Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
16 (18.6%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
46 (53.5%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
21 (24.4%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
3 (3.5%)

Toplam Oy Verenler: 86

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 224315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38735
 • 318
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1810 : 28 Ocak 2019, 17:30:15 »
Rus ve İran destekli güçler arasında çatışma

Suriye'de Beşşar Esed rejimi saflarında savaşan Rus ve İran destekli iki grup arasında çatışmalar yaşanıyor.
Suriye'de Beşşar Esed rejimi için savaşan Rusya ve İran destekli gruplar arasında çatışma çıktı.

AA muhabirinin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Esed rejimine bağlı ve Rusya destekli "Kaplan Güçlerinin 5. Birliği" ile Beşşar Esed'in kardeşi Mahir Esed komutasında ve İran destekli "4. Fırka" arasında çatışmalar sürüyor.

Çatışmalar, Hama ilinin kuzeybatı kırsalındaki Şatha, Bredic, Haydarayye, İnnab köylerinde yaşanıyor. İki grubun bölgedeki Skeylbiyye, Araştırma Merkezi ve El Ibır isimli geçiş noktalarına askeri sevkiyatları sürüyor.

Yerel kaynaklar çatışmaları, İran'ın bölgedeki etkisini azaltmaya yönelik bir girişim olarak nitelendiriyor.

Çatışmalarda çok sayıda ölen ve yaralanan olduğu öğrenildi.

Özgür Suriye Ordusu bileşenlerinden Ulusal Özgürleştirme Cephesi çatısı altındaki Nasır Ordusu'nun sözcüsü Muhammed Raşit de AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şiddetli çatışmalarda zaman zaman ağır silahlar kullanılıyor. Çatışmalar, askeri muhaliflerin kontrolündeki köylere de sirayet ediyor. Rejim aynı zamanda bu çatışmaları gizlemek için sivil yerleşimlere top ve tank atışları düzenliyor." dedi.

Beşşar Esed rejimi, uzun süredir Suriye'de muhaliflere karşı operasyonlarını kendi ordusu vasıtasıyla değil, esas olarak İran destekli yabancı terörist güçlerle yürütüyor. Bu gruplar halihazırda en yoğun olarak İdlib, Şam, Humus, Deyrizor kırsalı ve özellikle Lübnan sınırında konuşlu bulunuyor.

Rusya ise rejimin kara güçlerine eğitim ve danışmanlık desteği veriyor. Humus'un Tedmur ilçesini (Palmira) terör örgütü DEAŞ'tan temizleme operasyonunda aktif rol alan Rusya destekli kara güçleri, Dera ve Doğu Guta'da güvenliği sağlıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rus-ve-iran-destekli-gucler-arasinda-catisma-41097567
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38735
 • 318
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1811 : 29 Ocak 2019, 00:37:59 »
Alıntı
Arda Mevlutoglu
‏Onaylanmış hesap @orko_8
8 sa.8 saat önce

Makalede aktarılan iki ilginç iddia:
1. Daha önce paylaşılan videoda vurulduğu görülen sistem, Pantsir'in yeni nesil versiyonu olan Pantsir S2
2. Pantsir'i vuran ise HAROP kamikaze dronu.
https://twitter.com/orko_8/status/1089882544563200000
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38735
 • 318
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1812 : 30 Ocak 2019, 09:52:28 »
ABD Savunma Bakanı Vekili Shanahan'dan Suriye açıklaması

Anadolu Ajansı 29.01.2019 - 21:06 DünyaABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Suriye'de DAEŞ'in elindeki toprakların yüzde 99,5'ten fazlasının alındığını, önümüzdeki bir iki hafta içinde terör örgütünün kontrolündeki toprakların tamamının alınacağını söyledi. Suriye'den çekilme kararına yönelik bir soruyu yanıtlayan Shanahan, Suriye'den çekilmenin "ilk aşamalarında" olduklarını ifade etti.
Shanahan, Savunma Bakanlığına vekaleten atandıktan sonra ilk kez Bakanlıkta (Pentagon) basın toplantısı düzenledi.

Eski Savunma Bakanı Jim Mattis'in strateji ve planlarına yönelik çalışmaların aynen devam ettiğinin altını çizen Shanahan, Suriye konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararına yönelik bir soruyu yanıtlayan Shanahan, Suriye'den çekilmenin "ilk aşamalarında" olduklarını ifade etti.

