Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 499160 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1260 : 24 Şubat 2018, 23:28:02 »
Hep fitne hep fesat
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1261 : 25 Şubat 2018, 11:45:08 »
Rejim ateşkes dinlemedi! Bu sabah yeniden hedef aldı

Hürriyet Haber
25.02.2018 - 10:30 | Son Güncelleme: 25.02.2018 - 11:01
Suriye'de Beşar Esad rejimi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) alınan 1 aylık insani ateşkes kararını ilk günde bozdu. AFP haber ajansı, Esad rejiminin bu sabah Doğu Guta'da hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Suriye'de bir ay "insani ateşkes" kararını dün gece almıştı. Doğu Guta'da 18 Şubat'tan bu yana 519 kişi Esad rejiminin hava saldırıları sonucu hayatını kaybetmişti.

BM Güvenlik Konseyi'nde oy birliğiyle kabul edilen tasarı ile Suriye'ye insani yardım ulaştırılabilmesi ve özellikle rejimin kuşatması altında bulunan Doğu Guta'daki durumu ağır hasta ve yaralıların tahliyesi için en az bir ay insani ateşkes kararı alınmıştı.

Ancak Esad bütün dünyanın birleştiği bu karar rağmen bu sabah ateşkesi bozdu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-rejim-ateskes-dinlemedi-bu-sabah-yeniden-hedef-aldi-40752953
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1262 : 01 Mart 2018, 23:08:02 »
https://www.facebook.com/yunus.trlmz.969/videos/558430874518865/

Bu nasıl bir  vahşettir! Ne isterler sivillerden! Masumlardan, kadın ve çocuklardan! Bu savaş değil açık bir şekilde cinayet! :'( :'(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1263 : 02 Mart 2018, 00:02:05 »

Bu nasıl bir  vahşettir! Ne isterler sivillerden! Masumlardan, kadın ve çocuklardan! Bu savaş değil açık bir şekilde cinayet! :'( :'(

Sn.Skywolf video yalan Guta ile yakından uzaktan alakası yok.
Son zamanlarda propaganda amacı ile paylaşılan göruntüleri burda paylaşmanız size yakışmaz.
Geçen senenin Nisan ayına ait görüntüler, zaten çevreye bakınca havalar sıcak ve her taraf yemyeşil. Halepte yaşayan sivil halkı savaş alanından uzaklaştırmak için Rusya arabulcu olmuş, 48 saat ateşkes ilan edilerek rejim otobüsleri gönderiyor ve tahliye ederken bombalanıyor. Roket saldırısı yapılıyor,130 sivil ölmüştü. Rejim Nusra`yı suçluyor, Nusra da rejimi suçlamıştı, kimin yaptığı belli değil hala...

Ortalık iyice karışmıştı o zamanlarda, Guta`da aynı olay yaşanırsa inanin o facebookta bu görüntüyü paylaşan cahilden önce biz haberdar oluruz, ortalık toz duman olur.

! No longer available

https://www.theguardian.com/world/video/2017/apr/16/aftermath-of-syrian-bus-bombing-which-killed-126-people-video

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-39613313

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1264 : 02 Mart 2018, 01:16:46 »

Sn.Skywolf video yalan Guta ile yakından uzaktan alakası yok.
Son zamanlarda propaganda amacı ile paylaşılan göruntüleri burda paylaşmanız size yakışmaz.
Geçen senenin Nisan ayına ait görüntüler, zaten çevreye bakınca havalar sıcak ve her taraf yemyeşil. Halepte yaşayan sivil halkı savaş alanından uzaklaştırmak için Rusya arabulcu olmuş, 48 saat ateşkes ilan edilerek rejim otobüsleri gönderiyor ve tahliye ederken bombalanıyor. Roket saldırısı yapılıyor,130 sivil ölmüştü. Rejim Nusra`yı suçluyor, Nusra da rejimi suçlamıştı, kimin yaptığı belli değil hala...

Ortalık iyice karışmıştı o zamanlarda, Guta`da aynı olay yaşanırsa inanin o facebookta bu görüntüyü paylaşan cahilden önce biz haberdar oluruz, ortalık toz duman olur.

