Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1910 : 19 Ağustos 2019, 17:24:19 »
Bombayı atan vatandaş Mig-23 içinde Rus pilot var :)

SU-34 zannetim yanılmışım.

mig" border="0

Bu doğrulanmış bilgi mi? Kaynak nedir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1911 : 19 Ağustos 2019, 17:30:51 »
Bombayı atan vatandaş Mig-23 içinde Rus pilot var :)

SU-34 zannetim yanılmışım.

mig" border="0

Bu doğrulanmış bilgi mi? Kaynak nedir?

SU- 34 zannetmiş yanılmış. Pilotun Rus olduğundan eminmiş.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2019, 17:31:42 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1912 : 19 Ağustos 2019, 18:02:40 »

Pilot Rus olmasa bile en azından uçak Rus! -diyebilir miyiz (?)

Suriye' de ki düşmanlarımızı sayıyorum;

1- ABD
2- İsrail
3- İŞİD
4- PYD/YPG
5- Ve buralardan nemalanmaya çalışan diğer emperyalist devletler (İngiltere, Fransa... gibi)

Müttefikler;

1- Suriye
2- Rusya
3- İran
4- Türkiye' nin denetim ve kontrolünde olan muhalif unsurlar. Bu unsurlar Suriye' yle yapılacak bir anlaşma kapsamında silah bırakacak ve karşılığında Suriye Hükumeti tarafından affedilecek unsurlar olacaktır. Silah bırakmayı reddedenler ise zaten ABD/İsrail güdümündeki terör unsurları olup; bunların akıbeti şimdilik meçhuldür.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1913 : 19 Ağustos 2019, 19:59:06 »

Pilot Rus olmasa bile en azından uçak Rus! -diyebilir miyiz (?)

Suriye' de ki düşmanlarımızı sayıyorum;

1- ABD
2- İsrail
3- İŞİD
4- PYD/YPG
5- Ve buralardan nemalanmaya çalışan diğer emperyalist devletler (İngiltere, Fransa... gibi)

Müttefikler;

1- Suriye
2- Rusya
3- İran
4- Türkiye' nin denetim ve kontrolünde olan muhalif unsurlar. Bu unsurlar Suriye' yle yapılacak bir anlaşma kapsamında silah bırakacak ve karşılığında Suriye Hükumeti tarafından affedilecek unsurlar olacaktır. Silah bırakmayı reddedenler ise zaten ABD/İsrail güdümündeki terör unsurları olup; bunların akıbeti şimdilik meçhuldür.

Onu sil.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1914 : 19 Ağustos 2019, 20:05:56 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1915 : 19 Ağustos 2019, 20:48:28 »
Şimdi fark ettim, Suriye' yi sil diyormuşsun... Jeopolitik olarak, Suriye' yle müttefik olmak zorundayız. Aksi taktirde Türkiye' nin bölünme süreci başlar. Özetle;

-Suriye' nin bütünlüğü Türkiye' nin bütünlüğüdür.

Söylemiş olduğum şey, olması gereken genel çerçevedir ve dolayısıyla; gündelik provokasyonlardan, taciz atışlarından veya silahlı çatışmalardan münehzehtir.  Öyle olmak zorunda.

Örnek olsun diye söylüyorum... Şu Amerikalılar;

- 90' lı yıllarda bizim Muavenet gemisini vurdu mu?
- 2003 yılında askerlerimizin başına çuval geçirdi mi?
- 15 Temmuz günü FETÖ kalkışmasını tertipledi mi?
- Bize rağmen, YPG/PYD terör örgütünü silahlandırdı mı?

daha evveliyatı da var (listeyi uzatırsak iş, Johnson Mektubuna kadar gider) fakat O kısmı es geçiyorum... bakınız buna rağmen birileri çıkıp '' AMERİKA BİZİM STRATEJİK ORTAĞIMIZ-MÜTTEFİKİMİZDİR'' diyebiliyor. Kimseciklerden de itiraz geldiğini bugüne kadar duymadım. Anca bizim gibi Atatürkçü, Kemalist kesimden üç-beş kişi dile getiriyor O kadar. Diğerleri koro halinde ; AMERİKA BİZİM STRATEJİK MÜTTEFİKİMİZDİR teranelerini söylemeye devam ediyor. Ben de buna mukabil;

