Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1620 : 18 Eylül 2018, 13:06:09 »
Acemler palavradan başka bir şey yapmazlar da Ruslar ne yapacak onu merak ediyorum! Sonuçta vurulan Rus uçağı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1621 : 18 Eylül 2018, 14:43:57 »
Yapan İsrail oldumu Ruslarda ses çıkarmıyor
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1622 : 18 Eylül 2018, 15:31:34 »
Rusya'dan 'kayıp uçak' açıklaması!

Rusya Savunma Bakanlığı, İl-20 model 15 kişilik askeri mürettebat taşıyan uçağı Suriye'nin düşürdüğünü açıkladı. Rusya İsrail Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. İsrail ordusu ise Rusya'nın iddialarını yalanladı.
Rusya Savunma Bakanlığı, içinde 15 asker bulunan İl-20 model Rus askeri uçağının Akdeniz üzerinde radardan çıktığını bildirerek, "Uçak, İsrail'e ait 4 F-16 uçağının Lazkiye saldırısı sırasında kayboldu" açıklamasını yapmıştı.

"İSRAİL'İN SORUMSUZ DAVRANIŞI NEDENİYLE 15 ASKERİMİZ ÖLDÜ"

Rus Savunma Bakanlığı; " Radarda kaybolan uçağımızı Esed güçleri vurdu ve buna İsrail sebep oldu. İsrail'in sorumsuz davranışı nedeniyle 15 askerimiz öldü. İsrailli pilotlar askeri uçağımızı Suriye hava savunma sisteminin olduğu yöne itti. İsrail planlanan operasyondan sadece 1 dakika önce bizi uyardı. Ancak bu süre savaş uçağımızın güvenli alana geçmesi için yeterli değildi. 15 askerimiz İsrail'in sorumsuz davranışları nedeniyle öldü. İsrail'in Rusya'daki davranışları provokasyona neden oluyor. İsrail ordusunun uçağımızı inişe hazırlanırken görmemesi imkansız. İsrail'in bu düşmanca davranışına uygun ölçülerde karşılık verme hakkına sahibiz." açıklaması yapıldı.

Rus askeri uçağı radarda kaybolduRus askeri uçağı radarda kayboldu
RUS SAVUNMA BAKANI İSRAİLLİ BAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ile konuştu. Şoygu; "İsrail Savunma Bakanı ile konuştuk onlara İsrail'in davranışlarının sorumsuzca olduğunu söyledim. 15 Rus'un ölümüne onların davranışlarının neden olduğunu ve tek sorumlunun İsrail olduğunu belirttim" ifadelerini kullandı.

KREMLİN: ANLAŞMA ETKİLENMEYECEK

Kremlin'den  yapılan açıklamada; "Rus uçağının düşürülmesi endişe verici, durum değerlendiriliyor. " açıklamasında bulunuldu. Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov da, Türkiye ve Rusya arasında varılan İdlib anlaşmasının, Suriye’nin geleceği açısından son derece önemli olduğunu belirterek, "Suriye’de düşen Rus uçağı bu anlaşmayı asla etkilemeyecek" dedi.

RUSYA BÜYÜKELÇİSİNİ ÇAĞIRDI

Rusya İsrail Büyükelçisi'nin Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı.

İSRAİL'DEN YANIT

İsrail, Rus askeri uçağının Suriye'de Esed güçleri tarafından vurularak düşürülmesinde sorumluluğu olduğu suçlamasını reddetti. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Rus askerlerin ölümünden dolayı üzgünüz, ama sorumlusu Esad, İran ve Hizbullah'tır. İsrail jetleri çoktan üslerine dönmüştü" denildi.

FRANSA 'MÜDAHALEMİZ YOK' DEMİŞTİ

Uçağın radarda kaybolmasının ardından Fransa'nın Rus askeri uçağını düşürdüğüne dair iddialar ortaya atılmıştı.  Reuters'e konuşan Fransız askeri yetkili, "Olayla ilgili hiçbir bağlantımız yok" açıklamasında bulunmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/israil-ve-fransa-saldirirken-rus-ucagi-radarda-kayboldu-40959594
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1623 : 18 Eylül 2018, 17:28:12 »
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den flaş bir açıklama geldi. Putin, 'Rus uçağını İsrail vurmadı. Trajik ve bir şansızlık zinciri gibi görünüyor. Hala ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Alınacak önlemler herkesi ilgilendiriyor. Önlemler Suriye'deki askeri personelin güvenliğine yönelik olacak.' dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/israil-ve-fransa-saldirirken-rus-ucagi-radarda-kayboldu-40959594

