Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2230 : 12 Şubat 2020, 19:45:25 »
5 yıl sonrada aynı Suriye'yi düşünüyorum mâlesef. Hayaller tabi farklıdır ama gerçekte 5 yıl sonra aynı böyle olur Suriye. Rus ayısı yerleşti birkere çıkmaz. Baksana bizle o kadar işbirliği içinde Suriye için yakacak gemileri. En azından Türk askerinin kanının akıtmanın bedeli olduğu gösterilmeli. Bu Şama girmek demek değildir. Israil ne yapıyorsa onu yapacaksın diyorum. Benim suriye ve ıraktan umudum yok. Peygamber efendimizin torununu şehit edildiği topraklar. Orada savaş bitmez. Belalı. M4 ve M5 üzeri bizim. Yoksa savaş ülkemize sıçrar. Tampon bölge oluşturulmalı. Bizde onu yapıyoruz.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2231 : 12 Şubat 2020, 19:47:01 »
Sayın Mermi sizinle aynı düşünüyoruz AMA siz bu donanımı edinmeden harekete geçelim tarzı konuşuyorsunuz , ben bu donanımı edinip harekete geçelim diyorum...
Şam'a girelim diyen ben değilim siyasiler ve troller diyorsunuz ama o siyasi dediğiniz kişi bugün Suriye politikasını belirliyor siz değil...

Bir de ben forumdaki arkadaşların düşüncelerini tam anlayamadım ; Tüm forumda da aynı kafa karışıklığı var...Siz şu anda Suriye'de ne istiyorsunuz?  Biraz büyük resme bakıp ne yapılmalı onu yazın lütfen...5 yıl sonra nasıl bir Suriye olsun istiyorsunuz?
Statüko değişince bölgemiz nasıl olacak , nasıl olmalı?
5 şehit verildi şurayı vuralım , 3 şehit verildi burayı vuralım ile  olmaz ki bu işler...

Sn Serkan1976 donanımı edinelim edinmesine de vermiyorlarsa ne yapacaksınız bir çok ülkenin gizli ambargosu altında olduğumuzu bilmeden yazıyorsunuz sanki. Geçmişte hatalar yapıldı hatta benim düşünceme göre Suriye'de bu duruma gelinmesinin sebeplerinden biri de Türkiye'nin yanlış Suriye politikasıdır bunu herkes kabulleniyor zaten fakat olan olmuş biten bitmiş şu saatten sonra Esad ile iletişime geçilmeye çalışılsa reddedileceğimiz gün gibi ortada.

Bu iş döndü dolaştı yine Suriye'nin içlerinde ne işimiz var konusuna geldi şu an bunun yapılmasının sebebi mecburiyetten olmasıdır. Senin sınırından içeri sürekli YPG-PKK tarafından roketler fırlatılırken, taciz ateşleri açılırken hatta topçu sistemlerin ATGM füzeleri ile vurulurken elin kolun bağlı olamazdı. Hatta İdlib'de muhaliflerden çok siviller vurulurken ve sivillerin çoğu Suriye sınırına yığılmış durumda ileride 3-4 milyon gibi çok korkunç rakamlardan bahsedilirken elin kolun bağlı duracakmıydı? Ruslarla anlaşıp gözlem noktaları kurmuşsun gözlem noktalarına 2 kere saldırı düzenlenip askerlerin şehit edilirken elin kolun bağlı duracakmıydı? Bir söz vardır ''Bana dokunmayan yılan bin yaşasın'' diye Suriye'de ne işimiz var diyenler bu moddalar. Bu yılan sen Suriye'ye girmeseydin de bizi her türlü sokacaktı zaten, biz de üç maymunu oynamaya devam edecektik bunun kabul edilebilir bir yanı yok.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2020, 19:58:02 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2232 : 12 Şubat 2020, 20:13:51 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2233 : 12 Şubat 2020, 20:21:01 »
Ben de diyorum ki Amerikan goygoyuna sakın ola gelmeyin. Büyük bir tuzağa doğru çekiliyoruz. Bu plan Türkiye' nin işgal planıdır. Suriye' ye haddini bildireceğiz diye yola çıkacaklar; Türk evladını oralarda pisi pisine harcatacaklar. Peki ondan sonra memleketi kim koruyacak?

