Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 504847 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1690 : 29 Kasım 2018, 01:23:13 »
Serkan' ın ki tezden ziyade temennidir. Bir Kürt devleti kurulsun temennisi. Fakat bir sonraki adımı söylemiyor, O nedir; Türkiye' den toprak kopartmak. Bu kısmı niye söylemiyorsun? Şimdi bile Türkiye' den toprak talebi var. 40 yıldır mücadele ediyorlar. Peki, bu konuda ki düşüncesi nedir? 

Devletsizlik sendromu'' diyor. Bu zaten emperyalizmin teorisidir. Mikro milliyetçilik ve inançlar üzerinden yutulabilecek kadar küçük devletcikler yaratmak! Serkan' sa bunu allayıp, pullayıp, cilalayıp  sanki yeni bir şeymiş gibi giydirmeye çalışıyor. Oysaki direkt KÜRESELCİLERİN projesidir.

Tekraren yazalım; MİKRO MİLLİYETÇİLİK ve ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK

Bu kapsamda bir zamanlar, Türkiye Mozaiktir; 36 etnik unsur vardır dedikten sonra, başlıyor saymaya; Türk, Kürt, Laz, Çerkes, Abaza, Gürcü, Arnavut, Pomak derken... yemiyor Alevi, Sünni, Şii, Selefi, Ezidi, Süryani, Rum Ortodoks, Katolik derken... 72 parçaya bölüyorlardı. Ağızlarını her açtıklarında Türk, Kürt, Laz, Çerkez...

Kardeşim, Göğün Oğlu Mustafa Kemal; bütün bunlara Türk milleti demiştir. Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir. BİTTİ...! Niye kaşıyorsunuz? Dedik ya MİKRO MİLLİYETÇİK, emperyalizmin projesidir.

Devletsizlik sendromu diyorlar.. Peki, Kürdün sendromu var da Laz' ın yok mu? Yarın birgün Sendromum hgeldi; ben de Lazistan kuracağım derse!

Hatırlanacağı üzere Ermeniler de bu tuzağa düşmüştü. Bir zamanlar, Sadık-ı Milletti... Ne oldu? Arabı, Bulgarı, Yunanı, Sırpı devlet kurdu, bizim neyümüz eksük dediler?

YAHU KARDEŞİM! BURASI HACI BABA TEKKESİ Mİ?

Felsefi olarak da çokça tartışılmıştır. Dünya üzerinde yaşayan şu kadar halk var, bunların konuştuğu şu kadar dil var... tahminen 5000 tane. Her halk, her millet, farklı bir lisan konuşan her insan topluluğunun devlet kurmaya hakkı var mı? 

İşte emperyalizm bu tartışmadan hareketle; EVET VAR DİYOR. 5000 tane devlet kurulsun, site devletler şehir devletler kurulsun. En güçlü ben olayım, diğerleri bana tabi olsun. Birlikten kuvvet doğmasın diyorlar. Bu gerçeği anlamak bu kadar zor mu?

BÜYÜK TÜRK MİLLETİ, HİÇ BİR ALLAH KULUNA TOPRAK FALAN BAHŞETMEZ ARKADAŞIM. Anca maçası yetenler alır. Kaldı ki Kürt kardeşlerimizin öyle bir talebi yoktur. Olanlar ise Siyonizmin maşası olanlardır. Orta doğu da bir Kürt devleti kurulmuş olsa, buna en çok İsrail sevinecektir. Al sana vadedilmiş topraklar! Bu toprakları yönetmeye beşeri gücü yemediği için, bir diğer halk üzerinden elde etme çabasıdır. 

