Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 504531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2800 : 07 Mart 2020, 18:32:19 »

Pardon askeri teknoloji olarak çokmu mu ilerde sahada görüyoruz t-90 armata dediğin konsept çalışması bile degil zırhlı birlikleri çöp rusların şu anki seviyesi 80 lerden öteye gitmez hangi teknolojik üstünlüğünden bahsediyorsunuz şu rusu gözünüzde amma büyütüyorsunuz denizaltılarıymış alayı çöp daha geçen senelerde fransızlardan gemi dileniyorlardı savaş uçakları senden daha iyiymiş hadi ya en gelişmiş uçakları serviste su 35 oda su 27 nin türevi su -27 nin modernize edilmiş hali bizim f-16 block 30 seviyesi bile degil manevreası şöyle böyle diye göz boyamadan ibaret bir amraamlık işi var amraam karşısında yapabiliyorsa yapsın o manevralarıda görelim hava savunmalarıymış gördük pantsiri sihalar tarafından tokatlandılar s-400 -500 masalları şimdiye kadar gerçek savaşta kaç kere sınandılar sıfır iliklerinize kadar işleyen bu rus korkusunu nasıl kazandınız bilmiyorum ama benim gözümde rus çöp sen korkar pısarsan seni çok rahat ezer ama yok hodri meydan dediğinde emin ol senden önce o sarılır ellerine yapma diye

Emin misin?
O çöp dediklerinle Ruslar kısa sürede Gürcistan ve Ukrayna'nın altından girip üstünden çıktılar. O çöp hava savunma sistemlerinin daha eskileriyle İngiliz seyir füzelerini etkisiz hale getirdiler vs..
Bir Su-35'in Block 30 F-16 seviyesinde olduğunun ispatı nedir? Radarı mı? Kullandığı füzelerin menzili mi? Harekat yarıçapı mı? Bence o çöpleri biraz araştır.

Rusya'nın askeri gücü Soyvetlerdeki kadar ihtişamlı değil. Ancak kesinlikle çöp değil! İyi veya kötü yönde abartmaya gerek yok. Duygusal değil, gerçekçi olalım. Sadece ellerinde bulundurdukları nükleer silahlar yüzünden bile kimse Rusya'ya doğrudan savaş açmaya cesaret edemez.

bari sen yapma başkan gürcistanın eti ne budu ne ukraynada ne yapabildilerki ukraynayı ilhakmı ettiler de benimmi haberim yok gelelim elindeki nükleerlere ateş edebilecegine inanıyorsanız sizin görüşünüz ben öyle uçan kaçana nükleer atacaklarına hiç ama hiç ihtimal vermiyorum rus ana karasına saldıralım diyen yok ama  yanımızda içimizi oyan hatta vuran rus oldugunu bile bile sessiz kalanlar ilerde olası şehitlerimiz geldiğinde onlarda sorumludur bana göre

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2801 : 07 Mart 2020, 18:36:13 »
ABD , rejime karşı YPG'yi koruma sözü verdi ama bize karşı YPG'yi koruma gibi bir sözü yok doğru mu anladım?

E kardeşim o zaman bizim tankların mazotu mu bitti de Kuzey Suriye'de ilerlememiz durdu? ABD baskısı ve yaptırım tehditiyle durmadı mı? Alın okuyun...

"17 Ekim günü ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı görüşmede SDG'nin Suriye-Türkiye sınırından 32 km derinliğe sahip güvenli bölgeden çekilmesi için harekâtın 120 saatliğine durdurulması konusunda anlaşıldı. Pence, askeri operasyonun durması halinde, ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı tüm yaptırımların kaldırılacağını ve başka yaptırım olmayacağını bildirdi. Anlaşmaya göre, 32 km'lik güvenli bölgenin Türkiye ve SUO'nun kontrolü altında olması kararlaştırıldı."

Vallahi sayın mermi reenkarnasyona inansam Enver Paşa sizin vücudunuzda yeniden hayat buldu diyeceğim...Yukarıdaki hayallerinizi gerçekleştirmek için ABD-RUSYA-AB-İRAN ile savaşmanız gerektiğini bilmeyecek kadar gerçeklerden kopuksunuz , galiba yaşınız çok genç...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2802 : 07 Mart 2020, 18:46:09 »
ilerde olası şehitlerimiz geldiğinde onlarda sorumludur bana göre

Yeni şehitler gelmesin diye bunlar söyleniyor zaten. Baksanıza CB Erdoğan kabineyi toplayıp Rusya' ya gitti... ABD- AB' den beklediği desteği almış olsaydı hiç Rusya' ya gider miydi(?) Baksanıza, Rusya' ya aramıza Kara Kedi girdi diyor. O kara kedi kim, yoksa İsrail mi diyorlar; İsrail' in çapı yetmez daha büyüğü var diyor.

