Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 504843 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1960 : 20 Ağustos 2019, 20:41:14 »
Esad konusu kapanmistir beyler. Temas falan yok. Olmesini bekleyecegiz. Yerine gelen adamin tandansina gore temasa gecilir.

Suriye'ye bu hukumeti sokanlar, siyasal islamin burnunun surtulmesini istiyordu. Bu cok net.  Ne Esad'i ezdirdiler, ne de bu hukumete kazandirdilar. Arada harcanan islami degerler ve mucahitler oldu.

Turkiye-suriye evliligi uzerine az makale yayinlanmamisti zamaninda. Biraz Ruslar engel oldu, biraz abd bizi satti.

Son tahlilde Esad diye biri yok artik. Cenazesine katiliriz. Sonraki gelene bakariz.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2019, 20:42:33 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1961 : 20 Ağustos 2019, 22:04:41 »

Bu kadar yazmama gerek yok ama bu cografyanin kaderini Irak ta rahat gorebilirsiniz ;)

Sizinki ütopik ve bos hayaller malesef.Bölgede sizin bilmediğiniz durumlar mevcut.İş sadece Suriye devleti ile oturarak çözülücek mesele değil.

Zaten ortada Suriye devleti yok Rusya var.

Şu bizim bilmediğimiz ama senin bildiğin durumları bize anlat da biz de bilelim o zaman!

Bu arkadaşımızın bi' şey bildiğini hiç zannetmiyorum! Peki bizim bilmediğimiz şeyler ne olabilir dersek; kapalı kapılar arkasında kotarılan işler, yapılan anlaşmalar veya ihanetler olabilir ancak... Bunun dışında olan şeyler zaten sahaya yansıyor ve bizlerde bu yansımaya dayanaraktan öngörülerde bulunuyoruz.

Bizi ''hayal dünyasınında'' gezinmekle suçlamış... Halbuki Suriye meselesinde en başından itibaren neyi öngördüysek bir bir gerçekleşmiştir. Kendisini tanımayız, etmeyiz. Bir resmi görevi var mı, yok mu... bilemeyiz. Neye dayanaraktan ''sizin bilmediğiniz şeyler var'' diyebiliyor... Onu da anlamış değiliz fakat Türk milletinin önüne koya koya '' öğrenilmiş çaresizlik'' koyabiliyor! Neymiş efenim; bölgenin kaderi zaten belliymiş, terör devletinin kurulması kaçınılmazmış mış (!!!) eee, biz neyiz burada o zaman? Bir Türk evladının kaderine razı olduğu nerede görülmüş? Yahu...! bir Türk Oğlu Türk, kendisine biçilmiş kadere razı olabilir mi yav...! Birisi benim geleceğim hakkında kader biçecek ve ben bir Türk evladı olarak bu kadere razı olacağım, öyle mi! Olacak iş mi yav!

Türk milletinin sadece ve sadece adam gibi yönetilmeye, doğru düzgün politikalara ve gerçek devlet adamlarına ihtiyacı vardır. Öyle inanıyorum ki, su dolanıp günün birinde yatağını bulacaktır.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1962 : 20 Ağustos 2019, 22:46:00 »

Bir Türk evladının kaderine razı olduğu nerede görülmüş? Yahu...! bir Türk Oğlu Türk, kendisine biçilmiş kadere razı olabilir mi .. Birisi benim geleceğim hakkında kader biçecek ve ben bir Türk evladı olarak bu kadere razı olacağım, öyle mi! Olacak iş mi !
[/quote]

Sanirim milletce kaderimizin baskalari tarafindan cizilmesine izin vermeyecegimizi tarih boyunca defalarca isbatlamis bulunuyoruz. "Gecmise azacik bakmamiz yeterli Milli mucadele ve kurtulus savasi ,Canakkale mudafaasi ve niceleri"

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1963 : 20 Ağustos 2019, 22:53:45 »
Bölgede Israilin güvenliği ve Rusya nin hak iddasi sağlanmadan konusmalariniz sadece klavye shownizimden oteye gecmez malesef :)

Ama yazilari begendim bu gazla bir Viyana yapabiliriz.

Ben gidip depodan 1945 model silahimi alip geliyorum taksim meydanda buluşuruz.Ordan Şam a akariz akabinde İsrailin hakkindan gelip Amerikayi ele geçiririz.Ortadoğuyu kurtarip forumda siradaki planimizi konusuruz

Not:Ciddiye almayin şaka sadece.

« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2019, 22:56:39 Gönderen: Hilal-i Ahmer »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1964 : 20 Ağustos 2019, 23:07:41 »
Ben de bilmediğimiz bir şey diyeceksin sandıydım. Neyse, masa örtüsünü de kefen niyetine alıver. Saatlerimizi ayarlayalım.  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1965 : 20 Ağustos 2019, 23:09:47 »
Alıntı
İçişleri Bakanı Soylu: "14 gün önce Suriye'de MLKP ile ABD'liler görüştü."

