Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2270 : 20 Şubat 2020, 19:17:44 »
   Aklım almıyor bir iki milyon daha mülteci gelecek bahanesiyle Rusya gibi bir ülke ile kapışmayı göze alıyoruz.Ama bence mülteciler bahane işin altında başka sebepler yatıyor BOP un amacına ulaşması gibi abd ve İsrailin taşeronluğunu yapıo onları rahatlatmak gibi ypg terör devletini kendi elimizle kurulmasına yardımcı olmak gibi.Ulan gelecek bir iki milyon mültecinin bedeli var da kurulacak terör devletinin orada bir hiç uğruna şehit olacak askerlerin vereceğimiz kayıpların ordumuzun zayıflayıp yıpranmasının bedeli yok mu? Allah bu hülçkümeti bildiği gibi yapsın ne diyeyim!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2271 : 20 Şubat 2020, 19:36:58 »
S-400'leride bîtaraflarına sokarlar umarım. Bir ton patriotlar laf edildi. Şimdi patriot talebi olmuş. Gülermişim ağlar mısın. Ruslar mafyavari bir devlet hala anlamayanlar var. Bizim en büyük düşmanımız Rusya. Adam göstere göstere Türk askerini hedef alıyor. Resmen savaş ilanı. Bunları söyleyince Amerikancı oluyoruz bide. Lan kimsenin Abdyi savunduğu yok. Asıl tehdit ortada. Abd sana en fazla terörü kullanır. Ruslar doğrudan hedef alıyor. Yakında Nato'ya yalvarırız herhalde. Sahi biz Nato ile savaşacaktık demiiiiiiiii S400'leride ondan aldım demiiiiiii. Ne ileri görüşlülük. Batılı ülkeler sevismeyı bırakınca seninle savaşır. Aptal mı onlar sevişmek varken savaşsın. Vekalet piyonları kullanır en fazla.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2020, 20:04:34 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2272 : 20 Şubat 2020, 19:41:36 »
Suriye parçalanırsa Doğu Akdeniz' i kaybederiz demiştim... düşüncelerimi güncelliyorum; bu işin sonu memleketi parçalanmaya kadar götürebilir. Tam her şey yoluna girecekti derken, Türk milletini bir hiç uğruna heder edecekler.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2273 : 20 Şubat 2020, 19:42:23 »
Eğer ABD'den Patriot istendiyse çok vahim bir durum zaten verilen bilgiye göre ABD'liler bu isteğe cevap verme gereği bile duymamışlar. Rusya'ya gelecek olursak Rusya, Suriye rejiminin isteğiyle burada bulunduğunu ve yardım ettiklerini söylüyor aynısını biz şu anda Libya için söylüyoruz yani bizim Rusya'yı suçlayacak herhangi bir geçerli sebebimiz yok. ''Rus Dışişleri Sözcüsü ayrıca, “Suriyeli yetkililerin kendi topraklarında neler yapması gerektiği yönündeki açıklamalar konusunda da egemen bir devletin söz konusu olduğunu ve Suriye silahlı kuvvetlerinin kendi toprağında bulunduklarını unutmamak gerekiyor. Baz ilke bu olmalı” ifadelerini kullandı.'' Bu açıklamaya karşı biz haklı ne söyleyebilirizki.

Ayrıca Rusya ile ilişkiler Suriye yüzünden bozulursa bizim onlardan daha çok şey kaybedeceğimizi Ruslar iyi biliyorlar. Ki şimdiden bu bozulma durumu başlamış gibi görünüyor  şimdiden Ruslar tatil rezervasyonları iptal ettirmeye ya da başka bölgeler seçmeye başlamışlar bile.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2274 : 20 Şubat 2020, 19:45:48 »
S-400'leride bîtaraflarına sokarlar umarım. Bir ton patriotlar laf edildi. Şimdi patriot talebi olmuş. Gülermişim ağlar mısın. Ruslar mafyavari bir devlet hala anlamayan beyinsizler var. Bizim en büyük düşmanımız Rusya. Adam göstere göstere Türk askerini hedef alıyor. Resmen savaş ilanı. Bunları söyleyince Amerikancı oluyoruz bide. Lan kimsenin Abdyi savunduğu yok. Asıl tehdit ortada. Abd sana en fazla terörü kullanır. Ruslar doğrudan hedef alıyor. Yakında Nato'ya yalvarırız herhalde. Sahi biz Nato ile savaşacaktık demiiiiiiiii S400'leride ondan aldım demiiiiiii. Ne ileri görüşlülük. Batılı ülkeler sevismeyı bırakınca seninle savaşır. Aptal mı onlar sevişmek varken savaşsın. Vekalet piyonları kullanır en fazla.

Arkadaşım sen TRM' dekilerin analizlerine çok güvenme... Ne söyledilerse tersi çıkmıştır. Zaman zaman göz atıyorum, onların gazına çok geliyorsun. Oradaki Amerikancılara söyle de... gelsinler burada özgürce tartışalım. Analizlerini teker teker çürütelim.   

