Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1470 : 15 Nisan 2018, 21:48:13 »
Ben nükleer bombamız var diye biliyorum.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1471 : 15 Nisan 2018, 21:59:44 »
cift anahtar sizdemi ile var abd  ile  incirlikdeki   B 61  atom bombasi   pakistan olan ilgili

bilinmiyor 

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1472 : 15 Nisan 2018, 22:40:26 »
Bitmedi şu bizde nükleer var denilen şehir efsanesi. Yok arkadaşlar. İncirliktekiler götürülmediyse bile zaten abd nin malı idiler. Ha üssü basıp el koyduk diyelim. Aktif hale getirecek kodlar bizde mi sizce? Artı onları neyle atacaksınız? Bizdeki F16 lar onları atmak için sertifiyeli değil.

Pakistan bize gizlice vermiştir muhabbeti var birde. Yok öyle birşey. Adamların bütün bombaları abd nin kontrolü altında.

Şöyle düşünün bir ara elimize el altından bir miktar zenginleştirilmiş uranyum geçmişti. Daha bizi yönetenlerin haberi yeni olmuşken abd den açıklama geldi. Türk güvenlik güçleri zenginleştirilmiş uranyum ele geçirdi bunu bize teslim ettikleri için teşekkür ederiz dediler.
Adamlar bizim en gizli yerlerimizi bile biliyordu.

Kısacası gizli nükleer silahımız var safsatalarını bırakın.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1473 : 15 Nisan 2018, 23:07:37 »
'Ankara 5 kilo uranyumdan vazgeçti'
Türkiye atom bombasında kullanılabilecek düzeydeki 5 kilo 400 gram uranyumu Washington'a ulaştırdı.

https://www.sabah.com.tr/dunya/2012/03/23/ankaradan-abdye-bas-kilo-uranyum

incirlikdeki  bombasi  kapatilirsa  götürürler  incirlik  abd icin önemli  kapatilmadi  üs

israil yeni haber yapildi incirlik  kapatilacak yunanizdana  tasilacak diye  abd  bu habere uydurma  dedi

ecevit kibris hakarete   yapti     atom bombasina  cift anahtar sistemi getirildi  vede Türkiyeye silah ambargosu koydular abdiler

Bizde sadece B61  atom bombasi bombalarini   ceylan ablemli   F16 lar adabiliyor

‘Türk nükleer bombaları’ Ceylan taşıyacak
01 Aralık 2011
Nükleer bombalardan 10-20 tanesi Türkiye’nin kullanımına verildi.

http://www.gazetevatan.com/-turk-nukleer-bombalari--ceylan-tasiyacak-414607-gundem/

pakistan olayi cok eskilere dayaliyor  Kenan evren   siki yönetim yaptik sonra

avrupanin bizi gözetledigini bildigi icin  pakistan  da  Türk yetkililere atom bombasini  yapdirinmisdir

pakistan  daki bombalarin kontrolu abd    abd  pyd destek verdiginde  bu güne kadar  insansiz hava  ucaklarini  calismiyor  Türkiyenin

direktivinde  yardim parasini keseriz dedi  pakistana

Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi

Türkiye'nin ilk Proton Hızlandırıcı Tesisi Açıldı.

http://fizikdunyasi.ankara.edu.tr/j/genelfizmenuopt/32-protonacctesisi

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1474 : 15 Nisan 2018, 23:17:19 »
Sovyetler dağıldığında bir tesisten aracı yoluyla gizlice ana materyalin alındığı söyleniyor. Bununla bir boş tünelde uygun hale getirilip takribi 4-8 arası nükleer bombamız olduğu iddaa ediliyor. Bir tanesinide yer altında deneme için patlatmışız. Ben bu ülkedeki bazı insanların büyük süprizleri getireceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #1475 : 15 Nisan 2018, 23:40:38 »
Sovyetler dağıldığında bir tesisten aracı yoluyla gizlice ana materyalin alındığı söyleniyor. Bununla bir boş tünelde uygun hale getirilip takribi 4-8 arası nükleer bombamız olduğu iddaa ediliyor. Bir tanesinide yer altında deneme için patlatmışız. Ben bu ülkedeki bazı insanların büyük süprizleri getireceğini düşünüyorum.
Arkadaş o hikaye gerçek değil , bilim kurgu yazarı Mehmet Emin Arı vaktiyle yazmış, kaynaksız yazarsız internette paylaşılınca hikaye yayılıp gerçek sanılmış, oysa yazar bile orjinalinin altında "hayal ürünüdür" diyor ...