Çekilmeyi "maksatlı, koordineli ve disiplinli bir çekilme" olarak niteleyen Shanahan, şunları kaydetti:

"DAEŞ artık bir alanı yönetmiyor. DAEŞ'in artık kuvvet toplama özgürlüğü yok. Suriye artık onlar için güvenli bölge değil. Onların lider kadrosunun çoğunu ortadan kaldırdık. Finansal kapasitelerini önemli ölçüde gerilettik. Onların bir zamanlar yere göğe sığdıramadığı sosyal medyalarının büyük bir kısmını yok ettik. Onların online faaliyetlerine baktığınızda çok fazla kafa karışıklığı var. Kilit noktaları ve nüfus yoğunluğu olan önemli merkezleri artık kontrol etmiyorlar. İki yıl öncesine zamanı saracak olursak DAEŞ'in elindeki toprakların yüzde 99,5'ten fazlası Suriyelilere iade edildi. Bir iki hafta içinde bu yüzde 100 olacak. Suriye'deki askeri operasyonları şöyle karakterize ediyorum: Terörizm riski ve toplu göç önemli ölçüde azaltıldı."

Shanahan, Suriye'nin kuzeydoğusunda karmaşık bir durumun söz konusu olduğuna işaret ederek, "Sınırın (Türkiye-Suriye) bir tarafında 3,5 milyon mülteci, diğer tarafında ise önemli ölçüde iç mülteci var." dedi.

ABD'li Bakan Vekili, çekilme sürecinde koalisyon ortakları ile askeri ve diplomatik görüşmelerinin güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Avrupa'nın büyük başkentlerinde Suriye'nin kuzeydoğusuna destek konusunda önemli görüşmeler yapılıyor." diye konuştu.

Suriye'nin kuzeydoğusunda yerel güvenliğin nasıl sağlanacağı konusunda da görüşmeler yaptıklarını aktaran Shanahan, bu görüşmeleri kimlerle yaptıklarına değinmedi.

Shanahan, "Şimdi aşırıcılığı kalıcı olarak ortadan kaldırma konusunda ise ümit ediyorum ki yaşadığım süre içerisinde bu sonuca ulaştığımızı söyleyebileceğiz." şeklinde konuştu.

https://www.ntv.com.tr/dunya/abd-savunma-bakani-vekili-shanahandan-suriye-aciklamasi,5fzsLds-_kOkYmavkcV3LA
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38735
 • 318
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1813 : 09 Şubat 2019, 08:49:39 »
İdlib’de yıkım


Uğur Ergan
uergan@hurriyet.com.tr

Esad rejimi birlikleri, İdlib’in güneyini tank ve topçu ile bombalıyor. İki beldede tahribat büyük. Yoğun bombardıman yüzünden vilayetin güneyinden Türkiye sınırına doğru göç başladığı bildiriliyor.
SURİYE’de rejim güçleri, çatışmasızlık bölgesi İdlib’in güneyine son dönemin en yoğun saldırısını başlattı. Yerel kaynaklar, özellikle son iki gündür tank ve top atışları sonucu İdlib’in güneyinde en büyük yerleşim yeri olan Maraat el Numan’a bağlı başta Cercenaz olmak üzere birçok belde ve köyün yerle bir olduğunu duyurdu. En güneyde Latamina’yı da hedef alan saldırılar nedeniyle İdlib’in güneyinden Türkiye sınır hattına doğru göç başladığı bildirildi.

