Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 504611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1680 : 28 Kasım 2018, 12:58:23 »
Bunları kafanıza takmayın bizim lehimizde bu olayların hepsi. Kürtlere topraklarımız dışında devlet veriyorlar bu zaten bizim en çok isteyeceğimiz şey kızacak bir şey yok. Bizim kaşlarımızı çattığımıza bakmayın gayet memnunuz olup bitenlerden. Sadece Fırat ı geçip denize ulaşamasınlar bizim mevzumuz bu kadar onunda önünü aldık. Sınırlarımız dışında komşulardan birinde ikisinde fark etmez bir kürt devleti bizim için çok iyidir. İçinde illaki pkk da olacak tabi bizemi gelsinler Suriye yi bırakıp. İstedikleri devlet o işte bizim meselemiz değil. Ayrıca teröristlerin bu yeni durum ile ilgilerinin alakalarının sınırlarımız dışına kaydığınıda görmemiz lazım. Gayet mutlular bu yeni durumdan. Yani Amerika bize çalışıyor aslında bunun kendileride farkında o yüzden böyle utanmaz görünüyorlar memnun olduğumuzun aslında farkındalar. Bizde fıratı geçme gerisine karışmam diyoruz zaten. Kürtler sınırlarımız dışında kendilerine bir hayat kuruyor bizimle bu işin olmayacağını görüyorlar. Bu çatışmalar sonsuza dek hiç bir yerde sürmemiştir bizdede bitecek illaki. Kürtlerde kendilerine böyle Suriye Irak arasında bir kader çizecekler. Bir sakinleşme fark etmiyormusunuz bu sakinliği bastırılma yenme gibi görmek öyle izah etmek bence doğru değil. Sadece başarılı operasyonlar değil bu sakinleşmenin sebebi. İlgileri öncelikleri değişti
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2018, 13:01:28 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1681 : 28 Kasım 2018, 13:07:25 »
Aha başladı yine Kürt devleti iyidir söylemine.

Pkkdan önce asala vardı! Amacı Türkiye'den toprak alarak büyük Ermenistan'ı kurmaktı. O zamanlar Ermenistan da vardı üstelik!

Yunanistan! Halen Megali İdea peşinde koşuyor. Oysa üzerinde yaşadıkları bir toprak parçasına sahipler. Bağımsızlar. Ancak her fırsatta Türkiye'nin yoluna taş koyuyorlar!  Halen Türkiye topraklarında gözleri var!

Dünya üzerinde bunun gibi pek çok örnek var. Ve bu örnekler, bilimsel çerçeve ile bakarsak, Serkan'ın Kürtlerin Türkiye dışında bir devlet kurmalarıyla Türkiye'den toprak talebi beklentisinin ve dolayısıyla terörün sonra ereceği tezini net bir şekilde çürütüyorlar.

2X2=4
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1682 : 28 Kasım 2018, 13:10:53 »
Biz de yeni osmanli hayaliyle suriye'ye daldik ama. Hem de toprak talebi, en azindan yonetim degisikligi istegiyle.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1683 : 28 Kasım 2018, 13:20:17 »
Serkan bey sanki motoru ateşlemek için gaz veriyor?
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2018, 19:07:27 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1684 : 28 Kasım 2018, 18:45:15 »
Bunları kafanıza takmayın bizim lehimizde bu olayların hepsi. Kürtlere topraklarımız dışında devlet veriyorlar bu zaten bizim en çok isteyeceğimiz şey kızacak bir şey yok. Bizim kaşlarımızı çattığımıza bakmayın gayet memnunuz olup bitenlerden. Sadece Fırat ı geçip denize ulaşamasınlar bizim mevzumuz bu kadar onunda önünü aldık. Sınırlarımız dışında komşulardan birinde ikisinde fark etmez bir kürt devleti bizim için çok iyidir. İçinde illaki pkk da olacak tabi bizemi gelsinler Suriye yi bırakıp. İstedikleri devlet o işte bizim meselemiz değil. Ayrıca teröristlerin bu yeni durum ile ilgilerinin alakalarının sınırlarımız dışına kaydığınıda görmemiz lazım. Gayet mutlular bu yeni durumdan. Yani Amerika bize çalışıyor aslında bunun kendileride farkında o yüzden böyle utanmaz görünüyorlar memnun olduğumuzun aslında farkındalar. Bizde fıratı geçme gerisine karışmam diyoruz zaten. Kürtler sınırlarımız dışında kendilerine bir hayat kuruyor bizimle bu işin olmayacağını görüyorlar. Bu çatışmalar sonsuza dek hiç bir yerde sürmemiştir bizdede bitecek illaki. Kürtlerde kendilerine böyle Suriye Irak arasında bir kader çizecekler. Bir sakinleşme fark etmiyormusunuz bu sakinliği bastırılma yenme gibi görmek öyle izah etmek bence doğru değil. Sadece başarılı operasyonlar değil bu sakinleşmenin sebebi. İlgileri öncelikleri değişti

