Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505427 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2410 : 28 Şubat 2020, 01:33:30 »
Son dakika haberi: Türkiye, Suriyeli mültecilerin Avrupa'ya geçişini engellememe kararı aldı. İdlib'de verdiğimiz 22 şehidin ardından Türkiye, Suriyeli mültecilerin kara ya da deniz yoluyla Avrupa'ya geçişlerini durdurmama kararı aldığını duyurdu.

Son dakika haberi: Reuters'ın geçtiği habere göre; Türkiye'den üst düzey bir yetkili, Reuters'e verdiği demeçte, Türkiye'ye Suriyeli mültecilerin artık karadan ve denizden Avrupa'ya ulaşmasını durdurmamaya karar verdi.

Haberde Türkiye'deki emniyet güçleri, Sahil güvenlik ve sınır güvenlik görevlilerinin geri çekilmesinin emredildiği de yer aldı.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2947585-turkiyeden-son-dakika-multeci-hamlesi-avrupaya-kapilar-aciliyor

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2411 : 28 Şubat 2020, 01:36:04 »
Arkadaşlar öfkenizi anlıyorum fakat mümkün olduğunca artık argo kelimelerden ve tahmini şehit sayısı vermekten kaçınalım. Resmi açıklamaları bekleyelim.
haklisinda sorsana hangi resmi makama güvenin kaldı diye, tüik'e el uzatir enflasyonla oynarlar. Bilmem nereye dokunur gerçeği gizlerler. Sabah "birkaç şehit" diyip öğlen demedim diye inkar edenlere güvenemiyorum abi. Kanka dostum dediği putin vurdu bizi yarın ne diyecek. Aldatıldık mi, kandırıldık mi? Ne diyecek yahu. Bıktım ben bunlar saçma sapan siyasetinden... Kötü gün birlik olalım okeyde yapılan bunca hatayı neremize sineye çekelim kaç tane şehit geldi yahu kaç tane. Her hafta konuştuğu putin şerefsizi vurdu bizi. Şehitleri almak için giden helikopteri bile ruslar sokmadı bölgeye... Tüm bunlar olmuş birlik beraberlik günü hadi herseyi unutalım olmuyor abi.. Bunlar kime kardeş kanka dediyse geldi anamızı s..ti... Bir arada Esada kardeşim diyordular.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 01:38:13 Gönderen: Tong Yabgu »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2412 : 28 Şubat 2020, 01:43:55 »
Avrupaya giden Suriyeliler durdurulmayacakmis. Siz idlibten kaçan Suriyelilerin Avrupaya mi gideceğini düşünüyorsunuz? Turkıyeye gelecek 3-4 milyon suriyeli ve biz bunları içeri aldık diyemedikleri için suriyeden direk Avrupaya gidecekler algısı veriyorlar halka... Halbuki yarın sabahtan itibran nur topu gibi 4 milyon daha suriyelimiz olacak.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2413 : 28 Şubat 2020, 01:44:20 »
Arkadaşlar öfkenizi anlıyorum fakat mümkün olduğunca artık argo kelimelerden ve tahmini şehit sayısı vermekten kaçınalım. Resmi açıklamaları bekleyelim.
haklisinda sorsana hangi resmi makama güvenin kaldı diye, tüik'e el uzatir enflasyonla oynarlar. Bilmem nereye dokunur gerçeği gizlerler. Sabah "birkaç şehit" diyip öğlen demedim diye inkar edenlere güvenemiyorum abi. Kanka dostum dediği putin vurdu bizi yarın ne diyecek. Aldatıldık mi, kandırıldık mi? Ne diyecek yahu. Bıktım ben bunlar saçma sapan siyasetinden... Kötü gün birlik olalım okeyde yapılan bunca hatayı neremize sineye çekelim kaç tane şehit geldi yahu kaç tane. Her hafta konuştuğu putin şerefsizi vurdu bizi. Şehitleri almak için giden helikopteri bile ruslar sokmadı bölgeye... Tüm bunlar olmuş birlik beraberlik günü hadi herseyi unutalım olmuyor abi.. Bunlar kime kardeş kanka dediyse geldi anamızı s..ti... Bir arada Esada kardeşim diyordular.

Zaten sineye çekilecek birsey değil bu fakat biraz daha sakin olalım öfkeyle kalkan zararla oturur diye bir sözümüz var. Bu saatten sonra mubarek cuma günü şehitlerimize bol bol dua etmekten başka birşey gelmez şu anda elimizden.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #2414 : 28 Şubat 2020, 01:49:25 »
Fahrettin altun'un yaptığı açıklamaya göre rejimin belirlenen bütün askeri hedefleri hava ve kara unsurlarımızca ateş altına alınmış. Demek ki Hava üslerimizdeki hareketlilik doğruymuş.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2415 : 28 Şubat 2020, 01:59:48 »
Bilmem kaç milyon kere yazdık. İmkan yoksa meydan okumayacaksın. Elindeki en ciddi sistem Hawk iken , ne demeye meydan okuyorsun. Elinde yeterli menzil olsa bile su-34'ler dahili olarak çok gelişmiş elektronik harp ve karıştırma sistemleri ve uzun menzilli mühimmatlara sahipler.