ROKETLİ SALDIRI

Esad güçlerinin saldırılarını, Rusya’nın Türkiye’nin İdlib’deki çabalarının yeterli olmadığını belirtip yükümlülüklerini yerine getirme çağrısı yapmasından sonra yoğunlaştırması dikkat çekti. İdlib’in güneybatısındaki Cisr el Şuğur beldesinin kırsal alanları da rejim güçlerinin roketli saldırısına hedef olurken, güney uçta Latamina, Kafr Zayta ve Hişh, Hama kırsalından yapılan top atışlarıyla vuruldu. Latamina bölgesinde muhalif güçlerin rejim birliklerine karşı koymaya çalıştığı ancak ellerindeki silahların yetersiz olduğu belirtildi. Yerel kaynaklar, en fazla zararı gören Cercenaz ve Tuh beldelerinde çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Abdurrahman Mustafa da, asıl rejimin Soçi Mutabakatı’nı ihlal ettiğini belirterek “Suriye ve bölgeye istikrar gelmesinin birinci şartı Suriye’nin Esad rejiminden kurtulmasıdır” dedi. Türk kaynaklar da İdlib’in güneyinden vilayetin merkezine ve Türkiye sınır hattına doğru onlarca ailenin göç etmeye başladığı bilgisini verdi. Kaynaklar, saldırılarda sivil halkın ihtiyacını karşılayan fırınların da vurulduğu, bu nedenle bölgede kalan az sayıda insanın açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu vurguladı.RUSYA: SONSUZA DEK SÜREMEZ

Öte yandan, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, El Nusra ve ona bağlı Heyet Tahrir el Şam militanlarının İdlib’de kontrol ettiği toprakları genişlettiğini belirtip, bu varlığının sonsuza dek süremeyeceğini söyledi. Dün Rus basınına konuşan Verşinin, “Bu, kötüye gidiş anlamına geliyor. Hem Rusya hem de BM, söz konusu grupları terör örgütü kabul ediyor. Onlarla müzakere yapılamaz” ifadelerini kullandı. Verşinin, ‘olası İdlib harekâtının daha etkili şekilde yürütüleceğini’ de vurguladı.

BİLGİ NOTU
Tuh ve Cercenaz beldelerinin, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan Soçi Mutabakatı çerçevesinde ağır silahlardan arındırılmış olması öngörülmüştü.

‘REJİM İKİ AYDIR SALDIRIYOR’

Tuh beldesinin yerel meclis üyesi Medyad Gacar, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, beldenin iki aydan bu yana Esad rejiminin topçu saldırılarına uğradığını söyledi. Gacar, “İnsanlar hayati endişe taşıyordu. Halk daha güvenli yerleşimlere ve Türkiye sınırına göç etti” dedi. Suriye Müdahale Kurumu Müdürü Muhammed Hallac da, “Tuh beldesinde yerli ve dışarıdan göç eden 33 bin aile yaşıyordu. Bunların yüzde 85’i göçtü. Cercenaz’da da 4 bin aile yaşıyordu. Şu an beldenin çevresinde ancak 520 aile yaşıyor. Beldelerdeki 9 okul, bir fırın ve bir hastane işlevsiz hale geldi” ifadelerini kullandı.WSJ’DEN İDDİA: ABD NİSAN SONU ÇEKİLECEK

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi Amerikan askerlerinin nisan sonuna kadar Suriye’den çekilmelerinin planlandığını yazdı. WSJ’nin görevdeki ve eski Amerikalı yetkililere dayandırdığı haberine göre Trump yönetimi, terör örgütü PKK’nın kolu YPG’nin akıbetine dair bir plan yapılmasını beklemeyebilir. Yetkililer birkaç gün içinde terör örgütü DEAŞ’ın elindeki son beldenin de alınması ile ABD’nin Suriye’deki güçlerinin artık tamamen çekilmeye odaklanacağını ifade etti. Gazete, ABD’nin YPG/PKK’nın korunması konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığını, ancak bu konuda çok az yol alındığını aktardı. WSJ’a göre ABD, Suriye’deki tüm askerleri gelecek haftalarda çekecek. Herhangi bir değişiklik olmazsa ABD güçlerinin önemli bir kısmı mart ayında çekilmiş olacak, diğerleri ise nisan sonuna kadar Suriye’den ayrılacak. Çekilmeye ülkenin güneyindeki 200 ABD askerinin konuşlandığı Al Tanf üssünün de dahil olduğu iddia edildi. Bu üssün gayri resmi olarak İran’a karşı kullanıldığı belirtiliyordu. Suriye’de 2 bin Amerikan askeri bulunuyor.‘KÜRT GRUPLARIN ŞAM İLE ANLAŞACAĞINI UMUYORUZ’

