Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2020 : 30 Ağustos 2019, 19:45:04 »
Kesinlikle daha fazla Suriye'linin içeriye alınmaması lazım. Bu ülke daha fazla mülteciyi kaldıramaz. Bir an önce ordunun sınırda kontrolü ele alması ve gelen mülteci akınının sınırın öteki tarafında karşılanması gerekiyor yoksa durumlar vahim. Hazır İdlib'te rejim ateşkeste ilan etmişken bu fırsatın değerlendirilmesi lazım.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2021 : 30 Ağustos 2019, 19:49:16 »
Ben hala İdlibe o üsleri ne amaçlı kurduk onu dahi çözemedim. Gözlem ise yapamadık , Halkı korumaksa koruyamadık , Rejimin önünü kesmek ise kesemedik. O üsler ne işe yarıyor Allah aşkına dostlar biriniz bana şu işe yarıyor diyin.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2022 : 30 Ağustos 2019, 19:52:05 »
Sınırı geçen suriyelikere vuracaksın aslında neden vur emri verilmiyor
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2023 : 30 Ağustos 2019, 19:54:12 »
Ben hala İdlibe o üsleri ne amaçlı kurduk onu dahi çözemedim. Gözlem ise yapamadık , Halkı korumaksa koruyamadık , Rejimin önünü kesmek ise kesemedik. O üsler ne işe yarıyor Allah aşkına dostlar biriniz bana şu işe yarıyor diyin.

Hiçbir işe yaradığı yok askerlerimiz orada olmasına rağmen rejim Rusya desteğiyle halkı bombalamaya devam ediyor. Ruslarda gözümüzün içine baka baka İdlip'te anlasmayı ihlal etmiyoruz diye yalan söylemeye devam ediyor. Yarın birgün o gözlem noktalarından biri "yanlışlıkla" vurulsa ve askerlerimiz şehit olsa bunun hesabını kim verecek merak ediyorum. Sözde ateşkes ilan edildi bakalım rejim bu ateşkesi ne kadar sürdürecek göreceğiz.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2019, 19:55:50 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2024 : 30 Ağustos 2019, 20:04:24 »
Şimdilik sosyal medyada, orada, burada, şurada sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Yarın bir gün bu cihatçılar gelip bizimde kellemizi kesmeye çalışacaksa; ya devlet başa ya kuzgun leşe!

Cihatçıların geleceği açısından, benim naçizane önerim;

Bu adamlar atsan atılmaz, satsan satılmaz! Küfranla bir olup kendi ülkelerine cihat ilan etmiş, lanetli insanlardan bahsediyoruz. Yahu, bir insan kendi ülkesine Cihat ilan eder mi! hem de kafirle bir olup? O nedenle bu insanların sürgün edileceği bir coğrafyaya ihtiyaç var. Ve O coğrafya parçası Türkiye olmamalıdır. Şayet Türkiye olursa; Türkiye yok olur gider. Bu varlıkları derhal uzak diyarlara sürgün etmek lazımdır. Esad bile bunları kabul etmiyor. Zaten dünyada ki hiçbir ülke kabul etmez. Lakin bunların iskan edilebileceği birkaç tane uygun yer var;

- Madem ki Selefisin, madem ki Tekfircisin; O halde doğru Arabistan' a! En temizi bu... Olmadı diyelim, Afganistan bir seçenek olabilir... Afganistan' ı dünyanın hapishanesi olarak düşünebiliriz. Orada ki masum insanlara belki yazık olacak ama yazık olabilecek masumları bu taraflara çekebiliriz belki. Yani masum Afganlar Suriye' ye, azılı cihatçılar Afganistan' a...! O da olmadı diyelim, diğer seçenekler;

- Büyük Sahra Çölünün kuş uçmaz kervan geçmez bir köşesine ''Cihadistan'' kurulabilir. Cihat mı ilan ediyorsun; O halde al sana Cihatistan, tepe tepe kullan! sahra altı ülkeleri buna inka etmek zor olmasa gerek.

- Patagonya' yı seçenek olarak düşünmek istemiyorum.

- Görönland, Güney Kutbu gibi seçenekler de asıl itibariyle seçenek değildir.

- Belki Madagaskar gibi bir ada devletini bu Cihatçılara tahsis edebilirler.

kısacası ne yapılacaksa yapılacak ve bu cihatçılara bir yer bulunacak! Aksi taktirde insanlığın başına beladır.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2019, 20:05:04 Gönderen: Partikül »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2025 : 30 Ağustos 2019, 20:26:28 »
Suriyelilerin yıktıgı kapıya beton bloklar konmuş. Geçişler kapatılmış.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2026 : 30 Ağustos 2019, 20:29:37 »
Hocam devlet büyüklerimiz görüyorlar neden şu suriyeli sorununa el atmıyorlar,halk bir gün suriyelilere karşı ayaklanacak.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2027 : 30 Ağustos 2019, 22:44:25 »