F-16'lara hiç güvenmeyin su-35'ler manevra, radar menzili, uzun menzilli aa mühimmatı açısından bizdeki f-16'lardan kat kat üstün. Bu şu demek bir uçak vurulacaksa bu ilk bizimkisi olacak.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2416 : 28 Şubat 2020, 02:08:11 »
TV'ye bakıyım dedim 5 dk zor baktım. Yok serakib düşmüş bunlar sanmış şamda düşecek ondan sert tepki vermişler. Ulan serakip nere Şam nere. Hâlâ kahramanlık çıkarmaya çalışıyor. Esedin çöküşü başladı vs. 10 yıldır bu çöküş her yıl düzenli olarak başlar ama ne hikmetse bi türlü çökmez. Arkadaşlar geçen dediydim. Benim görüsüm esed en az 20 yıl burada. İleri gidersek yarın Rusya bu sefer 50 şehit verdirir. Dış politika iflas etmiştir. Bize çok çok acil patriot veya Samp T lazım. Sade F-16 ilede bu iş yürümez. Yeni uçaklar lazim. EF, Rafale olsa onada razıyım artık. Yoksa devletin güvenliği riskte. S400'leri konya'ya koyup tatbikatlarda kullanacağız. Hatta ABD'ye verin bazı kritik parçaları incelesinler. Türkün kolay lokma olmadığını gösterelim dicemde . Bunuda yapmazlar hiç umudum yok. Dostum putin ile görüşürler olay durur.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2417 : 28 Şubat 2020, 02:15:41 »
Yanlız akşam taburu vurmalarının yanında bugün kaç kere sahadaki birlikleri de alenen hedef almışlar. Mesela bir konvoyumuzu vurmuşlar. Bir tim'i yine vurmuşlar bunlar canlarını zor kurtarmış.  Başka bir yerde kirpiler yine canlarını zor kurtarmış tekerler hepsinin paramparça olana kadar bir yerden bir yere yardırmışlar. Saldırı geliyorum demiş.

Çok merak ediyorum acaba şu an bölgede nasıl bir hava savunma tertipi var hawk varmı ? Korkut var mı ? atılgan var mı ? Bu kalleş ruslar hukuk felanda dinlemez cluster yani parçacıklı mühimmat kullanır ki kayıbı maksimize etmek için.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2418 : 28 Şubat 2020, 02:17:56 »
TV'ye bakıyım dedim 5 dk zor baktım. Yok serakib düşmüş bunlar sanmış şamda düşecek ondan sert tepki vermişler. Ulan serakip nere Şam nere. Hâlâ kahramanlık çıkarmaya çalışıyor. Esedin çöküşü başladı vs. 10 yıldır bu çöküş her yıl düzenli olarak başlar ama ne hikmetse bi türlü çökmez. Arkadaşlar geçen dediydim. Benim görüsüm esed en az 20 yıl burada. İleri gidersek yarın Rusya bu sefer 50 şehit verdirir. Dış politika iflas etmiştir. Bize çok çok acil patriot veya Samp T lazım. Sade F-16 ilede bu iş yürümez. Yeni uçaklar lazim. EF, Rafale olsa onada razıyım artık. Yoksa devletin güvenliği riskte. S400'leri konya'ya koyup tatbikatlarda kullanacağız. Hatta ABD'ye verin bazı kritik parçaları incelesinler. Türkün kolay lokma olmadığını gösterelim dicemde . Bunuda yapmazlar hiç umudum yok. Dostum putin ile görüşürler olay durur.
haberi hala üç beş satılmış TV ve gazetecide mi arıyorsun mermi? Saatler önce reuters en az 34 dedi bizimkiler biri birsey desede yayınlasak diye bekliyor.  Ula bu ülkenin göbeğindeki buyukelcilikte gazeteciyi kesip bictilerde ilk haberi yapan yabancı haber kanaliydi.. Bizden takip etmeyeceksin haberleri... Bak İsraile her gece vuruyor sam'i... Bu İsraili sevmeyiz. Neden cunkı Filistinlileri öldürüyor. Derdim İsrailcilik falan değil topunun    ......  Bugün şehitlerin sebebi Rusya bakalım İsraile Filistinlileri öldürüyor diye düşmanlık besleyenler toprak olan Türk olunca rusyaya ne tepki verecek. Ama kimse rejimdi diye yedirmeye kalkmasın cunkı herkes biliyorki rejim kendi gücüne bakarak Türkiyeye saldırmaz. Yanında turkıyeye gücü yetecek biri varki bu cesareti buldu.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 02:20:10 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2419 : 28 Şubat 2020, 02:31:46 »
Ulan O kadar yazdık çizdik buralarda hep beraber. Hava üstünlük uçağı al dedik. Hava savunma sistemi al dedik. Ulan savaş kapına dayamış git leopardını modernize et. Iskandinav ülkeleri 2a6 yapmış. Sen 4 tarafın düşmanla çevrili ne bu rahatlık. Donanma projeleri sürekli gecikiyor. Gemi yapıyorsun üzerine bir ram koyuyon. Ama içerde süper güç Türkiye. Alamanya bizi kıskanıyor. Sözü dinlenen bir Türkiye naralari attın. Olm sen haketmişsin bu durumu. Ben ne diyeyim ki sana.