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1624 : 18 Eylül 2018, 17:31:52 »
Bakan Akar'dan önemli mesajlar

[img][http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/750x422/5ba10275c03c0d0e3ce6b4b1.jpg/img]

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Soçi'de varılan mutabakatı konuya taraf ülkeler ve bölge halkı için önemli bir kazanım olarak nitelendirerek, "İdlib'deki askeri pozisyonumuzla ilgili faaliyetlere bugüne kadar olduğu gibi Rusya ile koordineli şekilde devam edilecek." dedi.
Akar, bazı ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldiği yemekteki konuşmasında, uluslararası güvenlik ve istikrarın önemli risklerle karşı karşıya kaldığı bir dönemden geçildiğini belirtti.

Türkiye'nin aynı anda birden çok tehditle mücadele ettiğini vurgulayan Bakan Akar, "Bir yandan FETÖ, PKK/PYD/YPG/KCK ile mücadele ederken bir yandan da 3 milyondan fazla Suriyeliye ev sahipliği yapıyoruz." diye konuştu.

Türkiye'nin sadece Suriye ve Irak'ın değil, tüm komşularının toprak ve politik bütünlüğüne saygılı olduğunu kaydeden Akar, "Ancak bu ülkelerden ülkemize saldırı gerçekleştirilmesine sessiz kalmadık, bundan sonra da kalmayacağız. Bölgedeki temel hedefimiz barış ve istikrarı sağlamak, terörle mücadele etmektir. Bunu yaparken de masum insanların, çevrenin, dini ve kültürel yapıların zarar görmemesi için büyük hassasiyet gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

Akar, terör örgütü PKK'nın aynı zamanda YPG demek olduğuna dikkati çekerek, "Aynı kaynaktan beslenen tek bir terörist yapı. Türkiye ve Irak'ta adı PKK, Suriye'ye geçince ise adı YPG oluyor. Bölgede bir terör koridorunun oluşturulmasına, bu kapsamda terör örgütlerinin burayı serbestçe kullanmasına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

"İdlib'de büyük bir insani kriz yaşanmasının önüne geçildiğine inanıyorum"

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmelerin ardından ortaya konulan "İdlib Gerginliğin Azaltılması Bölgesindeki Durumun İstikrarlaştırılmasına İlişkin Mutabakat Zaptı"na da değinen Akar, şunları dile getirdi:
"Cumhurbaşkanımızın yoğun çalışmalarıyla İdlib'de büyük bir insani kriz yaşanmasının önüne geçildiğine inanıyorum. Türkiye, Suriye krizinin başından beri olduğu gibi İdlib meselesinde de üzerine düşeni yapmaya devam edecektir. Bu mutabakat, Türkiye'nin yeni yüklerle karşılaşmaması bakımından olduğu kadar Rusya başta olmak üzere konuya taraf ülkeler ve bölge halkı için de önemli bir kazanımdır."

Akar, "İdlib'deki askeri pozisyonumuzla ilgili faaliyetlere bugüne kadar olduğu gibi Rusya ile koordineli şekilde devam edilecek." dedi.
Terör örgütlerine yönelik Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının düzenlendiğini anımsatan Akar, şunları kaydetti:

"Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 binden fazla azılı DEAŞ mensubu teröristi etkisiz hale getirdik. Türkiye olarak DEAŞ ile göğüs göğüse savaşan tek ülkeyiz. Diğer ülkeler havadan bombalıyor ama biz ordumuzla birebir DEAŞ ile karşı karşıya gelen tek ülkeyiz. Zeytin Dalı Harekatı'nda ise 5 bine yakın PKK ve DEAŞ teröristini etkisiz hale getirdik.

Başarıyla gerçekleştirdiğimiz iki operasyonla güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşmasını engelledik. İki operasyonda da sivillerin, çevrenin, dini ve kültürel yapıların zarar görmemesi için hiçbir ülkenin göstermediği kadar hassasiyet gösterdik."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-bakan-akardan-onemli-mesajlar-40960315

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1625 : 18 Eylül 2018, 21:29:24 »
kim vurdu ya gitti adamlar resmen. Hani bir Niyazi varsa oda bu uçaktaki askerlerdir heralde.Adamların askeri bandosu bile Suriye pisliğinde kayboldu.  Yalnız bu durum bana şunu gösterdiki Rusya bitmiş. Bitmiş derken gücünü kastetmiyorum. Yani o eski korkutuculugu kalmamış. Olaylara daha akli/mantıklı bakan bir Rusya var. "kimse bir Rus uçağını düşüremez" diyen Rus dönemlerinden , neden düşürülmüşü - nedenselliği arayan bir Rusya var. Buda açıkca "herkes bir nedenden ötürü Rus uçağını düşürebilir"i gün yüzüne çıkarıyor. Bence yakın tarihte Avrupa taraflarında bir Rus uçağının düşürüldüğü haberini duyarız.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1626 : 18 Eylül 2018, 21:43:57 »
Eh dunya bir ofke patlamasi, bir enerji bosalmasi yasayacakti zaten. Ama istenen surede bitmedi, bitmiyor, bitmeyecek.

