Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1320 : 11 Nisan 2018, 01:45:04 »
Atom bombaları patlayınca şaka yapamayacaksın. Bu forumda en militarist bin kişiyiz bu dayanışma için çok doğru kitleyiz böyle doğru kominler hayatta kalacak çocuklarını büyütebilecek anarşiye karşı kendimizi korumalıyız. Belki anadoluya geçmemiz gerekebilir durum değerlendirmesi yaparız ben sizi karşılıycam geçici lider benim inşallah.
beğen

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1321 : 11 Nisan 2018, 02:51:57 »
Mangal varsa bende gelirim serkan. Mangal kömürleri benden.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1322 : 11 Nisan 2018, 03:09:21 »
Bir süre protein kaynağı olarak fare yemek zorunda kalabiliriz mangalı bir daha düşün istersen pek hayallerindeki gibi olmayabilir zira.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1323 : 11 Nisan 2018, 08:28:57 »
Rusya'dan ABD’ye net mesaj: Eğer Suriye'yi vurursanız...

Rusya’nın Avrupa Birliği (AB) Temsilcisi, Moskova’nın ABD’yi Suriye’ye saldırmaması yönünde uyardığını söyledi.

Vladimir Chizhov Euronews’a yaptığı açıklamada, “Rusya’nın, ABD temsilcilerini, hem kamuoyu önünde hem de uygun kanallar üzerinden, bu saldırıların olması ve ister kasten ister başka türlü olsun Rus vatandaşlarına zarar gelmesi halinde bunun ağır sonuçları olacağı yönünde uyardığını” belirtti.

Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov da gün içinde yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye hükümetine ait tesislere saldırması halinde Rusya’nın karşılık vereceğini kaydetmişti.

Gerasimov geçen ayki bir açıklamasında da, Rus askeri yetkililerinin Suriye tesislerinde mevcut olduğunu söylemiş ve “askerlere yönelik bir tehdidin oluşması halinde Rus silahlı güçlerinin gerek füzeler gerekse de bu füzeleri fırlatan taşıyıcılara karşı misilleme adımları atacağı” uyarısında bulunmuştu.

Başkan Donald Trump, Esat rejiminin Şam yakınlarındaki Doğu Guta’da sivillere karşı kimyasal saldırı düzenlendiği haberlerinin ardından Amerika’nın buna “kuvvetli” bir yanıt vereceğini belirtmişti.

Bu arada Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa’nın Suriye’deki kimyasal saldırıya nasıl bir yanıt verileceği konusunda gelecek günlerde ABD ve İngiltere’yle bir karar alacağını açıkladı.

Macron, Duma’daki saldırıya “güçlü ve ortak bir yanıt” verilmesini istediğini söyledi.

Fransa’nın askeri bir adım atıp atmayacağı sorusu üzerine Macron, Fransa’nın ABD ve İngiliz müttefikleriyle birlikte teknik ve stratejik bilgileri konuşmaya devam edeceğini belirterek, “gelecek günlerde kararımızı açıklayacağız” dedi.

Herhangi bir adımın “kimyasal silahlar stokunu hedef alacağını” kaydeden Macron, Suriye’de kimyasal silah kullanımının Fransa açısından “kırmızı çizgi” olduğunu yineledi.

Macron, ABD Başkanı Donald Trump’la son iki günde iki kez telefonda görüşmüştü.

İngiltere Başbakanı Theresa May’ın ofisinden yapılan açıklamada da, İngiltere, Fransa ve ABD liderlerinin Suriye’de kimyasal saldırıdan sorumlu olanlardan “hesap sorulmasını” sağlamaya kararlı olduğu vurgulandı.

May’in ABD Başkanı Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’la telefon görüşmeleri yaptığı da belirtildi.

http://www.milliyet.com.tr/rusya-dan-abd-ye-net-mesaj-eger-dunya-2645440/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1324 : 11 Nisan 2018, 08:31:27 »
Bir süre protein kaynağı olarak fare yemek zorunda kalabiliriz mangalı bir daha düşün istersen pek hayallerindeki gibi olmayabilir zira.