Kürtler dediğin gibi bir sıkıntı oluşturuyorlarsa ki ülkeden gitmeleri iyi olacak noktasına çıkıyor söylediklerin kürdistanın kurulmasını beklemeden her hangi bir yöntemle bu sıkıntı çözülmeli. Sanıyor musunki kürt devleti bir Yunanistan bir israil olmayacak her fırsatta ağa babalarından aldığı silahları bize doğrultup askeri ve politik krizler çıkarmayacak sanıyor musunki tasmasını kim tutarsa onun için havlamayacak saldırmayacak. Her türlü kürt devleti bizim çıkarlarımıza terstir. İki halk arasında düşmanlık varken çıkarların uyuşsa dahi sağlam ilişkiler kuramazsın.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1685 : 29 Kasım 2018, 00:08:31 »

Kürtler dediğin gibi bir sıkıntı oluşturuyorlarsa ki ülkeden gitmeleri iyi olacak noktasına çıkıyor söylediklerin kürdistanın kurulmasını beklemeden her hangi bir yöntemle bu sıkıntı çözülmeli. Sanıyor musunki kürt devleti bir Yunanistan bir israil olmayacak her fırsatta ağa babalarından aldığı silahları bize doğrultup askeri ve politik krizler çıkarmayacak sanıyor musunki tasmasını kim tutarsa onun için havlamayacak saldırmayacak. Her türlü kürt devleti bizim çıkarlarımıza terstir. İki halk arasında düşmanlık varken çıkarların uyuşsa dahi sağlam ilişkiler kuramazsın.