Bir sonraki adim "en iyi..... Ölü olandir" mottosunun hortlamasi olacaktir. İlk kimler nasiplenecek gorecegiz!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1627 : 18 Eylül 2018, 22:56:58 »
İsrail bu saldırı ile bölgeyi karıştırmaya çalıştı lakin olmadı
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1628 : 18 Eylül 2018, 23:01:25 »
Adam gibi bir HSSmiz olmadıgı için her haltı rusyaya danışan bizde kendimize biraz pay çıkaralım. Bazı arkadaşlarımız kızacak belki ama Türk askerinin oldugu yere (İdlib) operasyon meselesini ordan oraya koşup masa başında çözüyoruz. Karşı tarafta bir "Türk askeri varlığı" korkusu yok. Biraz sert olacak belki ama aşırı bir "şefkat" saçmalığı dolanıyor ortada. Türk askeri şöyle şefkatlidir , Türk askeri böyle iyilik severdir. Türk askeri şunu vurmaz bunu vurmaz. Şuna bilmem ne yapmaz. Bu resmen ordunun sonunu hazırlar. Bu cümleleri duyan terörist 3. katın bodrumunda iş görür diğer katlara cocukları oturtur. Ben cocukları vuralım demiyorum ama birazda Türk askerinin savaş meydanında ne kadar korkutucu oldugunu gösterelim. cengizhan elçilerini öldürdü diye harzemşahların topragında taş üstünde taş koymadı. Nefes alan canlı bırakmadı. Tiksindim artık şu polyannacılıktan. Dünyaya düzenli askerlik nedir öğreten TÜRK japon animelerindeki perilere döndürülüyor. Asker yahu ne şefkati.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 23:03:08 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1629 : 19 Eylül 2018, 00:03:33 »
Adam gibi bir HSSmiz olmadıgı için her haltı rusyaya danışan bizde kendimize biraz pay çıkaralım. Bazı arkadaşlarımız kızacak belki ama Türk askerinin oldugu yere (İdlib) operasyon meselesini ordan oraya koşup masa başında çözüyoruz. Karşı tarafta bir "Türk askeri varlığı" korkusu yok. Biraz sert olacak belki ama aşırı bir "şefkat" saçmalığı dolanıyor ortada. Türk askeri şöyle şefkatlidir , Türk askeri böyle iyilik severdir. Türk askeri şunu vurmaz bunu vurmaz. Şuna bilmem ne yapmaz. Bu resmen ordunun sonunu hazırlar. Bu cümleleri duyan terörist 3. katın bodrumunda iş görür diğer katlara cocukları oturtur. Ben cocukları vuralım demiyorum ama birazda Türk askerinin savaş meydanında ne kadar korkutucu oldugunu gösterelim. cengizhan elçilerini öldürdü diye harzemşahların topragında taş üstünde taş koymadı. Nefes alan canlı bırakmadı. Tiksindim artık şu polyannacılıktan. Dünyaya düzenli askerlik nedir öğreten TÜRK japon animelerindeki perilere döndürülüyor. Asker yahu ne şefkati.

Ne alaka!
Türk askeri savaş meydanında düşmana çiçek mi atıyor sanıyorsun sen. Sadece Fırat Kalkanı ve Zeytindalı operasyonlarında öldürülen binlerce terörist mutluluktan mı geberdi! Neredeyse hergün izlediğimiz, uçaklar, ihalar vs vurulan terör hedefi görüntüleri gerçek değil mi?

Türk askeri tabi ki şefkatlidir. Gittiği her yerde mazlumların yarasını sarmıştır, bundan sonra da saracaktır! Türk askeri çoluk çocuğu vurmaz! Polyannacılık değil bu! Bu, senin anlayacağın dille, genlerimizde var olan bir özellik. Bu özelliği özümseyemeyenler, anlayamayanlar kendilerini boşuna Türk olarak görmesinler. En yakın hastaneye gidip DNA testi yaptırsınlar. Hitlerle falan akraba çıkarlar belki!