Rusya’nın Soçi şehrinde 14 Şubat’ta yapılacak Suriye konulu üçlü Rusya-Türkiye-İran zirvesine sayılı günler kala, Rusya’nın Şam Büyükelçisi Aleksandr Efimov önemli açıklamalar yaptı. ABD’nin çekilme kararı ardından en hassas mesele haline gelen Kürt grupların elindeki Fırat’ın doğusundaki topraklar hakkında konuşan Efimov, “Şam yönetimiyle Fırat’ın doğusundaki yerel Kürt gruplar arasında yapılan görüşmelerin her iki tarafı tatmin edecek ve aynı zamanda Suriye devlet bütünlüğü ile egemenliğinin tüm toprakları kapsayacak biçimde yeniden tesis edilmesini umuyoruz. ABD’nin bölgeden askeri varlığını çekme niyeti, bu süreçte pozitif adım sayılmasına rağmen şimdilik kapsamlı geri çekilme adımları da görmüyoruz” dedi. Esad rejiminin Rusya tarafından sadece ülke içinde değil, dışarıda da Moskova tarafından desteklendiği mesajını veren Rus Büyükelçi, “Suriye’nin Arap Birliği üyeliğinin de bir an önce geri verilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/idlibde-yikim-41110825
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1543
 • -240
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1814 : 09 Şubat 2019, 10:00:28 »
Suriye toprak bütünlüğü diye birsey artik masada yok. Ruslar once bunu bir icsellestirecek!

Kapali kapilar ardinda ne tur pazarliklar döndü/dönüyor bilemem.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 839
 • 84
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1815 : 09 Şubat 2019, 18:26:04 »
Suriye toprak bütünlüğü diye birsey artik masada yok. Ruslar once bunu bir icsellestirecek!

Kapali kapilar ardinda ne tur pazarliklar döndü/dönüyor bilemem.

Bunda seninle tamamen hemfikiriz. Cetvelle çizilmiş Sykes-Pikot konstrüksiyonun günleri sayılı. Esad sadece Rusya’nın  Valisi.

Çevrimdışı Mermi

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 385
 • -53
 • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1816 : 10 Şubat 2019, 12:56:24 »
Rusya yatıp kalkıp bize dua etsin önce. Ypg konusunda tavrımızı çok net ortaya koymasaydık, önümüzde ki seneler bırakın komple Suriye'yi Şamda bile kalamazdı. Rejimin hiç bir şeyi kalmadı, ülkede ekonomi yok, insanlar sefalet içinde, askerler haraç toplayarak geçiniyor tam bir anarşi devleti. Iran ambargolar altında inliyor. Rusya için sürdürülebilir değil. Iran'ın petrol ihracatını bitirince. Eminim petrol fiyatları dibe vuracak ve arkasından Rusyayı çekilmeye zorlayacaklar. Abd ve Israil, rejimi devirmekten vazgeçmedi süreyi ertelediler. Bunun sebebi bizim Ypg konusunda tavrımızın çok net olması.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2019, 12:57:44 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı tumucin

 • DefenceTurk
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 629
 • -37
 • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1817 : 20 Şubat 2019, 21:01:35 »
Son dakika! ABD'ye çok kritik Suriye ziyareti


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in de bulunduğu heyetle yarın ABD'ye gidecek. �
Edinilen bilgiye göre, Bakan Akar, beraberindeki bir heyetle ABD'de temaslarda bulunacak.

Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in de aralarında bulunduğu heyetle başkent Washington'a gidecek. Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'la da görüşecek.

Görüşmelerde, Suriye başta olmak üzere, bölgesel konuların ve iki ülke arasındaki ilişkilerin ele alınacağı öğrenildi.


http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-abdy ...i-41124192

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38735
 • 318
Peş peşe flaş Suriye açıklamaları! Önce Trump sonra Pentagon...
« Yanıtla #1818 : 23 Şubat 2019, 08:36:00 »
Peş peşe flaş Suriye açıklamaları! Önce Trump sonra Pentagon...ABD Başkanı Donald Trump, "Diğer ortaklarımızla birlikte Suriye'de küçük bir grup askerimizi bırakabiliriz. Geri adım atmadım. Bunlar Suriye'deki insanlarımızın sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor." ifadelerini kullandı. Pentagon, Suriye'nin kuzeydoğusunda güvenli bölge kurmak için uluslararası bir koalisyona destek vermek üzere birkaç yüz asker bırakacağını açıkladı. Öte yandan ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin tartışmalar sürerken, Washington yönetiminin, 200 kadarı Suriye'nin kuzeydoğusunda, 200 kadarı da güneydoğusundaki El Tanf bölgesinde olmak üzere yaklaşık 400 askerini bir süre daha Suriye'de bırakacağı iddia edildi.
Beyaz Saray, ABD'nin Suriye'den askerlerinin çekmesinin ardından yaklaşık 200 askerin bir süre daha ülkede kalacağını duyurmasının ardından bir açıklama da ABD Başkanı Donald Trump'tan geldi.