Kürtler devlet olurlarsa bizimle kötü olmalarını ben beklemiyorum. Çünkü o durumda Türkiye Kürtler için hayati bir komşu olacak. Denize kapalı bir kara ülkesi komşuları ile iyi ilişkiler kurmayı ister hep. Ermenistan bile bize sürekli alttan alıyor bu yüzden. Biz işi Karabağ yüzünden yokuşa sürmesek iki dakka da ne ermeni katliamı söylemi kalır ne başka bir şey ilişkileri düzeltirler. Ayrıca kötü olmak istersede olsun Kürtler bu onların hakkıdır iyi olmak zorunda değil. Biz törör e varan devletsizlik sendromu üzerine bir beklentideyiz. Bu sorun ortadan kalkar ise biz çok rahatlarız ondan sonra Kürtler Yunanistan olmuş önemi o kadar yok. Bu terör meselesi o zaman kürtler için sadece bir ukteye dönüşür duvarlardaki sembolik büyük kürdistan haritası olarak yetinilir. Devletleri olmaması her kürdü yaşadığı yerde kürdistan kurma gayesine mecbur bırakıyor. Bizim amacımız bu devletsiz kürdün kafasındaki devletsizlik durumunu ortadan kaldırmak. Diyarbakırlı şunu demesin dünyada bir kürdistan yok onu kuracağım demesin ya ne desin çok istiyor ise ben kürdistanı büyüteceğim isterse desin yine. Bu ikinci sebep birincinin binde biri kadar motive edicidir bize faydası böyle olur. Yoksa bende biliyorum hep büyük kürdistan isteyen birileri olacaktır. IRA nasıl zaptedildi kendini firenledi çünkü ortada zaten bir İrlanda var ondan. Türkiye bu yüzden Suriye deki ABD girişimlerinden rahatsız değildir. Sadece kendi menfaatleri doğrultusunda disipline ediyor oluşumu. Bunu başardı gerisi bizi ırgalamaz. ABD zaten oralarda çok büyük ihtimal ile kürt devletide kuramaz ama olaki kurulsa bile bize zararı değil faydası olur biliyoruz. türkiye sınırları dışında ne kadar büyük kürt devleti olursa o kadar mutlu olur. Denize ulaşmamaları bir tercihtir ama oda şart değil. Bizim için denize ulaşmamalarının bizi bir arap coğrafyasından kopartacakları için önemi var buna esir kalmak istemeyiz bu büyük Arap coğrafyası ile tabiki kara bağımız kalmalı seçenek olarak. Bu yüzden denizle aralarına girdik yoksa güçleri yeterse güneyden körfeze insinler oradada deniz var o bizi ırgalamaz. Yani demek istediğim Türkiye ABD den rahatsız değil aksine işine geliyor. Pkk ya rağmen bu böyle. Biz burada kaşlarımızı çatıyor görünmek zorundayız bu bizim rolümüz repliğimiz bu oyunda. Bunun faydaları var çünkü bu kürt devletini biz kuruyor durumunda kalmamalıyızki Araplar la küs olmayalım. Bütün suçu ABD ye Fransaya Almanaya ya İsrail e atarak amaca ulaşıyoruz. Hemde kaşlarımızı çatarak tepki gösterme hakkımızı koruyoruz ara sıra tepki bombaları atabiliriz bu sayede. Buda onları kontrollü olmaya zorlar. Terör çünkü onlar için bir kazanım ve bitirmek istemeyeceklerdir bir süre varlığımız devam ediyor görüntüsü vermeye çalışacaklar o zaman bombalayacak ceza kesilecek bir yerler olmalı. Zaten içinde pkk olan bir yerle iyi olacak halimiz yok asabı bozuk görüneceğiz tabiki rol bu. ama ziyadesi ile memnunuz aslında bu yeni durumdan biz. İtirazı olanlarda korkmasın batı bize bu iyiliği yapmaz orada kürt devleti kurmaz çünkü bu devlet türkiye ye yarayacak bilirler. Bakın Irak da bağımsızlık oylamasını nasıl engellediler. Kimse Kürt devleti kurup kürt meselesi bitsin istemiyor aslında. Bir tek kürtler ve biz istiyoruz bunu. Bu yüzdende olması çok zor maalesef.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2018, 00:19:11 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1686 : 29 Kasım 2018, 00:16:09 »
Yahu Serkan, halen devletsizlik sendromu diyorsun. Bak sadece iki örnek verdim. İki devleti olan ama düşmanlıktan sınır tanımayan ülke.

Bir yadan denize kapalı kürt devleti diyorsun, bir yandan Suriye'de ABD kürt devleti kurarsa bizim işimize yarar diyorsun. E o devlet Akdeniz'e ulaşamayacak mı? Tabi ki ulaşacak! Ve sahiplerinin istediği şekilde bize baskı uygulamak için eskisinden daha güçlü bir silah olacak! Türkiye neredeyse tamamne kuşatılmış olacak!

İRA örneğini vermişsin yine. İrlanda dışında İngiltere'den toprak talep eden İrlandalılar var mı!
Türkiye dışında devletleri olan ama halen Türkiye'nin topraklarına göz dikenler var.
Yani ikisi çok çok farklı!