+1

Partikül sen ne istiyorsun toprak istemeyen kürtler mi sitiyorsun varmı böyle bir seçenek. Tabiki Yunanlılar nasıl İstanbulu istiyor ise ilelebet Kürtlerde Diyarbakırı isteyecek bunu biliyoruz. Ama devleti olmayan kürdün devleti Diyarbakır da kurmaya çalışması ile 20 milyon nüfuslu kürdistan da bir kahvede oturupta Diyarbakırı da istemek aynı motivasyon değil. Bizi devleti büyütmek isteyenlerin romantizmi öbürü devleti olmayanların hayati gayesi. Sonuçta Türkiye kürt devleti kurmaya çalışıyor buna kendinizi razı edin bizim askerlik yaptığımız devlet istiyor bunu ben değil sadece. Ben size farkında olun devlet TV ye çıkıp anlatmıyor diye bilmiyor olmayın diye diyorum. Devletin gizli hülyası Kürt devleti kurmaktır. Karşı olanlara da bir şey döyleyim. Sizin görüşünüz Pkk nın savunduğu dörüştür benim dediklerim pkk nın şiddetle muahlif olduğu görüştür. Pkk kürt devletini istemeyen kesimdir kürtlerin içindeki tartışmalarda. Pkk özerklik istiyor gelecek nesiller kürt devletini kursun diyor. Bir kesim ise daha ziyade Irak kürtleri yani kazanılmış topraklarda ilk önce kürt devletini ilan edelim diyor yani kuzey Irak da kurulsun diyor. Pkk buna şiddetle karşı onlar devlet bize zarar verir diyor. Yani siz pkk tarafındasınız görüş olarak ben karşı taraftayım. Pkk nın görüşü Fransa İsrail Almanya ABD ninde görüşüdür. Onlarda Suriye Irak ve sonrasında baskılar ile Türkiye de federal kürt yönetimleri dayatmak peşindeler. Kürt devletini bir tek biz ve Irak daki kürt ler istiyor. Pkk ile aynı görüşte olmayın diye sizi uyarıyorum. Bu makale tadındaki yazılarımı da 2018 in en faydalı üyesi seçiminde dikkate alırsınız diye umuyorum

-1

Yahu bir zamanlar o Yunanlılar da devleti olmayanların haleti ruhiyesi içerisinde değiller miydi? O zaman da emrperyalistler tarafından kullanılıyorlardı. Şimdi de kullanılıyorlar. Kürt devleti kurunca, bugün  emperyalistler tarafından kullanılanlar o zaman da kullanılmaya devam edecek. O zaman bizim için eksi bir fark da bu sefer karşımızda bütün dünyanın kabul ettiği bir terör örgütü değil, bütün dünyanın tanıdığı ve desteklediği bir devlet olacağı!

Asırlardır bu oyun böyle gemiş böyle gidiyor. Tarih tekerrüden ibaret. Sen hiç duymamışsın. Bu senin istediğini devlet mi ister yoksa devleti yönetenler mi bilemem. Ancak emperyalistler ve özellikle de büyük israilciler kesinlikle istiyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1691 : 29 Kasım 2018, 01:33:56 »
Partikül sen ne istiyorsun toprak istemeyen kürtler mi sitiyorsun varmı böyle bir seçenek. Tabiki Yunanlılar nasıl İstanbulu istiyor ise ilelebet Kürtlerde Diyarbakırı isteyecek bunu biliyoruz. Ama devleti olmayan kürdün devleti Diyarbakır da kurmaya çalışması ile 20 milyon nüfuslu kürdistan da bir kahvede oturupta Diyarbakırı da istemek aynı motivasyon değil. Biri devleti büyütmek isteyenlerin romantizmi öbürü devleti olmayanların hayati gayesi. Sonuçta Türkiye kürt devleti kurmaya çalışıyor buna kendinizi razı edin bizim askerlik yaptığımız devlet istiyor bunu ben değil sadece. Ben size farkında olun devlet TV ye çıkıp anlatmıyor diye bilmiyor olmayın diye diyorum. Devletin gizli hülyası Kürt devleti kurmaktır. Karşı olanlara da bir şey döyleyim. Sizin görüşünüz Pkk nın savunduğu dörüştür benim dediklerim pkk nın şiddetle muahlif olduğu görüştür. Pkk kürt devletini istemeyen kesimdir kürtlerin içindeki tartışmalarda. Pkk özerklik istiyor gelecek nesiller kürt devletini kursun diyor. Bir kesim ise daha ziyade Irak kürtleri yani kazanılmış topraklarda ilk önce kürt devletini ilan edelim diyor yani kuzey Irak da kurulsun diyor. Pkk buna şiddetle karşı onlar devlet bize zarar verir diyor. Yani siz pkk tarafındasınız görüş olarak ben karşı taraftayım. Pkk nın görüşü Fransa İsrail Almanya ABD ninde görüşüdür. Onlarda Suriye Irak ve sonrasında baskılar ile Türkiye de federal kürt yönetimleri dayatmak peşindeler. Kürt devletini bir tek biz ve Irak daki kürt ler istiyor. Pkk ile aynı görüşte olmayın diye sizi uyarıyorum. Bu makale tadındaki yazılarımı da 2018 in en faydalı üyesi seçiminde dikkate alırsınız diye umuyorum

Yav, de get işine Serkan kardeş ya:) Adam resmen bize PKK' lı diyor iyi mi(!)

