Gönderen Konu: C-27J Spartan  (Okunma sayısı 5296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
C-27J Spartan
« : 17 Temmuz 2011, 01:54:23 »
C-27J Spartan

Meksika 4 adet C-27J siparişi verdi.
Alenia Aeronautica, Meksika’dan 4 adet C-27J tipi taktik turboprop nakliye uçağı siparişi aldığını duyurdu. Meksika Savunma Bakanlığı ve Alenia Aeronautica arasında imzalanan 200 milyon USD’lik sözleşme, lojistik destek, yedek parça ve yer destek ekipmanlarının da satışını içeriyor.

İlk uçak teslimatının 2011 sonunda yapılması öngörülürken 2012 sonu itibarı ile de son teslimatın yapılması bekleniyor. Bu sözleşme ile şirketin teslim etmesi gereken uçak sayısı 83’e yükseldi.

C-27J’ye talep artıyor

Dünya’daki kullanıcı hava kuvvetleri sayısı giderek artan C-27j’lerin son müşterisi Meksika oldu. Bugüne kadar İtalya, ABD, Yunanistan, Bulgaristan, Litvanya, Romanya ve Fas Hava Kuvvetleri tarafından sipariş edilmişlerdi. Uçağın bilinen potansiyel talipleri arasında Peru, Gana, Kanada, Tayvan, Endonezya ve Hindistan var.

Gelişmiş sistemlerle donatılan, Rolls Royce yapımı AE2100-D2 – 4,637 beygir güçlü motor ile itkilendirilen ve asfaltsız zemin üzerinde 11.3 ton (25000 pound) azami yük ile yaklaşık olarak 580 metreden (1900 feet) kalkış yapabilen uçak, 31.8 ton (70000 pound) azami kalkış ağırlığına sahip. C-27J, azami yük ile 340 metreden(1115 feet) daha kısa bir piste inebiliyor; 3 dakika içinde 3000 metreye(10000 feet) çıkabilip 2.5 dakika içinde de 3000 metre alçalabiliyor.

Uçaklar L-3 Communications Integrated Systems (L-3 IS), Finmeccanica Alenia North America ve Global Military Aircraft Systems (GMAS) firmalarının işbirliğiyle üretiliyor
http://www.savunmasanayi.net/meksika-4-adet-c-27j-siparisi-verdi/meksika-4-adet-c-27j-siparisi-verdi/
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2015, 02:31:59 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
C-27J Spartan
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2013, 03:41:04 »
Avustralya'nın C-27J Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Avustralya Savunma Materyal Örgütü ( DMO ) Genel Müdürü Warren King 19 Aralık tarihinde Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait ilk C-27J Spartan uçağının başarıyla İtalya'da ilk uçuşunu tamamladığını duyurdu. Uçak bu uçuşu şirketin Torino'daki havaalanında gerçekleştirdi.

Hava Kuvvetleri Başkanı, Hava Mareşal Geoff Brown "C-27J; daha büyük uçaklar tarafından ulaşılamayan bölgemizde küçük pistlere önemli ölçüde hava gücünü sağlayarak Hava Kuvvetleri'nin yeteneklerini geliştirek. C-27J; C- 17A Globemaster ağır nakliye ve C-130J Hercules orta sınıf nakliye uçaklarından oluşan hava kaldırma yeteneğimizin eksik parçasıdır. Avustralya genelindeki arazilerde bulunan küçük pistlere, istenilen zamanda ihtiyaç duyulan nakliye uçağı talebini sağlayacak" dedi.

C-27J esnekliği ile havadan tıbbi tahliye, uzak bölgelerde ve yüksek tehdit ortamlarında insani yardım görevlerini desteklemek, cephe birliklerine mühimmat teslimatı gibi geniş bir görev yelpazesinde hizmet sunar. C-130J Hercules ile ortak altyapı, motor, aviyonik ve kargo taşıma sistemine sahiptir. İlk iki C-27J'uçağının 2015 yılında Avustralya'ya teslim edilmesi bekleniyor. Uçaklar 2016'da tam olarak kullanıma başlayacaklar. Avustralya bu uçakları 2009'da emekli olan Caribou uçaklarının yerine alıyor. Avustralya Hava Kuvvetleri C-27J uçaklarını kullanmak için 35. Filoyu yeniden aktif hale getirmiştir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2015, 02:31:38 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Peru C-27J Spartan Sözleşmesi İmzaladı
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2013, 23:16:05 »
Peru C-27J Spartan Sözleşmesi İmzaladı

Alenia Aermacchi, Peru Savaunma Bakanlığı ile 2 C-27J Spartan taktik nakliye uçağının Peru'ya satışı konusunda bir anlaşma imzaladı. Yaklaşık 100 milyon Euro tutarındaki anlaşmaya lojistik destek, teknik yardım, eğitim ve müşteri tarafından seçilmiş bir dizi özel donanım da dahil.

