Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499164 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1290 : 09 Nisan 2018, 08:32:53 »
En olasi senaryoyu yaziyorum: abd atar tutar, rusya resti görür, abd geri adim atar, ruslar prim yapmiş olur.

rusyanin ağzini burnunu dağitacak olan ülke abd değil.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1291 : 09 Nisan 2018, 09:08:52 »
Bu Amerikanlar ne amaçlıyorlar? Savunma sanayi hareketlendirmek için dünyayı yakacaklar.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1292 : 09 Nisan 2018, 12:31:15 »
Bu Amerikanlar ne amaçlıyorlar? Savunma sanayi hareketlendirmek için dünyayı yakacaklar.
Nicholas Cage' in Savaş Tanrısı filmi açılış konuşması Amerika nedir sorusuna çok güzel cevap veriyor aslında...

"Dünyada 550 milyon ateşli silah var. Bu da her 12 kişiden 1nin silahli olduğunu gösteriyor. Sorulması gereken soru şu , geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandirabilirim"
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1293 : 09 Nisan 2018, 13:34:51 »
Suriye'de Askeri Havaalanını İsrail Vurmuş

Suriye resmi haber ajansı SANA, ülkenin merkezindeki Tayfur askeri havaalanına füze saldırısı gerçekleştirildiğini duyurdu. SANA "Tayfur havaalanını birden fazla füze vurdu" ifadelerini kullandı. Rusya saldırının Lübnan hava sahası içerisinden, İsrail savaş uçakları tarafından düzenlendiğini duyurdu. Rusya, iki İsrail savaş uçağı tarafından atılan 8 füzeden 5'inin Suriye hava savunma savunma sistemleri tarafından engellendiğini duyurdu. Suriye ise Rusya'nın ardından yaptığı açıklamada İsrail'i suçladı. Suriye devlet medyasında "T-4 Havaalanına Lübnan hava sahasından gerçekleşen saldırı birkaç füze ateşleyen F-15 hava araçları tarafından düzenlendi" ifadesi yer aldı.
Suriye devlet televizyonu, Humus'taki Tayfur askeri havaalanı yakınlarında yüksek seste patlamaların duyulduğunu bildirdi.

Başkent Şam yakınlarındaki Doğu Guta'daki yardım görevlileri hükümeti Cumartesi akşamı kuşatma altındaki bölgeye kimyasal silahla saldırı düzenlemekle suçladıktan sonra ABD Başkanı Donald Trump "hayvan" ifadesini kullandığı Esad için "büyük bir bedel ödeyecek" demişti. Ancak Amerikalı yetkililer saldırıyı Washington'ın gerçekleştirmediğini söylüyor.

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan bir Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü, "Şu an, Savunma Bakanlığı Suriye'de hava saldırıları gerçekleştirmiyor" dedi.

Sözcü, "Ancak durumu yakından izlemeye devam ediyoruz ve Suriye ile başka yerlerde kimyasal silah kullananlardan hesap sorulması için diplomatik çabalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı. Reuters'a konuşan Amerikalı bir üst düzey yetkili de, ABD'nin Suriye hükümetine ait askeri üsse herhangi bir saldırı gerçekleştirmediğini söyledi.

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI SALDIRIYI İSRAİL'İN YAPTIĞINI AÇIKLADI

Rusya Savunma Bakanlığı, Pazartesi sabaha karşı TSI saati 3:25-3:53 arasında İsrail Hava Kuvvetlerine ait iki F-15 savaş uçağının Suriye hava sahasına girmeden, Lübnan üzerinden Homs yakınındaki Tifor, diğer adıyla T-4 hava üssüne 5 füze ateşlediklerini açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlıklarının İsrail’den saldırıyla ilgili ısrarla açıklama bekledikleri de kaydedildi.

Hava savunma sistemlerinin devreye girdiği saldırı sırasında atılan füzelerden üçünün havada imha edildiği, ikisinin ise hava üssüne isabet ettiği kaydedildi. Suriye yönetimi kontrolündeki Tifor üssünde görevli Rus askeri danışmanlar arasında şans eseri can kaybı olmadığı da söylendi.

Suriye’deki hava üssüne İsrail’in neden saldırı düzenlediğini sorgulayan Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, “İsrail’den bunu neden yaptıklarını bir an önce öğrenmek istiyoruz. Gerekli yazışma savunma ve dışişleri bakanlıkları kanallarından yapıldı bile. Üsse yönelik füzelerin ateşlenmesi Suriye’nin Duma kasabasında kimyasal saldırı düzenlendiği provokasyonundan hemen sonra gerçekleşmesi İsrail’in başka ülkelerin (ABD) telkiniyle de hareket etmiş olabileceğine işaret ediyor. İsrain anlamlı gerekçe gösterememesi halinde durum son derece vahım sonuçlar doğuracaktır” dedi. (Nerdun Hacıoğlu / MOSKOVA)

HAMA'DAN T-4 HAVA ÜSSÜ NE KADAR ÖNEMLİ?