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1476 : 16 Nisan 2018, 01:02:05 »
Arkadaş o hikaye gerçek değil , bilim kurgu yazarı Mehmet Emin Arı vaktiyle yazmış, kaynaksız yazarsız internette paylaşılınca hikaye yayılıp gerçek sanılmış, oysa yazar bile orjinalinin altında "hayal ürünüdür" diyor ...

Bende diyorum 2009da bir yazı okudum. Orada olduğunu söylüyordu. Hatta bizimkiler sırtında taşımış nükleer bomba malzemesini.

Hayallerimiz battı.

Çevrimdışı ismail1971

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1477 : 16 Nisan 2018, 01:39:17 »
Suriyeye yönelik saldırı bence son zamanlarda ki en büyük "Füzelerin savaşı" diyebiliriz. Bizimde bazı çıkarımlar elde etmemiz gerekli.

Özellikle, Hava savunma sistemlerinin ve seyir füzelerinin önemi birkez daha ortaya çıktı. 3, 5 seyir füzesiyle tesislerin vurulamayacağı ortada. Ayrıyette Alçak ve Orta menzilli hava savunma sistemlerinin önemi birkez daha anlaşıldı. Bizim öncelikle hava üslerimizi acil katmanlı hava savunma şemsiyesiyle korumaya almamız lâzım.
Korkut Ciws, Hisar A, Hisar O sistemlerimizi büyük  hava üstlerimizde  aktif hale getirmemiz gerekli. Önümüzde ki 5 yıl içersinde bu işi başarabiliriz. Hisar A 2020, Hisar O 2021 yılında seri üretime geçecekler. 1 üssü bu şekilde katmanlı hava savunma şemsiyesiyle korunduğu taktirde en az 50, 100 adet füze atılması gerekiyor.
Diyarbakır, Merzifon, Akıncılar, Eskişehir, Incirlik, Malatya, Konya, Balıkesir, Çiğli ana jet üslerimiz ve Aksaz deniz üssümüz vs sadece hava üslerimiz 10 adet bu kadar üssü vurmak için en az 1000 adet seyir füzesine ihtiyaç duyulur. Bu kadar füze Amerika hariç hangi ülkede var ? Yunanistanda 50 Scalp var onla hangi üssü vuracak. Balıkesir üssümüz bile Korkut, Hisar A/O ile korunduğu taktirde 50 Scalp ile tam anlamıyla imha edemez. Hal böyleyken Alçak irtifa hava savunma sistemleri bile çok çok önemli. 5 yıl içinde biz bu kapasiteye ulaşabiliriz. Bence bu kapasiteye ulaşmak F-35, Tf2000, LHD gibi projelerden bile daha önemli ve daha az maliyetli ve daha kısa sürede başarılabilir.

Ayrıyetten az sayıda seyir füzelerinin de pek bir önemi kalmadı. Eskiden Yunanistan'ın 50 Scalp füzesini ciddiye alırdım. Şimdi o kadarda ciddiye almıyorum. Bizim ciddi sayılarda bu füzeleri üretmemiz gerekiyor. 50 Slam Er var düşük üretimde 9 Adet Som teslim edildi. Bu sayılar çok düşük. En az 250, 300 Som füzesine ihtiyacımız var. Som'un motoruda yerli olacak yakında. Istediğimiz kadar üretebiliriz. Önümüzde ki 5 yılda 250 adetlere ulaşmamız çok önemli. 250 adet demek 5 Hava savunma sistemi dahil olan hava veya deniz üssünü vurabilmek demek. Buda çok önemli özellikle Yunanistan'ın zaten elinde anca 5, 6 önemli hava üssü var hepsini vurabilme imkânı sağlıyor. Ama 50 Slam Er ile zarar veremeyiz. En az 250, 300 Som kesin şart. 5 yıl içinde hem savunmada hemde saldırıda çok önemli işler yapabiliriz.

