Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503422 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2340 : 25 Şubat 2020, 20:09:52 »
Suriye haber ajansı SANA, Suriye ordusunun Anka-S İHA'mızı düşürdüğünü iddia ediyor, bazı sosyal medya hesapları da İHA'nın düşürülmediğini, teknik bir arıza nedeniyle düştüğünü iddia ediyor. Bana da düşmüş gibi geldi çünkü İHA yapısal bütünlüğünü korumuş ve kırıma uğramış füze ile düşürülmüş olsa paraçalanır ve yanardı Suriye bunu kendilerinin düşürdüklerini açıklayarak propaganda amaçlı kullanıyor büyük ihtimal.

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2020, 20:18:10 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2341 : 25 Şubat 2020, 20:17:09 »
Suriye haber ajansı SANA, Suriye ordusunun Anka-S İHA'mızı düşürdüğünü iddia ediyor, bazı sosyal medya hesapları da İHA'nın düşürülmediğini, teknik bir arıza nedeniyle düştüğünü iddia ediyor.

Mümkün.bu aletler namlulu sistemlerin menzili dışında uçuyorlar. Füze vursa böyle yekpare ve yanmamış halde olmazdı.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2342 : 25 Şubat 2020, 20:18:22 »
İnternette, çok sayıda Türk askeri’nin İdlib’te yerde kanlı ve vurulmuş haldeki videoları dolaşıyor. Başlarında ceset soyan rejim güçleri.
Bu ana kuzularını , bu kahramanları oraya hava koruması olmadan telef olmaya gönderenler vatan hainleridir.
Bu çocuklar “Bir kaç tane” değildirler. Onlar bu vatanın en şerefli çocuklarıdırlar.
Videoları izleyince yüreğim paralandı.
Siyasi kazanım için bu çocukları böyle kurban etmeye kim nasıl cesaret ediyor? Olacak şey değil yani!

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2343 : 25 Şubat 2020, 20:21:33 »
İnternette, çok sayıda Türk askeri’nin İdlib’te yerde kanlı ve vurulmuş haldeki videoları dolaşıyor. Başlarında ceset soyan rejim güçleri.
Bu ana kuzularını , bu kahramanları oraya hava koruması olmadan telef olmaya gönderenler vatan hainleridir.
Bu çocuklar “Bir kaç tane” değildirler. Onlar bu vatanın en şerefli çocuklarıdırlar.
Siyasi kazanım için bu çocukları böyle kurban etmeye kim nasıl cesaret ediyor? Olacak şey değil yani!

Kamuflajlara iyice dikkat ettinmi ? Genelde haşti şabi ile karışa biliyor bizimkiler.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2344 : 25 Şubat 2020, 20:22:27 »
Suriye haber ajansı SANA, Suriye ordusunun Anka-S İHA'mızı düşürdüğünü iddia ediyor, bazı sosyal medya hesapları da İHA'nın düşürülmediğini, teknik bir arıza nedeniyle düştüğünü iddia ediyor.

Mümkün.bu aletler namlulu sistemlerin menzili dışında uçuyorlar. Füze vursa böyle yekpare ve yanmamış halde olmazdı.
Sn. Battlestar’a katılıyorum.
Uçak ta hiç bir vurulma emaresi yok. Bunlar 25000 ft+ üzeri uçar düşman hava. sahasında. Manpad falan vuramaz. Füze vursa darmadağın olur. Sanki tarlaya iniş yaparken parçalanmış bu alet.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2345 : 25 Şubat 2020, 20:24:04 »

Videoyu bende seyrettim onlar Türk askeri değil büyük ihtimal muhalifler, bizim askerin kamuflajı o renk değil ayrıca o renk bot kullanmıyorlar video da dikkat ettiysen. O kamuflajları muhaliflere bizimkiler vermişte olabilirler.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2020, 20:25:32 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2346 : 25 Şubat 2020, 20:29:00 »

Videoyu bende seyrettim onlar Türk askeri değil büyük ihtimal muhalifler, bizim askerin kamuflajı o renk değil ayrıca o renk bot kullanmıyorlar video da dikkat ettiysen. O kamuflajları muhaliflere bizimkiler vermişte olabilirler.
Biraz olsun sakinleştirdiniz beni fırtına06.
İnşallah sizin dediğiniz gibidir.
Sağolun!

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2347 : 25 Şubat 2020, 20:38:29 »

Biraz olsun sakinleştirdiniz beni fırtına06.
İnşallah sizin dediğiniz gibidir.
Sağolun!

Değildir hocam emin olun ayrıca öyle bir şey olsaydı bile bizim askerimiz şehidini öyle ortada bırakıp kaçıp gitmez herşekilde alınır o naaşlar oradan....
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2020, 20:40:00 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2348 : 25 Şubat 2020, 22:42:14 »

Bence de teknik arıza nedeniyle düşmüş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Suriye sınırına askeri araç sevkiyatı yapıldı
« Yanıtla #2349 : 26 Şubat 2020, 08:47:18 »
Suriye sınırına askeri araç sevkiyatı yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye sınırındaki askeri birliklere zırhlı araç takviyesi devam ediyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gönderilen çok sayıda obüs ve kirpi geniş güvenlik önlemleri arasında Suriye sınırına sevk edildi.

İDLİB'DEKİ GÖZLEM NOKTASINA KONUŞLANDIRILACAK
Kırıkhan ilçesinden geçen konvoy, Hatay’daki sınır birliklerine doğru hareket etti. Askeri araç konvoyunun Hatay’ın Reyhanlı ilçesi sınırından geçerek Suriye’ye gireceği ve İdlib’de bulunan gözlem noktasında konuşlandırılacağı öğrenildi.

https://www.ensonhaber.com/suriye-sinirina-askeri-arac-sevkiyati-yapildi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com