Konserve vs stoklasak!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1325 : 11 Nisan 2018, 08:52:06 »
Biraz komplo teorisi yapalım. 8)

Bütün dünya Suriye'yi kimyasal silah kullanmakla suçluyor. Suriye ve onun destekçisi Rusya ise bunu kabul etmiyor! Ama ortada ölen siviller var!

Dünya gündemini meşgul eden Suriye ordusunun sivilleri katlettiği saldırının gerçekleştiği zamanda, İsrail uçaklarının da bir Suriye askeri üssünü vurduğu  haberleri çıkmıştı.

Acaba Suriye uçakları bombardıman yaparken, İsrail uçakları da aynı bölgeye fark edilmeden kimyasal bombalar atmış olabilir mi? Fark edilmeden Suriye'de defalarca bombardıman da yapmışlardı.

Veya ABD? ABD'nin elinde radarlarla tespit edilmesi neredeyse imkansız olan uçaklar var! O hengamenin ortasında fark edilmeden bir iki kimyasal başlıklı bomba bırakabilir mi? Zaten Suriye ve Rusya kimyasal silah vs kullanımı konusunda sabıkalı görünmüyorlar mı!

Alın size kafa karıştırıcı sorularla yeni bir komplo teorisi.

Serkan o elindeki fareyi yavaşça yere bırak.  ;D 8)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1326 : 11 Nisan 2018, 09:21:54 »
 Gayet yerinde bir teori. Ve geçmişte de buna benzer teorileri ve senaryolara çok kez  şahit olduk. Kitle  imha silahı bahanesiyle amerikan yönetimi zamandaki Iraka  girmedimi ardından felaket bir enkaz bırakmak için?  Bunun gibi geçmiş tarihte daha ne örnekler var.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1327 : 11 Nisan 2018, 09:34:06 »

Aslında Putty ciddi bir konuya değindi. Erzak stokunun yanında mesela ne gibi hazırlık önerirsiniz fare avından  hariç?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1328 : 11 Nisan 2018, 09:57:46 »
Akdenizdeki Çine savaş gemilerinin suriyeye olası bir müdahalede rus donanmasına katılma emri aldığı söyleniyor olası bir müdahalede bütün dünya karışır

Söyleniyor derken? Kaynak? Ben Çin'in Akdeniz'e donanma sokmayacaği konusunda israrliyim.

Trump'in twitter hesabindan Xi Jinping'e "gösterdiği anlayiş ve nezaket" nedeniyle teşekkür mesaji yayinlanmişken hem de...
Çin ne akdenize gelir nede savaşa girer. Kara savaşı ihtimali olsa belki diyebilirdim ama ta çinden gelip Akdenizde gemi tutmak gezdirmek birde olası savaşa girip o savaşı sürdürmek Çin için o kadar kolay değil. Kaldıki hiç savaş tecrübelerinin olmaması ayrı bir konu.Yerler Çini Akdenizde.

Kore savaşini babam mi yapti? Çin-Rus, Çin-Hindu savaşi da cabasi.

https://www.google.com.tr/search?q=chinese+destroyer+054&client=ms-android-huawei&prmd=visn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi2-Nfv0bHaAhXOJFAKHQVwDFAQ_AUIEigC&biw=360&bih=524#imgrc=N97LjnPKLxChiM:

Bu yavrulardan 26 tane var ellerinde. 5'i de görülmemiş bir hizla inşa ediliyor.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1329 : 11 Nisan 2018, 10:05:33 »

Aslında Putty ciddi bir konuya değindi. Erzak stokunun yanında mesela ne gibi hazırlık önerirsiniz fare avından  hariç?

Konserve vs stoklasak!