Kardeş senin mantığına göre biz PKK' lıyız, sense Barzanici' sin öyle mi? Tövbe Ya Rabbel Alemin... Kürdistan kurulmasını reddetmek ne zamandır PKK' cılık oldu (!) Şu kadar şehit, şu kadar gazi vermişiz. Bunlar enayi miydi? Güya Kürt devleti kurulmasını devlet de istiyor muş?

O zaman bende açıkça yazayım, KİM İSTİYORSA HAİNDİR arkadaş. Ne demek miş ya!

Ona devlet, buna devlet...! Burası, batan geminin malları mı, Hacı Baba tekkesi mi? Henüz Türk milleti ölmedi hocam, kusura bakma. Kurulmasını isteyen devlet adamı varsa da haindir, kalleştir, FETÖ' cüdür.  Bu kadar net yani.

Peki PKK niye istemiyor? çünkü bunlar terörist, devlet yönetmeyi bilmiyorlar. Barzani de bilmiyor. Hiç devletleri olmamış ki kardeşim! Kuzey Irak da ki özerk yapıya bakma sen...  PKK' nın, Barzani' den farklı olarak söylediği şey;

Federasyon kuralım, ilk önce kendi kendimizi yönetmeyi öğrenelim, bu arada sizden destek de alalım. Devlet olmayı öğrenince kendi başımızın çaresine bakarız. Hadi eyvallah ... deme çabasıdır. Diğeri ise (Yani Barzo) İsrailli ırkdaşlarına güveniyor. Barzan aşiretinin cibilliyeti bellidir.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1692 : 29 Kasım 2018, 01:37:50 »
Pkk nın görüşünü savunuyorsunuz bilgi veriyorum. Pkk da sizin gibi Kürt devleti kurulmasın tezini savunuyor haberiniz olsunda sonra Serkan a kızın. Ben pkk karşıtı görüşü siz pkk yanlısı görüşü savunuyorsunuz.
Google da aratın "pkk kürt devleti istemiyor" diye çıkan yazıları okuyun onlar sizi serkan dan daha iyi ikna eder.
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1693 : 29 Kasım 2018, 01:43:45 »
Pkk nın görüşünü savunuyorsunuz bilgi veriyorum. Pkk da sizin gibi Kürt devleti kurulmasın tezini savunuyor haberiniz olsunda sonra Serkan a kızın. Ben pkk karşıtı görüşü siz pkk yanlısı görüşü savunuyorsunuz.
Google da aratın "pkk kürt devleti istemiyor" diye çıkan yazıları okuyun onlar sizi serkan dan daha iyi ikna eder.

Abicim, bende niye istemediği yazdım işte. Çünkü, devlet yönetmeye maçası yetmiyor. Allah aşkına, onun istememesiyle benim istememem aynı şey mi?

Bakınız örnekle açıklıyacam;

Ben lokantada yemek yemek istemiyorum. Öteki de istemiyor! Ancak ben.. karnım tok olduğu için, ötekiyse parası olmadığı için... Şimdi bunun ikisi aynı şey mi? 

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1694 : 29 Kasım 2018, 01:52:21 »
Laf ola torba dola konuşuyonuz boş geçmemiş olmak cevap yetiştirmemiş olmamak için. Devlet yönetmeyi maçası yetmemiş ondan istememiş bunlar akılcı laflar değil. Ben böyle akıl süzgecinden geçmeden konuşanlarala iş edinip cevap yetiştiremem
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2018, 01:53:11 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1695 : 29 Kasım 2018, 01:55:16 »
Laf ola torba dola konuşuyonuz boş geçmemiş olmak cevap yetiştirmemiş olmamak için. Devlet yönetmeyi maçası yetmemiş ondan istememiş bunlar akılcı laflar değil. Ben böyle akıl süzgecinden geçmeden konuşanlarala iş edinip cevap yetiştiremem

