Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2460 : 28 Şubat 2020, 14:13:57 »
Daha bir kaç saat önce iki Rus fırkateyni İstanbul boğazından geçti!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2461 : 28 Şubat 2020, 14:21:29 »
Daha bir kaç saat önce iki Rus fırkateyni İstanbul boğazından geçti!

Hocam zaten ne yapmak istiyoruz anlamadım ki İsrail ve ya ABD askerlerinden dahamı değersiz bizim askerimizin canı. Bu ülkeler bir kerede bu kadar kayıp yaşasalar Şam'da vurulmadık yer kalmazdı. Şimdiye kadar rejime ait araçların, yapıların vurulma görüntüsü gösteriliyor şu kadar rejim askeri öldü, şu kadar araç imha edildi deniyor insanın inanası gelmiyor. Elimizde seyir füzesinden tutta Suriye'de pek çok yeri vurabilecek füzeler var ama kullanmıyorsun. O kadar SOM'uydu, Bora'sıydı, Yıldırım'ıydı şimdi kullanmayacaksan ne zaman kullanacaksın. Gene Erdoğan- Putin görüşmesi oldu anca havanda su dövülüyor maalesef...
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 14:23:32 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2462 : 28 Şubat 2020, 14:23:08 »
Evet acimiz buyuk ancak gelinen noktadan daha da ileriye gitmeden once ,neyi nerede yanlis yaptik ki bu duruma gelindi degerlendirmesinin yapilmasi en dogru karar olacagi kanisindayim. "Oncelikle hislerimizin haykirisi dogrultusunda degil mantigimizi kullanarak ortak bir karar ile yola nasil devam edilecegine karar verilmesi en dogru olandir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2463 : 28 Şubat 2020, 14:25:53 »
https://www.ensonhaber.com/4-suriye-sinirina-komando-ve-askeri-arac-sevkiyati.html

Halen sınıra zırhlı araç ve komando sevkiyatı yapıyoruz. Bu çocukları orada koruyamadıktan sonra göndermenin anlamı yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
NATO Genel Sekreteri'nden kritik toplantı sonrası Türkiye açıklaması
« Yanıtla #2464 : 28 Şubat 2020, 14:30:08 »
 NATO Genel Sekreteri'nden kritik toplantı sonrası Türkiye açıklaması

NATO'da Türkiye'nin talebinin ardından düzenlenen olağanüstü Suriye toplantısı sona erdi. Türkiye'nin talebi ile yapılan toplantı 1 saat 10 dakika sürdü. NATO Genel Sekreteri toplantı sonrasında canlı yayında açıklamalarda bulundu. NATO Genel Başkanı Jens Stoltenberg, "Saldırıyı kınıyoruz. NATO Türkiye'nin yanındadır. Hava savunması dahil Türkiye'ye destek veriyoruz" ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin talebinin ardından düzenlenen NATO toplantısının sonrasında Genel Başkan Stoltenberg açıklamalarda bulundu.

İşte NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in açıklamalarından satır başları:

Suriye’deki durum ile ilgili bir telefon görüşmesi yaptım ve kendisi danışma talebinde bulundu ve şu an şunu söylemek istiyoruz. Müttefikler, Türkiye’nin geçtiğimiz gece İdlib’de bombalı saldırıda askerlerinin kaybetmesi üzerine yaşadığı trajediden dolayı üzüntülerini iletmektedir. Biz bu saldırıyı kınıyoruz. Beşar Esad yönetimindeki askerler bu saldırıyı gerçekleştirmiştir. Bu saldırının durdurulmasını, uluslararası hukuka uyulmasını ve BM destekli barış süreçlerinin devam etmesi gerektiğini dile getiriyorum.

