Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 506048 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2430 : 28 Şubat 2020, 09:14:43 »
Ruslardan yalanlama geldi ancak saldırının arkasında Rusların olduğu ortada
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2431 : 28 Şubat 2020, 09:21:07 »
Fahrettin Altun: Rejime misliyle mukabele edilmesi kararlaştırılmıştır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Güvenlik Zirvesi'nde namlusunu, Türk askerlerine doğrultan gayrı meşru rejime misliyle mukabele edilmesinin kararlaştırıldığını belirterek, "Hava ve kara ateş destek unsurlarımızla rejimin bilinen tüm hedefleri ateş altına alınmıştır, alınmaya devam etmektedir." ifadesini kullandı.

Bu tip kriz anlarında iletişimi kesmek, toplumda ters tepki doğuruyor. Malesef bunu henüz anlayamadık. Yabancı basın ve özellikle sosyal medya bu saldırı haberleriyle çalkanırken, sosyal medyada bununla ilgili olduğu iddia edilen görüntüler dolaşırken sessiz kalmak, toplumu bu forum dahil her yerde görebileceğiniz gibi sert tepki vermeye teşvik ediyor.

Bir askeri harekat ile bilgili dünya genelinde bir askeri uzman basın önünde bir brifing şeklinde verir! Bizdeki gibi işler iyi giderken alakasız kişiler dahil kimse, olur olmadık yerlerde açıklama yapmaz, işler kötü giderken kimse sessiz kalmaz! Başarısızlığın sorumlusu olanlar da kesinlikle istifa ederler.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Alçakça saldırının bedelini ağır ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İdlib'deki hain saldırı sonrası açıklamalarda bulundu. Oktay, "Tarihe savaş suçlusu olarak geçecek terör devletinin başı Esed ve rejim unsurları bu alçakça saldırının bedelini ağır ödeyeceklerdir" dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/cumhurbaskani-yardimcisi-fuat-oktay-alcakca-saldirinin-bedelini-agir-odeyecekler-41457298

Her iki yetkilinin açıklamalarına bakarsak, klasik söylemler görüyoruz. Misliyle mukabele! Böyle bir durumda misliyle mukabele kelimesi "Tarihe savaş suçlusu olarak geçecek terör devletinin başı Esed ve rejim unsurları bu alçakça saldırının bedelini ağır ödetmez!"

ABD'den İdlib'deki hain saldırı sonrası açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı, İdlib'deki hain saldırı sonrası yaptığı açıklamada, "NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız. Türkiye'yi bu krizde en iyi şekilde nasıl destekleyebileceğimize ilişkin seçenekleri değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.
İdlib'deki rejim saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yayımlayan ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, sahadan gelen haberlerin farkında olduklarını ve daha fazla netlik sağlamak için Türk makamlarıyla temas halinde olduklarını belirtti.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu gelişmeleri teyit etmek ve mevcut durum hakkında daha fazla netlik sağlamak için Türk makamlarıyla temas halindeyiz. NATO müttefiki Türkiye'nin yanındayız ve Esed rejimi, Rusya ve İran destekli güçlerini bu alçak saldırılara derhal son vermeye çağırıyoruz. Başkan (Donald Trump) ve Bakanın (Mike Pompeo) söylediği gibi, bu krizde Türkiye'ye en iyi nasıl destek verebileceğimize dair seçenekler arıyoruz."

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-idlibdeki-hain-saldiri-sonrasi-aciklama-41457291

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında "Suriyeli muhalifler çatışmasızlık bölgesinde büyük bir saldırı planlıyordu. Türkiye bu bölgede Türk askerlerinin olduğu konusunda bizi bilgilendirmedi. Hava saldırısında Rus uçağı görev almadı. Rusya ateşkesin sürmesi için elinden geleni yaptı"

http://m.haber7.com/dunya/haber/2947627-33-askerin-sehit-edilmesinin-ardindan-rusyadan-son-dakika-aciklamasi

Rusya'nın bu açıklamasından sonra yapacağı tek şey Esad'a desteği derhal kesmesidir.

ABD açıklamalarında Türkiye'ye destek için mesaj göndermekte.

Suriye politikamızda gerçekten haklı olduğumuzu düşünüyorsak, bu saldırıdan sonra Cumhurbaşkanlığı güvenlik zirvesi kararları ile yetinilmemeli. Bu açık bir savaş halidir ve bu saldırının faiilerine cevap verilmesi, hesap sorulması misliyle mukabele ile olmaz! Derhal meclis toplanır ve Suriye'deki saldırıların sorumlularına savaş ilan edilir. Aynı zamanda NATO 5. madde kapsamında göreve davet edilir!

Ya da orada savunmasız oldukları kanıtlanan askerlerimiz geri çekilir.