Bu kendi söylemleri, benim değil ki! hatta kendin bile söyledin ya. Farkında değil misin yoksa? '' devlet kurmanın bize zararı olur'' dememişler mi? Daha demin sen yazdın yahu, yoksa inkar mı ediyorsun? Maçası yetmiyor işte... başka izahı var mı?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1696 : 29 Kasım 2018, 02:05:41 »
Maçası yetmediğinden değil anlatıyorumya pkk küçük ırak da kürt devleti yerine risk alıp Suriye Irak Türkiye İran da federal hakları kazanıp sonra büyük birleşik Kürdistan devletini savunuyor. Yani yüz yıl daha pkk var olsun derdindeler. Irak da bağımsız devlet kurarsak bu kürdistan mevzusu bu sınırlar ile bitmiş olur diyorlar. Karşı görüş ise yani Irak kürt yönetiminin görüşü ise bu riski alamayız şartlar çok uygun iken devletimizi kuralım sonra bir daha bu şansı yakalayamayız az olsun bizim olsun hayale dayalı beklersek kaybederiz diyorlar. Sonuçta her kürt görüşü kürt devleti istiyor ama birisi yani pkk bunu en az 2050 den sonra sı için planlarsak büyük kürdistan hayalimiz gerçekleşir görüşünde. Bence küçük kürdistan daha akıllıca tabiki kürtler için. Altın tepside bir devlet imkanı ortaya sunulmuş bunu kullanmaları gerek. Sulanır ise geleceğin dünyasında kimse sana bu şansı bir daha vermeyebilir.
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1697 : 29 Kasım 2018, 02:15:20 »
Arkadaşım, paradigman yanlış. Bak, sana kendi teorilerinden örnek vereceğim. Sen bir ara da Şİİ HİLALİ, Şİİ HİLALİ diye tutturmuştun. Peki buna niye karşı çıkıyordun kardeşim?

Demek ki, mevcut yapı mevcudiyetini devam ettirebilmek için; ya yayılma politikası izleyecek ya da kendine benzetmeye çalışacaktır. Şayet Kürdistan kurulursa, yaşayabilmek için genişlemek zorunda. Peki ne tarafa doğru genişleyecek, bana söyler misin?

Bunlar devlet kurabilseler, hemen abicikleri harekete geçip hamilik yaparlar, garantörlüğe soyunurlar. Bir daha kılına dokuna bilir misin? Şimdi bile dokunabiliyor musun mesela? Terörist zırhlı aracında ABD bayrağını sallandırdığında kılına dokuna bilir misin? Fırat' ın doğusuna dokuna bildin mi?

Anca gonuşuyon ya!

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1698 : 29 Kasım 2018, 02:23:43 »
Bölgede Amerika İsrail Rusya ve Ab'nin desteğiyle bir Kürt devleti kurulacak ve siz bu devletin bölgedeki Kürt topluluklara sessiz kalacağını mı sanıyorsunuz. Bu sizin kurulacak dediğiniz devlet yarın öbür gün bizim iç işlerimize karışmak isteyecektir. Barzani bile zamanında Türkiye Erbile karışırsa bizde Diyarbakır'a karışırız demisti. Söylediğinde aşiret reisiydi.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1699 : 29 Kasım 2018, 02:37:24 »
Amerika Kurt devleti kurdurmaz!

Tuhaf mi geldi bu soylem? Amerika Kurtleri bolge devletlerini zayiflatma unsuru olarak kullaniyor, boyle yarim yamalak ozerk gibi olusum olarak birakir devlet yapmaz.

Islem Romalilardan beri kullanilan usul: bol ve yonet.

Bir avuc Ingiliz nasil zamaninda koskoca kalabalik Hindistani yonetti? Maharadja beyliklerini birbirine dusurerek Hintliyi Hintliye kirdirarak adamlar bir guzel hukmetti.

Afrika'da tek bir tek kabileden olusan devlet yok, sinirlari oyle cizdiler ki en az iki veya uc rakip kabile olsun o ulkede. Ne zaman bir Afrika ulkesi biraz belini dogrultsa hemen bir ic karisiklik cikariyordu Ingiliz, kabilelerden birini silahlandirip otekinin uzerine saliyordu.

Simdi Amerika niye bir Kurt devleti kurdursun? Amerika istedigi zaman Kurtleri ayaklandiriyor silahlandiriyor ve ortadogu ulkelerinde karisiklik yaratiyor, nicin Amerika bu silahi kendi eliyle yok etsin ki?
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2018, 02:41:19 Gönderen: Nutuk »