2018 tarihli ateşkese devam edilmelidir. Yapılmazsa insani kriz kötüleşecektir. Şu anda İdlib’de kalanlar için insani durum oldukça kötü durumdadır. NATO Türkiye’nin yanındadır, Türkiye’yi çok kıymetli bir müttefik olarak görmektedir. Türkiye, milyonlarca mülteciye ev sahipliği yapmaktadır. NATO Türkiye’ye desteğini birkaç farklı yöntemle gösterecektir. Biri hava koruma yolları ile olacaktır. Bu da Suriye’den gelen hava saldırıların durdurulmasını sağlayacaktır. NATO’nun güneydoğu sınırını korumaya devam edeceğiz.

NATO müttefiki üyeler; yaşanan can kayıpları nedeniyle taziyelerini şehit ailelerine ve Türk halkına iletmiştir. Aynı zamanda NATO, Beşar Esad’ı arayarak bu hava saldırılarını durdurması, ateşkese uyması gerektiği konusunda ayrıca Suriye’deki krizi insani şekilde diplomatik şekilde çözme konusunda taleplerini iletmiştir. Ayrıca uluslararası hukukun tamamen uygulanması gerektiğini söylemiştir.

Yüz binlerce kişi kendi evlerini terk etmek zorunda kalmıştır. NATO müttefikleri bugün Türkiye’ye desteğini sunuyor. Hava savunma sistemlerini değiştirmeyi öneriyoruz. Erken uyarı ve gözlem uçakları var. Ancak NATO müttefikleri her zaman daha fazla neler yapabileceğini araştırmaktadır Türkiye’ye desteğini artırmak için…

SORU- CEVAP

SORU: NATO’dan daha somut adım bekleyebilir miyiz? Türkiye sınırında üç milyon mülteci var.

NATO çok güçlü siyasi destek ve uygulamaya dönük destekler sunmaktadır. Bunu farklı teminatlarımızla gerçekleştirmeliyiz. Müttefikler daha fazla ne yapabileceğini araştırmaktadır. Bunu toplantıda dile getirdik. Biz bölgedeki durumu yakından izliyoruz. Ve Türkiye diğer müttefik olarak diğer NATO müttefiklerini yeni bilgilerle güncellemektedir. NATO müttefikleri bu konuda BM öncülüğünde barışçıl çözümü desteklemektedir. Ve bu noktada Suriye, Türkiye ve Rusya’yı BM öncülüğündeki barış çözümüne uymaya çağırıyoruz.

TWITTER'DAN 4. MADDE DUYURUSU

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, NATO Daimi Temsilciler düzeyinde İdlib gündemiyle bir araya gelen Kuzey Atlantik Konseyi toplantısı sona erdi.

Toplantı çerçevesinde Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk'ün son gelişmelere ilişkin bir sunum yapması ve müttefikleri bilgilendirmesi öngörülüyor.

Stoltenberg, sabah saatlerinde Twitter'dan Türkiye'nin talebi üzerine NATO'nun Kuzey Atlantik Anlaşması'nın 4'üncü maddesinin işletildiğini duyurmuştu.   

NATO'NUN 4'ÜNCÜ MADDESİ

NATO'nun Kuzey Atlantik Anlaşması'nın 4'üncü maddesi uyarınca bir müttefik toprak bütünlüğü, siyasi bağımsızlığı ya da güvenliğinin tehdit edildiğini düşündüğünde, tüm müttefiklerle danışma talebinde bulunabiliyor.

Türkiye en son 2015'te terör örgütü DEAŞ'ın Suruç'taki terör saldırısından sonra 4'üncü maddenin işletilmesini istemiş, bunun ardından NATO Suriye'den kaynaklanan tehditlere karşı Türkiye'ye uyarlanmış güvence tedbirlerini kabul etmişti.

