Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2300 : 21 Şubat 2020, 22:41:58 »
Ben videoda daha fazla gördüm sanki!

Hocam zpt'leride vuruyorlar hepsi tank değil SMO'ya verilen zpt'ler büyük ihtimal. Ruslar açık açık bizi vurduklarını söylerken bizde hala rejimi suçluyoruz böyle bir mantık olabilirmi? Ne yapmaya çalışıyoruz anlamadım gitti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den çok kritik İdlib görüşmesi
« Yanıtla #2301 : 21 Şubat 2020, 22:55:29 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den çok kritik İdlib görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İdlib'deki son gelişmelerle ilgili telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede taraflar tüm anlaşmalara bağlı olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, Erdoğan, rejimin İdlib'de dizginlenmesinin ve insani krizin durdurulmasının şart olduğunu vurgulayarak, İdlib'de çözümün Soçi Mutabakatının tam olarak uygulanmasından geçtiğini belirtti.

İki liderin yapılan tüm anlaşmalara bağlı olduklarını ifade ettikleri görüşmede, Libya'daki gelişmeler de ele alındı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-ile-putinden-cok-kritik-idlib-gorusmesi-41452773
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2302 : 21 Şubat 2020, 23:10:27 »
Biraz mantıklı düşünelim. Suriye'nin kuzeyine harekatlar düzenledik. O harekatlarda hedefimiz ypg/pkk  ve ışid terör örgütleriydi. Bu örgütler bize doğrudan defalarca saldırmıştı ve haklıydık. Bu harekatar sırasında Suriye'deki iç savaş da oldukça sert geçiyordu. Ne rejim ne de Rusya bize engel olamadılar. Hedefimizde teröristlerde bize ciddi tehdit oluşturacak hava savunma sistemleri de yoktu.

Ancak şimdi durum farklı! Suriye'deki iç savaşın artık sıkışıp kaldığı bir alandayız. Karşımızda terör örgütleri değil, o ülkenin ordusu ve onu kollayan Rusya var. Hava savunma sistemleri sayesinde hava sahasının kontrolü Ruslarda. Biz de orada rejime muhalif olanlara destek veriyoruz. Sadece silah, lojistik destek vs değil, doğrudan ateş desteği olduğu da internetteki videolarda görülebiliyor. Özellikle son haftalarda sürekli birlikler, araçlar gönderiyoruz. Cumhurbaşkanı resmen ültimatom veriyor, ay sonuna kadar süre tanıyor.

- O bölgenin hava sahasının kontrolü bizde değil!
- Oraya gönderdiğimiz birlikleri koruyabilecek bir hava savunma sistemi bulunmadığı da söyleniyor.
- Yayılan görüntüler de vurulan askeri araçlarımız da bu söylentileri destekler nitelikte!

Biz neye güvenerek bu kadar sert söylemlerde bulunuyor ve hareket ediyoruz? Askerlerimizi nasıl savunmasız olarak bu ateşin içerisine gönderiyoruz. Yoksa karar vericiler Ruslardan böyle bir tepki beklemiyorlar mıydı? Bu kaosun ortasında böyle bir şeyin gerçekleşme olasılığını kesinlikle göz ardı etmemeleri gerekirdi! Bu çok vahim bir hata!

Peki bu aşamada ne yapacağımızı biliyorlar mı acaba?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD'den İdlib şehitleri için başsağlığı mesajı: Türkiye'nin yanındayız

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İdlib'deki şehitler için Türk hükümetine başsağlığı dilenerek, "NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız." ifadesi kullanıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, AA muhabirinin İdlib'de yaşanan son gelişmeler ve Türk askerlerinin şehit düşmesine ilişkin sorusuna yazılı cevap verdi.

Açıklamada, "Türkiye hükümetine, askerlerinin ölümünden dolayı başsağlığı dileklerimizi gönderiyoruz." ifadesi kullanıldı.

Türk askerlerinin bölgede koordinasyon ve gerginliğin azaltılması için İdlib'de bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu tür eylemlere karşı NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız. Başkan Donald Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile cumartesi günü yaptığı telefon görüşmesinde İdlib'e yönelik endişelerini dile getirmiştir. Ayrıca, Trump bu görüşmede Rusya'ya Esed rejiminin zulümlerine desteği sonlandırması ve Suriye'deki iç savaşa siyasi bir çözüm bulunması için yaptığı çağrıyı yinelemiştir."

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abdden-idlib-sehitleri-icin-bassagligi-mesaji-turkiyenin-yanindayiz-41452837

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2304 : 21 Şubat 2020, 23:14:56 »

Hocam zpt'leride vuruyorlar hepsi tank değil SMO'ya verilen zpt'ler büyük ihtimal. Ruslar açık açık bizi vurduklarını söylerken bizde hala rejimi suçluyoruz böyle bir mantık olabilirmi? Ne yapmaya çalışıyoruz anlamadım gitti.