İçişleri Bakanı Soylu: "Bir saat önce, Kızıltepe'den önemli bir ilimize giden bombayı arkadaşlarımız yakaladı."

Bu, programın başında söylediği Şanlıurfa'dan giden bomba değil, ikinci bir bomba.
Alıntı
Suan üs kuşatmada değil ve M5 karayolu açık. Han Şeyhun'da şu an ne rejim var ne muhalifler. TSK , Han Şeyhun / Maarrat Numan arası Hiş'e gözlem noktası kurmanın yanında araziye ağır silahlar sevk ediyor.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1966 : 21 Ağustos 2019, 00:10:49 »
Bu üssü kurmanın amacı tam olarak ne ? Kuşatılan üs ne işe yaradı ki bu üssü kurma gereği duymuşuz. Baktıgımızda amaç gözlem yapmak adıda gözlem üssüydü zaten..Lakin  adamlar ne yaptıgını söylüyor , bizzat Lavrov İdlib teröristlerden arınana kadar op. devam edecek dedi. Hayır gözlem değil yaklaşanı vuracağımız bir üs ise yine Lavrovun dediğine göre Rus askerler operasyonun bizzat merkezinde... Bu üssümüzde kuşatılınca biraz daha geriye çıkıp baska bir üs mü kurcaz amaç ne ? ordaki üslerimizin fonksiyonu nedir ?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1967 : 21 Ağustos 2019, 00:23:53 »
...Suriye'ye bu hukumeti sokanlar, siyasal islamin burnunun surtulmesini istiyordu. Bu cok net.  Ne Esad'i ezdirdiler, ne de bu hukumete kazandirdilar. Arada harcanan islami degerler ve mucahitler oldu...

Siyasal İslamcıların tarihi, kendilerini kullandırma tarihidir. Hem kendilerine ihanet ettiler hem de milletlerine. Zaten adamların literatüründe MİLLET diye kavram yok. Oysaki milletler çağında yaşıyoruz, öyle değil mi?

1400 yıl önceki ÜMMET kavramını günümüze taşımak istiyorlardı. Oysaki ortalık yerde ÜMMET diye bir topluluk yoktu. Ümmet, Hz. Peygamber öldüğü gün dağılmıştır. Ümmet dediğiniz adamlar, Peygamberin naaşına bile hürmet göstermediler ki! Kimin Ümmetinden bahsediyorlar? Peygamber Ümmeti, Peygamberine ihanet etmiştir ve O gün bugündür lanetlidir. Bakınız, yüzyıllardır iki yakası biraya gelebilmiş mi? Gelemez hocam; çünkü Allah Kelamına, Peygamber öğretisine ihanet ettiler. İşte Siyasal İslamcı dediğiniz adamlar bunların bir kanadıdır. Bunların başka kolları, başka kanatları da var elbet...

İslamcılık anlayışının; insanlığa, dünyaya, kainata söyleyebileceği hiç bir değerler bütünü yoktur ve zaten kendi kendini de değersizleştirmiştir. Değerli olan şey Peygamber öğretisiydi; O günün şartlarında insanlığa güzel bir gelecek müjdeliyordu. Fakat bu Sami ırkı var ya...! İşte bu Sami ırkı, İnsanlığın başına beladır. Mücahit diyorlar! Peki kime karşı mücahit? Küfrana karşı mı, hayır kendine karşı?

Hocam bizim köyde, kendiyle mücadele edenlere ''derisiyle dalaşıyor!'' derlerdi. İslam dünyası işte aynen öyledir. Bir kanser hücresi gibi; kendi kendini yok ediyor. İnsanlık namına buralardan hiç bir fayda gelmeyecektir.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1968 : 21 Ağustos 2019, 00:31:27 »
Yukarıda ki düşüncelere ek olarak;

Tez elden Siyasal İslamcılık anlayışı ve İhvancılık belasından kendilerini kurtarsınlar. Din/İman edebiyatıyla dünya işlerinin yürütülemedi defalarca kanıtlandı. Olmayacak duaya Amin! demesinler. Zaten milleti perişan ettiler... Şu İhvancılık belasından; kendilerini de milleti de kurtarsınlar. Tez tövbe edip; Türkçü-Kemalist çizgiye yönelsinler. Çünkü akıl burada, mantık burada, ilim irfan burada... Öteki taraftan elde edebileceğin hiçbir kazanç yoktur. Çünkü akıl olmayan yerde kazançta yoktur. Adam santranç tahtasına resmen zar atıyor! Penç-ü Se; Severler Güzeli Gencüse!

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1969 : 21 Ağustos 2019, 02:14:15 »
İslamciligin antitezi kemalizm degildir. Ya da kemalizmin antitezi islamcilik.

İkisi de millet kavramini carpitmaya calisir. Biri ummet uzerinden oburu bir kült uzerinden. Turkculuk uzerinden gideceksek soy kutugu okumaya baslayacagiz. Nufus mudurlugunun soy kutugu calismalari bu yolda atilmis onemli adimdir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''