- Suriye, Rusya ve İran bizim stratejik müttefikimizdir -demeye devam edeceğim. Çünkü öyle olmak zorunda. Ayrıca bu konu stratejik müttefikliğin de ötesinde; hayat memat meselesidir. Adam direkt benim toprak bütünlüğüme, iç barış ortamıma saldırıyor. benimle aynı kaderi paylaşmak üzere olan ülkelerle ittifak kurmam aklın gereği değil midir? Tersi durum ya beyinsizlik ya da vatan hainliğidir. Üçüncü ihtimal yok.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1916 : 19 Ağustos 2019, 22:43:50 »
pyd-pkk kim destek veriyor abd-yahudi-ingiltere-fransa

bunlar Türkiye düsmanlaridir

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1917 : 19 Ağustos 2019, 23:06:45 »
Suriyede desteklediğimiz grupların bazıları pek desteklenecek gruplar değiller. 100 görüşlerinden 99u işidle aynı olan gruplarla Türk askerinin yan yana olmasını ben sindiremiyorum. İdlibteki grupların bazıları zamanında işid içinde bulunmuş gruplar. Tabi bu tüm grupları kapsamıyor lakin belirgin birkaç tanesi var. İster Orta Asyacı olun isterseniz Osmanlıcı istersenizde Cumhuriyetçi... Tarihin hiçbir döneminde Türk askeri ortadogu hacivatlarıyla bu kadar içli dışlı olmamıştı. Suriyede ailesi - namusu - vatanı için savaşanlar dışında ordan burdan savaşarak para kazanmak için kopup gelmiş radikal dincilerin bugün hedefi esad olur yarın siz olursunuz. Bu grupların diğer gruplardan izole edilmesi lazım. Türk askeri radikal dincilerin sapkın inançları için kurban edilemez.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2019, 23:08:19 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1918 : 20 Ağustos 2019, 00:47:49 »

Alıntı
METIN GURCAN
@Metin4020
Suriyeli kaynaklara göre Suriye SU 22'leri tarafından vurulan Faylak al Sham'a ait pick up'ın konvoyumuz içindeki resmi. Below is the picture of pick up hit by Syrian Su 22s in the Turkish convoy just before entering Maraet al Numaan...
https://twitter.com/Metin4020/status/1163426656687726593
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1919 : 20 Ağustos 2019, 01:14:20 »

Alıntı
METIN GURCAN
@Metin4020
Suriyeli kaynaklara göre Suriye SU 22'leri tarafından vurulan Faylak al Sham'a ait pick up'ın konvoyumuz içindeki resmi. Below is the picture of pick up hit by Syrian Su 22s in the Turkish convoy just before entering Maraet al Numaan...
https://twitter.com/Metin4020/status/1163426656687726593
Morek üssümüz Esad askerleri tarafından kuşatılmış. Koskoca TSK üssünü kıytırık Rejim askerleri kuşatmış yahu. Bir vatandaş olarak kuşatılırken ne yapıyordunuz diye sormak istiyorum. Madem bu tür olaylara reaksiyon göstermeyecektik neden üs kurduk oraya ? Konvoyu hedef alıyolar tepki yok , üssü kuşatıyolar tepki yok. Eee neden Suriyedeyiz o halde madem hiçbirşeye tepki vermiyoruz. Amaç Rejim askerleriyle Sivil halk arasında güvenliği sağlamaktı ama kendi güvenliğimizi dahi sağlayamamışız. Şimdi Ruslara yalvarcaz ki burdan çıkarken bizi koruyun diye... Bahsettiğimiz ordu binlerce yıllık TÜRK ordusu bu arada... Geldiğimiz noktaya bak.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2019, 01:15:39 Gönderen: DonnieBrasco »