Gönderen Konu: Piyade tüfeklerimiz ?  (Okunma sayısı 13896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuduzcan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« : 16 Temmuz 2011, 15:35:36 »
kalekalıp'ın bu tüfeği ile ilğili bilgisi olan varmı acaba ? mke'nin tüfeğinden daha özğün görünmekte şahsı görüşüm.

ve 2010 yıllında sarsılmaz'la ilğili piyade tüfeği geliştirmiş izin bekliyormuş habere göre ( http://www.kobipostasi.net/2010/07/17/ilk-ozgun-piyade-tufegini-mke-mi-gelistirdi-sarsilmaz-silah-sanayi-mi/ ), bilglisi olan arkadaş bizi aydınlatırmı acaba .malum şuan askerlerimiz g3'lerle gezmek zorunda mke'nin çalışması var ama alternatif şart olduğunu düşünmekteyim.trt'de yeni başlıyan anadolu kartalı proğramını mesaj atsak bu konu ile ilğilenirmi acaba test atışları vs.....

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2011, 17:52:49 »
seçimden sonra özellikle silah ve teknolojik alanda çıkan haber ve görüntüler kesildi sitenin ağır toplarına yaptıkları haber ve paylaşımlarının takipçisi olur vermiş oldukları haberlerde meydana gelen gelişmelerden bilgilendirme yapmalarını istiyorum özellikle p t altay  atak ve füze teknolojileri konusunda acaba bir süredir sitede göremedigimiz arkadaşın etkisi varmı   

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2011, 22:22:12 »
Hk-417 :D
Sarsılmazın yaptıgı 5.56 tüfek  resmi nerde ben sanırsam görmüştüm.Yaptıgı özgün tüfek dipçigi tahtadan olmasın.

ortadaki tüfek sarsılmazın olması gerek.5.56 her yerde mehmetçik-1 diyede yayınlanmıştı.Gazetecilerin gene anlarsınız ya.
Kalekalıp tasarımı hakkında tam bilgim yok ama araştırcam.
Diger konulara bakıcagım.15 gündür bilgisayarımı bekliyorum.Forumdan eksik kaldıgım için sizlerden özür diliyorum.Bazı sorunlarda vardı onları hallediyordum.Güzel bilgilerleri sunacagım.
Teşekkürler.
Falcon.

Çevrimdışı kuduzcan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2011, 22:00:44 »
cevapler için teşekkur ederim , Falcon gelişmleri bekliyoruz :D
İçim çızzz ediyor haberlerde elinde g3 ve mg3'ler gezen askerlerimizi görünce.birkaç ay önce doğuda askerlik yapmış bir arkadaşla muhabbet ettim açıkcası biz bu kadar acızmıyız dedim kendi kendime  : ( . mke'nın silahları yapıp bütün orduyu donatması ne kadar süre alır acaba ? alternatiflere yönelip kalekalıp ve sarsılmaz'ı teşvif etmeliyiz.geçen sene safir firmasıyla ilğili bir haber vardı haberde firma müdür mke kendi bantları kapanmaması için bize izin vermiyor diyordu  ve üretimi amerikaya taşıyacaklarında bahsediyodu.
 Kalekalıp'la ilğili 2 piyade tüfeği ve 2 sniper prototipi gördük bunların akıbeti ne olacak ?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2011, 23:32:06 »
şu andaki milli piyade tüfegi ilk önce özel birimlere verilcek sonrada diger bölgelere ve askeri bölümlere verilcek.Şu anda son birkaç testi var. Tamamlandıgından ilk 200 tane sonrada devamında 10000 tane yapılıp verilecek.2012 nin ortalarına dogru baya yol alınmış olur.Kalekalıp ve bir kaç firma üretiyor ama şu ana kadar pekte başarı oldukları söylemez acıkçası KNT-308 iyi bir silah elbette orduyada katılıcaktır.
Ama Kalekalıp o tüfekle keskin nişancı tüfegini üretti.Diger protip denenmesi gerek ama milli piyade tüfegini geçemez sanırsam mke bu sefer iyi tüfek üretti namlusu saglam yani.
Safir ve sarsılmaz zaten amerika ortaklı olması gerek m4a1 stilinde bir tüfek yapıp satalım demişlerdi.Zati
bunlar daha çok sportif ve av üzerine kurulmuş firmalar benim bildigim kadarıyla.Dedigim gibi o knt 308 üzerinde oynamalar var türlerine göre biraz daha hafif ve taşınması daha kolay olan bir silah onun için avantaj orduyada katılacaktır.Kalekalıp piyade tüfegi hakkında pek birşey duymadım ama safir ve sarsılmaz biraz zor duruyorda kalekalıp ın önü açılmalı.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2011, 23:38:26 »
ayrıca kalekalıp mke alt yükleniciside olmuştur.Milli piyade tüfeginin alt yüklenicisi oldu diye biliyordum.
Kalekalıp ürettigi tüfekte
Armalite ile Hk-417 birleştirilmiş gibime geldi.Birde pinatiy rail eklenmiş gibi.

Çevrimdışı kuduzcan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2011, 17:53:30 »
Falcon cevap için teşekkurler.
-Kalekalıp eyer alt yükleniçi olduysa , işi ticarı düşüp farklı versiyonlarını üretebilir ozaman.
-Sarsılmaz bu sektörde olmasına rağmen kalekalıp kadar özgün tasarımları yok galiba , kalekalıp'ada keskin nişançı tüfekleri için görev verirler inşallah

Uploaded with ImageShack.us

-Mke bu tüfekte başarılı olsun artık :D azerbeycanda bu tüfeği üretmek istiyor galiba yanlış hatırlamıyorsam ?

Buda kale'nin top atarı galiba ?

Uploaded with ImageShack.us

-kalekalıp'nın il eklediğim tüfekte bişey dikkattimi çekti yanda çekme kolu var bixi'lerdeki gibi , acaba buda diyer proje için üstünde çalışılan tüfekmi(makinalı tüfek projesi) ?
-knt308'i neden otomatik yapılmıyor acaba kanas gibi  ? otomatik olması avantaj değilmidir ?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2011, 18:07:32 »
Alıntı
-kalekalıp'nın il eklediğim tüfekte bişey dikkattimi çekti yanda çekme kolu var bixi'lerdeki gibi , acaba buda diyer proje için üstünde çalışılan tüfekmi(makinalı tüfek projesi) ?
Olabilir.Yanda çekme kolu var dogru.Daha çok makinalı tüfek gibi tasarlanmış gibi duruyor.

Alıntı
knt308'i neden otomatik yapılmıyor acaba kanas gibi  ? otomatik olması avantaj değilmidir ?

Model dış görünüş itibariyle dünyadaki diğer bazı modellere benzese de çalışan tüm mekanizmaları tamamen Kalekalıp Ar-Ge mühendislerince sıfırdan tasarlanmıştır. Yeni tasarlanan bu model ise hiçbir 50 kalibre Keskin Nişancı Tüfeğine benzememektedir.
Ayrıca silah her atıştan sonra ayar gerektirmiyor veya aparat ayarlamasıda yapılmıyor.
Kanas yarı otomatik bir silah.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Piyade tüfeklerimiz ?
« Yanıtla #8 : 18 Temmuz 2011, 22:19:36 »
paylaşımlar için teşekkür ediyorum

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0