Yahu, CB Erdoğan' ın danışmanları bizim forumu gizliden gizliye takip ediyor galiba:)) Geçen gün, bu kara kedi mevzusunu buralarda yazmıştım. İnsanla İslam arasına Amerikan kara kedisi girince bunun adı Siyasal İslam olur demiştim; belli ki işine yarayacak kısmı alıp gerisini çöpe atmışlar:) Olamaz mı(?)

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2803 : 07 Mart 2020, 18:54:51 »
ABD , rejime karşı YPG'yi koruma sözü verdi ama bize karşı YPG'yi koruma gibi bir sözü yok doğru mu anladım?

E kardeşim o zaman bizim tankların mazotu mu bitti de Kuzey Suriye'de ilerlememiz durdu? ABD baskısı ve yaptırım tehditiyle durmadı mı? Alın okuyun...

"17 Ekim günü ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı görüşmede SDG'nin Suriye-Türkiye sınırından 32 km derinliğe sahip güvenli bölgeden çekilmesi için harekâtın 120 saatliğine durdurulması konusunda anlaşıldı. Pence, askeri operasyonun durması halinde, ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı tüm yaptırımların kaldırılacağını ve başka yaptırım olmayacağını bildirdi. Anlaşmaya göre, 32 km'lik güvenli bölgenin Türkiye ve SUO'nun kontrolü altında olması kararlaştırıldı."

Vallahi sayın mermi reenkarnasyona inansam Enver Paşa sizin vücudunuzda yeniden hayat buldu diyeceğim...Yukarıdaki hayallerinizi gerçekleştirmek için ABD-RUSYA-AB-İRAN ile savaşmanız gerektiğini bilmeyecek kadar gerçeklerden kopuksunuz , galiba yaşınız çok genç...
Ah serkan ah. ABD ile ne için savaşacağım ? Doğu Akdeniz dedim diye mı ? Yahu zaten Doğ Akdenizde biz ne yapıyoruz ? Libya'ya neden varız. Siz ülkenizi hiç bilmiyorsunuz. Pasifsiniz. Azerbaycan bu kadar silahı needen alıyor ? Er yada geç orada bir savaş patlak verecek. Bizde birşey yapmayacağız o savaş olduğunda 200 F-16 ile 1 saatte en az 10 bin ermeni askerini vurup kenara çekileceğiz. Nasıl fikir ? Rus nize nükleer atmaz herhalde demi. Herşeyin bir çözümü var. Yeterki sen işi bil. Adam senin 60 askerini vurdu gık diyemedin. Çünkü kitabına uydurdu. Sende kitabına uyduracaksın. Hücum deyip saldırmayacağız herhalde.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2804 : 07 Mart 2020, 20:00:13 »
 :-X :-X :-X Vallahi bende size karşı yorum bitti. The end :)
Siz neoosmanlıcı görüşleri benimsemeye devam edin... Bu maceralarınız sonucu şehit olanlar arasında öz kardeşiniz olduğunu düşünün bu belki sizi biraz dizginler...
Önemli olan ekonominle,ordun ile caydırıcı güç olmak ,tarihin mezarlığı  gücünü maceralarla denemeye kalkanlarla dolu... Şurası benimdi burası atalarımın diye kontrolsüz  maceraya girersen gözünü Orta Asya'da açarsın...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2805 : 07 Mart 2020, 20:04:13 »
Sn Mermi,
Bırakın ltf şu Rusya’nın, rejimin bombalayıp öldürdüğü insan nakaratını.
Uluslararası ortamda kimse umursamıyor. BM insanlık suçu işledi diyor. Takan yok. Bizim tüm dünyanın en hakkaniyetli devletiyiz?
Ben bize giren göçmene ve PKK/Ypg nin bize oluşturduğu tehlikeye bakarım.
Suriye‘nin kendi iç işlerine Suriye’liler baksın. Uluslararası platformlarda gerekli protestoları yapalım ama karışmayalım fiziki olarak.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2806 : 07 Mart 2020, 20:04:25 »

