15:25:27 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2975 : 12 Aralık 2020, 15:38:49 »
Esad şuan tüm dunya tarafından Suriye devlet başkanı olarak tanınan kişi... Suriye Devlet Başkanı halkına ülkenize dönün diyor. Bizimkiler ise "ülkenizde savaş bitti , artık gidin" demiyor. Tüm bunlar olurken benim askerim idlibte şehit olmaya devam ediyor... Ben bir Türk evladı olarak Idlibteki araplar yüzünden askerimin şehit olması benim zoruma gidiyor. Bana faşist yada ırkçı diyebilirsiniz - ki ben ırkçı bir adamımdır. Araplar için ölmeye meraklı varsa gönüllü gidip ölebilir...Vatani milleti için asker olmuş insanları idlibte araplar yüzünden şehit veriyoruz.. Suriyedeki beka sorunu lafları bitti , Suriyedeki pkk devleti lafları bitti , bunlar hakkında asla tek kelam laf yok ama devamlı şehit veriyoruz. Neden ? Araplar yüzünden...Nedir bizdeki bu arap sevdası yahu...  Filistinden çok Filistinci , Araptan çok Arapci oldular.  Islam dinine inanmak , Türk kültürünü Türk töresini,  Türk yaşam kültürünü unutup arap gibi yaşamak anlamına mı geliyor. Ben ne batıdaki Ingiliz gibi nede bedevi arap gibi yaşamak istemiyorum. Ben Türküm,.Bir zahmet bizi yönetenlerde biraz Türk olduğunu hatırlayıp, Türk milleti ve Devletinin menfaatlerini on planda tutsunlar. Ben araplar yüzünden Türk gençlerinin toprak olmasını hazmedemiyorum.
+1
Keşke +10 verebilsem. Bravo !

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2976 : 12 Aralık 2020, 15:52:00 »
Bir cinayeti kimin işlediğini bulmak için bu cinayetten kim fayda sağladı ona bakmak lazım...

Vallahi ben bu olaylarda en büyük kâr eden iki ülke görüyorum.
İsrail ve Rusya... Türkiyenin payına da  ne düştü , takdiri size bırakıyorum...

« Son Düzenleme: 12 Aralık 2020, 15:53:18 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
« Yanıtla #2977 : 12 Aralık 2020, 16:04:24 »
Üslubunuz konusunda haklısınız. Gerçekten çok sıkıntılı.

Evet bu platformda kimse salak değil. Bu konuda da haklısınız. İşte bu yüzden Türkiye' nin Suriye' deki varlığını Türk halkına sorgulatmaya yönelik algı operasyonlarını yemiyorum. Şu an bizim hakim olduğumuz yerleri Türk kaymakamları yönetiyor, Türk askerleri koruyor, Türk lirası ile ticaret yapılıyor, Türk malları satılıyor, PTT posta taşıyor vs... Şu an orası resmi olmasa da kabul edilmiş Türk toprakları.

İdlib' de bazı gözlem noktalarını boşaltmış olmamız Suriye' den çekildiğimiz anlamına gelmiyor. Tam aksine Sıradaki operasyon için hazırlık anlamına geliyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #2978 : 12 Aralık 2020, 16:30:41 »
+1

Bende keske  eksi 10 verebilsem.

Sayin Asslan durumu cok net izah etti.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2979 : 12 Aralık 2020, 16:39:44 »
+1

Bende keske  eksi 10 verebilsem.

Sayin Asslan durumu cok net izah etti.
sen birşey verme , biriktir eurolari sonra Q7 ile Turkiyeye gelip boğaza bakan villanda elindeki bordeaux şarabını içerek biz fakirlere üzülürsün :P  :D