Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 504144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1220 : 09 Şubat 2018, 23:20:18 »
TSK konvoyu oraya ulaştı... 6 kilometre karşısında onlar var

İDLİB/ANKARA (AA)
09.02.2018 - 21:59 | Son Güncelleme: 09.02.2018 - 22:01
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait bir konvoy, Astana anlaşmaları çerçevesinde İdlib gerginliği azaltma bölgesinde oluşturulacak ateşkes gözlem noktası için bölgeye ulaştı.

İdlib'deki AA muhabirinin bildirdiğine göre, akşam saatlerinde Türkiye-Suriye sınırını geçen askeri konvoy, İdlib-Afrin hattında güneye doğru yol aldı.

Konvoy, İdlib gerginliği azaltma bölgesinin güneydoğusunda Ebu Zuhur ilçesine bağlı Tel Tukan kasabasında konuşlandı.

Konuşlanan noktanın yaklaşık 6 kilometre karşısındaki hatlarda, Beşşar Esed rejimi ordusu unsurları ve İran destekli gruplar bulunuyor.

Yeni gözlem noktası Türkiye-Suriye sınırından yaklaşık 50 kilometre derinlikte yer alıyor.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Astana anlaşması çerçevesinde gerçekleşen intikalin amacı, 6. ateşkes gözlem noktasının oluşturulması.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da garantör ülkeler Türkiye, Rusya ve İran arasında sağlanan anlaşma çerçevesinde, TSK, 12 Ekim 2017'de İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki ateşkes rejiminin takibi için gözlem noktaları oluşturmaya başlamıştı.

Anlaşmaya göre, kademeli olarak İdlib'in kuzeyinden güneyine uzanacak intikalde TSK'nın toplam 12 bölgede gözlem noktası kurması öngörülüyor.

İntikalin sona erip, TSK'nın gözlem misyonunun başlamasının ardından Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan Rus güçlerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesinin dış kısmında, rejim ile muhaliflerin cephe hattında konuşlanması bekleniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/tsk-konvoyu-oraya-ulasti-6-kilometre-karsisinda-onlar-var-40737122
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1221 : 10 Şubat 2018, 08:33:53 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1222 : 10 Şubat 2018, 08:38:27 »
Esad ve Rusya'nın Guta'daki hava saldırıları devam ediyor. Sivil kaybın 200'ü geçtiği belirtiliyor.

:'( :'( :'(
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 08:43:27 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1223 : 10 Şubat 2018, 09:54:44 »
Suriye hava savunma sistemleri bir İsrail F-16'sını düşürmüş. Suriye tarafı daha çok uçağın düştüğünü iddia edyor. Ortalık iyice karışacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1224 : 10 Şubat 2018, 10:02:17 »
İran insansız hava aracını durduran İsrail'de, F-16 düştü! Füze saldırısıyla sirenler çaldı.

İsrail-Suriye sınır bölgesinde olağanüstü hareketlilik var, fırlatılan füzeyle bir İsrail F-16'sının düştüğü bildiriliyor. Uçak enkazından ilk fotoğraf yayınlandı.

Suriye tarafı, füze savunma sisteminin daha fazla uçağı düşürdüğünü duyurdu. Sınır bölgesinde yaşayanlar çok sayıda patlama sesi duyduklarını bildiriyor.

İsrail-Suriye sınırında aylardır devam eden gerginlik, bu sabah saatlerinde çatışmaya dönüştü.

İsrail ordusu, iç savaş ülkesi Suriye'de İran'a ait bir insansız hava aracını düşürdüğünü duyurdu.

Bu haberden dakikalar sonra Suriye tarafından fırlatılan füzenin bir İsrail F-16'sını düşürdüğü açıklandı. Pilotlar, düşen uçaktan yaralı olarak kurtuldu.

Suriye'den yapılan resmi açıklamada ise, füze savunma sisteminin daha fazla uçağı düşürdüğü ve İsrail'in ülkedeki bir askeri üsse taarruza geçmesi nedeniyle uçakların vurulduğu belirtildi.

İsrail medyası, Suriye tarafından fırlatılan füzelerin ülkenin kuzeyinde kırmızı alarm sirenlerin çalmasına yol açtığını bildiriyor. Sirenlerin çaldığı ilk yer, Golan Tepeleri'ndeki Beyt Şean oldu, ardından diğer yerlerde siren sesleri duyuldu.

Sınırda yaşayan bölge sakinleri, son yarım saatte çok sayıda patlama sesi duyduklarını aktarıyor.

İsrail, iç savaşın sürdüğü Suriye'ye son yıllarda çok sayıda füze saldırısı düzenledi ve birçok askeri hedef vurdu.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-israil-iran-insansiz-dunya-2607324/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1225 : 10 Şubat 2018, 10:07:29 »
Bilgisayar başında olmadığım için kaynak linki atamadım kusura bakma SKYWOLF hocam. Mobilden ancak bukadar oluyor.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1226 : 10 Şubat 2018, 10:08:19 »
Karışsın karışsın sadece bizim mi canımız yansın  israil de aşşağıdan bir saldırır başlatsın da   yukarıdaki güçleri bölünsün. Esad ölürse belki ortak bir mutabakat sağlanabilir.

Vuran sistem ne acaba ?
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 10:08:53 Gönderen: Wolfman87 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1227 : 10 Şubat 2018, 10:42:35 »
Bilgisayar başında olmadığım için kaynak linki atamadım kusura bakma SKYWOLF hocam. Mobilden ancak bukadar oluyor.

Ne kusuru arkadaşım. :)

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #1228 : 10 Şubat 2018, 11:29:44 »
Esad ın israil ile kafa kafaya gelmesi bizim işimize yarar mı? Ben böyle birşey de israilin daha avantajlı ve ypg nin daha rahat olacağını düşünüyorum.Alan hakimiyeti artar. Bu sefer esad gücünün yarısını bu tarafa kaydırmak zorunda kalır. Acaba yanlış mı düşünüyorum?
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 11:31:19 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1229 : 10 Şubat 2018, 11:34:27 »
Ben ypg nin esad tarafından desdeklendiğini düşünüyorum. esad tarafından desdeklenmese bu kadar rahat ilerleyemezdi. Yukarıdan eger biz dediğimizi yapıpda pyd yi silemezsek evet pydnin işine

yarar fakat  biz dediğimizi yaparsak bu hem bizim hemde kuzaydeki öso nun çok işine gelir.