Varsayımınız şu anda ki saldırıya dayanıyor. Bu önceden haber verilerek yapılan bir saldırı idi. Ya birden bire yapılacak ani bir saldırıda hava savunma sisteminiz ne kadar aktif olabilecek?  Ani bir saldırıda Radara az yakalanma özelliği olan sistemlerle bir iki füze ile baya hasar alabiliriz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1478 : 16 Nisan 2018, 08:33:04 »
Krizde yeni saha BMGK

ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’deki kimyasal tesisleri önceki gün füzelerle vurmasının ardından yakın zamanda yeni bir saldırı beklenmezken, kriz diplomasi alanına taşındı. Rus basını ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’de ateşkes için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) ortak bir girişimde bulunacağını yazdı. BMGK’nın geçen şubat ayındaki ateşkes kararı hayata geçmemişti.
ABD, İngiltere ve Fransa’nın Duma’da kimyasal saldırı düzenlendiği gerekçesiyle Suriye’ye müdahalesinin ardından Suriye krizi tekrar Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) taşındı. Rusya’nın BMGK’ya sunduğu “14 Nisan’da bağımsız ve egemen Suriye devletine karşı düzenlenen saldırı kınanmalı” bildirisi Batılı ülkeler tarafından dün reddedildi. 15 üyeli BMGK’da Rusya’nın yanı sıra sadece Çin ve Bolivya’nın destek verdiği bildiride “Suriye’ye karşı saldırgan tavra derhal son verilmesi ve gerginliği artırıcı eylemlerden kaçınılması” çağrısı da vardı. Bunun ardından ABD, İngiltere ve Fransa ortak bir girişimle Suriye’de yeni bir ateşkes planı hazırladı.

2401 SAYILI KARAR

Rus basınının BM’deki diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberlere göre bu üç ülke, ateşkes için şubatta BMGK’da kabul edilen 2401 sayılı kararın Rusya, İran ve Suriye’nin tavrı nedeniyle hayata geçirilemediğini belirterek, yeni tasarıda “Barış için son şans” vurgusu yapacak. Yeni tasarı maddeleri şöyle: 1-Suriye’nin tüm cephelerinde ateşkes ilan edilmesi ve hemen uygulanması. 2-İnsani yardım konvoylarına koşulsuz şartsız geçiş sağlanması. 3-Şam rejiminin BM kontrolündeki siyasi çözüm masasına yapıcı ve iyi niyetli oturması. 4-Yeni siyasi çözüm görüşmelerinde hiçbir tarafın ön şart koymaması.

ESAD: RUSYA ARTIK EV SAHİBİ

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Batılı ülkelerin müdahalesinin ardından dün Rusya’dan gelen siyasi bir heyetle görüştü. Görüşmede yer alan Rusya’daki iktidar partisi Birleşik Rusya’nın milletvekili ve Suriye Dostluk Gurubu üyesi Dmitry Sablin, Esad’ın “Rusya Suriye’de artık misafir değil, ev sahibi. Verdiğimiz mücadelenin tüm süreçlerini bizimle birlikte yaşadı” dediğini aktardı.

‘AYIRMAYI BAŞARDI’

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dünkü açıklamasında, ABD Başkanı Trump’ı Suriye’de kalması için ikna ettiğini savundu. “Kalıcı çözümü inşa etmek için Türkiye, İran, Suriye ve Rusya ile görüşmek gerek” diyen Macron, operasyonun Türkler ile Rusları ayırmayı sağladığını söyledi. Fransa lideri, Rusya Başkanı Putin’e kimyasal saldırıda Moskova’nun suç ortağı olduğunu söylediğini de aktardı.