« Son Düzenleme: 21 Şubat 2020, 23:18:59 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2305 : 21 Şubat 2020, 23:20:05 »
Doğrudan Rus ordusu tarafından hedef alınıyor askerlerimiz. Net bir savaş sebebidir. Bizimkiler sorunumuz rejimle diyor. Hulusi Akarın istifa etmesi lazım şu olaydan sonra. Ruslarda ki bu Türk düşmanlığında neymiş ulan ben o kadar Rus düşmanıyim ben bile bu olayları hayal edemedim. Ülkenin yarısı ABD tarafından işgal altında, Petrolü Abd sömürüyor. Golan tepeleri israil tarafından işgal altında. Adamların bize yaptığına bak.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2020, 23:38:53 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2306 : 21 Şubat 2020, 23:24:49 »
Acaba ABD ne düşünüyordur ? BPH harekâtında neden Türk askerini hedef almadım diye kara kara düşünuyorlardır bence. Gücümüz teröristlere yetiyormuş demekki. Dışardan muhtemelen olayları böyle okuyorlardır.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2307 : 21 Şubat 2020, 23:51:28 »

2. ve 4. resimler aynı tankın değişik açılardan çekilmiş fotoları diğer 2'si yazdığınız gibi olabilir. Sonuçta tanklarımız veya zpt'lerimiz faketmez herşekilde biz vuruluyoruz ve hala ortada şehit haberi yok  bilerek kayıp haberleri saklanıyor olabilir  bilemiyorum inşallah o araçlardan sağ çıkmayı başarmışlardır. Hava desteğimiz yada belirli bir hava savunma füzesi desteğimiz olmadığı sürece keklik gibi ortada duruyoruz İdlib'te, büyük ihtimal bunu için Patriot diye bastırlıyor ABD vermeyecek gibi diğer NATO ülkelerinden istenecek bakalım ne cevap verecekler. Bunun sonucunda Ruslara diş geçiremeyip çekilirsek çok fena rezil olacağız ve kaybettiğimiz itibar da yanında tuzu biberi olacak  ben yine de topyekün bir çatışma beklemiyorum ve iyimserliğimi korumak istiyorum bu iki taraf içinde telafisi zor sonuçlar doğuracaktır.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2308 : 22 Şubat 2020, 00:33:30 »
Eksen kayması, eksen kayması derken; bu işin sonunda gerçekten de memleketin ekseni kayacak. Şuraya yazayım da... Herkes şimdiden yeni bir KÜRT AÇILIMINA hazır olsun.

Bağımsız dış politikadan vazgeçip, yeniden ABD güdümüne girmeye karar verdiklerine göre, bu işin sonunda;

1- Yeni bir ''Açılım Süreci'' başlatılır,
2- Kıbrıs' da eski Annan Planı' na benzer yeni bir süreç ısıtılır,
3- Doğu Akdeniz' de ki hak ve menfaatlerimizden belli ölçülerde feragat edilir,
4- Ergenekon Sürecine benzer yeni davalar süreci başlar...

Bunların karşılığında ne istenmiş olabileceğini yazmak bile istemiyorum. Aksi taktirde, SKYWOF -haklı olarak- iletimi silecek.

Orta vadede Otonom Kürt Devleti kurulur, ondan hiç şüpheniz olmasın. İtiraz eden vatanseveler kodese tıkılır... Zaten şimdiden alt yapısı oluşturulmaya başlandı... Daha bir hafta öncesine kadar; Atatürkçüler darbe yapacak! -diye yaygara koparıyorlardı. Anlamalıydık... tekrardan ABD' yörüngesine gireceğimizi sezinlemeliydik. Bir hafta geç oldu ama yine de jeton düştü.

Yaşanan bütün bu gelişmeler ışığında, yanılmış olmayı öyle çok isterim ki... Yanılmaktan da hiç utanmam. Keşke yanılmış olsam diyorum. Aksi taktirde orta vadede bölünmeye doğru gidiyoruz. Bu da benim öngörüm olsun. Ölmez de hayatta kalırsak;  3-5 sene sonra bu söylediklerimin bire birer hayata geçtiğine şahit olacaksınız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2309 : 22 Şubat 2020, 01:08:28 »
ABD son günlerde Avrupa'daki güçlerine destek olarak Polonya'ya askeri araç yığıyor. Bu görüntülere bakıpta insanın aklına farklı düşünceler gelmemesi mümkün değil. ???