Bilimsel olarak tezin toprak oldu!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1687 : 29 Kasım 2018, 00:39:40 »
Burada asıl sorun kürt devleti kurmak değil aksine kuramamaktır onu size anlatacağım. Pkk ile Kuzey Irak Kürt yönetimi arasında bir görüş ayrılığı var. Irak kürt yönetim eldeki kazanımlar ile Irak da bağımsız devlet olalım diyor. Pkk ise bunun kendi sonları olacağını bildiği için karşı tez olarak hayır ilk önce Suriye Irak ve Türkiye de ve birazda İran da belki özerk federe kürt yönetimlerini sağlayıp sonra bunların birleşmelerine gelecekte sağlayıp büyük Kürdistan kuralım diyorlar. Şimdi bu Suriye olayı pkk nın görüşüne yaklaşan bir gelişme aslında ve bu hali ile bize zararlı olacak. Devlet kurabilseler işimiz kolay olurdu ama Suriye ile federal bir çözüme gittiklerinde bu Irak dada zaten böyle oldu geriye Türkiye ye bu dayatılacak model olarak. Bu çok büyük tehlike bizim için. Devlet kursalar bu tehlike olmazdı ama kuramazlar ile federal özerk yapılar olursa biz çok sıkıntı çekeceğiz. Şu anki durum buna doğru gidiyor. Bizim iyiliğimizi istemeyenlerde bunu dayatacaklar kimse kürtlere bağımsız devlet vermeyecek. Irak daki bağımsızlık çabasında nasıl telaş yaptılar gördünüz. Yani endişelenelim ama kürt devleti kurulmayacak diye endişelenelim kurulacak diye değil. Ve benim istediğimde olmayacak sevinebilirsiniz sizin istediğiniz olacak kürdistan kurulmayacak onun yerine federe özerk kazanılmış hakları olan devletimsiler kurulacak. Ondan sonra göreceğim ben sizi kıvranırken. Benim önerim küçük büyük demeden devleti kurmak ama olmayacak bu kimse çünkü kürt çatışması bitsin Türkler bir oh desin istemiyor.
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1688 : 29 Kasım 2018, 01:06:14 »
Serkan' ın ki tezden ziyade temennidir. Bir Kürt devleti kurulsun temennisi. Fakat bir sonraki adımı söylemiyor, O nedir; Türkiye' den toprak kopartmak. Bu kısmı niye söylemiyorsun? Şimdi bile Türkiye' den toprak talebi var. 40 yıldır mücadele ediyorlar. Peki, bu konuda ki düşüncesi nedir? 

Devletsizlik sendromu'' diyor. Bu zaten emperyalizmin teorisidir. Mikro milliyetçilik ve inançlar üzerinden yutulabilecek kadar küçük devletcikler yaratmak! Serkan' sa bunu allayıp, pullayıp, cilalayıp  sanki yeni bir şeymiş gibi giydirmeye çalışıyor. Oysaki direkt KÜRESELCİLERİN projesidir.

Tekraren yazalım; MİKRO MİLLİYETÇİLİK ve ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK

Bu kapsamda bir zamanlar, Türkiye Mozaiktir; 36 etnik unsur vardır dedikten sonra, başlıyor saymaya; Türk, Kürt, Laz, Çerkes, Abaza, Gürcü, Arnavut, Pomak derken... yemiyor Alevi, Sünni, Şii, Selefi, Ezidi, Süryani, Rum Ortodoks, Katolik derken... 72 parçaya bölüyorlardı. Ağızlarını her açtıklarında Türk, Kürt, Laz, Çerkez...

Kardeşim, Göğün Oğlu Mustafa Kemal; bütün bunlara Türk milleti demiştir. Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir. BİTTİ...! Niye kaşıyorsunuz? Dedik ya MİKRO MİLLİYETÇİK, emperyalizmin projesidir.

Devletsizlik sendromu diyorlar.. Peki, Kürdün sendromu var da Laz' ın yok mu? Yarın birgün Sendromum hgeldi; ben de Lazistan kuracağım derse!

Hatırlanacağı üzere Ermeniler de bu tuzağa düşmüştü. Bir zamanlar, Sadık-ı Milletti... Ne oldu? Arabı, Bulgarı, Yunanı, Sırpı devlet kurdu, bizim neyümüz eksük dediler?

YAHU KARDEŞİM! BURASI HACI BABA TEKKESİ Mİ?

Felsefi olarak da çokça tartışılmıştır. Dünya üzerinde yaşayan şu kadar halk var, bunların konuştuğu şu kadar dil var... tahminen 5000 tane. Her halk, her millet, farklı bir lisan konuşan her insan topluluğunun devlet kurmaya hakkı var mı? 

İşte emperyalizm bu tartışmadan hareketle; EVET VAR DİYOR. 5000 tane devlet kurulsun, site devletler şehir devletler kurulsun. En güçlü ben olayım, diğerleri bana tabi olsun. Birlikten kuvvet doğmasın diyorlar. Bu gerçeği anlamak bu kadar zor mu?

