Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #1010 : 19 Şubat 2016, 08:29:54 »
Pentagon: "Gerekirse soruşturma açarız"
ABD'nin Suriye'nin kuzeyindeki hava bombardımanında ölen sivil sayısı artıyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne göre iki günde 38 kişi hayatını kaybetti. Pentagon "gerekirse soruşturma açarız" açıklaması yaptı.

Pentagon: "Gerekirse soruşturma açarız"
Saldırılar Mardin'in karşısındaki Haseke'de gerçekleşti. Önce IŞİD'in elindeki Şeddadi'de ekmek kuyruğundaki 15 kişi ABD jetlerinin hedefi oldu. Ardından da üç köyde yapılan saldırılarda üçü çocuk 15 kişi daha... Gözlemevi diğer bölgelerde de 8 sivilin öldüğünü belirtti.

Pentagon'dan sivil kayıplarla ilgili açıklama geldi. Korgeneral Charles Brown, haberleri takip ettiklerini, teyit için çalışmaya başlayacaklarını söyledi.
Brown, gerekirse soruşturma açacaklarını da sözlerini ekledi.

http://www.milliyet.com.tr/pentagon-gerekirse-sorusturma/dunya/detay/2196470/default.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1011 : 19 Şubat 2016, 08:33:09 »
Beş farklı noktada toplam 38 sivil hava saldırısında hayatını kaybediyorsa bu kesinlikle yanlışlıkla olan bir şey değil! Tabi ki soruşturma açılması gerekiyor. Temelde sivil halkı kurtarmaya yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda sivil halk hedef alınıyorsa bu kesinlikle insanlık suçudur!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #1012 : 19 Şubat 2016, 12:04:32 »
adamlar yeni haçlı seferi başlatmış ne sivili?muslüman  canı bunlar için hayvandan daha değersiz büyük israil için insansızlaştırma yapıyorlar suriyede insan kalmadı doğuda boşaltılmaya başlandı eskiden köyler mezralar boşaltıldı şimdi de ilçeler sebebe gelince ya bu sebeble ya şu sebeb .Allah muhavaza biz o duruma düşersek bize 10 katı fazlasını yaparlar 1000 yıllık kinleri var türklere karşı...
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1013 : 19 Şubat 2016, 13:00:22 »
Demiştim bölgeyi temizliyorlar diye çok daha önce!

Ama haçlılar Büyük israil için sefer yapmazlar bence! Haçlıların kinden çok çıkarları var bence. Ama onları arka planda kullanan B. israili kurmak isteyenler var gibi. Büyük ihtimalle Türkiye,  Irak ve Suriye'ye göre daha güçlü bir ülke ve Türkler Araplara göre çok daha iyi savaşçılar oldukları için, İç karışıklık bizi parçalamaya yeterli olamayacağı için üzerimize bir ayı salacaklar. Daha doğrusu ayı ile biz birbirimize doğru koşuyoruz! Bizde birileri bir şeylerin arkasına gizlenip gazla birbirlerini coştururken; arka planda da birileri, amaçlarına adım adım ilerlemenin verdiği hazla ellerini ovuşturuyor.

Gerçeğin farkında olanları da zaten hain ilan ediyorlar. Hain ilan edenlerse iş işten geçince nasıl olsa yine bir yolunu bulup kendilerini haklı çıkacaklarını sanıyorlar ama bu sefer iş çok ciddi farkında değil çoğu!
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2016, 17:14:45 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1014 : 19 Şubat 2016, 16:17:16 »
Lüksemburg'dan 'NATO her halükârda Türkiye'yi desteklemez' iddiası
Celal ÖZCAN / BERLİN19 Şubat 2016 - 15:38:00

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Türkiye'yi "Rusya'yı askeri bir gerginliğe kışkırtması halinde NATO'nun desteğine güvenmemesi gerektiği" konusunda uyardı.

Spiegel Online'a konuşan Asselborn, Lüksemburg'un da üyesi olduğu NATO'nun, her halükârda Türkiye'yi desteklemeyeceğini savundu.

Lüksemburglu bakan, NATO'nun, Türkiye ile Rusya arasındaki gerilim nedeniyle çıkabilecek bir askeri çatışmanın içine kendini çektirmeyeceğini söyledi.