Artık iki seçenek var. Bu iki seçenek dışındaki her türlü söylem boş laf olarak kalır!
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 09:22:24 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2432 : 28 Şubat 2020, 09:29:04 »
Skywolfun söylediklerine katılıyorum ancak Rusların çekilmeyeceği ortada
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2433 : 28 Şubat 2020, 09:35:05 »
Rusya Türk askerinin kayıpları sonrası ateşkesi uygulamaya hazırız diye açıklama yapmış. Benim 33 tane askerim orada şehit olduktan sonra sen ateşkesi uygulasan ne, uygulamasan ne. Rusya bu saatten sonra güvenirliliğini tamamen kaybetmiştir. Elimizde  Suriye'nin başkenti Şam'ı vurabilecek kapasitede uzun menzilli  silahlar var en azından misilleme olarak Şam'da belirlenen askeri hedefler vurulabilirdi benim düşünceme göre...
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 09:49:33 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2434 : 28 Şubat 2020, 09:37:32 »
Dun yapilan saldiridan sonra, sehitlerimizin tahliyesi icin helikopter gondermek istemisiz Rusya reddetmis.
Biraz once Rus haberlerinden gecti, 30 yakin F-16 lar bugun sabah Idlib'e girerken Rusya uyari vermis ve F-16'lar geri cekilmis. Rusya resmen biraz once Suriye hava sahasini no fly zone ilan etti, sivil ucaklarin da uzak durmasini istedi.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2435 : 28 Şubat 2020, 09:42:14 »
Her dakika rus medyasini ve savunma forumlarini takip ediyorum. Rusya ateskes isteginde bulunmadi, Idlib bolgesinde Turk askerlerinin bulundugu hakkinda bilgisi olmadigini soyluyor. Serakib kentini bombalamaya devam ediyor ve rejim gucleri karsi saldiriya gectiler.

Rusya tansiyonu yukseltiyor, hic de cekilecegine benzemiyor. Putin su anda Soci'de. Hava Kuvvetleri guneye dogru kaydirilmaya basladi.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 09:45:16 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı the demons

• DefenceTurk
  • *
  • -2
« Yanıtla #2436 : 28 Şubat 2020, 09:45:05 »
herkese selamlar.

Milletimizin başı sağolsun.Şehit Olan kardeşlerimizin ailelerine Allah sabır versin.

Rusya Konusunda yaptırım olacaksa sadece suriye ile sınırlı kalınmamalı

boğazlarını savaş gemilerine kapat

havasahanı sivil askeri farketmez rus uçaklarına kapat

ekonomik ambargo uygula..bu bizi de vuracak turizm vs ama olsun

natoya de ki özellikle avrupaya mülteciler geliyor ya da bana hava savunma sistemlerini gönder acil..

ve 5.maddeyi devreye sok

almanya mtu motoru vermiyor mu altay prototipini çine gönder motoru kopyalasın sen de git çinden al motoru altayı hızlı bir şekilde üret ve savaşa sok

idlib konusunda Rusya kankine de ki ben buraları vuracam haber vereeyim sonra ben duymadım demeyin..

bora/kaplan füzelerinle f16larınla som füzelerinle ayrıca koral radarlarınla hava savunma sistemlerini yok et

yanıldığım noktalar olabilir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Türkiye talep etti... NATO olağanüstü toplanma kararı aldı
« Yanıtla #2437 : 28 Şubat 2020, 09:51:25 »
Türkiye talep etti... NATO olağanüstü toplanma kararı aldı

NATO SALDIRIYI KINAMIŞTI

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Esed rejimi ve destekçisi Rusya'nın İdlib'deki saldırılarını kınadı ve saldırılara son vermeleri çağrısında bulundu.

NATO Sözcüsü Oana Lungescu, Stoltenberg ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında gerçekleşen telefon görüşmesi hakkında bilgi verdi. Buna göre, Genel Sekreter Stoltenberg, Esed rejimi ve destekçisi Rusya'nın İdlib'de ayrım yapmaksızın süren hava saldırılarını kınayarak, saldırılara son vermelerini istedi.

Esed rejimi ve destekçisi Rusya'ya, uluslararası hukuka uyma ve Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde yürütülen barış çabalarına destek vermesini isteyen Stoltenberg, tüm taraflara itidal çağrısında bulundu.

Stoltenberg, "Tüm taraflar, gerginliği azaltarak bu çok tehlikeli durumun ve bölgedeki korkunç insancıl koşulların daha da kötüleşmesini engellemeli." vurgusunu yaptı.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-turkiye-talep-etti-nato-olaganustu-toplanma-karari-aldi-41457359
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2438 : 28 Şubat 2020, 09:56:10 »
Her dakika rus medyasini ve savunma forumlarini takip ediyorum. Rusya ateskes isteginde bulunmadi, Idlib bolgesinde Turk askerlerinin bulundugu hakkinda bilgisi olmadigini soyluyor. Serakib kentini bombalamaya devam ediyor ve rejim gucleri karsi saldiriya gectiler.

Rusya tansiyonu yukseltiyor, hic de cekilecegine benzemiyor. Putin su anda Soci'de. Hava Kuvvetleri guneye dogru kaydirilmaya basladi.

Daha geçen hafta bizim birliklerin havadan görüntülerini paylaşan Rusya mı orada Türk askeri olduğunu bilmiyormuş?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2439 : 28 Şubat 2020, 10:00:17 »
Dun yapilan saldiridan sonra, sehitlerimizin tahliyesi icin helikopter gondermek istemisiz Rusya reddetmis.
Biraz once Rus haberlerinden gecti, 30 yakin F-16 lar bugun sabah Idlib'e girerken Rusya uyari vermis ve F-16'lar geri cekilmis. Rusya resmen biraz once Suriye hava sahasini no fly zone ilan etti, sivil ucaklarin da uzak durmasini istedi.
Rus forum sitelerini şöyle bizde bakalım