Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1610 : 18 Eylül 2018, 03:16:24 »
Bir Rus karakol uçağı yanlışlıkla(!) ABD uçaksavarları ile vurulup düştüğü yönünde haberler var sular ısınıcak anlaşılan Ruslar iyi bir karşılık vermek zorunda
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1611 : 18 Eylül 2018, 08:24:14 »
Rusya'dan flaş iddia: Fransızlar vurdu

SURİYE’nin Humus ve Lazkiye kentleri ile sahil şeridinde gece saatlerinde peş peşe patlamalar meydana geldi. Saldırıların seyir füzeleriyle gerçekleştirildiği öne sürüldü. Rusya Savunma Bakanlığı ise Lazkiye'ye yapılan füze saldırısının, Akdeniz'de bulunan Fransa'ya ait bir fırkateynden yapıldığını söyledi. Bakanlık ayrıca Lazkiye yakınlarında il-20 tipi Rus uçağının radardan çıktığını bildirdi.
Humus ve Lazkiye ile sahil şeridindeki Tartus, Banyas ve Hel Vadisi bölgelerinde peş peşe patlamalar oldu. Yerel kaynaklar, patlamaların füze saldırısı olduğu ve arkasında İsrail'in olduğu yönünde iddiada bulundu.

SEYİR FÜZESİ Mİ?

Rusya’ya ait askeri üssün bulunduğu Lazkiye’nin, Akdeniz üzerinden fırlatılan seyir füzeleri ile vurulduğu öne sürüldü. Patlamaların yaşandığı bölgelerde ölü veya yaralı olup olmadığı konusunda ise bilgi bulunmuyor.

AFP’ye açıklama yapan Suriye askeri kaynakları, deniz yönünden atılan füzeler üzerine hava savunma sisteminin devreye girdiğini ve bazılarının engellendiğini bildirdi.

12 NOKTA VURULDU

Esad rejimine ait Humus’ta 2, Lazkiye’de 4, Banyas’ta 4 ve Hama’daki 47’nci Alay’da 2 olmak üzere toplam 12 patlama meydana geldiği iddia edildi. Suriye Arap Haber Ajansı (SANA) ise askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, saldırının denizden yapıldığını ve bir kaç füzenin rejimin Hava Savunma Sistemleri’nce vurularak etkisiz hale getirildiğini öne sürdü. SANA, Lazkiye’deki devlete ait teknik endüstri kurumlarının hedef alındığını duyurdu. Açıklamada, füzelerin kim tarafından gönderildiğinin hemen söylenemeyeceği belirtildi.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, kentte büyük patlamalar duyulduğunu ve buradaki teknik endüstri kurumlarında bulunan mühimmat depolarının hedef alındığını açıkladı.

RUSYA'DAN FLAŞ İDDİA

Rusya Savunma Bakanlığı, Lazkiye'ye yapılan füze saldırısının, Akdeniz'de bulunan Fransa'ya ait bir fırkateynden yapıldığını söyledi.  Yine bakanlık, Lazkiye'de bulunan Rus üssü Hmeymim yakınlarında il-20 tipi bir Rus uçağının radardan çıktığını bildirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-rusyadan-flas-iddia-fransizlar-vurdu-40959423
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1612 : 18 Eylül 2018, 08:29:46 »
14 Rus askerini taşıyan uçak radarda kayboldu

Rusya Savunma Bakanlığı, içinde 14 asker bulunan İl-20 model Rus askeri uçağının Akdeniz üzerinde radardan çıktığını bildirerek, "Uçak, İsrail'e ait 4 F-16 uçağının Lazkiye saldırısı sırasında kayboldu" açıklamasını yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, içinde 14 asker bulunan Rus İl-20 askeri uçağının, Rusya'nın Suriye'deki Hmeymim üssüne dönüşü sırasında Akdeniz üzerinde radardan çıktığı bildirildi.

Uçağın, İsrail'e ait dört F-16 savaş uçağının Suriye'nin Lazkiye kentine gerçekleştirdiği saldırı sırasında kaybolduğu belirtilen açıklamada, Akdeniz'de bulunan Fransa'ya ait bir fırkateynden bölgeye yönelik füze saldırısı yapıldığının da tespit edildiği öne sürüldü.

Açıklamada, söz konusu uçaktaki Rus askerlerinin akıbetine ilişkin henüz herhangi bir bilgiye ulaşılamadığı bilgisi de paylaşıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-14-rus-askerini-tasiyan-ucak-radarda-kayboldu-40959516
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1613 : 18 Eylül 2018, 10:49:00 »
İran Soçi'de alınan İdlib kararından memnun

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, aktif diplomasinin İdlib'deki savaşı durdurduğunu ve diplomasinin etkili olduğunu belirtti.
Bakan Zarif, Türkiye ile Rusya arasında İdlib'de silahlardan arındırılmış bir bölge oluşturulmasına ilişkin alınan kararla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.
Zarif, Ankara ve Şam'a yaptığı ziyaretlerin, Tahran'daki Türkiye-Rusya-İran zirvesinin ve son olarak Soçi'deki görüşmenin ve aktif diplomasinin İdlib'deki savaşı durdurduğunu ve diplomasinin etkili olduğunu ifade etti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi de yazılı açıklamasında, Türkiye ile Rusya arasında İdlib'le ilgili alınan kararı olumlu karşıladıklarını bildirdi.