! No longer available

https://www.theguardian.com/world/video/2017/apr/16/aftermath-of-syrian-bus-bombing-which-killed-126-people-video

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-39613313

Doğrudur. Video eski olabilir. Ama o kadar çok video var ki son dönemde. Birilerinin birilerini kandırmak için yaptıkları, sahte, özel makyajlı, bol kanlı videolar da gördüm. Bütün bunlara karşın ne yazık ki gerçekten de masumlar hayatlarını kaybediyorlar. Haberler de harabeye dönmüş şehirleri görüyoruz. Ki insanlar yaşıyordu bir zamanlar oralarda.

Bir insan olarak ben çok üzülüyorum. :(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1265 : 06 Mart 2018, 23:55:17 »
ABD istihbaratından flaş açıklama: Esed rejimine geçen yıla benzer bir saldırı...

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Coats, Amerikan yönetiminin Beşşar Esed rejiminin kimyasal saldırılarına karşı rejime yönelik geçen yıla benzer bir saldırı düzenlenmesini konuştuğunu söyledi.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Daniel Coats, Savunma İstihbarat Direktörü Korgeneral Robert P. Ashley, Jr. Senato Silahlı Hizmetler Komitesinde küresel tehditler konulu bir oturumda senatörlerin sorularını yanıtladı.

Bir senatörün Suriye rejimin neredeyse günlük olarak kullandığı klor gazının kitle imha silahı olarak değerlendirip değerlendirmediğine ilişkin bir soruya Coats şu yanıtı verdi:

"Bunu da kitle imha silahı olarak değerlendiriyoruz. Orada sarinden  çok klor kullanımı var. Son saldırıları hali hazırda değerlendiriyoruz. Bununla ilgili henüz tam bilgi sahibi değiliz. Taraflar birbirini suçluyor. Henüz  değerlendirmeyi tamamlamış değiliz ancak bu konuda oldukça kaygılıyız. Başkanın  geçen yılki saldırıya verdiği tepkiyi gördünüz. Bu, şu anda biz konuşurken bile  ciddi bir şekilde tartışılıyor ancak yine ifade ediyorum bu kapalı bir oturumda konuşulmalı."

ABD geçen yıl İdlib'in Han Şeyhun beldesinde kimyasal silahla  saldırması üzerine ABD Başkanı Donald Trump saldırıda kullanılan Şeyrat Hava  Üssünün vurulmasına karar vermişti. ABD'nin Akdeniz'de konuşlu gemilerinden fırlatılan füzelerle hava üssündeki 59 nokta vurulmuştu.

http://www.milliyet.com.tr/abd-istihbarati-acikladi-esed-dunya-2622372/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1266 : 13 Mart 2018, 08:33:46 »
ABD'den çok kritik Suriye hamlesi! İki ülke orada karşı karşıya geldi...

ABD, Suriye'nin güneyine askeri unsur sevk ederek bölgedeki İran güçlerine yönelik askeri varlığını güçlendirdi.
Suriye-Ürdün sınırındaki güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre, ABD, son haftalarda Suriye'nin güneyindeki askeri varlığını artırdı. ABD ordusu, Irak-Ürdün sınırı yakınındaki Tanif üssüne 200'den fazla asker sevk etti.

Kaynaklar, ABD öncülüğünde kurulan ve merkezi Ürdün'de bulunan operasyon odasının (MOC) Suriye'nin güneyindeki İran üslerine yönelik bir dizi tedbir aldığını bildirdi.

Bu arada İngiliz komutanların Ürdün-Suriye sınırına ziyaretleri sıklaştı.  ABD ve İngiltere destekli ÖSO, Suriye'nin Irak-Ürdün sınırına hakim çöl bölgesini, geçen mayıs ayında DEAŞ'tan temizlemişti. Bu sırada, İran destekli milisler ve rejim güçleri, Irak sınırına ulaşma amacıyla ÖSO'nun önünü kesmek için harekete geçmişti.

ABD, ÖSO güçlerini taciz eden İran kontrolündeki bazı gruplara Tanif bölgesi çevresinde 3 kez saldırı düzenlemişti.  Ancak DEAŞ'ın geçen haziran ayında binlerce kilometrekare alandan çatışmaksızın çekilmesi, boşalttığı bölgede Esed ve İran güçlerinin ilerlemesine neden olmuştu.