Güney sınırlarımıza büyük bir yığınak yapıldığı söyleniyor. Geçen Ankara' dan İstanbul' a  seyahat halindeyken; onlarca zırhlı araç ve Fırtına Obüs intikali yapılırken gördüm. Bütün orduyu Güney Doğu' ya yığarsanız, Trakya' yı kim savunacak?

Yunan sitelerinde sürekli tartışılır; Türkler FK, ZD, BP Harekatlarını yaptılar, hiçbir fırsatı değerlendiremedik. Hendek Operasyonlarına yoğunlaştılar O fırsatı da değerlendiremedik!  Askeri darbe oldu, onu da değerlendiremedik! Bir daha ki sefere değerlendirelim -diyorlar. Adam bir fırsat daha çıkacağını biliyor. Bakıyor devlet yönetimine, bakıyor bürokrasinin haline; bu yönetimden bize ekmek çıkar -diyor. Yanlış yapacağını biliyor. Peki bir devlet bu kadar yanlışı nasıl yapar? Zevahiri kurtarmak için eskiden FETÖCÜLER yaptı diyerek kendimizi avutuyorduk. Peki şimdi ne diyeceğiz; TETÖCÜLER Mİ DİYELİM!

Bu kadar yanlış siyaset olmaz. Yahu ben niye El-Kaide' nin, HTŞ' nin bekçiliğini yapıyorum. Teröristler veyahut ÖSO içinde ki bir takım radikaller marifetiyle savaşın eşiğine getirildik. Ortada açık bir komplo var. Her şey, kimliği meçhul bir takım adamların üst düzey Rus istihbaratçılarını öldürmesiyle başlamış. Hemen ardın askerlerimize yönelik saldırı geldi. Belli ki birileri Türkiye' yi Rusya ve Suriye' yle karşı karşıya getirmeye çalışıyor. 

BEN BU SAVAŞA KARŞIYIM ARKADAŞ! BÜYÜK BİR KOMPLO OLDUĞUNU GÖRÜYORUM VE MİLLETİM ADINA FERYAT EDİYORUM.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2020, 20:23:39 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2234 : 12 Şubat 2020, 20:23:27 »
TSK Halep’te rejimi vurdu.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-tsk-halepte-rejim-hedeflerini-vurdu-5621411/

Haberin videosu

<a href="http://youtu.be/YOYRWvYaIho" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/YOYRWvYaIho</a>

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2235 : 12 Şubat 2020, 20:31:14 »
TSK Halep’te rejimi vurdu.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-tsk-halepte-rejim-hedeflerini-vurdu-5621411/

Haberin videosu
Sn Fırtına, benim verdiğim haberin içinde de vardı bu video da. Bu site de resim ve video yüklemesini henüz becerebilmiş değilim!!!

http://youtu.be/YOYRWvYaIho

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2236 : 12 Şubat 2020, 20:35:36 »
Ben de diyorum ki Amerikan goygoyuna sakın ola gelmeyin. Büyük bir tuzağa doğru çekiliyoruz. Bu plan Türkiye' nin işgal planıdır. Suriye' ye haddini bildireceğiz diye yola çıkacaklar; Türk evladını oralarda pisi pisine harcatacaklar. Peki ondan sonra memleketi kim koruyacak?

Güney sınırlarımıza büyük bir yığınak yapıldığı söyleniyor. Geçen Ankara' dan İstanbul' a  seyahat halindeyken; onlarca zırhlı araç ve Fırtına Obüs intikali yapılırken gördüm. Bütün orduyu Güney Doğu' ya yığarsanız, Trakya' yı kim savunacak?

Yunan sitelerinde sürekli tartışılır; Türkler FK, ZD, BP Harekatlarını yaptılar, hiçbir fırsatı değerlendiremedik. Hendek Operasyonlarına yoğunlaştılar O fırsatı da değerlendiremedik!  Askeri darbe oldu, onu da değerlendiremedik! Bir daha ki sefere değerlendirelim -diyorlar. Adam bir fırsat daha çıkacağını biliyor. Bakıyor devlet yönetimine, bakıyor bürokrasinin haline; bu yönetimden bize ekmek çıkar -diyor. Yanlış yapacağını biliyor. Peki bir devlet bu kadar yanlışı nasıl yapar? Zevahiri kurtarmak için eskiden FETÖCÜLER yaptı diyerek kendimizi avutuyorduk. Peki şimdi ne diyeceğiz; TETÖCÜLER Mİ DİYELİM!