Kasımi, Soçi'de alınan kararın Suriye'deki terörist kalıntılarının tamamen ortadan kaldırılması için önemli bir adım olduğunu ve siyasi çözüme katkı sağlayabileceğini dile getirdi.

Kan ve şiddetin her türünün sona ermesinin ve İdlib'in teröristlerden temizlenmesinin İran'ın dış siyasetinin temel prensiplerinden biri olduğunu savunan Kasımi, Soçi'deki toplantının insani unsurların da dikkate alınarak Suriye'deki barışın kalıcı hale gelmesine yardımcı olabileceğini kaydetti.

Kasımi, toplantının, başarılı geçen Astana süreci ile son Tahran zirvesindeki diplomatik çabalar çerçevesinde, Suriye halkının çilesinin süratle sona ermesinde olumlu bir rol oynamasını temenni ettiklerini ifade etti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/iran-socide-alinan-idlib-kararindan-memnun-40959615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1614 : 18 Eylül 2018, 11:37:19 »
Rusya açıkladı: Uçağımızı Suriye vurdu!

Düşen uçaklarının Esed güçleri tarafından vurulduğunu açıklayan Rusya Savunma Bakanlığı, olayla ilgili olarak İsrail'i suçladı.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, dün Suriye’de kaybolan İl-20 uçağıyla ilgili açıklamalar yaptı.

15 personelin bulunduğu Rus askeri uçağının Esed güçlerine ait S-200 sistemi tarafından vurulduğını belirten Konaşenkov, olayla ilgili olarak İsrail'i suçladı.

Bakanlık Sözcüsü, İsrailli pilotların, Rus uçağını adeta Suriye hava savunma sistemlerinin önüne attığını vurguladı.

İsrail'in kendilerini operasyondan bir dakika önce uyardığını, ancak bu zamanın Rus askeri uçağını güvenli bir yere sevk etmeye yetmediğini belirtti.

"Düşmanca provokasyon"

Konaşenkov, "İsrail tarafından yapılan bu provokasyonu düşmanca olarak nitelendiriyoruz. 15 personelimiz, İsrail'in sorumsuz davranışları yüzünden öldü. Bu kesinlikle Rusya-İsrail ilişkilerinin ruhuna aykırı" dedi.

"Karşılık vermek hakkımızı koruyoruz"

Açıklamada Rusya'nın karşılık verme hakkını koruduğu da ifade edildi.

"Kalkan yaptılar"

Gece Hmeymim üssü yakınlarında radardan kaybolan İl-20 tipi uçağının Suriye ordusunun S-200 savunma sisteminden fırlatılan bir füzeyle vurulduğu da belirtildi. Açıklamaya göre İsrailli pilotlar uçağı Suriye hava savunma sisteminin bulunduğu bölgeye sürükleyip kalkan olarak kullandı.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-rusya-acikladi--dunya-2744433/

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1615 : 18 Eylül 2018, 12:14:53 »
Varoş bir ülke vardı hani " bak İsrail şunu yaparsan vururuz , bak İsrail bunu yaparsan vururuz" diye aniran... İrandan bahsediyorum tabi. Ne oldu o vurma işi. Hep çene başka birşey yok. Adam geliyor vuruyor gidiyor bunlarda izliyor. Yaa su İsrail'e gıpta ile bakıyorum. Adam resmen at koşturuyor. Helal olsun.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1616 : 18 Eylül 2018, 12:20:41 »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1617 : 18 Eylül 2018, 12:41:12 »
@yabgu

Dur şimdi Kasım suleymani bir iki goruntu verir, kudus gucu birseyler vurduk der olay kapanir. Kasim suleymani cidden buyuk yatırım.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1618 : 18 Eylül 2018, 12:44:48 »
Çok garip bir durum, rus uçağı nasıl böyle bir duruma düştü/düşürüldü.
Çok bilmiyorum ama biraz hollywood filmi gibi olmamış mı ?
Füzeyi tak peşine getir rus vurdur.
Rus personeline üzüldüm, çok kahpece bir durum bu :(

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1619 : 18 Eylül 2018, 12:45:37 »
Doğru söylüyorsun sırf hava...

Varoş bir ülke vardı hani " bak İsrail şunu yaparsan vururuz , bak İsrail bunu yaparsan vururuz" diye aniran... İrandan bahsediyorum tabi. Ne oldu o vurma işi. Hep çene başka birşey yok. Adam geliyor vuruyor gidiyor bunlarda izliyor. Yaa su İsrail'e gıpta ile bakıyorum. Adam resmen at koşturuyor. Helal olsun.