BÜYÜK TÜRK MİLLETİ, HİÇ BİR ALLAH KULUNA TOPRAK FALAN BAHŞETMEZ ARKADAŞIM. Anca maçası yetenler alır. Kaldı ki Kürt kardeşlerimizin öyle bir talebi yoktur. Olanlar ise Siyonizmin maşası olanlardır. Orta doğu da bir Kürt devleti kurulmuş olsa, buna en çok İsrail sevinecektir. Al sana vadedilmiş topraklar! Bu toprakları yönetmeye beşeri gücü yemediği için, bir diğer halk üzerinden elde etme çabasıdır. 

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1689 : 29 Kasım 2018, 01:16:27 »
Partikül sen ne istiyorsun toprak istemeyen kürtler mi istiyorsun var mı böyle bir seçenek. Tabi ki Yunanlılar nasıl İstanbul'u istiyor ise ilelebet Kürtlerde Diyarbakır'ı isteyecek bunu biliyoruz. Ama devleti olmayan kürdün devleti Diyarbakır'da kurmaya çalışması ile 20 milyon nüfuslu kürdistan da bir kahvede oturup  Diyarbakırı'da istemek aynı motivasyon değil. Biri devleti büyütmek isteyenlerin basit alışılagelmiş romantizmi öbürü devleti olmayanların hayati gayesi. Sonuçta Türkiye kürt devleti kurmaya çalışıyor buna kendinizi razı edin bizim askerlik yaptığımız devlet istiyor bunu ben değil sadece. Ben size farkında olun devlet TV ye çıkıp anlatamıyor diye bilmiyor olmayın diye diyorum. Devletin gizli hülyası Kürt devleti kurmaktır. Karşı olanlara da bir şey söyleyim. Sizin görüşünüz Pkk nın savunduğu görüştür benim dediklerim pkk nın şiddetle muhalif olduğu görüştür. Pkk kürt devletini istemeyen kesimdir kürtlerin içindeki tartışmalarda. Pkk özerklik istiyor gelecek nesiller kürt devletini büyük kürdistan olarak kursun diyor. Bir kesim ise daha ziyade Irak kürtleri yani kazanılmış topraklarda riske etmeden bir an önce ilk önce kürt devletini ilan edelim yoksa oda gidecek diyor yani kuzey Irak da kurulsun diyor. Pkk buna şiddetle karşı onlar devlet bize zarar verir diyor. Yani siz pkk tarafındasınız görüş olarak ben karşı taraftayım. Pkk nın görüşü Fransa İsrail Almanya ABD ninde görüşüdür. Onlarda Suriye Irak ve sonrasında baskılar ile Türkiye de federal kürt yönetimleri dayatmak peşindeler. Kürt devletini bir tek biz ve Irak daki kürt ler istiyor. Pkk ile aynı görüşte olmayın diye sizi uyarıyorum. Oynanan türlü oyun Kürt devletinin kurulmasını engellemek isteyen Batı'nın oyunudur asıl. Kürt devleti bizim menfaatimizedir bunu bilen batı onun yerine federatif çözümler dayatıyor. Federal kazanılmış hakları birbirine komşu 4 ülkede de isteyebilirsiniz ama bağımsız devleti 4 ülkede ayrı ayrı isteyemezsiniz devlet küçük büyük bir kere kurulur sonra büyük harita hayali elbet olur ama oda romantik bir hayal olarak Yunan megola idea sı gibi olur her ülkenin olduğu gibi yani. Sizin asıl korkunuz devlet değilde federal seçenek olduğunda olacakları düşünün. Suriye deki kürtler yıllar önce federal haklar elde etmişlerdi olmayacak sanmayın sonra kaldırıldı bu zorla. Yine olacak asıl korkmanız gereken budur Suriye kürtleri haklarını kazandı Irak bile kazandı hani Türkiye'de diyecekler. Ama hani Türkiye'de kürt devleti kimse demezdi dört tane yan yana kürt devleti olmaz çünkü. Ama federal haklar olur bu insani istek çünkü öyle sunulacak. Uyan Türkiyem kandırııyorsunuz Kürt devleti istemek vatanseverliktir.  Bu makale tadındaki yazılarımı da 2018 in en faydalı üyesi seçiminde dikkate alırsınız diye umuyorum
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2018, 01:33:55 Gönderen: serkan »
beğen