Beyaz Saray'daki bir etkinlikte konuşan Trump, "Diğer ortaklarımızla birlikte Suriye'de küçük bir grup askerimizi bırakabiliriz. Geri adım atmadım. Bunlar Suriye'deki insanlarımızın sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

PENTAGON'DAN AÇIKLAMA

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), güvenli bölge oluşturmak için uluslararası bir gücün parçası olarak Suriye'nin kuzeydoğusunda birkaç yüz asker bırakacaklarını duyurdu. Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Pentagon Sözcüsü Binbaşı Sean Robertson, "ABD, uluslararası bir gücün parçası olarak Suriye'nin kuzeydoğusunda birkaç yüz asker bırakacak. Ayrıca ABD Suriye’nin güneyindeki El Tanif garnizonundaki varlığını sürdürecek." dedi.

Binbaşı Robertson, "Bu çok uluslu gözlem gücü ABD güçleriyle bölgede istikrarı sağlayacak ve DEAŞ’ın geri gelmesini engelleyecek, öncelikli olarak NATO müttefiklerinden oluşacaktır." diye konuştu. Az sayıdaki bu askerlerin dışında Suriye'deki diğer askerlerin çekileceğini belirten Binbaşı Robertson, ABD öncülüğündeki bu koalisyona katılacak ülkeler konusunda da ise yorum yapmaktan kaçındı.

Bir gazetecinin "Bu bir güvenli bölge midir?" sorusuna ise Robertson, "Terminoloji olarak güvenli bölgedir." yanıtını verdi.

Binbaşı, bu kuvvetin Suriye'nin kuzeydoğusunda güvenlik ve istikrarı sağlamakla görevli olacağına dikkat çekti.

Bu kuvvetin güvenli bölgenin inşasında nasıl bir rol oynayacağına yönelik bir soru üzerine Sözcü Robertson, "Güvenli bölge Türkiye’nin sınırı boyunca kuzeydoğu Suriye'de olacak. (Bunlar da) oradaki güvenlik ve istikrarı sağlayacaklar." ifadelerini kullandı.

ABD kuvvetlerinin söz konusu güvenli bölgede devriye gezip gezmeyeceğine ilişkin bir soruya ise Sözcü, "Evet." cevabını verdi.

Amerikan askerlerinin Münbiç'ten çekilip çekilmeyeceğine ve Türkiye sınırındaki gözlem noktalarına ilişkin sorulara yanıt vermekten kaçınan Robertson, ABD’nin El Tanif üssünde asker bulundurmasının sebebine ilişkin ise DEAŞ’ın kalıcı bir şekilde yenilmesinde bu üssün önemli rol oynadığını ifade etti.

ABD'NİN SURİYE'DE 400 ASKER BIRAKACAĞI İDDİA ETMİŞTİ

Amerikan Washington Post (WP) gazetesinde yer alan ve adı açıklanmayan üst düzey bir yetkiliye dayandırılan haberde, Donald Trump yönetiminin çekilme sürecinin ardından Suriye'de yaklaşık 400 askerini bırakmayı planladığı ileri sürülmüştü.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders'ın dün yaptığı "Yaklaşık 200 askerimiz Suriye'de kalacak" açıklamasının ardından ortaya atılan bu iddia, ABD yönetiminin Suriye'den çekilme stratejisinin "çok net olmadığı" yorumlarına neden olmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/pes-pese-flas-suriye-aciklamalari-once-trump-sonra-pentagon-41126908
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hyperspace

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 186
 • 22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1819 : 23 Şubat 2019, 21:02:38 »
  Oyalanıyoruz oyalanıyoruz oyalanıyoruz! Diplomasiyle bu işin çözülmeyeceği abd yi bu yolla ikna etmenin mümkün olmadığı apaçık ortada.Operasyon geciktikçe işimiz daha da zorlaşacaktır.