‘ŞİMDİLİK ÇEKİLME YOK’

ABD’nin BM Büyükelçisi Nikki Haley, Fox News kanalına yaptığı açıklamada ABD’nin hedefleri gerçekleştirilene kadar Suriye’deki askerlerini çekmeyeceklerini söyledi. Haley, bu hedefleri şöyle sıraladı: “Kimyasal silahların Amerikan çıkarlarına risk teşkil edecek biçimde kullanılmayacağını garanti altına almak, DEAŞ’ın yenilmesi ve İran’ı izlemek üzere avantajlı bir durum sağlamak.” Öte yandan Haley, Washington’ın Moskova’ya yeni yaptırımlar getireceğini açıkladı.

TRUMP: OPERASYON MÜKEMMELDİ

ABD Başkanı Donald Trump dün paylaştığı Suriye’ye operasyonla ilgili mesajında, “Suriye baskını o kadar isabetle, öylesine mükemmel yürütüldü ki, Yalan Haber Medyası’nın bunu küçümseyebilmesinin tek yolu, benim ‘Görev Tamamlandı’ terimini kullanmamdı. Bunun üstünde tepineceklerini biliyordum ancak bunun o kadar mükemmel bir askeri terim olduğunu hissettim ki, yeniden kullanılması gerekiyordu. Sık kullanın!” dedi. Öte yandan Amerikan CNN, 14 Nisan’da Humus’ta vurulan tesislerden birinin bombardıman öncesi ve sonrası fotoğrafını yayınladı.

BİLGİ NOTU: Harekât öncesi ABD’nin Duma’daki kimyasal saldırının hem incelenmesi hem de sorumlunun tespiti için sunduğu BMGK tasarısını Rusya veto etmişti. Rusya’nın da sunduğu iki tasarı gerekli desteği almamıştı. Son olarak harekât sonrası Moskova’nın rejime saldırıyı kınadığı tasarıyı ABD veto etti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/krizde-yeni-saha-bmgk-40806038
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1479 : 16 Nisan 2018, 08:34:20 »
Macron’dan ilginç Türkiye yorumu

ABD ve İngiltere ile birlikte Suriye rejimine ait bazı tesisleri hedef alan askeri operasyonun başarıya ulaştığını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan ilginç bir Türkiye yorumu geldi. Fransız televizyon kanallarına konuşan Macron, Ruslar karşısında yeninden kredibilite elde ettiklerini belirterek, operasyonun Türkler ile Rusları ayırmayı sağladığını söyledi.
ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen operasyona diğer tüm NATO ülkeleriyle birlikte Türkiye de destek verirken Rusya karşı çıkmış ve güçlü şekilde kınamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’ı, Suriye’de kalması gerektiği konusunda ikna ettiğini de savunan Macron, herkesle konuşmayı amaçladığını kaydederek, “Hedefim en azından Rusları ve Türkleri bu müzakere masasına oturtmayı başarabilmek” diye konuştu.

Son aylarda Suriye’de diplomatik ve insani alanda en aktif ülkenin Fransa olduğunu vurgulayan Macron, “Topluluğumuza kredibilite kazandırmak için bu operasyonun kaçınılmaz olduğu bir aşamaya gelmiştik” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı, “Bu kalıcı çözümü inşa etmek için Türkiye, İran, Suriye ve Rusya ile görüşmek gerek” dedi.

Barışın bombardımanlarla kazanılmadığının altını çizen Macron, “Fransa, Başar Esad rejimine savaş açmadı. Uluslararası hukukun ve Birleşmiş Milletler kararlarının bir daha ihlal edilmemesi için eyleme geçtik” dedi.

Macron, Suriye’de bir geçiş sürecine olanak sağlayacak siyasi bir çözüm üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Fransa lideri, Rusya lideri Vladimir Putin’e kimyasal saldırıda Moskova’nun suç ortağı olduğunu söylediğini aktardı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/macrondan-ilginc-turkiye-yorumu-40806029
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com