Bu çerçevede erken uyarı ve gözlem uçaklarının (AWACS) bölgede devriye gezmesi, Doğu Akdeniz'deki askeri unsurların artırılması ve istihbarat, keşif ve gözetleme faaliyetlerinin güçlendirilmesi gibi tedbirler öngörülmüştü.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberleri-natoda-olaganustu-suriye-toplantisi-basladi-41457573

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2465 : 28 Şubat 2020, 14:34:24 »
Hava savunma sistemlerini değiştirmeyi öneriyoruz....   Bu ne demek şimdi S-400'lerimi kastediyorlarki. Eğer öyleyse NATO kafa işte hala S-400'lerin peşindeler. Biz ne istiyoruz bunlar ne istiyor....

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2466 : 28 Şubat 2020, 15:10:51 »
Türkiye'yi yoneten is dunyasinin rusya'da ciddi baglantilari var. O yuzden tabandan gaz alma hareketinden baska birsey beklemeyin.

Sinira sevkiyat, komandolar teyakkuzda... Sonuç? Ertesi gun bankaya ev kredini öde, dogalgaz zammina razi ol. Sesini cikarma.

O is dunyasi ki, rusya'da elde edecegi kapitulasyonlar karsiliginda hic dusunmeden taşır fabrikalarini!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı arch_g

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2467 : 28 Şubat 2020, 15:32:43 »
Ben halktan bir insan olarak ne yaptığımızı anlayamıyorum açıkçası . Belki kapalı kapılar arkasında başka şeyler vardır anlayabilirim. Fakat İdlib ısrarı neden ?
orayı ilhak mı edeceğiz ? buna kim izin verir ? dünyada ki mazlumları kimse düşünmüyor da biz mi düşüneceğiz ?
idlib dekiler kendi insanları ne yaparlarsa yapsınlar .Bir tane Mehmetçik için değer mi ?. Mülteciler mi gelecek gelsinler zaten doyuma ulaştı gelen gitsin Avrupa ya her konuda bize kazık atıyorlar zaten .
Kaç haftadır havadan bombardıman yiyoruz . Acaba senelerini askerliğe vermiş komutanlar bunun sonunda ne olabileceğini bilemiyorlar mıydı ?
Eğer bombardıman bekleniyor idi ise tüm Askerimizi dip dibe konuşlandırmanın manası çok kötü yerlere geliyor..
Strateji üretemiyoruz fikir üretemiyoruz . Bu oyun un arkasında kim var ? Ukrayna da Gürcistan da Nato nun gözünün içine baka baka neler yaptı göremiyorlar mı ?
Güç önce kendini bilmekten gelir . Amerika nın yıllar önce envanterden çıkarıp bize verdiği tanklar ile asker sokuyoruz .
Bizim askerimiz dünya nın en cesur en cefakar askeridir gerçekten ; ama zamanı teknolojiyi stratejiyi anlayamıyoruz bence . Suriye de Suriye yok kardeş anlamıyorsan ben diyim Rusya anlayın bunu .

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2468 : 28 Şubat 2020, 15:46:35 »
Kapalı kapılar ardında falan birsey yok. Beceriksiz bir yönetim ve bunun sonucu Şehid olan askerler var. Kimse kivirmasin bu sehidler kötü yönetimin sonucudur. Ülkenin dibindeki askerini koruyamayan bir yonetim olsa ne olur olmasa ne olur. Misliyle karşılık verilecekmiş açıklamaya bak bunlar Türk mü lan? Tarihte hangi dönem bu kadar aciz olmuşuz. Bitik rejim ordusu askerimizi vuruyor lafa bak misliyle karşılık verilecek. Allah bunları tez zamanda iktidardan alır inşallah kepaze ettiler bizi dünyaya alsınlar süper güclüğünü başlarına sursunlar. Sinirimden duramıyorum arkadaş kafayı yedirtecek bunlar millete

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2469 : 28 Şubat 2020, 16:02:47 »
Mevcut durumun sebep olduğu ruh halinizi anlayabiliyorum. Ancak duygularınız dile getirirken kullanacağınız kelimelere dikkat etmenizi hatırlatırım.