İran güçlerinin yoğun olarak halkın "ölüm üçgeni" tabir ettiği Şam'ın güneybatı kırsalı-Dera'nın ve Kuneytra'nın kuzeykırsalının buluştuğu alanda konuşlandığı biliniyor. Bu alanda Kanakir, Tel Adas ve Deyr Makir noktaları üs şeklinde kullanılıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-irana-karsi-cok-onemli-hamle-asker-sayisi-artirildi-40766609

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1267 : 13 Mart 2018, 13:07:39 »
Rusya rest çekti! ABD'ye çok sert sözler

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, ABD'nin, Suriye hükümetini kimyasal silah kullanmakla suçlamayı planladığını ve bunu gerekçe göstererek başkent Şam'ın hükümet denetiminde olan mahallelerine füze saldırısı düzenlemeyi tasarladığını belirtti.
Rusya Genelkurmay Başkanı, Şam'daki resmi kurumlar ile Suriye ordusuna ait binalarda Rus askeri danışmanlar, Rusya'nın Suriye'deki tarafları uzlaştırma merkezinden yetkililer ve Rus askeri polis görevlilerinin yer aldığını hatırlattı.

Sputnik'in haberine göre Gerasimov, başkent Şam da dahil olmak üzere, Suriye'nin bir noktasının bombalanması ve bunun, bu ülkede bulunan Rus askerlerin hayatı için tehlike oluşturması halinde, hem söz konusu saldırıda kullanılan füzelere hem de bu füzeleri taşıyan savaş araçlarına karşılık verileceğini vurguladı.

Öte yandan Gerismov, ellerinde, Suriye'deki militanların, sorumluluğunu hükümete yükleyecekleri sahte bir kimyasal silah saldırısının hazırlıklarını yapmakta olduğuna ilişkin güvenilir bilgiler olduğunu kaydetti.

Bakan açıkladı... YPG çekilecek, ABD ve Türk askerleri olacakBakan açıkladı... 'YPG çekilecek, ABD ve Türk askerleri olacak'
Gerasimov, planlanan sahte saldırının kurbanları gibi gösterilmeleri amacıyla ülkenin çeşitli bölgelerinden kadın, çocuk ve yaşlı kişilerin Doğu Guta'ya götürüldüğünü söyledi.

Gerasimov'un anlattığına göre kendilerini 'yardım örgütü' olarak tanımlayan Beyaz Miğferler üyeleri ve film ekipleri, uydu vericileri ve kameralar ile sahte saldırının düzenleneceği yere gitti.

Rus Genelkurmay Başkanı, önceki gün Doğu Guta'nın Aftris köyünde kimyasal mühimmat üretimi amacıyla kullanılan bir atölye bulunmasının da militanların sahte saldırı planını doğruladığını da ekledi.

Bu açıklama, ABD'nin BM Büyükelçisi Nikki Haley'nin, kimyasal silah saldırısı düzenlemesi halinde Washington'ın Şam'a karşı saldırı düzenleyebileceği tehdidinde bulunmasından bir gün sonra geldi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rusya-rest-cekti-abdye-cok-sert-sozler-40770402

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1268 : 20 Mart 2018, 08:25:20 »
Hatay'ın Yayladağı ilçesine Suriye'den atılan füze düştü

Hatay'ın Yayladağı ilçesi Hammut Tepe Karakolu yakınındaki boş araziye düşen füzenin Suriye'de Esed rejiminin kontrolündeki bir bölgeden atıldığı belirlendi.

Suriye'de Esed rejiminin kontrol ettiği bir bölgeden atıldığı tespit edilen füze, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde sınır karakolu yakınındaki boş araziye düştü.

Alınan bilgiye göre, saat 23.00 sıralarında rejim bölgesinden atılan bir füze Hammut Tepe Karakolu yakınındaki boş araziye isabet etti.

Füzenin düşüşü esnasında çıkan patlama başta Yayladağı ilçesi olmak üzere sınırdaki mahallerden duyuldu.

Yetkililer füzenin düşmesinin ardından bir askerin hafif yaralandığını ve ayakta tedavi edildiğini bildirdi.

Askeri uzmanlar, füzenin tipinin tespiti için çalışma yürüttükleri belirtti.

Olayla ilgili başlatılan inceleme sürüyor.

Muhabir: Erdal Türkoğlu

https://aa.com.tr/tr/turkiye/hatayin-yayladagi-ilcesine-suriyeden-atilan-fuze-dustu/1093685
« Son Düzenleme: 20 Mart 2018, 12:54:33 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1269 : 20 Mart 2018, 12:59:50 »

OTR-21 Tochka
« Son Düzenleme: 20 Mart 2018, 13:01:01 Gönderen: SKYWOLF »