Pardon askeri teknoloji olarak çokmu mu ilerde sahada görüyoruz t-90 armata dediğin konsept çalışması bile degil zırhlı birlikleri çöp rusların şu anki seviyesi 80 lerden öteye gitmez hangi teknolojik üstünlüğünden bahsediyorsunuz şu rusu gözünüzde amma büyütüyorsunuz denizaltılarıymış alayı çöp daha geçen senelerde fransızlardan gemi dileniyorlardı savaş uçakları senden daha iyiymiş hadi ya en gelişmiş uçakları serviste su 35 oda su 27 nin türevi su -27 nin modernize edilmiş hali bizim f-16 block 30 seviyesi bile degil manevreası şöyle böyle diye göz boyamadan ibaret bir amraamlık işi var amraam karşısında yapabiliyorsa yapsın o manevralarıda görelim hava savunmalarıymış gördük pantsiri sihalar tarafından tokatlandılar s-400 -500 masalları şimdiye kadar gerçek savaşta kaç kere sınandılar sıfır iliklerinize kadar işleyen bu rus korkusunu nasıl kazandınız bilmiyorum ama benim gözümde rus çöp sen korkar pısarsan seni çok rahat ezer ama yok hodri meydan dediğinde emin ol senden önce o sarılır ellerine yapma diye

Emin misin?
O çöp dediklerinle Ruslar kısa sürede Gürcistan ve Ukrayna'nın altından girip üstünden çıktılar. O çöp hava savunma sistemlerinin daha eskileriyle İngiliz seyir füzelerini etkisiz hale getirdiler vs..
Bir Su-35'in Block 30 F-16 seviyesinde olduğunun ispatı nedir? Radarı mı? Kullandığı füzelerin menzili mi? Harekat yarıçapı mı? Bence o çöpleri biraz araştır.

Rusya'nın askeri gücü Soyvetlerdeki kadar ihtişamlı değil. Ancak kesinlikle çöp değil! İyi veya kötü yönde abartmaya gerek yok. Duygusal değil, gerçekçi olalım. Sadece ellerinde bulundurdukları nükleer silahlar yüzünden bile kimse Rusya'ya doğrudan savaş açmaya cesaret edemez.

bari sen yapma başkan gürcistanın eti ne budu ne ukraynada ne yapabildilerki ukraynayı ilhakmı ettiler de benimmi haberim yok gelelim elindeki nükleerlere ateş edebilecegine inanıyorsanız sizin görüşünüz ben öyle uçan kaçana nükleer atacaklarına hiç ama hiç ihtimal vermiyorum rus ana karasına saldıralım diyen yok ama  yanımızda içimizi oyan hatta vuran rus oldugunu bile bile sessiz kalanlar ilerde olası şehitlerimiz geldiğinde onlarda sorumludur bana göre

Haberin yok galiba Kırım'ı kim ilhak etti? Kırım elden giderken Ukrayna'nın sesi soluğu çıkabildimi? Daha dayanamayıp ateşkes  ilan etmese Donbass, Kharkiv, Donetsk gibi Rus yanlısı şehirler bile gidecekti elinden. Ukrayna ipin ucunda bölündü bölünecek NATO, ABD, Batı nasıl uğraşıyor Ukrayna'yı kurtarmak için. Rus askeri gücünü görmezden gelecek devlet yoktur dünyada buna ABD'de dahil. Sadece ellerindeki binlerce nükleer silahla dünyayı kaç kere yok ederler. Konvansiyonel füze teknolojisini saymıyorum bile. Size tavsiyem biraz daha araştırmacı olun.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2020, 20:06:47 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2807 : 07 Mart 2020, 20:40:40 »
:-X :-X :-X Vallahi bende size karşı yorum bitti. The end :)
Siz neoosmanlıcı görüşleri benimsemeye devam edin

Erdoğan bile Rusya' yla arayı bozmanın yanlış olduğunu kavramışken, halen bazı arkadaşlar; Kırım' dan girelim Kamçatka yarımadasından çıkalım diyor! 

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2808 : 07 Mart 2020, 21:13:56 »
Bugün öğrendiğim kadarıyla Tahrir sam yani el nusra Türkiye ve Rusya arasında imzalanan anlaşmayı reddetmiş. Bu ne demek el nusra (HTŞ) idlibte kurallara uymayacak demek... Ayrıca bu şerefsizler yüzünden askerimin hersn tekrar saldırıya ugrayabilme ihtimali var demek... Olası bir hts rejim çatışmasında kıyıdan köşeden askerim şehit olduğunda bu ülkeye yine vatan için şehit oldular yalanı mi söylenecek yoksa hts yüzünden Ruslarin vurduğu mu soylenecek. Ben merak ediyorum bu hts mahluklari yüzünden daha kaç tane şehit verecez.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2020, 21:16:54 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2809 : 07 Mart 2020, 21:15:22 »
İyide İran' da ki Türkler' de Şii! İran' ı böldükten sonra, adamların evine kırmızı çarpı işareti koymayacağınızın garantisi var mı? Bırakın bunları arkadaşım, bu düşüncelerle milletin aklını kim bulandırıyor?

+1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com