Diğer NATO müttefiklerini temsilen konuştuğunu iddia eden Asselborn, desteğin “sadece bir üye ülke açık bir biçimde saldırıya uğrarsa” geçerli olacağını belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/luksemburgdan-nato-her-halukarda-turkiyeyi-desteklemez-iddiasi-40057619

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1015 : 19 Şubat 2016, 17:09:25 »
yahudilerin büyük israil projesi yani nil ile fırat nehirleri arası tevratta kendilerine vaad edilmiş toprakları ve mescidi aksa yıkılarak yerine Süleyman tapınağı yapılması,hristiyanlarında armagedon savaşı ilginç kısmı  bütünlar müslüman corafyada merak edenler Ramazan.K. Kurt dinleyebilirler...
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1016 : 20 Şubat 2016, 15:13:13 »
Türkiye'yi yasa boğan ve 28 kişinin hayatını kaybettiği kanlı Ankara saldırısının failinin YPG bağlantısının ortaya çıkması, gözleri Suriye sınırında çatışmalarını yoğunlaştıran YPG'ye çevirdi.

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu olan YPG'ye saldırının cevabını en sert şekilde vermeye hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yeni bir adım daha geldi. Daha önce angajman kuralları çerçevesinde YPG güçlerini Fırtına obüsleriyle vuran TSK, bu kez Sakarya Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) bataryalarını Suriye sınırına sevk etti.

122 milimetrelik roketleri kullanan ve ağır bölgesel tahrip gücüne sahip Sakarya ÇNRA'ların namluları ise Suriye'de YPG denetiminde olan Afrin bölgesine çevrildi. Konuya ilişkin bilgi veren askeri yetkililer, Sakarya'nın etkisinin çok daha kapsamlı olduğunu ifade etti. İki podda 40 roket bulunan bu silahla 500 metrekarelik bir bölgenin tek atışta vurulabildiğinin altını çizdi. bugün'de yer alan habere göre atış kapasitesi yüksek bu silahın kullanımıyla YPG'nin Afrin bölgesinde çok ağır zayiat vermesi bekleniyor.

http://www.milliyet.com.tr/sakarya-nin-namlusu-ypg-ye-cevrildi-gundem-2197274/

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1017 : 20 Şubat 2016, 17:54:02 »
Sonunda kafa basmış, etkili olunmak isteniyorsa bu tarz satüre edici silahlar şart.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1018 : 20 Şubat 2016, 18:47:31 »
pyd karşı baskı oluşturmak istiyorlarsa depolarda imha sırasını bekleyen tarihi geçmiş top mermilerini bedavaya imha ederek  günlük 10 000 atış yaparak günlerce devam edilmeli .Depolarda bekleyen tarihi geçmiş milyonlarca top mermisi var...
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1019 : 21 Şubat 2016, 12:45:31 »
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Suriye'de ılımlı muhalefete verecekleri silah desteğinin kapsamının büyüyeceğini söyledi. Muhalif gruplara karadan havaya füze verilecek.

Alman dergisi Spiegel'e konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cübeyr, "Karadan havaya füze temininin Suriye'deki güç dengesini değiştireceğini düşünüyoruz. Bu füzeler ılımlı muhalefete, rejimin kimyasal saldırılarda ve hava saldırılarında kullandığı helikopter ve uçaklarını devre dışı bırakma fırsatı verir. Karadan havaya füzeleri, Suriye'deki güç dengesini değiştirir, tıpkı daha önce Afganistan'da değiştirdiği gibi. Her halükârda bu konuda, silahın yanlış ellere geçmemesi için çok dikkatli olmak gerekir" ifadelerini kullandı.

"RUSLAR ESAD'I KURTARAMAYACAK"

Rusya'nın Suriye hükümetine verdiği desteğin uzun vadede Beşşar Esad'ı kurtaramayacağını savunan Suudi bakan, siyasi sürecin mümkün olması için Esad'ın görevden ayrılması gerektiğini söyleyerek, "Diğer seçenekte, savaş devam eder ve Esad kaybeder" dedi.

"İSTİKRARLI BİR SURİYE İSTİYORUZ"

Rusya ile ilişkileri genel olarak olumlu değerlendiren Cübeyr, "Suriye konusundaki anlaşmazlıklara bakmazsak Rusya'yla ilişkilerimiz çok iyi, ilişkileri daha da genişletmek istiyoruz. Rusya'nın yaklaşık 20 milyon vatandaşı Müslüman. Rusya gibi biz de aşırılığı ve terörü yenmek istiyoruz. Birlikte enerji piyasaların istikrarlı olmasına ilgi duyuyoruz. Suriye'yle ilgili anlaşmazlık, stratejik değil daha çok taktik doğaya sahip. Hep birlikte, tüm Suriyelilerin eşit haklara sahip olacağı tek ve istikrarlı Suriye'yi istiyoruz" diye konuştu.

http://www.haberler.com/suudi-arabistan-suriye-deki-muhaliflere-karadan-8177939-haberi/