Gönderen Konu: Başbakan'dan güneye mesaj: Kendileri bilir süre daraldı  (Okunma sayısı 10091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Başbakan'dan güneye mesaj: Kendileri bilir süre daraldı
« Yanıtla #20 : 19 Temmuz 2011, 22:43:48 »
o zaman ben bilmiyorum... ben görememisim ak partinin onlari kolladigini... o zaman ne gerek var bdp´ye  ak parti varken...
size o düsüncelerinizde devam derim .... bu konuda cikmaz yoldayiz... konunun disinda epey yazdik sanki chat yapiyoruz burda msn gibi kullandik :)

Diyorum ya başka bir gezegende yaşıyorsunuz. Adamlar meclise girdiler, tükenmiş pkkyı siyasallaştırdılar, halk hareketine çevirdiler, özerkliklerini ilan ettiler, buna karşılık senelerdir TEK BAŞINA İKTİDAR OLAN AKP hiçbirşey yapmadı. Siz gerçekten birşey bilmiyor musunuz? Yoksa işinize mi gelmiyor?

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #21 : 19 Temmuz 2011, 22:52:04 »
sayin UYVAR terörü illa silahla cözerim diyorsaniz o zaman simdi dünyada hicbiryerde terör olmamaliydi... ama malesef dünyanin heryerinde terör var bir insan halkini düsünüyorsa.. etnik yapisina bakmadan hepsinide düsünür iki silah arasinda bos yere klamasina müsade etmez...öyle degilse diktatörlük olur... ve teröristler daha fazla malzeme cikar...

bana kalirsa teröristleri özel timlerne etkisiz hale getirmek lazim...yani insansiz hava araclarnan nerede tespit edilise hemen imha edilmeli uckalarna  helilernen yada bombardimanlarnan anainda etkisiz hale getirilmeliler... coban ve koyun diye görmemzlikten gelinmemeli... 4 saat önceden konusmalarin duyuldugu halde o askerlere yardim göndermeyi ihmal edilmemeli... bunlar sorgulanmali...  yani 30 senedir teröristlere karsi savasiyoruz... ama akillanmiyoruz... gencecik askerleri araziye bos yere gönderiyoruz... onun yerine insansiz hava araclarini gönderp gece gündü o bölgeyi taramak lazim... daha büyük bir alan insan taranir... biliniyorsa tererstlerin o bölgede olduklari... yerlerini tespit edersin.. gönderirsin bir kac helikopter yerlestirirsin özel birlik... imha edersiniz o serefsiz terörstleri... ama sanki acme is gibi ihmal yada bile bile gönderilen verilen sehitler olmasin...
bunlar sorgulanmali bunlar sorulmali...  haa orada hükümet para vermiyorsa ihalar almiyorsa bilmem ney o zaman hükümeti sorgulariz.... ilker basbugun dedigi gibi BGB evi gibi kandili gözetliyoruz naralari atmak yerine o bölgemimizi neden gözetliyemiyoruz...

''develete dil uzatırsan ölürsün''

dedigin devlet nice katliamlarda yapmistir isterseniz bizde o kefeye girelim.... ecdadimizin yapmadigini sonunda bizler yapalim...

elinde silah tasiyan herkezi elma gibi indirmek lazim ama düsünüyor diye degil...onun cezasi varsa onuda uygulamak lazim...

öyle olsa ben senden baska düsünüyorum diye o zaman beni ölü görmek istersin... o zaman derim ki iyiki siz basta degilsiniz diye

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 19 Temmuz 2011, 22:53:35 »
o zaman ben bilmiyorum... ben görememisim ak partinin onlari kolladigini... o zaman ne gerek var bdp´ye  ak parti varken...
size o düsüncelerinizde devam derim .... bu konuda cikmaz yoldayiz... konunun disinda epey yazdik sanki chat yapiyoruz burda msn gibi kullandik :)

Diyorum ya başka bir gezegende yaşıyorsunuz. Adamlar meclise girdiler, tükenmiş pkkyı siyasallaştırdılar, halk hareketine çevirdiler, özerkliklerini ilan ettiler, buna karşılık senelerdir TEK BAŞINA İKTİDAR OLAN AKP hiçbirşey yapmadı. Siz gerçekten birşey bilmiyor musunuz? Yoksa işinize mi gelmiyor?
o zaman sizin cözümünüzü görmek istiyorum... ne yapmali...

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #23 : 19 Temmuz 2011, 23:00:24 »

o zaman sizin cözümünüzü görmek istiyorum... ne yapmali...

Herşeyi çözeceğim diye meydanlarda avaz avaz bağıran ben değilim ki?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #24 : 19 Temmuz 2011, 23:05:53 »
@akrep,

lisede öğrendiğim ve hala aklımda olan bir söz var: ''küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler fikirleri ve sistemleri tartışır.''

ben şu general, bu general diye tartışmam. mevcut durumu ve sistemi tartışırım.

madem kişileri tartışıyoruz e buyur o zaman:
1-hızlandırılmış tren faciasından sonra ulaştırma bakanı istifa etti mi? soruşturma açıldı mı hakkında?
2-açık bıraklıan rögar kapağı yüzünden ölen çocuktan sonra kadir topbaş istifa etti mi?
3-ösym de sorular çalınınca badem bıyıklı ösym başkanı istifa etti mi, görevden alındı mı?

sen hep tek taraflı bakıyorsun. at gözlüğü değil bu düpedüz taraf tutmak.

terörle mücadele sistemi yanlış bu ülkede. o bölgeden oy alıyorsun diye, bu vatanın evlatlarını mezbahaya gönderir gibi kullanamazsın. elin kolun bağlı oturamazsın.

ekleme: ''terör kampları bizim için bbg evi gibi'' diyen İlker Başbuğ değil, yaşar büyükanıt. hani şu dolmabahçede konuşulan, altına araba alınan. İlker Başbuğ'a ise bir madalya bile çok görüldü.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2011, 23:10:58 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''