Peru C-27J uçaklarını sivil, asker, malzeme ve ilaç taşımacılığı, havadan lojistik destek, arama ve kurtarma operasyonları, sivil savunma ve insani yardım görevlerinde kullanacak.

Bu sözleşme ile Peru C-27J Spartan'ı tercih eden 11. müşteri oluyor. Peru dışında Spartan; İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Litvanya, Romanya, Fas, Meksika,  Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya tarafından ve adı açıklanmayan bir Afrikalı ülke tarafından sipariş edilmiştir. Toplamda 76 uçak sipariş edilmiştir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
MC 27J Gunship ilk uçuşunu yaptı
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2014, 19:14:42 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Slovakya C-27J Spartan Alıyor
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2014, 18:15:25 »
Slovakya C-27J Spartan Alıyor

Slovak Hükümeti, 21 Ekim 2014 tarihindeki oturumda İtalya'dan iki C-27J Spartan taktik nakliye uçağı almaya karar verdi. Savunma Bakanı Martin Glváč, iki uçak için sözleşmenin önümüzdeki hafta imzalanacağını duyurdu. Bu alım 2008 yılında Macaristan'da  Hejce kasabası yakınlarında  düşen askeri An-24 uçağındaki 42 Slovak vatandaşının ölmesi ile başlayan, yaklaşık altı yıllık yeni uçak tedarik arayışının son bulması anlamına geliyor.

Şu an An-26 ve L-410 nakliye uçaklarını kullanan Slovak ordusu ilk C-27J uçağını 2016 yılında, ikincisini de ilkinden bir yıl sonra teslim alacak. Henüz bu askeri alımın maliyetiyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: C-27J Spartan
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2014, 14:49:26 »
C-27J ile akrobasi!

İtalyan Alenia şirketinin tasarımı C-27J, havacılık gösterilerinde yaptığı müthiş hareketlerle dikkat çekiyor.

C-27J ile akrobasi!
Askeri nakliye uçağı hiç akrobasi yapar mı diyenler, bu videoyu dikkatli izlesin!

İŞTE C-27J'DEN MÜTHİŞ UÇUŞ

https://www.youtube.com/watch?v=0kuLLiu9mfE
http://kokpit.aero/c-27j-ile-akrobasi-ucusu
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2014, 21:13:01 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Peru'dan Bir C-27 Sözleşmesi Daha
« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2015, 19:23:27 »
Peru'dan Bir C-27 Sözleşmesi Daha

Finmeccanica-Alenia Aermacchi ile Peru Savunma Bakanlığı 31 Aralık 2014 tarihinde 2 C-27J Spartan taktik nakliye uçağı tedariği için yaklaşık 100 milyon Avro değerinde bir sözleşme imzaladılar.  Anlaşmaya lojistik destek ve teknik yardım da dahil. Uçaklar Callao'da bulunan 8. Hava Grubu tarafından kullanılacaklar ve sırasıyla 2016 ve 2017 yıllarında teslim edilecekler.

Bu sözleşme ile Peru'nun sipariş ettiği C-27 sayısı dörde çıkmış oldu. Peru Aralık 2013 tarihinde, yine 100 milyon Avro değerinde bi sözleşme ile 2 C-27J Spartan siperişi vermişti. Bu uçaklar önümüzdeki bir kaç ay içerisinde teslim edilecekler.

Her biri 4,650 SHP gücünde iki Rolls-Royce motoruna sahip C-27J modern aviyoniklerle donatılmıştır. 500 metreden kısa hazırlıksız pistlere iniş ve kalkış yapabilir. Maksimum kalkış ağırlığı 31.800 kg kadardır. 36 sedye veya 24 sedye ve iki Hasta Taşıma Destek Sistemi ile hava ambulansı olarak kullanılabilir. 60 tam donanımlı asker veya 46 paraşütçü taşıyabilir. Yükleme sistemi sayesinde 6 tona kadar ağırlıktaki araçları taşıyabilir.

DefenceTurk.com