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2275 : 20 Şubat 2020, 19:49:56 »
S-400'leride bîtaraflarına sokarlar umarım. Bir ton patriotlar laf edildi. Şimdi patriot talebi olmuş. Gülermişim ağlar mısın. Ruslar mafyavari bir devlet hala anlamayan beyinsizler var. Bizim en büyük düşmanımız Rusya. Adam göstere göstere Türk askerini hedef alıyor. Resmen savaş ilanı. Bunları söyleyince Amerikancı oluyoruz bide. Lan kimsenin Abdyi savunduğu yok. Asıl tehdit ortada. Abd sana en fazla terörü kullanır. Ruslar doğrudan hedef alıyor. Yakında Nato'ya yalvarırız herhalde. Sahi biz Nato ile savaşacaktık demiiiiiiiii S400'leride ondan aldım demiiiiiii. Ne ileri görüşlülük. Batılı ülkeler sevismeyı bırakınca seninle savaşır. Aptal mı onlar sevişmek varken savaşsın. Vekalet piyonları kullanır en fazla.

Arkadaşım sen TRM' dekilerin analizlerine çok güvenme... Ne söyledilerse tersi çıkmıştır. Zaman zaman göz atıyorum, onların gazına çok geliyorsun. Oradaki Amerikancılara söyle de... gelsinler burada özgürce tartışalım. Analizlerini teker teker çürütelim.
Onların gazına geldiğim falan yok. Görmüyormusum olan biteni. Göz göre göre askerlerimiz hedef alınıyor.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2020, 19:54:30 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2276 : 20 Şubat 2020, 19:55:15 »
Tamam anladım ama bu iktidarın yanlışı. Ne yapmak istedikleri belli değil ki! Amaç belli değil, hedef belli değil, strateji belli değil... Yaprak gibi savruluyorlar. Bir devlet böyle yönetilmez. Sabahtan akşama kadar kırk kere dalavere çeviriyorlar. İnsanın bir günü bir gününü tutmaz mı yav! Sabahtan akşama kanun değişiyoruz, kural değişiyor, hukuk değişiyor, görüş değişiyor, strateji değişiyor, plan değişiyor. Şimdi de Suriye politikası değişti...Olacak iş mi yani!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2277 : 20 Şubat 2020, 20:07:48 »
Tamam anladım ama bu iktidarın yanlışı. Ne yapmak istedikleri belli değil ki! Amaç belli değil, hedef belli değil, strateji belli değil... Yaprak gibi savruluyorlar. Bir devlet böyle yönetilmez. Sabahtan akşama kadar kırk kere dalavere çeviriyorlar. İnsanın bir günü bir gününü tutmaz mı yav! Sabahtan akşama kanun değişiyoruz, kural değişiyor, hukuk değişiyor, görüş değişiyor, strateji değişiyor, plan değişiyor. Şimdi de Suriye politikası değişti...Olacak iş mi yani!
Gerçekten bak ben kimseyı kırmak, üzmek istemiyorum. Bu forumda yazan herkez ülkesini seven insanlardır. Herkezin görüşüne saygım var. Ama sende perinçekçilerin sözcüsü gibisin. Hükumetin yanlışları olması 3 defa doğrudan Türk askerine saldırı yapmak anlamına gelmiyor. Idlibe 3 milyon sığınmacı var. Çekilirsek o insanlar nereye gidecek bu ılke 3 milyon sığınmacıyı kaldırır mı ? Ustelik terorist unsurlarda var onlarda bu sivillere karmışmış vaziyette. Idlib'ten taviz veremeyiz. Bunu Ruslarin anlaması lazım.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2020, 20:08:41 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2278 : 20 Şubat 2020, 20:27:12 »
... Herkezin görüşüne saygım var. Ama sende perinçekçilerin sözcüsü gibisin...

Aklın yolu bir... Adamlar doğruyu söylüyorsa, sırf onlar söyledi diye tersini mi söyleyelim yani! Kaldı ki, onlarla yakından uzaktan alakam yoktur. Bir keresinde TÜYAP Kitap Fuarında görmüştüm O kadar... Sen boş ver arkadaşım, Amerikancıları sözüne gitme.

Bakıyorum da milleti gazlıyorlar. Yok Suriye' yle savaşalım, yok Rusya' yı denize gömelim! Peki, ne için kimin için? Eline ne geçecek! Hiç birşey.

2 Milyon Suriyeli' yi bahane ediyorlar mış! O zaman 5 Milyon Suriyeliyi, 2 milyon Afgan, Tacik, Iraklı, şuralı buralıyı içimize niye aldın kardeşim? Çarşıya pazara çıkıyorum, Türkçe konuşan adam yok! Bunların hepsi hikaye, bize yutturamazlar. 

Türk milletinin en seçkin birlikleri Suriye' de heder edilecek, yıpratılacak. Öteki tarafta Yunanistan, Bulgaristan' da şu kadar bin Amerikan askeri hazırda bekliyor. Ne için, kimin için oradalar? Bu soruları soralım. Adam Trakya' dan girse İstanbul' dan çıkar. Kim engel olacak, peki?

Saddam' ın düştüğü tuzağa düşmesinler. Hakiki Türk evladı da; Wilsoncuların, İngiliz Muhipleri Cemiyeti' nin, Kürt Teali Cemiyeti' nin tuzağına düşmesin. Bu toprakların/Ortadoğu' nun Tunç kanunudur; Amerikan ipiyle kuyaya inen, İngiliz sicimiyle asılır.   

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2279 : 20 Şubat 2020, 20:45:48 »
Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin ABD'den İdlib için Patriot füze savunma sistemi istediği yönündeki iddiaları yalanladı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202002201041444158-milli-savunma-bakanligi-abdden-patriot-istenildigi-haberini-yalanladi/