Bu kadar yanlış siyaset olmaz. Yahu ben niye El-Kaide' nin, HTŞ' nin bekçiliğini yapıyorum. Teröristler veyahut ÖSO içinde ki bir takım radikaller marifetiyle savaşın eşiğine getirildik. Ortada açık bir komplo var. Her şey, kimliği meçhul bir takım adamların üst düzey Rus istihbaratçılarını öldürmesiyle başlamış. Hemen ardın askerlerimize yönelik saldırı geldi. Belli ki birileri Türkiye' yi Rusya ve Suriye' yle karşı karşıya getirmeye çalışıyor. 

BEN BU SAVAŞA KARŞIYIM ARKADAŞ! BÜYÜK BİR KOMPLO OLDUĞUNU GÖRÜYORUM VE MİLLETİM ADINA FERYAT EDİYORUM.

Hocam zaten topyekün bir savaşa gireceğimize yüzde 10 bile ihtimal vermiyorum. Çünkü her şeyden önce bu savaşın ekonomimiz için büyük bir yıkım anlamına geldiğini siyasiler bizden daha iyi biliyorlar. Rusya ile ekonomik olsun, siyasi olsun bu kadar içli dışlı olmuşken bu savaşı göze alamazlar. Erdoğan ile Putin neredeyse hergün görüşüyorlar bugünde görüştüler eninde sonunda aklı selim kazanacaktır yine.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2237 : 12 Şubat 2020, 20:48:39 »
Sn Fırtına06’ya katılıyorum
Bu bizim Suriye’ye ayar verme operasyonları. Rusya’da izliyor. Topyekün savaşı ne biz ne de Rusya göze alabilir. Bu sadece Suriye’ye sınırlı olsa dahi her iki taraf için yıkım olur. Ortada çok büyük kaybedilecek şeyler var.
Ruslar bir ölçüde haklı lar “Türkiye başarısız oldu” derken. İdlib içerisinde bir yığın el-Nusracı ve El-Kaideci terörist var. Bunları temizlemedik. Belki de bilinçli olarak. Ama bizden beklenen İdlib’i “terörist”’lerden temizlememiz di.
Şimdi herkes değişik bir oyun oynuyor. Bunu iyi kullanıp Rusya’yı küstürmeden ABD ile soğuyan ilişkileri lehimize çevirmemiz lazım.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2238 : 12 Şubat 2020, 20:50:06 »
Ben akl-ı selimin galip geleceği kanısında değilim. Bir devletin oturmuş politikaları olur. Bakanlar değişir, Başbakanlar değişir, Cumhurbaşkanları değişir fakat devlet politikası kesinlikle değişmez. Yahu bir bakıyorsun ki, bunların hiçbirisi değişmediği halde devlet politikası sürekli olarak değişiyor! Bunda bir tuhaflık yok mu?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2239 : 12 Şubat 2020, 21:01:20 »
Ben akl-ı selimin galip geleceği kanısında değilim. Bir devletin oturmuş politikaları olur. Bakanlar değişir, Başbakanlar değişir, Cumhurbaşkanları değişir fakat devlet politikası kesinlikle değişmez. Yahu bir bakıyorsun ki, bunların hiçbirisi değişmediği halde devlet politikası sürekli olarak değişiyor! Bunda bir tuhaflık yok mu?

Hocam ben yine de topyekün bir savaşa gireceğimize hemde bu kadar içli dışlı olduğumuz bir ülkeyle olacağına inanmıyorum. Gerçekler ortada bu ilişkinin savaşa dönüşmesi ile bizim Rusya'dan daha fazla kaybedeceğimiz şeyler var. Hem Rusya'da bizi daha çok batıya iteceklerinin farkında, Türkiye'nin batı ile ilişkileri bu kadar kötüyken bu fırsatı kolayca çöpe atmayı göze alamazlar.