Hiçbir işe yaradığı yok askerlerimiz orada olmasına rağmen rejim Rusya desteğiyle halkı bombalamaya devam ediyor. Ruslarda gözümüzün içine baka baka İdlip'te anlasmayı ihlal etmiyoruz diye yalan söylemeye devam ediyor. Yarın birgün o gözlem noktalarından biri "yanlışlıkla" vurulsa ve askerlerimiz şehit olsa bunun hesabını kim verecek merak ediyorum. Sözde ateşkes ilan edildi bakalım rejim bu ateşkesi ne kadar sürdürecek göreceğiz.
Yorumumu siyasi algılayabilir bazı arkadaşlar ama Türkiyedeki sisteme bakarsak hesap vermek yerine , bir yere kayyum atanır şehitlerde üssümüzde yapılan hatalarda 2 günde unutulur. Ben güvenli bölge anlaşmasının yapıldıgı ilk gün yeni bir kandırıldık yaşamayız inşallah dedim bugünlerde gelen haberler orda da işlerin iyi gitmediğini gösteriyor. Çok açık ve net Türkiyenişn Suriye politikası iflas etmiştir.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2028 : 31 Ağustos 2019, 10:58:22 »
Resme büyük bakmak lazım. Bütün bunların sebebi siyasi arenada Türkiyenin yanlızlaşması. Politika üretememek. Rusya, Iran gibi ezeli rakiplerimizle anlaşmaya çabalamak. Ama iran gibi bir devletle anlaşamazsın. Adamların hayalleri pers imparatorluğunu kurmak. Sünnileri katletmek. Çocuklarına osman, ayşe ismi dahi koymaz bu caniler. Bu kadar mezhepçi bu kadar ırkçı insanlardır. Suriye rejimi desen yaptıkları katliamlar, tecavüzler, zulümler anlatmaya bile gerek yok. Reyhanlıda Suriye istihbarat birimi El muharebatın yaptığı saldırıda 53 vatandaşımız şehit oldu. Milyonlarca insan mülteci oldu. Hatayda bile hak idda eder bu caniler. Bunların hakkından Israil geliyor. Rejim sonrası öngörülebilse şimdiye devirmişlerdi bu esad itini. Suriye özelinde Israil ole işbirliği dahi yapılabilir. Rejimi devirsinler guney onların olur. Kuzey' de halep merkezli Türkmen devleti kurabiliriz. Bu şartlarda politika üretememe durumunda yakında komple çıkarız ıdlipte haberiniz olsun. Radikal kararlar almak lazım.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #2029 : 31 Ağustos 2019, 11:34:17 »
Resme büyük bakmak lazım. Bütün bunların sebebi siyasi arenada Türkiyenin yanlızlaşması. Politika üretememek. Rusya, Iran gibi ezeli rakiplerimizle anlaşmaya çabalamak. Ama iran gibi bir devletle anlaşamazsın. Adamların hayalleri pers imparatorluğunu kurmak. Sünnileri katletmek. Çocuklarına osman, ayşe ismi dahi koymaz bu caniler. Bu kadar mezhepçi bu kadar ırkçı insanlardır. Suriye rejimi desen yaptıkları katliamlar, tecavüzler, zulümler anlatmaya bile gerek yok. Reyhanlıda Suriye istihbarat birimi El muharebatın yaptığı saldırıda 53 vatandaşımız şehit oldu. Milyonlarca insan mülteci oldu. Hatayda bile hak idda eder bu caniler. Bunların hakkından Israil geliyor. Rejim sonrası öngörülebilse şimdiye devirmişlerdi bu esad itini. Suriye özelinde Israil ole işbirliği dahi yapılabilir. Rejimi devirsinler guney onların olur. Kuzey' de halep merkezli Türkmen devleti kurabiliriz. Bu şartlarda politika üretememe durumunda yakında komple çıkarız ıdlipte haberiniz olsun. Radikal kararlar almak lazım.

Resme yanlış açıdan bakıyorsun hatta bakıyoruz Devlet olarak bence. Türkiye yalnızlaşıyorsa tek suçlusu başımızdakiler. Bir ülkeyle ortak çıkar ve hedef üzerine ittifak kurmak ayrı şey o ülkenin dümen suyuna girip mandası olmak ayrı. Bir Amerikanın bir Rusyanın yancısı oluşumuzun sebebi bu taktiğimiz.

İranın mezhepçiliği kötü ama bizimki de altta kalır değil. Aynı mezhep diye kolladığımız Arapların bizi her daim satışından sonra mezhepçiliğin faydalı bir taktik olmadığını görmeliyiz. Sanırım bunun için bazılarının şu sünni arapların Cumhurbaşkanımızın posterini yaktığı videoyu görmesi gerekiyordu. İranı düşman görüyor ve alt etmek istiyorsan oradaki soydaşın olan Azerilerle ilişki kurup kollamalısın ama biz tutup da Suriyedeki Iraktaki Araplar için kendimizi ateşe attık.

İsraille işbirliği yapıp güneyi onlara bırakacağız kuzeyde de Türkmen devleti mi kuracağız?! Gerçekçi ol kuzey Suriyede bizim için kurulabilecek tek devlet İslam bilmem ne Devleti olur ki plan orada Kürt Devletinin kurulması. İsrailin ise bizimle işbirliği yapmasına gerek yok zaten Suriyeyi karıştırıp da ekmeklerine yağ sürdük. Amerika da bize sınırımızı çizdi. Zaten yine çok sevgili Filistinli Araplar ve Doğu Akdenizde de İsraili karşımıza aldık.

Yemin ediyorum ki Devletin üst kademesinde bir plan program yok. O gün geldiğinde ne akla gelirse o yapılıyor. Ülke adeta fakülte reisi edasıyla yönetiliyor. Her fırsatta asarım keserim Şamda cuma namazı kılarım vs. deyip olmayınca da yumuşak bir R
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2019, 11:38:13 Gönderen: ACE »