Tiyas (T-4), Suriye'nin en büyük askeri hava üssü olarak biliniyor. Antik kent Palmira'nın batısında bulunan askeri üste 4 filo ve 60 hangar bulunuyor. Esad rejimi ve İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Güçleri tarafından muhaliflere karşı yürütülen askeri harekâtlarda hava üssü olarak kullanılıyor.

Aralık 2016'da terör örgütü DEAŞ mensupları askeri üsse saldırmış, örgüt Esad rejimine bağlı 4 savaş uçağını yok ettiğini iddia etmişti.

LÜBNAN BASINI: İSRAİL SALDIRGANLIĞI

Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Al Manar kanalı, olayın 'İsrail saldırganlığı' olduğunu iddia etti. Haaretz gazetesinin aktardığına göre, İsrail Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili söz konusu iddia hakkında konuşmayı reddetti.

BM GÜVENLİK KONSEYİ TOPLANIYOR

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Pazartesi günü sabah saatlerinde ABD'nin ve diğer sekiz üye ülkenin talebiyle acil olarak toplanacak.

"Uluslararası barış ve güvenliğe yönelik tehditler" nedeniyle Rusya'nın talebi sonucu yapılacak BMGK acil toplantısı ise öğle saatlerinde olacak.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-suriyede-askeri-havaalani-vuruldu-40798822
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1294 : 09 Nisan 2018, 13:37:18 »
Barış görüşmelerimi? Ne barış görüşmeleri?

O sahneyi hatırlıyormusun     ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1295 : 09 Nisan 2018, 19:25:32 »
Dünya Trump’ın açıklamasına kilitlendi: Gün bitmeden bir karar vereceğim

ABD Başkanı Donald Trump Suriye ile ilgili olarak, "Askeri yetkililerle görüşüyorum. Muhtemelen gün bitmeden bir karar vereceğim" dedi.

Trıump, "Suriye’deki korkunç saldırıyı kınıyorum. Rusya mı, Suriye mi, İran mı yoksa hepsi birden mi yaptı, bunu anlayacağız. Askeri yetkililerle görüşüyorum. Muhtemelen gün bitmeden bir karar vereceğim. 24-48 saat içinde büyük bir karar vereceğiz" dedi.

Ayrıca Trump askeri seçenek sorusuna, “bütün seçenekler masada cevabını verdi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/trumptan-suriye-cikisi-24-saat-icinde-buyuk-bir-karar-verecegim-40799788
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1296 : 09 Nisan 2018, 20:57:22 »
bir şey olmaz tabi trump ruslarla savaşı göze alırsa işler değişir
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1297 : 09 Nisan 2018, 22:17:00 »
Beyaz Saray: Rusya sözünde durmadı
Hürriyet Haber
09.04.2018 - 21:56 | Son Güncelleme: 09.04.2018 - 22:06
"Suriye’deki saldırıda sinir gazı kullanıldığı iddialarının ardından Beyaz Saray'dan açıklama geldi. Açıklamada "Rusya, Suriye'nin kimyasal programını bitirme sözünde durmadı. Duma'da saldırının yapıldığı yer incelemeye açılsın." dendi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-beyaz-saray-rusya-sozunde-durmadi-40799870

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1298 : 09 Nisan 2018, 22:18:25 »
Son dakika: Gözler Trump'tayken Rusya cephesinden flaş açıklama

Rusya Ordusu Duma'da herhangi bir kimyasal saldırı bulgusuna rastlanmadığını ve yaralılarda kimyasal zehirlenme izi olmadığını öne sürdü.

Açıklamada, "Ateşkes izleme merkezinin radyasyon, kimyasal ve biyolojik savunma uzmanları ile sağlık personelinden oluşan grubu, 9 Nisan günü, kimyasal silahın kullanıldığı iddia edilen Suriye'nin Duma kentinde incelemelerde bulundu" dendi.

İnceleme sonuçlarının herhangi bir kimyasal madde izinin olmadığını gösterdiğini iddia eden merkez, "Ateşkes izleme merkezinin askeri hekimleri, Duma'daki sağlık kuruluşunu ziyaret etti. Buradaki hastalarda kimyasal zehirlenme belirtileri veya kimyasal madde etkileri tespit edilmedi" diye ekledi.

Beyaz Miğferler'in verdiği bilgilerin ve sosyal medya üzerinden yaydığı ‘kimyasal saldırı kurbanları' ile ilgili görsellerin "uydurma ve varılan ateşkesi bozma çabasından başka bir şey olmadığını" öne süren merkez, "Batı ülkelerinin temsilcilerinin, terörist ve militanların bu arsız suç ortaklarının yalanına inanması şaşkınlık yaratıyor" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/gozler-trumptayken-rusya-cephesinden-flas-aciklama-40799828

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1299 : 09 Nisan 2018, 23:27:27 »
SON DAKİKA HABERİ: ABD'den Suriye Doğu Gura'daki kimyasal saldırıyla ilgili olarak yapılan açıklamada "BMGK kararı ne olursa olsun saldırıya yanıt verilecek" denildi.

https://www.ntv.com.tr/dunya/son-dakikaabd-bmgk-karari-ne-olursa-olsun-saldiriya-yanit-verilecek%2cTI3v2IbCQUCKjA9Q7S83JQ
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2018, 23:32:07 Gönderen: Mermi »