Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 503809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #110 : 14 Ocak 2012, 16:48:26 »
1500 km menzil ile Suriyeden İstanbul vurulabilir muhtemelen

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #111 : 14 Ocak 2012, 16:51:16 »
Google Earth'den baktım. Suriyenin en yakın noktasında İstanbul 800 km. En uzak noktasından 1300 km...

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #112 : 14 Ocak 2012, 16:58:13 »
Suriye´nin ordusunda en guvendigi silahlardan birtanesi diyebiliriz.Ayrica Suriye´nin elinde Sam ve scud fuzeleri var bu fuzelerin menzili 700 ile 1500 km arasi degisiyor.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #113 : 14 Ocak 2012, 17:05:58 »
vurdu diyelim en fazla kaç kere vurabilir kaç adet füzeleri var ayrıca böyle bir savaş mümkünmü eğer suriyele savaşırsak rusyanın tavrı ne olur ?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #114 : 14 Ocak 2012, 17:15:27 »
vurdu diyelim en fazla kaç kere vurabilir kaç adet füzeleri var ayrıca böyle bir savaş mümkünmü eğer suriyele savaşırsak Rusyanın tavrı ne olur ?
Hocam o fuzeleri yerdede imha edebilirsiniz.Kac adet fuzeleri oldugunu kimse bilemez.Ben Suriye ile bir savas olucagini dusunmuyorum,cunku Rusya´nin tavri cok acik.Zaten Rusya´nin savas gemileri suan Suriye´nin Tarsus limaninda demirlemis durumdalar.Bu cok acik net bir mesajdir zaten.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #115 : 14 Ocak 2012, 17:19:27 »
vurdu diyelim en fazla kaç kere vurabilir kaç adet füzeleri var ayrıca böyle bir savaş mümkünmü eğer suriyele savaşırsak Rusyanın tavrı ne olur ?
Hocam o fuzeleri yerdede imha edebilirsiniz.Kac adet fuzeleri oldugunu kimse bilemez.Ben Suriye ile bir savas olucagini dusunmuyorum,cunku Rusya´nin tavri cok acik.Zaten Rusya´nin savas gemileri suan Suriye´nin Tarsus limaninda demirlemis durumdalar.Bu cok acik net bir mesajdir zaten.
öyle fakat amerikada bize destek vermiyormu rusya TÜRKİYE ile savaşırmı ? savaşırsa amerika ne yapar ?

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #116 : 14 Ocak 2012, 18:17:08 »
Scud'u İstanbul'a atarlarsa havada yok etmek gerekir. Yoksa İstanbul gibi yoğun bir şekilde attıkları yere isabet etmese bile bir mahallenin ortasına düşme ihtimali çok fazla.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #117 : 14 Ocak 2012, 22:32:05 »
saldırı derken teamüllerin üzerini kastetmiştim

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #118 : 14 Ocak 2012, 22:33:36 »
Bu kadar yorumu okuyup da gülmemek elde değil. Suriye scudlarla İstanbul'u vuracak öyle mi? Yapmayın Allah aşkına ya. Suriye'nin elindeki scudların menzili en fazla 550 km. Ayrıca bundan daha uzun menzilli Scud füzesi yok. Scudun cep değeri de berbat zaten. işe yarayan bir silah sistemi olsa Saddam'ın işine yarardı. Attığı o kadar füzeden sadece biri işe yaramıştı. Bu kadar yorumu yazıp ortalığı ayağa kaldırmadan önce biraz araştırma yapmayı deneseniz daha iyi olmaz mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #119 : 15 Ocak 2012, 03:04:33 »
Bu kadar yorumu okuyup da gülmemek elde değil. Suriye scudlarla İstanbul'u vuracak öyle mi? Yapmayın Allah aşkına ya. Suriye'nin elindeki scudların menzili en fazla 550 km. Ayrıca bundan daha uzun menzilli Scud füzesi yok. Scudun cep değeri de berbat zaten. işe yarayan bir silah sistemi olsa Saddam'ın işine yarardı. Attığı o kadar füzeden sadece biri işe yaramıştı. Bu kadar yorumu yazıp ortalığı ayağa kaldırmadan önce biraz araştırma yapmayı deneseniz daha iyi olmaz mı?
Bu konustuklarimiz olmiyacak seyler zaten ama arkadaslar sordugu icin cevaplamaya calistim.Ayrica size bir soru sormak istiyorum.Scud fuzesinin menzilinin 550 km olduguna eminmisiniz?Gercekten cok merak ediyorum cevabinizi.